Ranking niań elektrycznych - dowiedz się jaka niania elektryczna jest najlepsza w 2024 roku!

Chcesz ułatwić sobie opiekę nad maluszkiem i mieć ciągle na niego oko, nawet kiedy śpi? Szukasz dobrej i niezawodnej niani elektronicznej? Dziś wybór tych urządzeń dostępnych na rynku jest naprawdę ogromny. Nie łatwo jest więc podjąć decyzję, która niania elektroniczna będzie spełniała wszystkie wasze wymagania. Dlatego właśnie powstał ten ranking. Znajdziecie tu sprzęty wysokiej klasy, które najchętniej były wybierane w ubiegłym roku przez młodych rodziców. Mamy nadzieję, że każdy z Was w naszym rankingu znajdzie odpowiednie urządzenie dla siebie, mają bowiem wiele różnych funkcji, dlatego każdy wybierze inne urządzenie, by jak najbardziej było dopasowane do osobistych preferencji młodych rodziców.

1. TrueLife NannyCam

TrueLife NannyCam

TrueLife NannyCam – jeśli szukasz dobrej niani elektronicznej w przystępnej cenie, przyjrzyj się temu modelowi, znanego i renomowanego producenta. Model ten zaprojektowany został w oparciu o najnowsze technologie. Ekran LCD urządzenia jest bardzo czytelny, dostrzeżesz dzięki niemu nawet najdrobniejsze szczegóły. Użytkownicy cenią sobie w urządzeniu bezproblemową transmisję danych (zarówno obraz jak i dźwięk). Urządzenie posiada też wbudowany termometr pokojowy i automatycznie przełącza się na tryb nocny. Częstotliwość sygnału jest wysoka, dzięki czemu jest on stabilny i nieprzerwany. Nie musisz się obawiać, że utracisz łączność z urządzeniem i stracisz podgląd swojej pociechy. Urządzenie zasilane jest bateryjne.

2. Babysense Niania Mobili Aukle V35

Babysense Niania Mobili Aukle V35

Babysense Niania Mobili Aukle V35 – dla wielu rodziców ten model to najlepsza niania elektroniczna dostępna na rynku. Wykonana z wysokiej jakości, certyfikowanych tworzyw, spełniających bardzo rygorystyczne normy. Niania ta posiada dwie kamerki a także spory wyświetlacz LCD – dzięki któremu będziemy mieć bardzo wyrazisty obraz bogaty w detale. Dziecko możemy kontrolować dzięki tej niani cały czas, nie tylko podczas snu. Model ten gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Urządzenie ma opcję białych szumów i opcję monitorowania oddechu.

3. Motorola Niania Mbp140

Motorola Niania Mbp140 – szukasz dobrej i taniej niani elektronicznej, która posłuży Ci przez dłuższy czas? Zapoznaj się więc z modelem który tu przedstawiamy. Urządzenie ma bardzo dobre parametry techniczne, więc na pewno każdy będzie zadowolony z jego działania. Konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta. Sprzęt wykonany z wysokiej jakości komponentów atestowanych. W zestawie otrzymujemy moduł z mikrofonem, który podłączamy do kontaktu i moduł który można przypiąć do ubrania jak klips. Możemy więc podczas wykonywania dowolnej czynności pilnować dziecka. Zasięg łączności wynosi aż 300m. Niania jednak rejestruje tylko i wyłącznie dźwięk. Moduł dla dziecka jednak ma opcję lampki.

4. Xblitz Kinder

Xblitz Kinder

Xblitz Kinder – urządzenie to jest bezprzewodowe, gwarantuje najwyższą swobodę eksploatacji. Niania w całości wykonana jest z wysokiej jakości tworzyw, które spełniają rygorystyczne normy. Urządzenie jest więc niepodatne na różnego rodzaju uszkodzenia także sprzęt posłuży nam wiele lat. Niania zapewnia dwukierunkową komunikację głosową, co jest świetna opcją w przypadku starszych dzieci. Funkcje dodatkowe niani to kołysanki albo pomiar temperatury dziecka i otoczenia. Wszelkie niezbędne informacje będą się wyświetlać na czytelnym wyświetlaczu.

5. Bayby Niania Elektroniczna Bbm 7005

Bayby Niania Elektroniczna Bbm 7005

Bayby niania elektroniczna Bbm 7005 – to kolejny świetny i wysoko oceniany przez rodziców model niani elektronicznej w dodatku w bardzo korzystnej cenie. Sprzęt jest bardzo funkcjonalny, można go bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb i umożliwia on komunikację dwukierunkową. Możemy dzięki urządzeniu kontrolować dźwięki dobiegające z pokoju malucha. Niania poinformuje nas również o słabej baterii. Mikrofon zainstalowany w urządzeniu jest niezwykle czuły, więc zarejestruje nawet najdrobniejszy szmer. Jakość dźwięku jest naprawdę bardzo dobra. W zestawie znajdują się dwie jednostki (dla dziecka i rodzica), zasilane są zwykłymi bateriami. Głośność urządzenia możemy samodzielnie regulować.

6. Motorola Niania Elektroniczna Hd Connect (Mbp855)

Motorola Niania Elektroniczna Hd Connect (Mbp855)

Motorola Niania Elektroniczna Hd Connect (Mbp 855) – to kolejna bardzo dobra niania z kamerą. Jeśli cenisz sobie komfort użytkowania – zastanów się nad tym modelem. Podłączenie sprzętu jest bardzo intuicyjne więc każdy poradzi sobie z jego obsługą. Urządzenie przetrwa nawet najbardziej intensywne użytkowanie, jest nisko awaryjne i niepodatne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Model ten zapewnia nam podgląd na żywo, możemy również zdalnie obracać kamerką. Urządzenie ma wbudowaną opcję kołysanek, co jest świetnym rozwiązaniem kiedy dziecko ma problemy z zasypianiem bądź często budzi się w nocy. Kamerkę można zamontować nie tylko na ścianie bo do zestawu otrzymujemy specjalny uchwyt, więc możemy przymocować je np. do ramy łóżeczka.

7. Motorola MBP 667 Connect

Motorola MBP 667 Connect

Motorola MBP 667 Connect – to kolejny świetny model niani elektronicznej, który będzie nam ułatwiał czuwanie nad dzieckiem nawet będąc w innym pomieszczeniu. Urządzenie to rejestruje nie tylko dźwięk, ale również obraz – jest zasilane sieciowo. Skonfigurowanie sprzętu jest bardzo proste. Kamera łączy się z siecią wifi, dzięki czemu może działać bezprzewodowo. Warto również zaznaczyć, że niania jest kompatybilna z tabletem czy smarfonem. Możemy też sparować ją z laptopem bądź komputerem stacjonarnym – wszystko zależy od tego jak rodzicom wygodniej. Niania kontroluje również temperaturę otoczenia i ma kilka funkcji dodatkowych, jak np. zdalne odtwarzanie kołysanek.

8. TrueLife NannyCam V24

TrueLife NannyCam V24 – to kolejne świetne urządzenie, które ułatwi nam opiekę nad dzieckiem, nie mogło go zabraknąć na naszej top liście. Model cechuje się bezawaryjnym działaniem i prostotą w obsłudze. Niania ta posiada duży ekran LCD, jest bardzo wyrazisty i czytelny. Dostrzeżemy dzięki niemu nawet najdrobniejsze szczegóły. Instalacja urządzenia trwa zaledwie kilka minut, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Stabilny i niezakłócony sygnał (do 100 metrów) to kolejna zaleta tego modelu niani elektronicznej, kiedy przestrzeń jest wolna, zasięg sprzętu zwiększa się nawet do 300m. Niani możemy używać w różnorodnych warunkach.

9. Alecto Niania Elektroniczna Dvm-200

Alecto Niania Elektroniczna Dvm-200

Alecto Niania elektroniczna Dvm-200 – to kolejny model niani elektronicznej, który cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców. Urządzenie jest przystosowane do intensywnej eksploatacji nie musimy się więc martwić o usterki czy kłopoty z łącznością. To sprzęt bezawaryjny, więc posłuży nawet kilka lat. Sprzęt zapewnia dwustronną komunikację, dzięki czemu opieka nad dzieckiem z innego pomieszczenia staje się jeszcze łatwiejsza. Maksymalny zasięg urządzenia wynosi aż 300m, warto jednak pamiętać, że w budynkach jest on nieco mniejszy. Niania ma zasilanie akumulatorowo-sieciowe i rejestruje zarówno dźwięk jak i obraz, ma również funkcję pomiaru temperatury czy odtwarzania kołysanek.

10. Babyphone Tattou TIO Night Light

Babyphone Tattou T10 Night Light – jeśli zależy Ci na zakupie naprawdę dobrej niani elektronicznej, przyjrzyj się temu modelowi, który zamyka już nasz ranking najlepszych urządzeń tego typu, ułatwiających opiekę nad dzieckiem. Urządzenie wyróżnia się minimalistyczną i poręczną budową. Może być użytkowane w każdych warunkach. Wysoka jakość wykonania, funkcjonalność, atrakcyjna cena – to ma nam do zaoferowania belgijski producent niań elektronicznych. Urządzenie jest bardzo proste a wręcz intuicyjne w obsłudze, wystarczy kilka minut żeby podłączyć sprzęt i przygotować go do użytku. Sterowanie ułatwia nam dedykowana aplikacja, możemy też zdalnie odtworzyć dziecku kołysanki. Warto wspomnieć, że sprzęt może być chroniony hasłem, dzięki czemu osoby nieupoważnione nie będą mieć do niego dostępu.

Czym charakteryzuje się dobra niania elektroniczna?

Dobra niania elektroniczna to taka, która będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb. Oczywiście ważne są funkcje dodatkowe, których w tych urządzeniach nie brakuje. Opisujemy więc kilka istotnych parametrów poniżej, którymi warto kierować się podczas zakupu tego typu urządzenia, dzięki którym znacznie ułatwimy sobie opiekę nad dzieckiem i zwiększymy jego bezpieczeństwo:

  1. rodzaj urządzenia – wiadomo, że rejestrowanie obrazu jest bardzo istotnym parametrem i niesamowicie przydatnym – jednak nie każdemu użytkownikowi na tym należy, a trzeba wspomnieć, że urządzenia z kamerą są nieco droższe
  2. zasięg – to kolejna istotna kwestia, im zasięg jest większy tym lepiej (nianie mają zasięg od 100m nawet do 300m). Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że jeśli niania działa w budynku – zasięg nieco maleje. Jeśli mamy naprawdę duży dom, warto zakupić do niani dodatkowy wzmacniacz sygnału, dzięki czemu łącze będzie stabilne
  3. wysoka jakość dźwięku i obrazu – to podstawa tego urządzenia. Słabej jakości akcesoria nie zapewnią nam doskonałej jakości obrazu i dźwięku, a jest to bardzo istotne dla wielu rodziców – by niania wyczuła nawet najdrobniejszy szmer i zarejestrowała każdy ruch. Warto też sprawdzić czy mikrofon jest wystarczająco czuły
  4. zasilanie – na rynku znajdziecie nianie zasilane bateryjnie, sieciowo bądź akumulatorowo. Baterie trzeba systematycznie wymieniać, urządzenie ładowane akumulatorowo trzeba na bieżąco ładować, zasilenie sieciowe wymaga tylko stałego dostępu do prądu. Najczęściej wybierane są nianie zasilane bateriami – i urządzenia najczęściej wskazują niski poziom baterii
  5. komunikacja dwukierunkowa – opcja jest wbudowana niemal we wszystkie urządzenia z nieco wyższej półki cenowej. To bardzo dobra opcja zwłaszcza przy dzieciach starszych. Dzięki tej opcji możemy rozmawiać z dzieckiem, kiedy np to jest w łóżku a my w kuchni przygotowujemy posiłek. Maluch będzie się w takiej sytuacji czuł pewnie i bezpiecznie
  6. pomiar temperatury otoczenia – to kolejna przydatna opcja
  7. funkcje dodatkowe – takie jak monitorowanie oddechu, efekty świetlne czy zdalne odtwarzanie kołysanek

Jak działa niania elektroniczna z wbudowaną kamerą?

Jeżeli już planujecie zakup niani elektronicznej, warto wydać trochę więcej, ale kupić tę, która ma wbudowaną kamerkę. Dlaczego? Bo mamy podgląd na żywo tego co dzieje się w pokoju dziecka. Obraz zaś wyświetla się na czytelnym ekranie LCD na urządzeniu, które mamy przy sobie. Możemy też treści przesyłać na smartfona czy komputer. Ciekawą opcją jest możliwość zdalnego obracania i zmieniania kąta nachylenia kamerki. To jednak w tych droższych modelach. Możecie również kupić nianię, która ma tylko możliwość podsłuchania dziecka, tzw. model „audio” – to tańsza opcja, ale nie będziemy mogli rejestrować obrazu z pomieszczenia, w którym znajduje się dziecko.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved