Jakie jest najlepsze akwarium dla krewetek

Każdy akwarysta marzy o posiadaniu w domu pięknego akwarium dla krewetek! Niezależnie od tego, czy planujesz hodować Amano Shrimp, Cherry Shrimp, Ghost Shrimp czy Crystal Red Shrimp, doświadczenie z oglądania każdego gatunku będzie niesamowite. Ogólnie rzecz biorąc, hobbyści są zdezorientowani, jeśli chodzi o znalezienie najlepszego akwarium dla krewetek wśród masy opcji dostępnych na rynku. Cóż, poniższy artykuł może pomóc w podjęciu potencjalnej decyzji o zakupie.

1. Akwarium Aquael Krewetkarium Shrimp 20x20x25cm 10l

Akwarium Aquael Krewetkarium Shrimp 20x20x25cm 10l

Idealne akwarium dla osób które nie mają dużo miejsca i chcą zacząć hodować krewetki. Akwarium w formie kostki bardzo bardzo fajnie zdobi wnętrze pomieszczeń.

PLUSY
  • Wybór dla osób które nie mają miejsca na większe akwarium
MINUSY
  • To tylko 10l

2. AQUAEL SHRIMP SET SMART 20L

AQUAEL SHRIMP SET SMART akwarium dla krewetek

Zestaw SHRIMP SET LEDDY SMART 2. Przeznaczony jest do hodowli krewetek, małych ryb i roślin wodnych.

W skład zestawu wchodzi: akwarium z szybą nakrywową, ochronna podkładka gąbkowa, lampka ledowa, filtr wewnętrzny, grzałka automatyczna.

Czystość wody zapewniona jest dzięki miniaturowemu i legendarnemu już filtrowi PAT-MINI,  który wyposażony jest  gęstą gąbkę, bezpieczną nawet dla najdrobniejszych larw krewetek.

Lampka Leddy Smart 2 odznacza się nowoczesnym kształtem i dużą wydajnością.  Super zestaw dla osób które chcą kupić gotowy zestaw i cieszyć się własną hodowlą.

PLUSY
  • Świetny gotowy zestaw
MINUSY
  • Do filtra Pat mini warto dokupić lepszą gąbkę

3. Fluval Spec 3, Akwarium Nano Biały kolor

Fluval Spec 3, Akwarium Nano Biały

To akwarium dla krewetek może wydawać się dobrym wyborem dla początkujących i można je z łatwością ozdobić ulubionymi roślinami wodnymi. Aby wydłużyć żywotność swoich krewetek, należy ustawić pokrętło pompy na najniższych ustawieniach.

Ten mały zbiornik o pojemności 10l może pomóc w hodowli nano krewetek. To ładnie wyglądające akwarium składa się z trawionego szkła, które jest również trwałe. Chociaż może nie być super odporny na uderzenia, wygląda elegancko i trudno go zarysować. Jego zaawansowany system filtracji może obsłużyć prawie trzykrotną objętość wody w zbiorniku na godzinę, aby zapewnić odpowiednią czystość. Ponadto 31 diod LED zapewnia piękne oświetlenie.

PLUSY
  • Ciekawy design
MINUSY
  • Filtr w akwarium jest bardzo mocny, należy do przykręcić na minimum
Wniosek

Krewetki nie są trudne w pielęgnacji i utrzymaniu; potrzebują tylko dobrze kontrolowanego środowiska do bezpiecznego życia. Jeśli jesteś początkujący, możesz zacząć od mniejszego akwarium dla krewetek.

 

Ważne fakty na temat akwariów z krewetkami

Zanim wybierzesz z rynku jakikolwiek sprzęt do hodowli krewetek w swoim domu, dobrze jest zapoznać się z kilkoma ważnymi faktami. Tutaj wymieniliśmy kilka ważnych aspektów dotyczących krewetek, aby ułatwić ten proces początkującym.

Dlaczego potrzebujesz krewetek?

Jeśli chcesz hodować w domu stworzenia akwariowe, krewetki z pewnością mogą być świetnym pomysłem. Krewetki słodkowodne mają piękne kolory i wymagają niewiele opieki w porównaniu do ryb. Eksperci zalecają trzymanie osobnego akwarium dla ich zdrowego wzrostu i preferowanie hodowli w grupie. Gdy mają odpowiedni sprzęt i dobrze utrzymany zbiornik, krewetki stają się najtrwalszymi stworzeniami.

Krewetki to bardzo delikatne stworzenia; wyczuwają nawet drobne zmiany składu chemicznego wody w zbiorniku. Eksperci zawsze radzą hodować je w dedykowanych pojemnikach o kontrolowanych parametrach wody. Możesz również potrzebować akwarium dla krewetek, aby pokazać unikalne środowisko wodne w swoim miejscu.

Na co zwrócić uwagę kupując zbiornik na krewetki?

Chociaż krewetki są malutkie, nie oznacza to, że można je trzymać w maleńkich zbiornikach. Obserwuje się, że szanse na przeżycie są zwykle większe w większych zbiornikach. Kupując akwarium z krewetkami należy zawsze uważać na dobór odpowiedniego rozmiaru i wyposażenia. Jeśli planujesz hodować krewetki Caridina lub Neocaridina, powinineś zdecydować się na zbiornik ze słodką wodą; niewiele innych gatunków może lepiej w zbiornikach ze słoną wodą. Dla początkujących preferowany rozmiar akwarium z krewetkami to 10 do 25 litrów. Jednak w tych najmniejszych akwariach ciężej o zachowanie równowagi biologicznej. Ponadto filtr gąbkowy to najlepsza rekomendacja dla krewetek i początkujących hobbystów; inną opcją może być filtr narożny.

Poza tym kupujący powinni również sprawdzić rodzaj filtra. Nie powinien być zbyt mocny, ponieważ taki układ może zaszkodzić drobnym gatunkom krewetek. Prosty filtr gąbkowy jest najbardziej zalecanym wyborem do krewetek, ponieważ jest delikatniejszy i bezpieczniejszy.

Akwarium dla krewetek – ile krewetek na start?

Ogólnie rzecz biorąc, krewetki dość szybko się rozmnażają. Nawet 5 krewetek na start jest w stanie zagwarantować że stado w krótkim czasie powiększy się kilkukrotnie

 

Akwarium dla krewetek i często zadawane pytania

Krewetki mogą jeść wszystko, co znajdą w pobliżu. Mogą żywić się na glonach, bakteriach, warzywach, liściach, roślinach i innych sproszkowanych pokarmach dla ryb.

Akwarium możesz kupić w pobliskich sklepach akwarystycznych. Możesz je również kupić w dowolnym sklepie internetowym, takim jak Allegro

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved