Ranking najlepszych czujników dymu i czadu - dowiedz się jaki czujnik dymu i czadu wybrać!

Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny? Zastanawiasz się nad zakupem czujnika dymu i czadu do swojego domu bądź mieszkania? Czujnik ten może zapobiec wielu groźnym sytuacjom. To strzał w dziesiątkę dla każdego kto chce podnieść stopień ergonomii budynku. Na takim sprzęcie nie warto oszczędzać, należy postawić na model o dobrych parametrach użytkowych. Zapraszamy do lektury naszego rankingu – on na pewno ułatwi wam podjęcie decyzji – jaki czujnik czadu będzie odpowiedni do waszego domu czy mieszkania!

1. FireAngel czujnik czadu i dymu SCB10-INT

FireAngel czujnik czadu i dymu SCB10-INT

FireAngel czujnik czadu i dymu SCB10-INT – jeśli szukasz dobrego czujnika dymu, który będzie służył naprawdę długo, przyjrzyj się temu modelowi. To renomowany producent tego typu urządzeń. Czujnik ten wykrywa nie tylko czad ale także dym. Ochroni przed śmiertelnym zatruciem i ostrzeże przed pożarem. Urządzenie zostało wykonane z wysokiej klasy materiałów, które spełniają wiele rygorystycznych standardów i norm. Części urządzenia nie są podatne na awarie czy usterki. Producent na sprzęt daje 10- letni okres żywotności i 3 lata gwarancji.

2. FIREANGEL Czujnik Tlenku Węgla CO-9B

FIREANGEL Czujnik Tlenku Węgla CO-9B

FireAngel czujnik węgla CO-9B – jeśli szukasz taniego ale porządnego czujnika czadu to przyjrzyj się temu modelowi. Urządzenie to wykrywa czad już na wczesnym etapie, pozwala to więc na ograniczenie jego rozprzestrzenienia. Sprzęt ten można łatwo przetestować, czy na pewno działa, warto też w tygodniu sprawdzić urządzenie by mieć pewność że sprzęt działa poprawnie. Producent na czujnik czadu daje aż siedem lat gwarancji. Czujnik ten jest bezawaryjny i żywotny. Detektor ten poinformuje Cię nie tylko o obecności czadu ale również o fakcie, że należy wymienić w nim baterie. Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów.

3. Xblitz Czujnik Czadu I Gazu Dg3-1

Xblitz Czujnik Czadu I Gazu Dg3-1

Xblitz czujnik czadu i gazu Dg3-1 – urządzenie od znanego i docenianego producenta. Cechuje je nieprzeciętna trwałość i odporność na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Posłuży nam naprawdę długo. Detektor ten wykrywa nie tylko czad ale również inne substancje łatwopalne, które znajdują się w powietrzu. Sprzęt zgodny jest ze wszystkimi obowiązującymi normami i standardami. Sprzęt możemy zasilać sieciowo bądź na baterie. Urządzenie można obsługiwać komunikatami głosowymi, dlatego też sterowanie nim jest wyjątkowo proste. W dowolnym momencie możemy, a nawet powinniśmy (raz w tygodniu), sprawdzić poprawność działania czujnika.

4. Kidde Czujnik Czadu z wyświetlaczem 7DCO

Kidde Czujnik Czadu z wyświetlaczem 7DCO

Kidde czujnik czadu z wyświetlaczem 7DCO – kolejnym przykładem niezawodnego czujnika czadu jest ten prezentowany tutaj, posiada on niezbędne certyfikaty, jest więc wyjątkowo bezpieczny. Wielkim plusem urządzenia, zwłaszcza dla osób starszych jest bardzo czytelny, duży wyświetlacz, który ułatwia kontrolowanie urządzenia. Co kilka dni – minimum raz w tygodniu sprawdź czy detektor działa poprawnie. Urządzenie możemy podłączyć do sieci – nie trzeba więc pamiętać o wymianie baterii, jednak zwracać uwagę na ewentualny brak prądu. Można jednak w urządzeniu zastosować zwykłe baterie – jak kto woli. Urządzenie, jeśli zdecydujemy się zasilać je bateriami możemy postawić choćby obok łóżka i na pewno będziemy słyszeć jego alarm jeśli cokolwiek się wydarzy. Urządzenie posiada bardzo precyzyjne sensory elektrochemiczne, wykrywają one nawet znikomą ilość toksycznych związków, które mogą znaleźć się w powietrzu.

5. Kidde Czujnik Czadu 5Dco

Kidde Czujnik Czadu 5Dco

Kidde 5Dco – to kolejne urządzenie którego nie mogło zabraknąć na naszej liście. To porządny sprzęt, który można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Każdego więc stać na bezpieczeństwo! Urządzenie to uchodzi za wyjątkowo proste w obsłudze a co najważniejsze za niezawodne. Detektor jest bardzo czuły, powiadomi więc nas nawet o znikomej ilości niebezpiecznych substancji w powietrzu. Alarm jest naprawdę głośny, usłyszycie go więc nawet podczas snu. Żywotność detektora to 7 lat, po tym czasie należy wymienić go na nowy – o czym zresztą urządzenie samo nas poinformuje. Obudowa została wykonana z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt może być zasilany zarówno sieciowo jak i na baterie.

6. Kidde Czujnik czadu tlenku węgla z wyświetlaczem LCD 10LLDCO

Kidde Czujnik czadu tlenku węgla z wyświetlaczem LCD 10LLDCO

Kidde 10LLDCO – jeśli szukasz taniego ale żywotnego urządzenia spójrz na ten model. Urządzenie to można umieścić w dowolnym miejscu, będziemy wtedy mieć pewność, że usłyszymy alarm w razie niebezpieczeństwa. Detektor ten ma duży ekran LCD, dlatego kontrola sprzętu jest bardzo łatwa i intuicyjna. Czujnik został wykonany z wysokiej klasy komponentów, w pełni certyfikowanych, które spełniają rygorystyczne normy. Minimalistyczny design urządzenia sprawia, że wkomponuje się on w każde pomieszczenie.

7. Kidde 10Sco Czujnik Tlenku Węgla I Dymu Kid-10Sco

Kidde 10Sco Czujnik Tlenku Węgla I Dymu Kid-10Sco

Kidde 10Sco – to bardzo funkcjonalne i bardzo żywotne urządzenie, które poinformuje nas o czadzie i dymie w naszym domu czy mieszkaniu. Model wykonany z trwałych i certyfikowanych komponentów, możemy mieć więc pewność, że posłuży nam on długie lata. Raz w tygodniu pamiętajmy by przetestować urządzenie, żeby sprawdzić czy działa poprawnie. Detektor ten zasilany jest bateriami, dzięki czemu możemy go wszędzie zainstalować – nawet w sypialni by słyszeć ewentualny alarm. Urządzenie poinformuje nas również kiedy będziemy musieli te baterie wymienić na nowe. Urządzenie wydaje komunikaty głosowe.

8. Orno Czujnik bateryjny tlenku węgla (czadu) 3×1,5V DC1

Orno Czujnik bateryjny tlenku węgla (czadu) 3×1,5V DC1

Orno 3×15 DC1 – szukasz detektora, który będzie służył Ci długie lata? Przyjrzyj się naszemu rankingowi i wybierz urządzenie odpowiednie dla siebie! Detektor przedstawiany na tej pozycji został stworzony w oparciu o nowoczesne technologie i z wysokiej jakości materiałów. Model ten posiada elektrochemiczne czujniki, które wykryją nawet znikome stężenie toksycznych gazów obecnych w powietrzu. Urządzenie ma też wbudowany system automatycznej diagnostyki, dzięki czemu wykryjemy wszelkie usterki na wczesnym etapie. Detektor ma również funkcję pomiaru temperatury, która wyświetla się na czytelnym ekranie LCD, jest on czytelny i odporny na zarysowania. Głośny alarm urządzenia daje pewność, że usłyszymy go nawet podczas snu.

9. Zamel Czujnik Tlenku Węgla I Gazu 2W1 Ctg-01 Gar10000054

Zamel Czujnik Tlenku Węgla I Gazu 2W1 Ctg-01 Gar10000054

Zamel Ctg-01 Gar10000054 – model ten został wykonany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Komponenty z których został wykonany są w pełni certyfikowane, są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, odporne jest również na oddziaływanie czynników zewnętrznych. W dowolnym momencie możemy sprawdzić czy urządzenie pracuje poprawnie i powinniśmy to robić przynajmniej raz w tygodniu. Detektor możemy zasilać sieciowo albo na baterie – w zależności od własnych preferencji. Jeżeli więc szukasz detektora czadu o wysokiej jakości w niskiej cenie – przyjrzyj się temu modelowi.

10. Eura-Tech Sygnalizator Czadu ”Hs” Cd-50B8

Eura-Tech Sygnalizator Czadu ”Hs” Cd-50B8

Eura-tech „Hs” Cd-50B8 – urządzenie wykonane z wysokiej jakości, certyfikowanych materiałów. Detektor możemy umieścić gdzie tylko zechcemy, ponieważ zasilany jest na baterie. Parametry użytkowe są naprawdę dobre co przekłada się na wysoki komfort eksploatacji urządzenia. Wystarczy systematyczny test (raz na tydzień) czy urządzenie działa poprawnie i nie musimy się martwić o to, że nie wykryje ono niebezpieczeństwa – diagnostyka urządzenia przebiega automatycznie. Urządzenie poinformuje użytkownika o konieczności wymiany baterii.

Czy warto jest zaopatrzyć się w czujnik czadu?

Czujnik czadu to urządzenie, które działa na zasadzie sensorów elektrochemicznych – one odpowiadają za monitorowanie powietrza w naszym domu czy mieszkaniu. Kiedy tylko w powietrzu pojawi się dwutlenek węgla urządzenie powiadomi nas o tym poprzez alarm dźwiękowy. Niektóre modele wykrywają nie tylko dwutlenek węgla, ale również inne gazy łatwopalne bądź dym. Czujnik czadu naprawdę warto mieć w domu, da on poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Urządzenie jest polecane zwłaszcza tych którzy mieszkają w domach ze starą instalacja, bądź instalacja gazową, gdzie może nam grozić jej rozszczelnienie.

Jaki czujnik czadu będzie naprawdę dobry?

Koniecznie zwróć uwagę na:

  • rodzaj sensorów – najlepsze są sensory elektrochemiczne, wykrywają one bowiem nawet niskie stężenie niebezpiecznej substancji.
  • zasilanie – najlepsze urządzenie można zasilać sieciowo jak i na baterie. – żywotność – dobre urządzenia mają żywotność od 7-10 lat, po czym musimy wymienić czujnik na nowy.
  • jakość wykonania – spójrz na to by obudowa urządzenia była wykonana z wysokiej jakości, certyfikowanych komponentów.
  • komunikaty – warto kupić czujnik, który poinformuje nas np. o zużyciu baterii, dobrze również kiedy urządzenie umożliwia automatyczne diagnostykę.
Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved