Ranking generatorów pary - Jaki generator pary wybrać?

Szukasz dobrego żelazka, jednak żadne nie spełnia Twoich oczekiwań? Nie lubisz prasować i chcesz to zadanie jak najbardziej przyspieszyć i usprawnić? Poszukaj dobrego generatora pary! W naszym rankingu znajdziesz kilka dobrych propozycji generatorów pary znanych marek i jesteśmy pewni, że spośród nich wybierz sprzęt idealny dla siebie!

1. Generator pary Philips PerfectCare Performer GC8750/60

Generator pary Philips PerfectCare Performer GC8750/60

Generator pary Philips PerfectCare Performer GC8750/60 – ten dobry generator pary nie bez powodu znalazł się na pierwszym miejscu w naszym rankingu. To produkt wyprodukowany przez renomowanego producenta, co świadczy o jego trwałości i efektywności. Moc urządzenia wynosi aż 2600W, a maksymalne ciśnienie pary to 6,5 bar. Sprzęt jest wyjątkowo lekki jak na swoje rozmiary, więc nawet kilkugodzinne prasowanie nie będzie dla nas wyzwaniem. Bardzo łatwo jest przystosować parametry pracy do rodzaju materiału, a co za tym idzie – nie przypalimy i nie uszkodzimy żadnej tkaniny. Zbiornik na wodę ma pojemność aż 1,8 litra, więc nie trzeba go zbyt często uzupełniać. Plusem jest również to, że generator ma zaawansowany system odkamieniania, który ułatwia utrzymanie urządzenia w nienagannym stanie przez wiele lat. Technologia OptimalTemp zaś sprawia, że nie musimy ustawiać ręcznie temperatury, to wielka gratka dla tych, którzy stawiają wygodę użytkowania sprzętów domowych na pierwszym miejscu.

2. Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80

Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80

Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80 – to kolejny bardzo dobry sprzęt, który posłuży nam przez długie lata. Model ten wykonany jest przez renomowanego producenta, z trwałych tworzyw certyfikowanych, które spełniają rygorystyczne normy; a modernistyczny i efektowny design każdemu przypadnie do gustu. Sprzęt ten przystosowany jest do intensywnej eksploatacji, nie musimy się obawiać awarii czy usterek. Moc urządzenia wynosi aż 2700W, ciśnienie maksymalne pary to 8 bar. Prasowanie więc przebiega sprawnie, szybko i bez zagnieceń. Innowacyjny system dopasowuje optymalną temperaturę do rodzaju tkaniny; co zmniejsza ryzyko przypalenia. Sprzęt automatycznie dobiera parametry pracy.

3. Generator pary Philips FastCare GC7710/20

Generator pary Philips FastCare GC7710/20

Generator pary Philips FastCare GC7710/20 – to kolejne urządzenie renomowanej marki Philips, to świetna opcja dla tych, którzy chcą kupić przetestowany i dobry sprzęt. Model ten ma moc 2400W, doskonale sprawdzi się podczas codziennego użytku. Obudowa urządzenia jest wykonana z lekkich, wytrzymałych i certyfikowanych materiałów. Minimalistyczny design również robi dobre wrażenie na użytkownikach. Maksymalne ciśnienie generowanej pary to 5 bar. Sprzęt gwarantuje szybkie i proste prasowanie, to prawdziwe wybawienie dla tych, którzy nie lubią tego zadania. Usuwanie zagnieceń nawet z grubych tkanin przestanie być wyzwaniem. Zbiornik na wodę możemy uzupełniać w dowolnej chwili, nawet podczas prasowania – bez wyłączania generatora.

4. Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9640/60

Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9640/60

Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9640/60 – tego urządzenia także nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Urządzenie to jest mocne i wydajne, a także zapewnia optymalne zużycie energii. Moc sprzętu wynosi 2400W a maksymalne ciśnienie pary to 7 bar. Produkt wykonany z troską o nawet najdrobniejsze szczegóły, jest wytrzymały i mało awaryjny. Nie musimy się również martwić o konieczność regulowania temperatury, urządzenie bowiem automatycznie dobiera temperaturę do danego materiału.

5. Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9650/80

Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9650/80

Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9650/80 – to kolejny dobry generator pary, który zadowoli tych, którzy nie posiadają zbyt dużego budżetu. Moc sprzętu to 2400W a maksymalne ciśnienie pary to 7,5 bar. Model ten wykonany jest z solidnych i odpornych na warunki zewnętrzne tworzyw, certyfikowanych. Dużą zaletą urządzenia jest przede wszystkim jego funkcjonalność. Urządzenie jest bezpieczne, wygodne ale przede wszystkim bezpieczne. Ryzyko przypalenia tkaniny jest właściwie zerowe. Generator ten ma również funkcję samoczyszczenia, która wspomaga utrzymanie sprzętu w czystości, a system odkamieniania przedłuża jego żywotność.

6. Generator pary Philips PerfectCare Compact GC7833/80

Generator pary Philips PerfectCare Compact GC7833/80

Generator pary Philips PerfectCare Compact GC7833/80 – jeśli szukasz niedrogiego generatora pary, ten model może spełnić Twoje oczekiwania. Tańszy nie zawsze znaczy gorszy! Produkt jest lekki i ma bardzo solidną konstrukcję, obudowa nie jest podatna na uszkodzenia. Elegancki wygląd przyciąga uwagę od pierwszej chwili. Moc sprzętu wynosi 2400W a maksymalne ciśnienie pary to 6 bar. Innowacyjne technologie, które zastosowano w urządzeniu zapewniają nieprzeciętny komfort eksploatacji. Produkt obsługuje się bardzo łatwo, wręcz intuicyjnie; nie musimy samodzielnie regulować temperatury, generator sam ją dobierze.

7. Generator pary Tefal Pro Express Care GV9071 AntiCalc

Generator pary Tefal Pro Express Care GV9071 AntiCalc

Generator pary Tefal Pro Express Care GV9071 AntiCalc – to kolejny elegancki, trwały i praktyczny sprzęt, który przyspiesza prasowanie każdej tkaniny. Zaawansowane czujniki zastosowane w generatorze chronią przed uszkodzeniem tkaniny. Utrzymanie sprzętu w należytej czystości również nie stanowi wyzwania (a jest to podstawa do tego, by urządzenie sprawnie działało). Moc urządzenia wynosi 2400 W a maksymalne ciśnienie pary to 7,5 bar.

8. Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9620/20

Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9620/20

Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9620/20 – to kolejne urządzenie marki Philips przedstawiane w naszym rankingu. Moc urządzenia to 2400W a ciśnienie pary wynosi 6,5 bar. To sprzęt przystosowany do częstego i intensywnego użytkowania. Do produkcji sprzętu wykorzystano wysokiej jakości, certyfikowane komponenty. Temperatura prasowania dopasowuje się samoczynnie do rodzaju materiału (dzięki specjalnym czujnikom). To bardzo wygodne rozwiązanie, które zadowala nawet najbardziej wymagających użytkowników. Produkt ten wyposażony jest również w system odkamieniania, więc generator dzięki temu dłużej zachowa swoją sprawność. Trzeba również wspomnieć o bardzo przydatnej funkcji samoczyszczenia.

9. Generator pary Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding

Generator pary Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding

Generator pary Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding – to kolejny bardzo dobry generator pary, którego maksymalne ciśnienie pary wynosi 5,5 bar a moc urządzenia to 2200W. Sprzęt służy nam do prasowania w pionie, ma dobry spryskiwacz, opcję samooczyszczania a także system antywapienny. Sprzęt samodzielnie dostosowuje temperaturę prasowania – w zależności od tkaniny.

10. Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30

Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30

Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30 – to już ostatnie urządzenie opisywane w naszym rankingu. Oczywiście to również produkt marki Philips. To urządzenie o nieprzeciętnych parametrach użytkowych, który zachwyci nawet najbardziej wymagających użytkowników. Już nie musisz obawiać się o deformacje materiału czy przypalenia. Moc urządzenia to aż 2700W, zaś maksymalne ciśnienie wynosi 7,5 bar. To sprzęt o ergonomicznej konstrukcji, które zapewnia nam intuicyjną obsługę. Żelazko jest lekkie i bardzo poręczne a system odkamieniania przedłuża żywotność produktu.

Poradnik zakupowy

Żelazka z generatorem pary cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Prasowanie nie jest ulubioną czynnością wielu kobiet, dlatego producenci wychodząc na przeciw im potrzebom tworzą sprzęty, które uprzyjemnią i skrócą czas tego obowiązku. Szybciej wyprasujemy każdy rodzaj tkaniny i to bez obaw o jej przypalenie. Należy jednak pamiętać o odpowiednich parametrach urządzenia, by spełniało swoje zadanie jak najlepiej.

Zalety generatorów pary;

– poprawiona jakość i skuteczność prasowania,
– możliwość prasowania w pionie,
– minimalne ryzyko zniszczenia nawet najbardziej delikatnych ubrań,
– łatwość w obsługiwaniu sprzętu,
– zmiękczanie tkanin podczas prasowania,
– opcja odświeżania ubrań.

Generator pary poza tymi opisanymi posiada wiele zalet. To urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu… jednak, jak każdy sprzęt, posiada również wady, więc warto zapoznać się z nimi przed zakupem.

Wady generatorów pary?

– wyższa cena od tradycyjnego żelazka,
– duże rozmiary – co może okazać się problematyczne w kwestii przechowywania sprzętu,
– konieczność posiadania specjalnej deski do prasowania, która będzie dostosowana do użytkowania generatora pary,
– głośna praca urządzenia,
– większy pobór energii elektrycznej niż w przypadku tradycyjnego zelazka.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu generatora pary?

– ciśnienie pary – im więcej barów tym lepiej.
– moc – przekłada się ona na skuteczność urządzenia, minimalna moc powinna wynosić 2000W.
– pojemność zbiornika na wodę – by nie musieć go co chwilę uzupełniać.
– ciekawe, dodatkowe funkcje – ekologiczny tryb pracy, dopasowywanie temperatury w automatyczny sposób (dzięki specjalnym czujnikom), automatyczne wyłączenie bez aktywności…

 

Zakup generatora pary powinniśmy dobrze przemyśleć, by zdecydować się na takie urządzenie, które będzie nam służyło jak najlepiej i jak najdłużej – by spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Warto więc zajrzeć do naszego rankingu i przekonać się, jakie generatory pary wybierane są najczęściej przez innych użytkowników.

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved