Ranking lodówek samochodowych - Jaką lodówkę samochodową wybrać?

Potrzebujesz dobrej i niedrogiej lodówki samochodowej? Ma mieć dużą moc mrożenia i być w pełni mobilna? W naszym rankingu znajdziecie bezawaryjne, funkcjonalne i wydajne lodówki samochodowe – przekonaj się jaką lodówkę kupić – ranking został stworzony w oparciu o opinie użytkowników.

1. Kamai Samochodowa Elektryczna 12V 24L

Kamai Samochodowa Elektryczna 12V 24L

Kamai Samochodowa Elektryczna 12V 24L – ten model lodówki zasilany jest poprzez gniazdko zapalniczki o mocy 12V. Czynnikiem chłodzącym urządzenia jest ogniwo Peltiera. Nawet po odłączeniu, dzięki zastosowaniu naprawdę dobrej izolacji lodówka utrzyma właściwą temperaturę wewnątrz pojemnika. Lodówka jest świetną opcją na wycieczki czy pikniki, jeśli zaś chcecie korzystać z niej w domku letniskowym, nic nie szkodzi na przeszkodzie, trzeba ją jednak podłączyć do transformatora o mocy 12/230V. Lodówka ma wszystkie niezbędne atesty, które dopuszczają ją do kontaktu z żywnością. Urządzenie schłodzi produkty nawet do 15 stopni (na minusie). Lodówka ma zamontowany uchwyt blokujący pokrywę przed przypadkowym otwarciem.

 

2. Lodówka Samochodowa Compass 50 L

Lodówka Samochodowa Compass 50 L

Lodówka Samochodowa Compass 50 L – jeśli szukasz naprawdę dobrej, pojemnej lodówki w przystępnej cenie – zwróć uwagę na ten model. Urządzenie to spełnia najwyższe standardy jakości. Lodówka wyposażona jest również w czynnik grzewczy, który umożliwia przewożenie nawet gorących potraw. Lodówka zasilana może być przez gniazdko sieciowe bądź gniazdko zapalniczki samochodowej. Lodówka więc świetnie sprawdzi się podczas dłuższych wypadów za miasto a także do przewożenia zakupów. Pojemność lodówki to aż 50 litrów, pomieści więc aż 31 butelek półlitrowych. Lodówka nie zawiera freonów, sprzęt pozwala na utrzymanie temperatury -20 stopni Celsjusza. Jeśli zaś chodzi o utrzymanie potraw cieple temperatura sięgnie nawet 65 stopni Celsjusza. Całkowita waga urządzenia to 9,2 kg, kabel zasilający jest chowany w pokrywie.

3. Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000470

Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000470

Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000470 – to już ostatnia lodówka, która znalazła się w naszym rankingu najlepszych i najczęściej kupowanych lodówek samochodowych. Sprzęt sprawdzi się nie tylko do chłodzenia, to bowiem lodówko – zamrażarka kompresorowa, której pojemność sięga aż 32 litrów. Urządzenie jest bardzo funkcyjne i mało awaryjne – to dlatego znalazło się na naszej top liście. Praca lodówki opiera się na specjalnym układzie elektronicznym, które obejmuje funkcję pamięci. To bardzo inteligentna, automatyczna turbolodówka. Możemy w niej mrozić produkty nawet do 22 stopni poniżej zera. Lodówka ta może być zasilana energią słoneczną dlatego też doskonale sprawdzi się podczas samotnych wędrówek w górach. Lodówka chodzi naprawdę cicho i jest niezwykle wydajna, nawet jeśli temperatura otoczenia jest wysoka. Konstrukcja lodówki ma wzmocnione narożniki a także solidną pokrywę, zawiasy ze stali nierdzewnej i technologię CFX, która zapewnia użytkownikowi najwyższy poziom wytrzymałości. Lodówka wyposażona jest w uchwyt, który blokuje przed otwarciem w trakcie transportu. Wszystkie elementy lodówki są atestowane i mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Temperaturę w środku pojemnika regulujemy za pomocą specjalnej aplikacji Wi-Fi.

4. Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000488

Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000488

Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000488 – to kolejna wysoko oceniana przez użytkowników lodówka samochodowa. To model termoelektryczny, jego pojemność to 8 litrów. Moc urządzenia to 32W. Lodówkę możemy zasilać przy pomocy prądu stałego albo z gniazdka zapalniczki samochodowej. Urządzenie chłodzi to temperatury niższej niż 20 stopni Celsjusza. Dodatkowo ma też wbudowana funkcję grzania. Waga lodówki to 3,10kg, więc bez problemu ją przeniesiemy czy zabierzemy na biwak. Lodówka jest nie tylko funkcjonalna ale i elegancka. Przy użyciu pasów bezpieczeństwa możemy lodówkę zamontować w dowolnym miejscu. Funkcja grzewcza tej lodówki, pozwoli nam utrzymać temperaturę w pojemniku nawet do 65 stopni Celsjusza. Pamiętaj jednak, żeby szczelnie zamykać pojemnik. W lodówce z łatwością pomieścisz puszki i półlitrowe butelki.

 

5. Sapphire Lodówka samochodowa 30l 12V/230V

Sapphire Lodówka samochodowa 30l 12V/230V

Sapphire Lodówka samochodowa 30l 12V/230V – ta niezwykle pojemna lodówka (32 litry) uwielbiana jest przez wielu użytkowników. Ma doskonałą izolację, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na wypadach na kemping, grilla albo na piknik na łonie natury. Poza funkcją chłodzenia, lodówka ma również opcję grzania. Możemy więc przechowywać w niej ciepłe potrawy. Lodówka jest wyjątkowo stabilna. Urządzenie zasilane jest zarówno dzięki gniazdku zapalniczki samochodowej albo gniazdku sieciowemu. Lodówka ma wszystkie niezbędne atesty, by mogła mieć bezpieczny kontakt z żywnością.

6. Kamai Turystyczna Lodówka Samochodowa Przenośna Standard Cb 24 12V Uniwersalny

Kamai Turystyczna Lodówka Samochodowa Przenośna Standard Cb 24 12V Uniwersalny

Kamai Turystyczna Lodówka Samochodowa Przenośna Standard Cb 24 12V Uniwersalny – to bardzo pojemna lodówka samochodowa, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jej pojemność to aż 24 litry. Lodówkę można ładować przy pomocy gniazda zapalniczki. Elementem chłodzącym lodówki jest ogniwo Peltiera. Dzięki temu lodówka utrzyma naprawdę niską temperaturę i to bez użycia szkodliwych dla środowiska chemikaliów. To stanowi również świetną izolację, więc nawet jeśli lodówka zostanie odłączona od zasilania, nadal długo utrzyma ona odpowiednio niską temperaturę. Doskonale nada się na dłuższe wypady samochodowe bądź kempingowe. Kiedy podłączymy lodówkę do transformatora 12/230V, z powodzeniem możemy korzystać z niej nawet w domku letniskowym. Tego typu lodówka świetnie sprawdzi się również podczas przyjęć w plenerze, pomieści sporo pionowo ustawionych butelek o pojemności 1.5l. Całkowita waga lodówki to zaledwie 3.1kg. Ma ona również dodatkowy schowek na kabel zasilający. Dla dodatkowej izolacji, pojemnik zabezpieczony jest styropianem. Warto również wspomnieć, że lodówka ma specjalne zabezpieczenie umiejscowione w rączce, które chroni ją przed otwarciem podczas przenoszenia. Możliwość kontaktu z żywnością potwierdzona jest niezbędnymi atestami. Pamiętaj jednak, że do lodówki wkładamy wcześniej schłodzone produkty – by przedłużyć czas jej chłodzenia i zwiększyć efektywność; zaś wkład chłodzący należy umieścić na jedzeniu – nie pod nim. Wnętrze lodówki wystarczy czyścić wilgotną szmatką.

Jaką dobrą lodówkę samochodową wybrać?

Lodówek samochodowych na rynku jest bardzo dużo. Ciężko jest więc wybrać odpowiednią dla siebie, każdy bowiem ma inne wymagania – to dlatego powstał nasz ranking, oparty na opiniach innych użytkowników. Lodówka turystyczna, samochodowa, przyda się każdemu kto często wyjeżdża poza miasto na wycieczki samochodowe, pikniki… choć w domu również sprzęt tego typu może nam się przydać.

Rodzaje lodówek samochodowych:

Przed zakupem lodówki turystycznej, warto przemyśleć do jakich celów będziemy jej potrzebować najczęściej. Ze względu na rodzaj zasilania dzielimy lodówki turystyczne, samochodowe – a więc:

– Torba izometryczna – te torby znane są chyba wszystkim. Możemy je kupić za przysłowiowe grosze w większości sklepów spożywczych, marketów (najczęściej przy lodówkach z mrożonkami). Torby te wykonane są z płótna bawełnianego i poliestru. To aluminium odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz torby. Podtrzymuje temperaturę produktu, ale nie schładza go. Taka torba świetnie sprawdzi się podczas zakupów mrożonek czy lodów.

– Lodówka samochodowa na wkłady chłodzące – taka lodówka wymaga już zasilania. Jest lekka – to pojemnik wykonany z metalu bądź plastiku. Lodówka na wkłady chłodzące są dostępne w wielu rozmiarach czy kształtach. Ten rodzaj lodówki chłodzi dzięki termoizolacji, dzięki specjalnej piance poliuretanowej albo dzięki styropianowi. W tych lodówkach wykorzystuje się do chłodzenia wkłady, które wcześniej musimy zamrozić w zamrażarce. Wkłady umieszczamy na górze produktów w pojemniku – nie na dole. Wkład będzie trzymać temperaturę nawet 12 godzin.

– Lodówka samochodowa elektryczna – to najbardziej ceniony i najczęściej wybierany, najmniej awaryjny model lodówki samochodowej. Można zasilać ten typ lodówki przez gniazdko z zapalniczki samochodowej, bądź z sieci elektrycznej o napięciu 230V. Z wyglądu ten rodzaj lodówki przypomina tę na wkłady mrożące. Jeśli lodówka elektryczna będzie działać na wkład chłodzący można ją odłączyć od źródła zasilania i stanie się ona wtedy w pełni wersją mobilną – co świetnie się sprawdza. Lodówki samochodowe mają też jedną zaletę – mogą one nie tylko chłodzić, ale również i grzać (efekt Peltiera).

– Lodówka samochodowa kompresorowa – zwana też sprężarkową – w takim modelu wykorzystywany jest dokładnie ten sam mechanizm co w standardowych lodówkach. Chłodzenie działa tu na podstawie sprężonego gazu. Lodówka ta zużywa sporo energii, ale jest bardzo wydajna.

– Lodówka samochodowa z agregatem (na gaz) – taki rodzaj lodówki zasilany jest przez amoniak. Sprzęt można zasilać z sieci, albo z zapalniczki samochodowej. Nada się świetnie do tirów czy kamperów. Lodówka tego typu jest bardzo wydajna, na butli gazowej i pojemności 2kg może pracować nawet 240 godzin. Pamiętajmy jednak, że amoniak to substancja szkodliwa dla środowiska.

– Lodówka zamrażarka samochodowa – lodówka samochodowa z opcją mrożenia to coraz częściej wybierana lodówka. Sprzęt ten przeznaczony jest dla osób, które naprawdę często i daleko podróżują i przewożą ze sobą duże ilości produktów, które wymagają chłodzenia. Lodówki tego typu zasilane są z gniazdka sieciowego albo z zapalniczki samochodowej. Wielkim atutem tego typu lodówek jest to, że elektronicznie sterujemy w niej temperaturą. Warto też wspomnieć, że lodówki tego typu zużywają niewiele energii.

Jakie jest podstawowe wyposażenie dobrej lodówki samochodowej?

W sprzedaży znajdziecie wiele zaawansowanych urządzeń chłodzących, w przypadku tych bardziej nowoczesnych, możemy liczyć na spore wyposażenie dodatkowe, takie jak:

– Termostaty – możemy regulować w nich temperaturę.
– Uchwyty – to mimo wszystko bardzo ważny element w lodówce samochodowej. Uchwyt musi być wygodny w użytkowaniu a także mieć specjalną blokadę, która nie pozwoli na otwarcie się lodówki podczas transportu.
– Wyświetlacz LCD – możemy łatwo monitorować temperaturę w lodówce.
– Przełącznik 12/24V – znacznie ułatwia zmianę napięcia.
– Kontrolki grzania i chłodzenia – jeśli mamy lodówkę elektryczną możemy ustalić w łatwy sposób czy sprzęt w danym momencie chłodzi czy grzeje produkty.

 

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved