Ranking monitorów oddechu- Jaki monitor oddechu wybrać?

Chcesz spać spokojnie, ale chciała byś pilnować swojego dziecka całą dobę? Urodził się wcześniak, albo po prostu chcesz monitorować sen swojego malucha? To jest możliwe! Pomoże Ci w tym monitor oddechu. Dzięki temu urządzeniu każda nieprawidłowość w oddechu dziecka zostanie wyłapana i poinformuje Cię o tym głośnym alarmem. Jeżeli szukasz dobrego monitora oddechu dla swojego malucha – spójrz w nasz ranking i przekonaj się jakie urządzenie spełni wszystkie Twoje, nawet największe oczekiwania.

1. BabySense 7 Monitor Oddechu

BabySense 7 Monitor Oddechu

BabySense 7 Monitor Oddechu – to jeden z najczęściej wybieranych monitorów oddechu przez użytkowników. Monitor oddechu wkładamy pod materac w łóżeczku dziecka – sprzęt posiada certyfikat wyrobu medycznego. Pomiar jest bardzo precyzyjny i wielokrotnie przebadany – w różnych sytuacjach. Najważniejszym zadaniem dobrego monitora oddechu jest dbanie o zdrowie i życie naszego dziecka. Monitor więc stale rejestruje mikroruchy oddechowe przez materac i natychmiast zaalarmuje domowników jeśli wystąpi u dziecka bezdech albo kiedy oddech stanie się nieregularny. Działanie BabySense 7 jest oparte na zastosowaniu bardzo wrażliwych płytek sensorycznych, które pozwalają wykryć nawet najbardziej delikatne ruchy, które powstają w czasie oddychania. Precyzyjny pomiar to duże bezpieczeństwo dla dziecka. Urządzenie emituje promieniowanie o częstotliwości radiowej, jest więc całkowicie bezpieczne dla dziecka.

2. Babysense Monitor Oddechu 5 + Videoniania Luvion Essential 2W1

Babysense Monitor Oddechu 5 + Videoniania Luvion Essential 2W1 – to kolejne, bardzo dobre urządzenie monitorujące oddech dziecka w czasie snu czy odpoczynku. Urządzenie ma wbudowane bardzo czułe płytki pomiarowe, które wykryją mikroruchy przez materac. Jeśli tylko urządzenie nie wyczuje ruchu, albo oddech będzie płytki czy niemiarowy – sprzęt zaalarmuje o tym opiekuna. Sprzęt ma certyfikat wyrobu medycznego, więc stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie – jaki model urządzenia monitorującego oddech wybrać. W zestawie znajduje się także video niania – zestaw z kamerą i poręcznym ekranem, który pozwoli nam obserwować co dzieje się w otoczeniu dziecka. Video niania gwarantuje nam wyraźną i nieprzerwaną transmisję obrazu i dźwięku wysokiej jakości – ale oferuje ona również wiele dodatkowych funkcji – pomiar temperatury czy nocna wizja na podczerwień.

3. Xblitz Baby Monitor Bezprzewodowa Niania Z Kamerą

Xblitz Baby Monitor Bezprzewodowa Niania Z Kamerą

Xblitz Baby Monitor Bezprzewodowa Niania Z Kamerą – to kolejny bardzo dobry sprzęt, które sprawia, że nasze dziecko jest bezpieczne. Sprzęt pozwala nam monitorować to co dzieje się u dziecka. Produkt ma spory i wyraźny ekran, który zapewnia doskonałą widoczność. Ta bezprzewodowa niania pozwala na nadsłuch dźwięków z pomieszczenia w którym przebywa dziecko a także ma funkcję komunikacji głosowej z bobasem. Naciskamy przycisk na monitorze i możemy odezwać się do dziecka. Urządzenie ma również funkcję mierzenia temperatury. Nadajnik ma także ciekawą opcję kołysanek (8 melodii), można je więc puścić dziecku by ułatwić mu zasypianie. Model Xblitz Baby Monitor ma także wbudowany tryb czuwania vox, który reaguje na płacz dziecka.

4. Babysense 7 Monitor Oddechu Noworodka + Niania Z Kamerą Video

Babysense 7 Monitor Oddechu Noworodka + Niania Z Kamerą Video

Babysense 7 Monitor Oddechu Noworodka + Niania Z Kamerą Video – to kolejny dobry monitor oddechu polecany przez wielu użytkowników. Model posiada atest wyrobu medycznego. Jeśli sprzęt wykryje nawet najmniejszą nieprawidłowość w oddechu dziecka od razu o tym poinformuje rodziców. Sprzęt jest bardzo czuły, więc gwarantuje precyzyjny pomiar. W zestawie znajduje się również niania z kamerką bezprzewodową, więc w każdym momencie możemy sprawdzić co dzieje się w otoczeniu dziecka. Niania elektroniczna daje nam gwarancję wysokiej rozdzielczości obrazu i dźwięku. Niania ta posiada przydatną opcję białego szumu, która bardzo skutecznie uspokaja dziecko i ułatwia zasypianie. Kamera wyposażona jest w podczerwień, więc bez problemu dostrzeżemy co dzieje się u dziecka nawet w całkowitej ciemności. Zestaw czujnika oddechu i elektronicznej niani zapewnia dziecku duże bezpieczeństwo – a opiekunom spokój.

5. Sweet Dreamers Ltd Zestaw Monitor Oddechu Snuza Hero Md + Szumiący Baranek Ewan Fioletowy

Sweet Dreamers Ltd Zestaw Monitor Oddechu Snuza Hero Md + Szumiący Baranek Ewan Fioletowy – ten zaawansowany monitor oddechu. Dzięki płytkom, które kładziemy pod materacem dziecka, sprzęt informuje nas o każdej nieprawidłowości wykrytej w oddechu dziecka. Urządzenie jest bardzo czułe i zapewnia niezwykle precyzyjny pomiar. Model jest w pełni mobilny, więc możemy zabrać go ze sobą chociażby na wakacje. Model Sweet Dreamers Ltd posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. W zestawie znajduje się także szumiący, uroczy, pluszowy baranek Ewan, który emituje naturalnie brzmiące dźwięki bicia serca a także inne odgłosy, które dziecko słyszało w macicy – generowane są losowo.

6. Snuza Hero MD

Snuza Hero MD

Snuza Hero MD – to kolejny bardzo dobry monitor oddechu, który posiada atesty wyrobu medycznego – a co za tym idzie – jest bardzo skuteczny w działaniu. Dobry monitor oddechu służy do ochrony zdrowia i życia każdego niemowlaka. Precyzyjny czujnik od razu wykryje każdą nieprawidłowość w oddechu dziecka i poinformuje o tym opiekunów. Monitor działa w sposób ciągły, więc dziecko chronione jest bez przerwy. Jeśli ruchy oddechowe spadną poniżej 8 na minutę – uruchomi się głośny alarm, również jeśli w 15 sekund urządzenie nie wykryje oddechu – także poinformuje o tym głośnym dźwiękiem. Snuza Hero MD jest wyposażony w zaawansowaną funkcję – pobudzania oddechu dziecka poprzez wibracje – po co? Dlatego, że nawet niewielki bodziec sprawia, że dziecku przywracane są prawidłowe funkcje oddechowe – nawet wtedy kiedy śpi. Jeśli wibracja nie zadziała – od razu uruchomi się alarm.

7. Hi-Tech Medical Niania Elektroniczna Kt-Baby Monitor 14026629

Hi-Tech Medical Niania Elektroniczna Kt-Baby Monitor 14026629

Hi-Tech Medical Niania Elektroniczna Kt-Baby Monitor 14026629 – ta nowoczesna niania elektroniczna pozwala nam utrzymać stały kontakt z naszym dzieckiem, nawet jeśli jesteśmy w drugiej części mieszkania czy domu. W każdej chwili możemy odezwać się do dziecka poprzez nianię – a to na pewno uspokoi malucha. Transmitowany dźwięk jest bardzo dobrej jakości, więc zarówno dziecko jak i opiekun są wyraźnie i mocno słyszalni. Niania elektroniczna musi być niezawodna w działaniu – a ten model właśnie taki jest. Sprzęt działa w dwóch kanałach częstotliwości, można szybko się między nimi przełączać, jeśli tylko działanie niani zostanie zakłócone. Aktywacja niani poprzez hałas to bardzo przydatna funkcja, jeśli u dziecka sprzęt wykryje odgłosy – od razu uruchomi się monitor, który rodzic ma przy sobie. Niania nie emituje żadnego promieniowania i zużywa mało energii podczas spoczynku.

8. Hisense Elektroniczna Niania Babysense Video 3 5″ + Dwie Kamery I Monitor Oddechu Babysense 7

Hisense Elektroniczna Niania Babysense Video 3 5″ + Dwie Kamery I Monitor Oddechu Babysense 7

Hisense Elektroniczna Niania Babysense Video 3 5″ + Dwie Kamery I Monitor Oddechu Babysense 7 – to kolejne bardzo dobre urządzenie monitorujące, zapewniające duże bezpieczeństwo dziecku – nie mogło go więc zabraknąć w naszym zestawieniu. Dzięki temu sprzętowi możemy utrzymać z dzieckiem stały kontakt, co daje duży komfort naszemu niemowlakowi. W zestawie z nianią otrzymujemy dwie kamery, które gwarantują dużą jakość przesyłanego obrazu i dźwięku. Kamery mają również kilka dodatkowych funkcji – między innymi – tryb nocnego widzenia. Przydatną opcją jest również czujnik temperatury. Urządzenie uruchomi alarm jeśli w pomieszczeniu gdzie przebywa dziecko jest zbyt ciepło albo zbyt zimno. W zestawie znajduje się oczywiście wysokiej klasy monitor oddechu, który precyzyjnie odczyta ruchy oddechowe dziecka i poinformuje opiekuna o najdrobniejszej nieprawidłowości.

9. Soho Baby Monitor BD 3000

Soho Baby Monitor BD 3000 – niania elektroniczna wybierana jest niemal przez każdego rodzica – może się okazać bardzo pomocna podczas opieki nad dzieckiem, a zwłaszcza niemowlakiem. W zestawie znajduje się nadajnik i odbiornik – jeden znajduje się przy dziecku – drugi zaś przy opiekunie. Niania ta posiada elastyczną antenę i łatwą do utrzymania w czystości obudowę. Sprzęt ma dwa różne kanały komunikacji – szybko możemy się między nimi przełączyć jeśli coś zakłóci prace urządzenia na jednym z nich. Soho Baby Monitor BD 3000 ma duży zasięg, bo działa w odległości do 200 metrów.

10. Switel Monitor Tętna BH 170

Switel Monitor Tętna BH 170

Switel Monitor Tętna BH 170 – to już ostatni monitor oddechu, który znalazł się w naszym rankingu najlepszych tego typu urządzeń. Ten sprzęt pozwala na bieżąco monitorować aktywność dziecka i bicie jego serca jeszcze w okresie prenatalnym. Sprzęt poinformuje nas o biciu serca dziecka, o kopnięciach czy czkawce – dziecko, które jest w macicy słychać już od 5 miesiąca życia – warto wtedy zainwestować w sprzęt jakim jest Switel Monitor Tętna BH 170. Wszystkie zarejestrowane dźwięki możemy nagrać, by później móc je znów odsłuchać. Możemy również nagrać bicie swojego serca, by w późniejszym czasie móc je włączać swojemu nowo narodzonemu dziecku w celu uspokojenia. Urządzenie ma wiele ciekawych opcji i jest godny zakupu – a jego cena jest wyjątkowo satysfakcjonująca.

Poradnik zakupowy

W jaki sposób działa monitor oddechu?

Monitor oddechu ma proste działanie – ma kontrolować oddech naszego dziecka, po to by zapobiec zjawisku SIDS (ang. Sudden Infant Death Syndrome) – nagłej śmierci łóżeczkowej. Bezdech przed ukończeniem pierwszego roku życia jest najczęstszą przyczyną śmierci dzieci na całym świecie. Jeśli więc chcesz zagwarantować dziecku bezpieczeństwo, a sobie spokój – warto zaopatrzyć się w dobry monitor oddechu (stacjonarny bądź przenośny).

Czy warto kupić monitor oddechu?

Na rynku znajduje się wiele gadżetów dla świeżo upieczonych rodziców, które mogą okazać się tak naprawdę zbędne – monitor oddechu natomiast – na pewno nie jest zbędnym sprzętem – wręcz przeciwnie. Stałe monitorowanie oddechu dziecka to najskuteczniejszy sposób na zapobiegnięcie nagłej depresji oddechowej – która może doprowadzić do śmierci dziecka – zwłaszcza wcześniaka. Kiedy tylko sprzęt wyczuje chociażby najmniejsze nieprawidłowości w oddechu dziecka, od razu uruchomi alarm i poinformuje o tym opiekuna.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam wybór odpowiedniego urządzenia, które podniesie komfort codziennego życia z maleńkim dzieckiem, zwiększy jego bezpieczeństwo i zadba o zdrowie a nawet życie.

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved