Ranking podgrzewaczy do wody - Jaki podgrzewacz do wody wybrać?

Szukasz sprawdzonej a przede wszystkim ekonomicznej metody do pozyskania ciepłej wody użytkowej? Dotychczasowe rozwiązanie okazało się zbyt kosztowne bądź nieefektywne? To dla Was powstał ten ranking. Gazowe podgrzewacze wody to najczęściej wybierane podgrzewacze w ostatnim roku. Nasz ranking to porównanie ich cen i jakości – powstał na podstawie opinii innych użytkowników. Od razu po odkręceniu kurka wreszcie będziesz mógł cieszyć się ciepłą wodą – niezależnie od pewnych okoliczności zewnętrznych. Spójrz w nasz ranking i wybierz podgrzewacz, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

1. Saunier Duval Opalia C 11/1 LI 0010023840

Saunier Duval Opalia C 11/1 LI 0010023840 – to dobre i tanie urządzenie może zapewnić funkcjonalność, jakiej potrzebujemy. Model ten posiada między innymi: automatyczny zapłon tuż po odnotowaniu poboru wody, kompaktowe rozmiary, kompatybilność z wieloma bateriami mieszającymi. Koniecznie trzeba również wspomnieć, że urządzenie ma szereg skutecznych zabezpieczeń – czujkę dopływu spalin do pomieszczenia, asekurację przed przegrzaniem czy stałą kontrolę płomienia. Trzeba także zaznaczyć, że piec ten pracuje wyjątkowo cicho i dyskretnie, nie wydaje nieprzyjemnych dla ucha dźwięków, które często potrafią być bardzo irytujące. Model Saunier Duval Opalia C 11/1 LI 0010023840 cechuje się ogólną bezawaryjnością i przyjemną, łatwą obsługą. Piec świetnie sprawdzi się do małych domków i mieszkań, zwłaszcza tych na obrzeżach miast gdzie nie ma jeszcze przyłączy do miejskiego systemu ogrzewania.

 

2. Bosch JUNKERS HYDRO 4200 WR 10-4KB 17,4kW 7736504941

Bosch JUNKERS HYDRO 4200 WR 10-4KB 17,4kW 7736504941 – to kolejne bardzo dobre urządzenie, znanego i renomowanego producenta. Junkers ten ma bardzo skuteczne systemy zabezpieczeń, czytelny wyświetlacz LCD, opcję delikatnego startu i wyjątkowo efektywne utrzymywanie założonej temperatury. Podgrzewacz ten cechuje się również niską awaryjnością – a jeśli tylko taka nastąpi – na wyświetlaczu wyświetli się kod błędu – co przyspieszy identyfikację problemu i szybkie jego usunięcie. Podgrzewacz ten jest przystosowany do gazu GZ50, ale można wykorzystywać także inne rodzaje tego paliwa. Model Bosch JUNKERS HYDRO 4200 WR 10-4KB 17,4kW 7736504941 ma klasyczny rozstaw przyłączy, co ułatwia jego montaż czy demontaż. Instalacja pieca nie stanowi żadnego problemu, w kompletnym zestawie znajdują się baterie i wszystkie niezbędne akcesoria do uruchomienia pieca, niczego już nie musimy dokupować.

3. Termet Termaq Electronic G-19-02 (Pb)

Termet Termaq Electronic G-19-02 (Pb) – to kolejny bardzo dobry podgrzewacz wody, na jego wysoką ocenę składa się przede wszystkim niezawodna eksploatacja, która zapewnia utrzymanie właściwej temperatury a także to, że czas oczekiwania na ciepłą wodę jest krótki. Sprzęt posiada oczywiście liczne zabezpieczenia, które chronią przed ulatnianiem się paliwa do pomieszczenia. Piec ma wyjątkowo niską emisję tlenków węgla i azotu; jest więc w pełni przyjazdy dla środowiska. Dużą zaletą urządzenia jest również to, że pracuje ono bardzo cicho. Ekonomiczne zużycie paliwa przynosi spore oszczędności finansowe – są one w stanie zrekompensować w jakimś stopniu sam koszt zakupu urządzenia.

4. Termet TermaQ GE-19-02 ECO GZ 50 (WGE3723000000PL1X)

Termet TermaQ GE-19-02 ECO GZ 50 (WGE3723000000PL1X) – to kolejny dobry i przetestowany przez wielu użytkowników podgrzewacz. Jego funkcje i parametry sprawiają, że nawet wymagający użytkownik będzie zadowolony z zakupu. Co przemawia za zakupem właśnie tego modelu? Użytkownicy cenią Termet TermaQ GE-19-02 ECO GZ 50 między innymi za: nowoczesną szatę wzorniczą, możliwość montażu w kuchni albo łazience, spełnianie rygorystycznych norm bezpieczeństwa a także za to, że palnik chłodzony jest wodą a zwłaszcza za to, że piec ma opcję dłuższego utrzymania temperatury. Sprzęt ten pracuje wyjątkowo cicho, więc nie zaburza spokoju życia codziennego. Podgrzewacz możemy wykorzystywać w zakładzie pracy albo biurze, gdzie nie mamy dostępu do systemu miejskiego. Sprzęt jest wyjątkowo wydajny i niezawodny.

5. Ariston SGA 80 PL

Ariston SGA 80 PL – to kolejny bardzo wydajny podgrzewacz wody, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Sprzęt ten wyróżnia się od innych między innymi: zaokrągloną konstrukcją, wytrzymałym zbiornikiem, możliwością pracy w systemie ciągłym czy pełną ochroną antykorozyjną. Zbiornik jest wykonany z grubej, stalowej blachy więc jest odporny na wiele czynników czy uszkodzeń i możemy mieć pewność, że posłuży nam naprawdę długo. Ariston SGA 80 PL dostosowany jest do spalania gazu GZ50. Podstawowa ochrona pozakupowa to aż 4 lata, jednak możemy ją przedłużyć w autoryzowanym serwisie. Pojemność zbiornika to aż 75 litrów.

6. Termet Termaq Electronic G-19-02 (Wge0173000000/Pl)

Termet Termaq Electronic G-19-02 (Wge0173000000/Pl) – ten podgrzewacz do wody zapewni Ci odpowiednią temperaturę wody do kąpieli, zmywania naczyń i innych czynności – bez konieczności długiego oczekiwania. Urządzenie to ma rozbudowane systemy zabezpieczające przed ulatnianiem się paliwa. Podgrzewacz, ponadto wyróżnia się: innowacyjną formą wymiennika i palnika, cichą pracą, udoskonalonym układem gazowo – wodnym, niskimi kosztami eksploatacji i wyjątkowo krótkim czasem uruchamiania. Bojler ten świetnie sprawdzi się w mieszkaniu albo niedużym domu czy w obiekcie użytkowym. Podgrzewacz sprawdzi się w każdym miejscu, które pozbawione jest przyłączenia do centralnego, miejskiego systemu ogrzewania. Bojler sam reguluje zakres mocy, dopasowuje ją do ilości przepływającej wody.

7. Termica 150l P150s

Termica 150l P150s – to kolejny w naszym rankingu okrągły podgrzewacz wody, który odporny jest na przypadkowe spadki ciśnienia, jest doskonale zaizolowany przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, jest wytrzymały na mechaniczne uszkodzenia i posiada zaawansowane moduły sterujące. Zbiornik ma pojemność aż 150 litrów, a jednorazowe działanie pozwoli spełnić zapotrzebowanie nawet kilku osób. Na sprzęt otrzymujemy aż 8 lat gwarancji (na główny komponent wykonany ze stali). Trzeba zaznaczyć, że jest to sprzęt w wersji stojącej. Może być on również częścią większego systemu.

8. Saunier Duval Opalia 0010022474

Saunier Duval Opalia 0010022474 – ten dobry i stosunkowo tani gazowy podgrzewacz do wody spełnia swoje zadanie doskonale. Ponad to ma szybki palnik atmosferyczny, elektroniczny zapłon, otwartą komorę spalania, generator zasilany baterią D LR 20 oraz kompaktowe wymiary – co dla wielu użytkowników jest niemal pierwszorzędną kwestią. Urządzenie nie straci stabilności nawet w momencie ograniczonego przepływu czy podczas zmiany ciśnienia wody. Dużą zaleta tego sprzętu jest również to, że woda bardzo szybko się nagrzewa a jej utrzymanie jest możliwe przez dłuższy czas. Co daje nam piec? Ciepłą wodę… a przede wszystkim niskie koszty eksploatacji. Saunier Duval Opalia 0010022474 świetnie sprawdzi się nie tylko w domu czy mieszkaniu ale również w firmie, która znajduje się na uboczu i nie ma jeszcze podpięcia do centralnego, miejskiego systemu ogrzewania.

9. Termica 80l P80WC

Termica 80l P80WC – to kolejny bardzo dobry produkt, który znalazł się na naszej liście dzięki pozytywnym opiniom wielu użytkowników. Piec zużywa mało paliwa, jest bezpieczny i komfortowy w trakcie eksploatacji, stabilny podczas pracy bez względu na czynniki zewnętrzne (takie jak: nieregularny przepływ albo zmiana ciśnienia wody). Ten wiszący podgrzewacz wody wymaga jedynie wymiany sterownika co 6-8lat, poza tym nic więcej nie musimy przy nim robić, żadnych napraw czy działań konserwacyjnych. Sprzęt jest niezawodny i bardzo żywotny. Na zbiornik mamy aż 8 lat gwarancji, powstał bowiem ze stali nierdzewnej wysokiej klasy.

 

10. Viessmann Vitodens 100-W B1HC 6,5-19kW + Vitocell 100-W CUGA-A 150L (B1HC140)

Viessmann Vitodens 100-W B1HC 6,5-19kW + Vitocell 100-W CUGA-A 150L (B1HC140) – to już ostatnia nasza propozycja podgrzewacza wody; tego typu rozwiązanie to doskonałe połączenie zestawu grzewczego. Cechuje się niewielką wagą, kompaktowym rozmiarem, dotykowym wyświetlaczem LCD a dodatkowo produkt ma wbudowany wydajny wymiennik Inox-Radial. Sprzęt sprawdzi się w nowym jak i starszym budownictwie – można go instalować do starszych przyłączy. Sprzętem możemy sterować zdalnie, poprzez aplikację ViCare na urządzenia mobilne. Nie musimy więc za każdym razem iść do pomieszczenia, w którym znajduje się piec by zająć się systemem i zmienić jego ustawienia. To również dobre rozwiązanie do domów wielorodzinnych, które mają przyłączenie tylko do jednego przewodu kominowego.

 

Poradnik zakupowy

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu podgrzewacza do wody?

Ci, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy na temat podgrzewaczy do wody, mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego rozwiązania do swojego domu i mieszkania. Warto zasugerować się kilkoma bardzo ważnymi walorami użytkowymi podczas wyboru pieca.
Między innymi:
– optymalne dopasowanie sposobu zasilania
– oszczędność
– piec powinien mieć obudowę wykonaną z odpornego na uderzenia mechaniczne i na korozję tworzywa
– łatwość montażu
– prosta i intuicyjna obsługa to kolejna ważna sprawa
– obecność zabezpieczeń przed przegrzaniem i wydostawaniem się paliwa na pomieszczenie
– cicha praca urządzenia.

To właśnie na te wskaźniki należy zwracać uwagę podczas wyboru dobrego sprzętu do podgrzewania wody do swojego domu, mieszkania czy firmy. Nie zawsze warto kierować się ceną, często bowiem te droższe rozwiązania oznaczają niższe koszty użytkowania.

Wady i zalety gazowych podgrzewaczy wody?

Zalety:
– niskie koszty eksploatacji
– użyteczność
– wysoki poziom bezpieczeństwa
– możliwość podłączenia urządzenia do pompy ciepła czy kolektorów słonecznych

Wady:
– duży wydatek związany z samym zakupem
– konieczność regularnych i dość kosztownych przeglądów
– konieczność dostosowania do pewnych prawnych wymogów.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam wybór odpowiedniego sprzętu do swojego domu!

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved