Ranking stacji pogodowych - Jaką stację pogodową wybrać?

Dziś zwyczajny termometr odchodzi już do lamusa. Coraz więcej osób decyduje się na zakup stacji pogodowych. Jeśli stoisz przed zakupem dobrej stacji pogodowej, koniecznie spójrz w nasz ranking. Znajdziesz tu kilka ciekawych propozycji stacji pogodowych, zachwalanych przez innych użytkowników. Na pewno spośród tych kilku propozycji, wybierzesz sprzęt, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

1. Stacja pogodowa Hyundai WS 2303

Stacja pogodowa Hyundai WS 2303

Stacja pogodowa Hyundai WS 2303 – ta ciekawa stacja pogoda jest jedną z najczęściej wybieranych stacji pogodowych przez użytkowników. Produkt posiada ekran LCD i funkcję pomiaru temperatury zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Urządzenie to mierzy wilgotność powietrza; nie tylko pokazuje pogodę. Sprzęt pokazuje nam też bieżącą datę – posiada najważniejsze parametry, które powinna mieć każda, bardzo dobra stacja pogodowa. Elegancka obudowa przyciąga uwagę na pierwszy rzut oka; więc produkt może być nie tylko użytecznym sprzętem, ale ozdobą każdego pokoju czy biura. Stacja pogoda Hyundai wskazuje poziom zewnętrznej temperatury i wilgoci, przechowuje również te wyniki w pamięci, więc podaje wartości maksymalne i minimalne. Stacja ma opcję sterowania sygnałem radiowym, więc może nam ona też służyć jako budzik.

2. Stacja pogodowa Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM

Stacja pogodowa Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM

Stacja pogodowa Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM – to kolejna bardzo dobra stacja pogodowa, znanego i renomowanego producenta. Produkt bardzo dokładnie mierzy temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu, a także nawiązuje połączenia ze smartfonem i innymi urządzeniami sterowanymi elektronicznie. Urządzenie ma wbudowany czujnik o wysokiej czułości, jest więc praktycznie bezbłędne. Ekran urządzenia to duży i czytelny ekran LCD. Nawet z kilku metrów odczytamy wszystkie wartości. Producent daje nam gwarancję na niezawodność tego urządzenia. Stacja zużywa bardzo mało energii elektrycznej. Urządzenie gwarantuje pomiar z dokładnością do 0,1 stopnia Celsjusza i 0,1% RH/

3. Stacja pogodowa Technoline WS-6760

Stacja pogodowa Technoline WS-6760

Stacja pogodowa Technoline WS-6760 – to tanie i dobre urządzenie, które posiada wiele zaawansowanych funkcji. Stacja ma czujnik zewnętrzny, więc widzimy temperaturę wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia, a ponad to ciśnienie atmosferyczne, graficzną prognozę pogody (wraz ze wskazaniem tendencji do opadów), zmiany ciśnienia a także informacje o ewentualnej nadchodzącej burzy. Sprzęt ten można również wykorzystać z powodzeniem jako budzik – z funkcją drzemki. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy też czujnik o zasięgu do 50m, łatwy do zainstalowania na każdej powierzchni. Stacja ma bardzo duży i czytelny, podświetlany wyświetlacz, bez problemu więc odczytamy parametry stacji również nocą. Stacja pogodowa wskazuje godziny wschodów i zachodów a także fazy księżyca i zmiany ciśnienia (z ostatniej doby).

4. Stacja pogodowa Sencor SWS 9700

Stacja pogodowa Sencor SWS 9700

Stacja pogodowa Sencor SWS 9700 – to kolejna bardzo dobra stacja pogodowa, która musiała znaleźć się w naszym rankingu. Model SWS 9700 to urządzenie 5w1 wyposażone w czujnik bezprzewodowy. Sprzęt ten ma aż 3 tryby zmiennych kolorów, a także możliwość pomiaru i wskazywania temperatury w aż 17 kolorach, które dopasowane będą pod preferencje użytkownika. Jeśli więc uwielbiasz niebanalne gadżety – ta stacja pogoda jest stworzona dla Ciebie. Ekran sprzętu ma bardzo czytelny ekran LCD, który wskazuje nie tylko temperaturę, ale również: zachmurzenie, deszcz, burzę, śnieg, słońce czy lekkie zachmurzenie. Ta stacja pogodowa nie była by tak doskonałym sprzętem, gdyby nie pokazywała jeszcze ciśnienia barometrycznego w wartościach absolutnych i względnych. W produkcie zastosowano funkcję wyświetlania wykresu kolumnowego dla opadów i zmian ciśnienia. Stacja pogodowa monitoruje także porywy wiatru.

5. Stacja pogodowa HYUNDAI WS 2244 B

Stacja pogodowa HYUNDAI WS 2244 B

Stacja pogodowa HYUNDAI WS 2244 B – jeśli nie wiesz jaką dobrą stację pogodową wybrać – a nie chcesz wydawać zbyt wielu pieniędzy – zwróć uwagę na ten model. To stacja pogodowa znanego i renomowanego producenta, posłuży więc bezawaryjnie wiele lat. Stacja podaje prognozę pogody przy pomocy ikonek. Pozostałe parametry wyświetlane na przejrzystym ekranie LCD mogą wyświetlać się w aż 3 kolorach. Stacja jest mała, ale bardzo wygodna i komfortowa w użytkowaniu. Stacja pokazuje dokładny czas, temperaturę na wewnątrz i na zewnątrz a także wilgotność. Urządzenie sterowane jest przy pomocy sygnału radiowego i przy pomocy indeksu Comofrt (wskaźnik optymalnej wilgotności powietrza). Przesyłanie danych odbywa się tu przy pomocy czujnika na częstotliwości 433Mhz. Obecną pogodę możemy oglądać na stacji przy pomocy ciekawych i przejrzystych ikonek graficznych.

6. Stacja pogodowa GreenBlue GB523

Stacja pogodowa GreenBlue GB523

Stacja pogodowa GreenBlue GB523 – to kolejna stacja pogodowa często wybierana przez użytkowników. Design i perfekcyjne wykonanie – to wyróżnia tę stację pogodową na tle innych. Stacja wyświetla czas i datę, podaje również wartości ciśnienia barometrycznego, daty faz księżyca, wysokość temperatury na zewnątrz i wewnątrz a także stopień wilgotności w danym pomieszczeniu. 7 wbudowanych animacji uprzyjemnia korzystanie ze stacji. Ciekawą, dodatkową funkcją urządzenia jest opcja ostrzegania przed nadchodzącymi burzami i silnymi wiatrami, a także o szronie. Stacja pokazuje nam temperaturę i ciśnienie atmosferyczne przy pomocy wykresów.

7. Stacja pogodowa Hyundai WS8446

Stacja pogodowa Hyundai WS8446

Stacja pogodowa Hyundai WS8446 – ta markowa stacja pogodowa zachwalana jest przez wielu użytkowników. Sprzęt ma aż 30 metrów zasięgu na otwartym terenie i może obsługiwać łącznie aż 3 czujniki zewnętrzne. Ta bardzo dobra stacja pogodowa ma również przystępną cenę. Produkt wskazuje temperaturę, sygnalizuje o nagłych zmianach temperatury na zewnątrz i wewnątrz. Ta ciekawa stacja meteorologiczna mierzy zakres wilgotności od 20-90%. Sprzęt wyposażony jest w alarm z funkcją drzemki. Stacja ma kolorowy wyświetlacz i graficzne oznaczenia zmian pogody (ikonki z lewej strony ekranu). Bardzo przydatną opcją jest również kalendarz z dokładną dzienną datą. Urządzenie ma kompaktowe wymiary a dzięki swojemu designowi wpasuje się w każde pomieszczenie w domu czy biurze.

8. Stacja pogodowa GreenBlue GB522

Stacja pogodowa GreenBlue GB522

Stacja pogodowa GreenBlue GB522 – to kolejne bardzo wygodne w obsłudze urządzenie, z dużym i czytelnym wyświetlaczem, na którym wyświetlać nam się będzie temperatura, wilgotność i fazy księżyca. Sprzęt ma bardzo trwałą i estetyczną obudowę, możemy używać go więc w domu i biurze. Stacja pogodowa ma wbudowaną funkcję automatycznej aktualizacji czasu, posiada też kalendarz aż do roku 2099. Ta dobra i tania stacja meteorologiczna ma bardzo dokładną funkcję prognozowania pogody, podaje również nawet niewielkie zmiany w ciśnieniu atmosferycznym. Sprzęt możemy postawić na półce, albo powiesić na ścianie.

9. Stacja pogodowa Meteo Ścienny Z Termometrem Dcf Zp 32

Stacja pogodowa Meteo Ścienny Z Termometrem Dcf Zp 32

Stacja pogodowa Meteo Ścienny Z Termometrem Dcf Zp 32 – w rankingu najlepszych stacji pogodowych nie mogło zabraknąć tego urządzenia. To bardzo komfortowe i łatwe w obsłudze urządzenie, które służy do szybkiego i bezbłędnego pomiaru temperatury i ciśnienia. Urządzenie ma również wbudowany zegar i datownik z DCF a także alarm z funkcją drzemki. Wyświetlacz urządzenia jest duży i gwarantuje nam swobodny odczyt wartości nawet z odległości kilku metrów. Kolejną przydatną funkcją jest podświetlany ekran, spokojnie dostrzeżemy więc parametry nawet nocą. Sprzęt wyposażony jest w bezprzewodowy czujnik, który działa nawet do 60 metrów.

10. Stacja pogodowa TFA Spring Breeze (35.1140.01)

Stacja pogodowa TFA Spring Breeze (35.1140.01)

Stacja pogodowa TFA Spring Breeze (35.1140.01) – to już ostatnia stacja pogodowa, która musiała znaleźć się w naszym rankingu. Urządzenie to jest profesjonalne i niezawodne, jego cena jednak nie jest najniższa – ale warto zainwestować. Urządzenie podaje dokładny czas, datę a także posiada zegar, sterowany sygnałem radiowym – zawsze więc wskazuje dokładną godzinę. Sprzęt mierzy temperaturę zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, dodatkowo podaje też wilgotność powietrza i wartość ciśnienia. Produkt ma też kilka dodatkowych ciekawych funkcji: wskazywanie punktu rosy albo nagłej zmiany ciśnienia, a nawet pomiar prędkości wiatru. Urządzenie działa bardzo swobodnie na terenie otwartym aż do 80m i obsługuje aż 3 różne czujniki zewnętrzne.

 

Poradnik zakupowy

W jaki sposób działa stacja pogodowa?

Stacja pogodowa to małe urządzenie, które informuje nas między innymi o pogodzie na zewnątrz, temperaturze wewnątrz pomieszczenia, wilgotności powietrza, o ciśnieniu. Oprócz tego, dobre stacje pogodowe mają też opcję informowania nas o wilgotności. Niektóre modele mają również wbudowany kalendarz.

Jaką stację pogodową wybrać?

Jeśli szukasz stacji pogodowej, która będzie Ci służyć tylko jako termometr – wybierz tę z niższej półki cenowej. Jeśli jednak szukasz zaawansowanego urządzenia, który poza temperaturą i ciśnieniem będzie Cię informował o sile wiatru, możliwych burzach, przymrozkach, szronie czy fazach księżyca… wtedy musisz wybrać urządzenie z wyższej półki – a na pewno będziesz zadowolony.
Najlepsze stacje pogodowe mają także zegar z funkcją drzemki a także rozbudowany kalendarz – urządzenie to doskonale sprawdzi się wiec nie tylko w domu, ale również w biurze.

Dlatego powstał nasz ranking. Mamy nadzieję, że ułatwi Wam wybór odpowiedniego urządzenia, które spełni wszystkie Wasze wymagania.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved