Ranking szybkowarów - Jaki szybkowar wybrać?

Czy warto mieć w swojej kuchni szybkowar? Coraz więcej osób decyduje się na kupno szybkowaru ponieważ urządzenie to znacznie skraca czas przygotowywania posiłków (co możliwe jest za sprawą podwyższonego ciśnienia, które wytwarza się wewnątrz naczynia). Zastanawiasz się czy podołasz? Na pewno. Sprzęt ten jest łatwy w użyciu a co najważniejsze – w pełni bezpieczny. Jeśli szukasz najlepszego szybkowaru dla siebie i swojej rodziny, spójrz do naszego rankingu, który powstał na podstawie opinii zadowolonych użytkowników, którzy już posiadają to urządzenie w swoim domu.

 

1. Eldom SW500 Perfect Cook

Eldom SW500 Perfect Cook

Eldom SW500 Perfect Cook – ten elektryczny szybkowar skraca gotowanie potraw nawet o 70%! Pojemność urządzenia to 5 litrów a średnia 22cm. Garnek wykonany jest ze stali szlachetnej co zapewnia nas o jego trwałości. Garnek w którym przygotowywany jest posiłek jest wyjmowany, ma także wzmocnione dno i pokryty jest nieprzywierającą powłoką co pomaga nam go szybko i łatwo umyć. Moc sprzętu to 900 W, zakres temperatur możemy zmieniać między 30-160 stopni Celsjusza. Dodatkowo, sprzęt ma podtrzymywanie temperatury w zakresie 60-80 stopni Celsjusza, wszystko dla naszej wygody, by potrawa szybko nie wystygła. Obsługa szybkowaru jest naprawdę prosta, ten konkretny model wyposażony został w wyświetlacz cyfrowy i dotykowy panel sterowania, a do wyboru mamy aż 14 różnych programów pracy. Model ten uznawany jest za najlepszy szybkowar na rynku. Jest elegancki i trwały; pozwoli nam na przygotowanie smacznych i aromatycznych potraw, bez spędzania wielu godzin w kuchni!

2. Gerlach Szybkowar Solid 6l

Gerlach Szybkowar Solid 6l – to szybkowar o sporej pojemności (6 litrów), który jest odporny na korozję, działanie wysokich temperatur a nawet na uszkodzenia mechaniczne. Korpus urządzenia wykonany jest ze stali nierdzewnej, zaś dno garnka składa się aż z trzech warstw (stal nierdzewna, aluminium, stal ferromagnetyczna) – to pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła, a to zaś wpływa na krótszy czas gotowania. Ten model szybkowaru jest przeznaczony do użytku na kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych i indukcyjnych. Przechowywanie urządzenia jest mało kłopotliwe, ma bowiem składane uchwyty. Dla wielu użytkowników jest ważne również to, że garnek możemy myć w zmywarce. Warto też wspomnieć, że we wnętrzu naczynia znajduje się miarka, która ułatwia odmierzanie składników, na pokrywce zaś umieszczony został regulator wewnętrznego ciśnienia.

3. Tefal Clipso Minut Easy 6l P4620768

Tefal Clipso Minut Easy 6l P4620768

Tefal Clipso Minut Easy 6l P4620768 – w naszym rankingu nie mogło zabraknąć tego modelu szybkowaru. Urządzenie zostało wyposażone w 5 – elementowy system zabezpieczeń (5-Security), który gwarantuje nam duży poziom bezpieczeństwa podczas pracy z urządzeniem. Sprzęt będzie odpowiedni do każdego rodzaju kuchenki. Fajną opcją jest możliwość obsługi urządzenia jedną ręką i możliwość mycia go w zmywarce. Sprzęt ma dużą pojemność i bardzo efektywne działanie. Ten bardzo dobry szybkowar został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, który nie zawiera szkodliwych substancji. Co ciekawe, dzięki urządzeniu w posiłku zachowa się do 80% cennych wartości odżywczych (w porównaniu do gotowania w tradycyjnym garnku). Szybkowar umożliwia nam kontrolować czas i temperaturę gotowania a także powiadomi nas on kiedy danie będzie gotowe. Dno naczynia ma aż 3 warstwy, dzięki czemu jest ono odporne na odkształcenia i równo rozprowadza ciepło.

4. Ambition Szybkowar 6L Opitmo Ambition- (94555)

Ambition Szybkowar 6L Opitmo Ambition- (94555)

Ambition Szybkowar 6L Opitmo Ambition- (94555) – to kolejny dobry szybkowar, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Sprzęt będzie działać na każdym typie kuchenki. Pojemność naczynia to 6 litrów. Garnek został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, wiec nie jest on podatny na uszkodzenia mechaniczne czy korozję. W związku z tym, że garnek ma naprawdę grube dno – ciepło w jego wnętrzu rozprowadza się bardzo równomiernie. Komfort podczas użytkowania zapewniają duże uchwyty a także zawór płynnej regulacji ciśnienia. Jeśli szukasz pojemnego szybkowaru w niskiej cenie to spójrz właśnie na ten model. Użytkownicy chwalą go również za stylowy design i trwałość.

5. AMBITION Marconi 31006

AMBITION Marconi 31006 – to dobry i tani szybkowar o pojemności 6 litrów. Garnek ma indukcyjne dno i jest przystosowany do pracy na wszystkich rodzajach kuchenek. Urządzenie zostało wyposażone w rączkę z bakelitu (materiał ten nie nagrzewa się). Na wewnętrznej ściance naczynia znajduje się miarka, która ułatwia nam precyzyjne odmierzanie dodawanych składników. Dno naczynia to tzw. „Impact bonding” co gwarantuje szybkie nagrzewanie i dłuższe utrzymanie potrawy w cieple. Naczynie jest odporne na odkształcenia, wysoką temperaturę i korozję. Do tego urządzenia dołączone jest sito, które pozwala przygotować w nim lekkostrawne potrawy na parze.

6. Tescoma magnum 3,5l (701130)

Tescoma magnum 3,5l (701130)

Tescoma magnum 3,5l (701130) – kolejnym sprzętem do szybkiego przygotowywania potraw jest model Tescoma magnum. Ma bardzo grube, wielowarstwowe dno, odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Szybkowar ten przystosowany jest do gotowania zarówno na kuchence gazowej, elektrycznej i indukcyjnej. Urządzenie w całości wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej – jedynie uchwyty garnka wykonane są z tworzywa sztucznego, które nie nagrzewa się. Pojemność szybkowaru to 3.5 litra a wartość ciśnienia podczas gotowania sięga 0,54 bara. Poza pokrywą, całe naczynie możemy myć w zmywarce. Sprzęt ma dwa niezależne zawory, które zapewniają duże bezpieczeństwo podczas gotowania. To bardzo solidny model, przystosowany do częstej pracy.

 

7. Tefal P2500732

Tefal P2500732

Tefal P2500732 – to kolejny dobry szybkowar o pojemności 6 litrów, wyposażony jest w dwa programy pracy (szybkie gotowanie i rozmrażanie a także delikatne gotowanie). Garnek ma trzywarstwowe indukcyjne dno i może być używany na każdym rodzaju kuchenki. Zarówno pokrywa jak i obudowa urządzenia została wykonana ze stali nierdzewnej, jest więc odporna na uszkodzenia i korozję. Rączka urządzenia powstała z materiału sztucznego, nie nagrzewającego się. Urządzenie ma 5 elementowy system zabezpieczeń. Do garnka jest również dołączone sito, do gotowania na parze. Dzięki swojej pojemności, urządzenie jest odpowiednie dla większej rodziny.

8. Lamart Szybkowar 5l LTDSD5

Lamart Szybkowar 5l LTDSD5

Lamart Szybkowar 5l LTDSD5 – ten bardzo dobry szybkowar ma cyfrowy minutnik, który pozwoli nam precyzyjnie odmierzać czas gotowania potraw. Szybkowar jest również wyposażony w podwójny zawór bezpieczeństwa i monometr. Ten nowoczesny sprzęt ma kanapkowe dno, może być używany na każdym rodzaju kuchenki. Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej i dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego (uchwyty – nie nagrzewają się). Pojemność sprzętu to 5 litrów, a jego średnica wynosi 22cm. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i jest wygodny w przechowywaniu. To doskonały model szybkowara dla osób, które dopiero chcą zacząć przygodę z szybkowarem. Urządzenie ma pokrywę, którą bez problemu otworzymy jedną ręką. Urządzenie jest również odporne na różne uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę i korozję.

9. Tescoma magnum 7l (701170)

Tescoma magnum 7l (701170) – to kolejne urządzenie którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. To pojemny szybkowar, który sprawdzi się u licznej rodziny. Obudowa urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej a jego plastikowe uchwyty wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na temperaturę (nie nagrzewa się). Poza pokrywą, naczynie możemy myć w zmywarce. Dzięki sprzętowi znacznie skrócimy przygotowywanie potraw a także zachowamy w daniu większa ilość składników odżywczych. Urządzenie będzie działało na każdym rodzaju kuchenki (elektryczna, gazowa, ceramiczna czy indykcyjna). Sprzęt ten ma dwa zawory – roboczy i bezpieczeństwa, nie wchodzi w reakcje z żywnością i został wykonany z materiałów wolnych od szkodliwych substancji.

10. Tescoma Szybkowar ciśnieniowy ze stali nierdzewnej ULTIMA ACERO 6 l

Tescoma Szybkowar ciśnieniowy ze stali nierdzewnej ULTIMA ACERO 6 l

Tescoma Szybkowar ciśnieniowy ze stali nierdzewnej ULTIMA ACERO 6 l – to już ostatni model szybkowaru, który przedstawiamy w naszym rankingu. Dzięki temu urządzeniu przygotowywanie wielu potraw będzie nie tylko szybsze ale przyjemniejsze. Sprzęt ten ma 3-warstwowe, energooszczędne dno, które zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Szybkowar będzie działał na każdym rodzaju kuchenki. Sprzęt wykonany jest z wysokiej klasy materiałów (stal nierdzewna i tworzywo sztuczne (rączka)). To naprawdę dobry, odporny na uszkodzenia mechaniczne sprzęt, z którego pomocą ułatwimy i przyśpieszymy przygotowywanie potraw dla całej rodziny.

Jaki szybkowar kupić?

Szybkowar to coraz popularniejszy sprzęt, na którego zakup decyduje się coraz więcej użytkowników. Ponad to, że dzięki niemu szybko przygotujemy potrawę to jeszcze będą one zdrowsze (zawierać będą więcej minerałów i witamin niż w przypadku przygotowywania tej samej potrawy w tradycyjny sposób). Dodatkowo, dzięki temu sprzętowi ograniczymy nasze rachunki za gaz czy prąd a przypalone dania odejdą w niepamięć.

Co mogę przygotować w szybkowarze?

Dzięki dobremu szybkowarowi przygotujemy potrawę 2 albo nawet 3 razy szybciej niż w tradycyjnym garnku. W urządzeniu tym możemy przygotować rosół, pieczeń, rybę, ziemniaki.
Pamiętać jednak należy że ze względu bezpieczeństwa w szybkowarze nie należy podgrzewać drobnych kasz (wyjątkiem jest pęczak) – mogły by one bowiem doprowadzić do zatkania zaworu – wtedy zgromadzona w naczyniu para wodna mogła by doprowadzić do jego rozsadzenia.

Jaki szybkowar kupić?

Większość użytkowników jeśli już decyduje się na zakup szybkowaru, wybierają sprzęt od renomowanego producenta. To daje nam pewność, że urządzenie powstało z certyfikowanych materiałów, będzie więc odporne na uszkodzenia i bezpieczne podczas użytkowania.

Jak działa szybkowar?

Szybkowar do spełniania swojej funkcji wykorzystuje parę wodną. W czasie gotowania, ciśnienie w urządzeniu stopniowo rośnie (podobnie jak temperatura) a to sprawia, że posiłek jest gotowy znacznie szybciej. W sklepach znajdziecie szybkowary elektryczne i klasyczne. Klasyczne możemy używać na kuchence, zaś te elektryczne podłączane są do prądu.

Na jaki szybkowar się zdecydować?

Jeśli szukasz szybkowaru dla większej rodziny, szukaj modelu, który ma pojemność co najmniej 6 litrów. Sprawdź w pierwszej kolejności z jakich materiałów został on wykonany (najlepiej by była to stal nierdzewna). Jednym z ważniejszych elementów szybkowaru jest również jego pokrywa – musi być ona wyposażona w blokadę zapobiegającą przypadkowemu otwarciu się urządzenia. Warto też zwrócić uwagę na to, by uchwyty urządzenia były spore i ergonomiczne.

Główne zalety szybkowaru?

Jak sama nazwa wskazuje, szybkowar służy do szybkiego przygotowywania potraw. Wielką jego zaletą jest również to, że przygotowywanie w nim potraw sprawia, że zachowują one ponad 80% wartości odżywczych – w porównaniu do gotowania w tradycyjnych garnkach. Dania z szybkowaru są smaczne, zdrowe a co dla wielu ważne – oszczędne (mniejsze zużycie prądu i gazu – a także wody, której również podczas gotowania w szybkowarze zużywamy dużo mniej).

Polecani producenci szybkowarów:

Na uwagę zasługują tacy producenci jak: Eldom, Gerlach, Tefal czy Ambition a także Lamart czy Tescoma.

Spójrzcie również w nasz ranking i sprawdźcie, które urządzenia są polecane przez użytkowników – takie garnka bowiem nie kupuje się na chwilę a na długie lata – warto więc dokonać naprawdę dobrego wyboru!

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2022 All Rights Reserved