Ranking termometrów - Jaki termometr wybrać?

Ranking, który stworzyliśmy bardzo dokładnie opisuje wybrane modele termometrów, polecanych przez ich użytkowników. Termometry w naszym rankingu nie tylko posłużą do pomiaru temperatury ciała, ale również otoczenia czy różnych substancji. Nasz ranking to 10 propozycji najwyżej ocenianych termometrów do różnych zadań, jeśli więc szukasz tego odpowiedniego dla siebie, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania – przejrzyj ranking. Urządzenia opisywane w naszej top liście mogą być używane w placówkach medycznych, w instytucjach publicznych i oczywiście w naszych domach.

1. BRAUN THERMOSCAN 3 TERMOMETR ELEKTRONICZNY DO UCHA IRT3030

BRAUN THERMOSCAN 3 TERMOMETR ELEKTRONICZNY DO UCHA IRT3030

BRAUN THERMOSCAN 3 TERMOMETR ELEKTRONICZNY DO UCHA IRT3030 – firma Braun znana jest przez wielu z nas. W jej ofercie można znaleźć wiele dobrych termometrów w bardzo dobrych cenach – a ten model jest jednym z nich. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i co najważniejsze – bezawaryjne. To elektroniczny termometr do ucha; ma on wiele dodatkowych funkcji (automatyczne wyłączenie, wskaźnik dźwiękowy, który ostrzeże nasz przed gorączką). Termometr podaje temperaturę ciała w stopniach Celsjusza i Fahrenheitza. Termometr ten został wyposażony również w automatyczne wyłączenie po minucie – dla większej żywotności baterii. Produkt jest też wyposażony w jednorazowe filtry soczewek, które przeznaczone są do higienicznego użytkowania. W zestawie są też kapturki ochronne, zakładane na końcówkę (nie mają w składzie BPA i lateksu) – nie ma więc potrzeby dezynfekowania termometru.

2. Microlife NC 100

Microlife NC 100

Microlife NC 100 – to kolejny bardzo dobry termometr polecany przez użytkowników i farmaceutów, dla całej rodziny. Termometr mierzy temperaturę po przystawieniu go do ucha. Produkt ten zasilany jest na baterie i działa bezdotykowo. Duży wyświetlacz LED ułatwia nam odczytanie wartości nawet przez osoby starsze, ze słabym wzrokiem. Termometr zapamiętuje aż 30 pomiarów i posiada wiele ciekawych funkcji dodatkowych, takich jak: alarm gorączki, automatyczne wyłączenie, pomiar wody do kąpieli, pomiar temperatury napojów czy pomiar temperatury w otoczeniu. To dobry i tani termometr, stworzony na podstawie innowacyjnej technologii, która gwarantuje precyzyjny odczyt.

 

3. Esperanza ECT002 Dr Lucas

Esperanza ECT002 Dr Lucas

Esperanza ECT002 Dr Lucas – to kolejny bardzo dobry termometr o świetnych opiniach, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Dzięki temu urządzeniu bezdotykowemu możemy zmierzyć nie tylko temperaturę ciała, ale również powierzchni różnych materiałów i otoczenia. Produkt jest też wyposażony w funkcję alarmu z podświetleniem w różnych kolorach. To dość przydatna opcja. Precyzyjny pomiar temperatury uzyskamy już w pół sekundy! Zakres pomiaru temperatury ciała od 32 do 43 stopni Celsjusza (z tolerancją 0,3 stopnia).

4. Microlife NC200

Microlife NC200

Microlife NC200 – jeśli szukasz naprawdę dobrego termometru dla siebie i swojej rodziny, koniecznie zajrzyj w nasz ranking i sprawdź, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Dziś termometr nie tylko zmierzy temperaturę ciała, ale również wody w wannie, płynów czy otoczenia. Jeśli jednak szukasz urządzenia tylko i wyłącznie do mierzenia temperatury ciała i chcesz by miał bardzo małą granicę błędu to zdecyduj się na Microlife model NC200, ten bezdotykowy termometr mierzy temperaturę na czole. Produkt zasilany jest na baterie a granica błędu pomiaru to zaledwie 0,5 stopnia Celsjusza. Sprzęt jest bardzo mocny i wytrzymały, nie straszny mu nawet upadek z dużej wysokości, jest też odporny na promieniowanie UV.

5. HETAIDA HTD 8813 TERMOMETR BEZDOTYKOWY

HETAIDA HTD 8813 TERMOMETR BEZDOTYKOWY

HETAIDA HTD 8813 TERMOMETR BEZDOTYKOWY – w każdym domu przyda się dobry termometr. Jeśli szukasz odpowiedniego sprzętu dla siebie i swojej rodziny – koniecznie przeczytaj naszą top listę najlepszych termometrów. Najlepiej by sprzęt był bezdotykowy, zasilany na baterie i z czytelnym wyświetlaczem, który ułatwi odczytanie parametrów nawet osobom słabo widzącym. Ten tani, bezdotykowy termometr nie wymaga żadnego odkażania czy dezynfekcji po każdym użyciu. Nie ma ryzyka przenoszenia bakterii, wirusów czy grzybów. Dzięki temu termometrowi szybko sprawdzisz temperaturę ciała w naprawdę krótkim czasie.

 

6. Geratherm Termometr NonContact

Geratherm Termometr NonContact

Geratherm Termometr NonContact – jeśli szukasz taniego i dobrego termometru, przyjrzyj się wyrobom marki Geratherm – nie mogło ich zabraknąć w naszym rankingu bo cieszą się dużą popularnością i świetnymi opiniami. Jest to urządzenie w wersji Sanity, mierzy temperaturę po przystawieniu go do czoła. Model ten zasilany jest na baterie, jest więc praktyczny i funkcjonalny. Wyświetlacz jest przejrzysty i zapamiętuje do kilkudziesięciu pomiarów. Produkt wyposażony jest też w takie funkcje jak: alarm gorączki czy automatyczne wyłączenie po 30 sekundach. Termometr może być stosowany u niemowląt.

7. DIAGNOSTIC NC300

DIAGNOSTIC NC300

DIAGNOSTIC NC300 – to kolejny bardzo dobrze oceniany termometr, ceniony przez wielu użytkowników. Bezdotykowy sprzęt mierzy temperaturę w okolicach czoła. Zasilany jest na baterie (baterie typu AAA). Termometr ma funkcjonalny cyfrowy wyświetlacz, który umożliwia odczyt nawet w ciemnym pomieszczeniu. Sprzęt wykrywa nieprawidłową temperaturę ciała i informuje nas o tym poprzez głośny dźwięk i podświetlenie ekranu. Termometr ma funkcje automatycznego wyłączenia, dzięki któremu przedłuża się żywotność baterii. Produkt doskonale nadaje się dla dzieci i osób dorosłych. Model ten często wykorzystywany jest w placówkach medycznych i innych instytucjach, w których świadczona jest pomoc dla pacjentów.

8. Microlife MT 16C2

Microlife MT 16C2

Microlife MT 16C2 – jeśli nie wiesz jaki termometr będzie odpowiedni dla Ciebie, nie wiesz jakie funkcje dodatkowe mają poza mierzeniem temperatury ciała, zajrzyj do naszego rankingu i sprawdź, który termometr sprosta wszystkim Twoim wymaganiom. Ten dobry termometr elektroniczny służy do pomiaru pod pachą. Termometr polecany jest dla kobiet, które posługują się termiczną metodą antykoncepcyjną. Specjalna końcówka termometru, pozwala również na mierzenie temperatury w pochwie. Duży i solidny wyświetlacz LCD znacznie ułatwia odczyt pomiaru. Termometr ma najwyższą klasę wodoszczelności. Solidna i trwała obudowa jest w stanie wytrzymać duży nacisk, upadek z wysokości a nawet przypadkowe uderzenie przez ciężki przedmiot. Termometr informuje nas o gotowości do pracy a także o zakończeniu pomiaru.

9. Gess bezdotykowy IR BK8005

Gess bezdotykowy IR BK8005

Gess bezdotykowy IR BK8005 – produkty marki Gess szybko zrewolucjonizowały rynek wyrobów medycznych. Firma rocznie produkuje ogromne ilości termometrów z nowoczesnymi i zaawansowanymi funkcjami. Jeden z wyrobów tej marki, termometr bezdotykowy IR BK 8005, został bardzo pozytywnie oceniony na targach medycznych. Produkt służy do pomiaru temperatury ciała – w okolicach czoła. Termometr ma wbudowany bardzo czytelny wyświetlacz LED, który zapamiętuje ponad 30 pomiarów. Dzięki termometrowi szybko wykryjemy podwyższoną temperaturę ciała – o gorączce powiadomi nas głośny sygnał dźwiękowy. Dodatkowo, dobry termometr bezdotykowy umożliwia nam wykonanie pomiaru nie tylko temperatury ciała, ale również otoczenia – z tolerancją błędu do 0,5 stopnia Celsjusza. Urządzenie ma kompatybilne wymiary więc możemy zabierać go w podróż.

10. Termometr bezdotykowy HT-668

Termometr bezdotykowy HT-668

Termometr bezdotykowy HT-668 – w każdym domu przyda się porządny termometr do pomiaru temperatury ciała a i otoczenia czy np. wody w wanience. Warto przed dokonaniem wyboru zasięgnąć opinii – chociażby innych użytkowników – nie koniecznie farmaceuty. Termometr bezdotykowy HT-668 to niezawodne urządzenie, które w stu procentach, spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Sprzęt ma bardzo niską tolerancję błędu, który wynosi zaledwie 0,2 stopnia Celsjusza. To dobry i tani termometr, który jest wyjątkowo komfortowy w użytkowaniu i nie wymaga przystawiania go do ciała – a co za tym idzie – nie musimy go odkażać po każdym użyciu. Sprzęt zasilany jest bateriami typu AAA, produkt możemy zabrać ze sobą w podróż, sprzedawany bowiem jest w wytrzymałym i solidnym etui.

 

Poradnik zakupowy

Jakie są rodzaje termometrów? Na zakup jakiego termometru się zdecydować? Czym kierować się podczas zakupu?

Na rynku termometrów dostępnych jest kilka ich rodzajów. Niektóre z nich dostosowane są tylko i wyłącznie do pomiaru ciała, inne zaś mają dodatkowe funkcje – pomiaru otoczenia, wody, napojów… Dobre termometry mogą działać poprzez bierne wykrywanie promieniowania podczerwonego (z czoła bądź małżowiny usznej). Na rynku są również termometry, które mają specjalnie zaprojektowaną końcówkę, który posłuży do umieszczania jej w naturalnych otworach ciała (pacha, pochwa, odbyt).

Jak wybrać naprawdę dobry termometr?

Dobry termometr to niezawodne urządzenie, które będzie bezawaryjnie służyć nam przez długie lata. Aby wybrać odpowiednie urządzenie, musimy wcześniej zastanowić się do jakich celów będziemy go wykorzystywać. Tani termometr przyda się do pomiaru ciała u małych dzieci jak i osób starszych. Warto zwrócić uwagę, by termometr był bezdotykowy – nie musimy go wtedy dezynfekować po każdym użyciu i eliminuje on ryzyko przenoszenia bakterii, wirusów czy innych chorobotwórczych organizmów. Pomimo opinii, bezdotykowy pomiar jest równie miarodajny jak ten przy pomocy termometru, służącego do wkładania w naturalne otwory ciała. Producenci urządzeń medycznych stworzyli wręcz doskonałe termometry, których tolerancja błędu wynosi zaledwie 0,2-0,5 stopnia Celsjusza.

Jeśli zdecydujemy się na zakup porządnego termometru, który będzie produktem medycznym, sprzęt posłuży nam naprawdę bardzo długo.

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved