Ranking traw na trawnik - Jaką trawę na trawnik wybrać?

Masz wokół domu wymagający teren, jednak nie chcesz oglądać wszechobecnego betonu? Zainwestuj w dobrą trawę na trawnik i zasiej ją przy domu – będzie cieszyła Twoje oko i nie będzie wymagała dużej pielęgnacji! Na rynku dostępnych jest bardzo wiele mieszanek, które zawierają nasiona trawy – wszystko zależy od typu użytkowania – czy ma to być trawa do ogrodu czy na nawierzchnię boiska… Trawy te różnią się również od siebie głębokością ukorzenienia albo rodzajem rozrostu (pojedyncze kępy bądź trawa samozagęszczająca). Jeśli szukasz naprawdę dobrej trawy na trawnik, spójrz w nasz ranking i przekonaj się, jakie mieszanki traw użytkownicy polecali w ostatnim roku najczęściej!

1. Trawa Na Gleby Suche Gazonowa Graminea 10Kg Sahara

Trawa Na Gleby Suche Gazonowa Graminea 10Kg Sahara

Trawa Na Gleby Suche Gazonowa Graminea 10Kg Sahara – trawa Graminea Sahara to gazonowa trawa, która przeznaczona jest do suchej gleby i na tereny gdzie występuje problem z nawadnianiem. Mieszanka w składzie ma duży procent kostrzewy trzcinowej, a ten rodzaj trawy cechuje się głębokim ukorzenieniem, więc wodę pobierać będzie z głębszych warstw ziemi. Jest odporna na suszę. Opakowanie zawiera 10 kilogramów nasion, więc wystarczy ono na około 400m2.

2. Trawa Barenbrug Odporna Na Suszę Water Saver Dry Strong 60Kg

Trawa Barenbrug Odporna Na Suszę Water Saver Dry Strong 60Kg

Trawa Barenbrug Odporna Na Suszę Water Saver Dry Strong 60Kg – to kolejna trwała mieszanka traw, doskonała na tereny narażone na suszę. W dużej mierze produkt składa się z odmiany kostrzewy trzcinowej, a ta charakteryzuje się korzeniami, które mogą wrosnąć w ziemię nawet na 60cm – więc poradzi sobie bez deszczu czy nawadniania z zewnątrz – będzie pobierać wodę z głębokich warstw ziemi. Ten rodzaj trawy nadaje się do średniego użytkowania, dobrze znosi deptanie; tworzy naprawdę gęstą, piękną i trwałą darń.
Do 30m2 zaleca się użyć kilograma mieszanki – jeśli zaś siew będzie odbywać się za pomocą siewnika – kilogram mieszanki wystarczy na 50m2. Trawa sprzedawana w workach o pojemności 60 kilogramów.

3. Barenbrug Trawa – Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 5 Kg

Barenbrug Trawa – Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 5 Kg

Barenbrug Trawa – Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 5 Kg – szukasz uniwersalnej mieszanki traw, która po wyrośnięciu sprawi, że Twój ogród będzie cieszył oko? Ta trawa przeznaczona jest na trawniki osiedlowe i przydomowe – może się więc okazać strzałem w dziesiątkę. Mieszanka ta nadaje się do średnio intensywnego użytkowania. To trawa która szybko ukorzenia się i zadarnia powierzchnię, w krótkim czasie będziemy więc mieli piękny trawnik. Barenbrug Trawa – jest przystosowana do warunków klimatycznych jakie panują w Polsce i jest ona odporna na zanieczyszczenia komunikacyjne. Mieszanka składa się między innymi z: życicy trwałej, wiechliny łąkowej, kostrzewy czerwonej rozłogowej i z życicy westerwoldzkiej. Kilogram trawy wystarczy na zatrawienie do 40m2 powierzchni. Ten rodzaj trawy nadaje się również do produkcji trawników z rolki.

4. Trawa Uniwersalna Centnas Mieszanka Nasiona 20Kg

Trawa Uniwersalna Centnas Mieszanka Nasiona 20Kg

Trawa Uniwersalna Centnas Mieszanka Nasiona 20Kg – to kolejna dobra mieszanka uniwersalna traw, która doskonale sprawdzi się do obsiewu trawników przydomowych, osiedlowych, poboczy a nawet pasów zieleni wzdłuż dróg. Trawa odporna jest na zanieczyszczenia komunikacyjne. To mieszanka traw takich jak: życica trwała, życica wielokwiatowa, kostrzewa trzcinowa i kostrzewa czerwona. Centas to rodzaj traw gazonowych.

5. Gf Grass Trawa Na Tereny Intensywnie Użytkowane Sport 5Kg

Gf Grass Trawa Na Tereny Intensywnie Użytkowane Sport 5Kg

Gf Grass Trawa Na Tereny Intensywnie Użytkowane Sport 5Kg – ta mieszanka traw doskonale sprawdzi się do zasiewu boisk i terenów, które są intensywnie użytkowane. Trawa jest przystosowana do warunków atmosferycznych jakie panują w Polsce. W składzie trawy znajdziecie życicę trwałą i kostrzewę czerwoną rozłogową. Trawa ta jest wysoce odporna na uszkodzenia i deptanie.

6. Trawy Z Iławy Trawa Sportowo – Dekoracyjna Wembley 4 Kg Najlepsze

Trawy Z Iławy Trawa Sportowo – Dekoracyjna Wembley 4 Kg Najlepsze

Trawy Z Iławy Trawa Sportowo – Dekoracyjna Wembley 4 Kg Najlepsze – to rodzaj trawy sportowo-dekoracyjnej, której nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. To mieszanka traw, która daje efekt żywo zielonej barwy. Trawa jest niesamowicie odporna na deptanie, więc sprawdzi się na polach golfowych, boiskach sportowych czy w innych intensywnie użytkowanych miejscach. Świetnie nadaje się do wysiewu wokół budynków.

7. Barenbrug Trawa – Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 15 Kg

Barenbrug Trawa – Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 15 Kg

Barenbrug Trawa – Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 15 Kg – to kolejny rodzaj uniwersalnej trawy, która sprawdzi się do miejsc średnio użytkowanych w naszych ogrodach. 15 kilogramów trawy pozwoli na pokrycie trawą około 600m2 terenu. W składzie mieszanka ma: życicę trwałą, kostrzewę czerwoną i wiechlinę łąkową.

8. Barenbrug Trawnik Polski Na Tereny Suche 5Kg

Barenbrug Trawnik Polski Na Tereny Suche 5Kg

Barenbrug Trawnik Polski Na Tereny Suche 5Kg – to już ostatni produkt na naszej top liście najlepszych mieszanek traw. Ten produkt sprawdzi się doskonale na terenach suchych, na obszarze Polski, jest bowiem przystosowana do warunków panujących w naszym kraju. Trawa ta nie ma zbyt dużych wymagań co do gleby. Odporna jest na brak wody, ponieważ w składzie ma duży procent kostrzewy trzcinowej, która ma bardzo długie korzenie, więc będzie czerpać wodę z głębi ziemi. Małe opakowanie sprawia, że mieszanka ta będzie doskonałą opcją jeśli potrzebujesz trawy nie tylko do siewu, ale na dosiewkę.

Poradnik zakupowy

Jaką trawę na trawnik wybrać?

Każdy właściciel domu marzy o pięknej, żywozielonej trawie wokół domu. Na rynku jest aktualnie wiele produktów, które pozwolą na szybkie wyhodowanie pięknego trawnika na różnego rodzaju glebie. Jeśli wybierasz trawę do swojego ogrodu zwróć uwagę na dwa najistotniejsze szczegóły:
– użytkowanie – musisz wybrać taką trawę, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb. Jeśli ogród jest intensywnie użytkowany – zwróć uwagę na to by trawa była przystosowana do takich warunków.
– warunki atmosferyczne – warto zwrócić uwagę również na to, jakie warunki panują w miejscu gdzie planujesz siew. Jedna mieszanka sprawdzi się doskonale do miejsc zacienionych, innej nie będzie straszna sucha gleba i duże nasłonecznienie. Bardzo ważny jest oczywiście dostęp do wody, ale jeśli okresowo może pojawić się z tym problem – wybierz mieszanki, które zawierają nasiona traw i głębokim zakorzenieniu.

 

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam wybór odpowiednich mieszanek traw do Waszego ogrodu – i nie tylko.

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2023 All Rights Reserved