Ranking wertykulatorów - Jaki wertykulator wybrać?

Dobry wertykulator to w pierwszej kolejności mocny silnik i odpowiednia szerokość robocza. Zarówno profesjonaliści jak i amatorzy powiedzą dokładnie to samo. Urządzenia te są zasilane elektrycznie, dlatego warto by były energooszczędne. Warto również sprawdzić wagę urządzenia (max 10kg). Sprzęt ten ma za zadanie skutecznie oczyścić trawnik, spulchnić i użyźnić glebę. Jeśli więc zastanawiacie się jaki wertykulator kupić do swojego ogrodu -przejrzyj nasz ranking najlepszych urządzeń i wybierz odpowiedni przyrząd dla siebie.

1. STIGA Aerator wertykulator elektryczny SV 213 E

STIGA Aerator wertykulator elektryczny SV 213 E

STIGA Aerator wertykulator elektryczny SV 213 E – to aerator i wertykulator w jednym, to urządzenie elektryczne o szerokości roboczej aż 32 cm. Produkt ma 1300 W i waży 10,2 kg. To tani wertykulator, dzięki któremu szybko i skutecznie zbierzesz liście i suchą trawę. Twój trawnik nigdy nie był tak estetyczny i zadbany jak będzie teraz! Regularne używanie tego sprzętu odpowiednio oczyści i napowietrzy glebę. Urządzenie posiada wałek typu 2 w 1, duży wyrzut tylny i centralną regulację wysokości pracy. Sprzęt będzie zbierać odpadki do dużego, 40l kosza, zamontowanego z tyłu urządzenia.

2. Fieldmann Wertykulator, Aerator Elektryczny Fzv 2004-E

Fieldmann Wertykulator, Aerator Elektryczny Fzv 2004-E

Fieldmann Wertykulator, Aerator Elektryczny Fzv 2004-E – to kolejne nowoczesne urządzenie ułatwiające prace w ogrodzie. Sprzęt ma moc 1500W i waży 8,5kg, jego szerokość robocza to 32cm i jest zasilane elektrycznie. Ten model przystosowany jest do pracy ciągłej. Swobodnie będzie działać na niewielkim obszarze (nie więcej niż 800m2). Wertykulator ten wyposażony jest w dwa walce, jest dwufunkcyjny – bo spełnia zarówno funkcję wertykulatora jak i aeratora. Pozwoli nam to na zaawansowaną pielęgnację trawnika. Ten w dobrej cenie wertykulator ma walec tnący (16 noży) a także walec napowietrzający (2 sprężyny), który pracuje na szerokości 32 cm i wbija swoje noże na głębokość do 40mm.

3. Makita Wertykulator Elektryczny UV3200

Makita Wertykulator Elektryczny UV3200

Makita wertykulator UV3200 – urządzenia marki Makita polecane są przez wielu użytkowników, nie inaczej jest w przypadku wertykulatora. To urządzenie elektryczne, którego szerokość robocza wynosi 32cm, pracuje na głębokości 40mm i ma moc 1300W – waży 12 kg. Urządzenie to dedykowane jest dla małych o średnich ogrodów. Sprzęt jest bezawaryjny bo wykonany z wysokiej jakości komponentów, nowoczesnych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne. To bardzo wydajny sprzęt, który bardzo łatwo się czyści i przechowuje. Wertykulator ten ma pięciostopniową regulację wysokości roboczej i zabezpieczenie przed wyrwaniem przewodu zasilającego. Urządzenie ma wbudowany wyłącznik bezpieczeństwa, gwarantuje on wyłączenie się urządzenia w przypadku pojawienia się przebicia prądu bądź w przypadku jego gwałtownego spadku.

4. Stiga SV 415 E (29000215214)

Stiga SV 415 E (29000215214)

Stiga SV415E – ten tani wertykulator ma szerokie pole robocze (aż 38cm), zasilany jest elektrycznie, ma mocny silnik (aż 1500W) i waży 14.4kg. Urządzenie to znakomicie sprawdzi się podczas pielęgnacji trawnika. Jeśli marzy Ci się bujna roślinność i piękny trawnik w Twoim ogrodzie, wertykulatora nie może zabraknąć wśród Twoich narzędzi. Maszyny tego producenta są cenione w całej Europie, głównie za skuteczność działania – efekty jego użycia są bowiem widoczne już po pierwszym zabiegu pielęgnacyjnym. Dzięki temu urządzeniu znakomicie odżywisz i napowietrzysz glebę. Sprzęt ma centralną regulacje pracy, a kosz zmontowany z tyłu urządzenia pozwoli szybko zebrać śmieci i odpady. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, każdy sobie z nim poradzi.

5. Nac Sce180-W

Nac Sce180-W

Nac Sce180-W – to kolejne nowoczesne urządzenie, które pomoże zadbać o trawnik na przydomowej posesji. Model ten ma moc 1500W i wyposażony został w dwa wałki. Urządzenie waży 12 kg a jego głębokość robocza to 12mm. Dodatkową funkcją sprzętu jest aeracja. Pojemny kosz zamontowany z tyłu urządzenia ułatwia pracę i pozostawia trawnik czysty i schludny. Produkt został wyposażony w dwa typy wałków, które dodatkowo są łożyskowane. Prędkość obrotów urządzenia to 4400 obrotów na minutę i może pracować na głębokości od 5-12mm. Pojemność kosza na odpady wynosi aż 45l nie trzeba go więc zbyt często opróżniać. Produkt ma centralną regulacje głębokości roboczej.

6. Hecht 1420

Hecht 1420

Hecht 1420 – to kolejne energooszczędne urządzenie do pielęgnacji przydomowych trawników, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Moc silnika tego modelu to 1500W, jego waga to to 7.9kg. Produkt jest wyposażony w wałek dzięki któremu odżywiamy i spulchniamy glebę. Obrotowy wałek ma grube ostrza i cienkie druciki, które są niesamowicie skuteczne w działaniu. Pionowe nacinanie darniny przyczynia się do częściowego usunięcia próchnicy i poprawy warunków dopływu do gleby nie tylko powietrza, ale również wody i składników mineralnych. Przy pomocy urządzenia zgrabimy trawę, zbierzemy liście i napowietrzymy glebę. Dzięki wertykulatorowi wyrównamy trawnik co ułatwi jego wzrost i codzienna pielęgnację.

7. AL-KO Combi Care 38 E Comfort 112874

AL-KO Combi Care 38 E Comfort 112874

AL-KO Combi Care 38 E Comfort 112874 – to następny niezawodny wertykulator, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Szerokość robocza urządzenia to aż 38cm, zasilane jest elektronicznie a moc jego silnika to 1300W. Urządzenie ma 14 noży, które zapewnią spulchnienie i nacinanie gleby. Maksymalna powierzchnia robocza jaka możemy użyźnić przy pomocy tego urządzenia to 800m2. Sprzęt wyposażony jest w zbiornik na śmieci o pojemności aż 55 litrów. W sprzęcie można regulować głębokość działania. Szerokość robocza napowietrzania to aż 37cm. Wyroby tej renomowanej firmy są bezawaryjne, bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze.

8. Makita UV3600

Makita UV3600

Makita UV3600 – to bardzo porządny sprzęt renomowanej marki, nie mogło go więc zabraknąć w naszym zestawieniu. Sprzęt ma szerokość roboczą 36cm i jest zasilany elektrycznie. Wertykulator jest cichy i bardzo wydajny, polecany do większych ogrodów. Sprzęt ma centralną 4-stopniową regulację wysokości roboczej a także posiada uchwyt mocujący z przedłużaczem. Model ma wbudowany wyłącznik bezpieczeństwa, ułatwi też szybką wymianę ostrza tnącego i zmianę funkcji wertykulacji na funkcję aeratora – z czym poradzi sobie nawet amator. Urządzenie wyposażone jest w trwały, aluminiowy wspornik wałka nożowego. Model jest wyposażony również w kosz na trawę, z materiału, który nie przepuszcza pyłu co zapewnia duży komfort i higienę pracy.

9. Wolf-Garten Select V 302 E Wertykulator elektryczny

Wolf-Garten Select V 302 E Wertykulator elektryczny

Wolf-Garten Select V 302 E Wertykulator elektryczny – wertykulator ten ma szerokość roboczą 30cm. To sprzęt bardzo nowoczesny, energooszczędny i niezawodny. Moc wyjściowa urządzenia to 1200 W, ma też pięciostopniową regulację głębokości pracy. Sprawne działanie sprzętu ułatwiają podwójne ostrza, które świetnie radzą sobie z różnego rodzaju chwastami, korzeniami i innymi zanieczyszczeniami, które mogą pojawić się w glebie. Urządzenie przeznaczone jest do intensywnej pracy na przydomowej posesji. Model ten jest wyposażony w 35 litrową torbę na resztki roślin, korzeni, liści i innych zanieczyszczeń. To naprawdę dobry wertykulator, który łatwy jest do przechowywania.

10. Handy Kcw 1800

Handy KCW1800

Handy Kcw 1800 – to najlepsze urządzenie w swojej kategorii cenowej. To sprzęt bardzo ekonomiczny, łatwy w obsłudze – gwarantuje więc łatwą i bezproblemową pielęgnację ogrodu, z którą poradzi sobie nawet amator. Sprzęt pomaga w utrzymaniu schludnego wyglądu trawnika. Urządzenie zgrabi krótkie źdźbła trawy czy mchu a także uelastyczni trawnik. Sprzęt wykonuje zabiegi nie tylko wertykulacji ale również aeracji – gleba zostanie więc napowietrzona i spulchniona. Urządzenie to ma zwiększoną moc działania, sprzęt jest więc bardzo wydajny i bezawaryjny. Szerokość robocza tego modelu to aż 40cm. Kosz dołączony do urządzenia ma pojemność aż 40 litrów, praca z tym sprzętem jest więc szybka i bardzo przyjemna.

Jak działa wertykulator?

Wertykulator to sprzęt polecany każdemu kto chce zadbać o przydomowy trawnik, by ten był piękny i prezentował się naprawdę efektownie. To urządzenie, które spulchni i napowietrzy glebę. Pole robocze urządzenia waha się pomiędzy 30-40cm. Skutecznie oczyści trawnik z liści, mchów, gałęzi i korzeni a także innych zanieczyszczeń. Sprzęt ten doskonale użyźni glebę, dzięki czemu trawnik będzie rósł dużo szybciej.

Na jakie parametry przy zakupie wertykulatora zwrócić uwagę?

Jeśli chcesz kupić wertykulator, zdecyduj się na dobry sprzęt. Jeśli się na tym nie znasz, zajrzyj w nasz ranking a opinie użytkowników na pewno ułatwią Ci podjęcie decyzji jakie urządzenie będzie odpowiednie do Twojego przydomowego ogródka. Na rynku jest wiele wertykulatorów, które spełnią Twoje oczekiwania i wcale nie będą kosztować dużo. Urządzenia te powinny mieć ergonomiczny kształt, powinny być proste w obsłudze, łatwe w przechowywaniu, powinny mieć również dużą moc działania (przynajmniej 1300W). Warto zwrócić uwagę by sprzęt wyposażony był w podwójne ostrza, które znakomicie poradzą sobie z usuwaniem chwastów korzeni, mchów czy innych zanieczyszczeń z trawnika.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved