Ranking wykrywaczy metali

Dobry wykrywacz metali to sprzęt, który spełni oczekiwania zarówno amatora jak i profesjonalisty – zarówno tego zapalonego poszukiwacza skarbów jak i tego, który chce się „pobawić” tego typu sprzętem. Nasz ranking powstał w oparciu o opinie innych użytkowników, jesteśmy więc pewni, że znajdziecie tu sprzęt, który sprosta wszystkim Waszym wymaganiom. To dość drogi sprzęt, więc warto dobrze przemyśleć jego zakup.

1. Garrett Ace 250 + osłona cewki + słuchawki 1139070

Garrett Ace 250 + osłona cewki + słuchawki 1139070 – jeśli szukasz dobrego wykrywacza metali to ten produkt na pewno Cię zadowoli, a dodatkowo, dostępny jest w dobrej cenie. To nowoczesny przyrząd do wykrywania metali, w którym producent zastosował sprawdzone technologie Garrett Electronics, Inc. Dzięki tym technologiom poszukiwanie metalowych (i nie tylko) przedmiotów jest niezwykle skuteczne, nie zależnie od środowiska w jakim ich poszukujemy. Dużym atutem urządzenia jest ergonomiczna konstrukcja i niewielka waga. Sprzęt jest więc komfortowy w użyciu. Niezależnie od kwestii technicznych użytkownik łatwo może określić czy znalazł coś godnego uwagi czy nie. Jak? Dzięki graficznemu obrazowi właściwości przewodzących znalezionego przedmiotu. do wyboru mamy dyskryminacje Visual Target ID, a także Graphic Target Analyzer™ (GTA™), które dają łącznie aż 12 zakresów rozróżniania. Dużym atutem sprzętu jest także wodoodporna cewka RHINO TOUCH PROformance, ułatwia ona wykrywanie metali i gwarantuje stabilną pracę

2. Nokta Makro Simplex+

Nokta Makro Simplex+ – to kolejny bardzo dobry wykrywacz metali, znanej firmy Nokta. Jeśli szukasz uniwersalnego sprzętu – ten spełni Twoje oczekiwania. Zadowoli zarówno początkujących poszukiwaczy skarbów jak i osoby bardziej doświadczone. Urządzenie jest naprawdę dobre i dostępne za stosunkowo niską cenę. Produkt wykonany został z wysokiej jakości materiałów, które są lekkie, więc sprzęt jest komfortowy w użyciu nawet przez kilka godzin. Detektor po łożeniu ma zaledwie 63cm, więc jego transport jest łatwy i wygodny. Sprzęt jest niezwykle czuły i szybki, można z niego korzystać zarówno na lądzie jak i w wodzie – nawet przy pełnym zanurzeniu. Wykrywacz ma cztery warianty pracy: all metal, pole, park i tryb plażowy. Detektor ten ma wodoszczelną cewkę DD MAKRO, więc pod wodą sprzęt pracuje wyjątkowo stabilnie, nawet na sporej głębokości.

3. Garrett Ace 150

Garrett Ace 150 – to kolejny sprzęt znanego i renomowanego producenta, który musiał znaleźć się w naszym rankingu. Na tle innych detektorów Garrett Ace 150 wyróżnia się tym, że jest to urządzenie dobre i tanie! Zarówno koszt kupna jak i eksploatacji jest zadowalający. Detektor nie pobiera zbyt dużo energii, zapewniając przy tym prace przez długi czas. Sprzęt zasilany jest bateriami AA (x4) bądź akumulatorkami. Przy użyciu urządzenia możemy wykryć metale, biżuterię i monety. Kiedy tylko wykrywacz trafi na któryś z tych przedmiotów, użytkownik zostanie o tym poinformowany za pomocą sygnału dźwiękowego. Sprzęt ma wodoszczelną cewkę więc możemy szukać skarbów nawet pod wodą. Dzięki temu urządzeniu wykryjemy nawet nieduże przedmioty.

4. Garrett Ace 400i

Garrett Ace 400i – to kolejny prosty w obsłudze, ale dobry wykrywacz metali, który dzięki opiniom użytkowników, znalazł się w naszym rankingu. Zarówno Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z wykrywaczem jak i Ci, którzy są już doświadczonymi poszukiwaczami, będą zadowoleni z tego sprzętu. Model ten jest przede wszystkim energooszczędny, a co za tym idzie – tani w eksploatacji. Poszukiwanie poszczególnych obiektów jest tu bardzo skuteczna, a to wszystko dzięki zastosowanym w urządzeniu technologiom. Wykrywacz ma opcję regulacji czułości z jaką wyszukuje poszczególne metale a także wodoodporną cewkę DD 8.5″ x 11″ (22 x 28cm) PROformance™, która ułatwia znajdywanie przedmiotów. Dodatkowo, sprzęt został wyposażony w uchwyt, więc praca z nim jest bardzo wygodna.

5. Steinberg Systems Wykrywacz Metali 100Cm Wodoodporny Sbs-Md-8 (Sbsmd8)

Steinberg Systems Wykrywacz Metali 100Cm Wodoodporny Sbs-Md-8 (Sbsmd8) – to bardzo tani wykrywacz metali, jeden z najtańszych dostępnych na rynku – jest on wodoodporny, więc z powodzeniem możemy przeszukiwać plaże, pola dawnych bitew albo tereny gdzie kiedyś znajdowały się historyczne osady. Możemy dzięki detektorowi znaleźć monety, biżuterię, złoto, srebro – i wszystkie przedmioty, które zostały wykonane z magnetycznego, albo niemagnetycznego metalu. Panel sprzętu jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Poza szukaniem skarbów w ziemi, dzięki wykrywaczowi możemy znaleźć przewody umieszczone w ścianie, suficie czy w podłodze budynku. To wszystko dzięki wyjątkowo czułej cewce. Dzięki niej znajdziemy cenne przedmioty nawet na głębokości 100cm – dodatkowo – jest ona wodoodporna, więc możemy szukać przedmiotów nawet wtedy kiedy pada deszcz.

6. Deteknix Wykrywacz Metali Quest Q20 (288013)

Deteknix Wykrywacz Metali Quest Q20 (288013) – to kolejny bardzo dobry wykrywacz metalu, dostępny na rynku w atrakcyjnej cenie. Wykrywacz ten sprawdzi się w pracy zarówno w słoneczny dzień jak i w ten deszczowy, jest to bowiem model wodoodporny. Dużym ułatwieniem pracy z urządzeniem jest jego wyświetlacz, który znajduje się na panelu – łatwo więc możemy zapoznać się z informacjami jakiego typu przedmiot znaleźliśmy. Warto też wspomnieć o dyskryminacji – urządzenie pominie podczas poszukiwań pominie wszystkie te przedmioty, które dla nas nie mają wartości. Sprzęt ma 3 tryby wykrywania – biżuteria, monety, dowolny metal. Urządzenie jest wyjątkowo wydajne, ma bowiem wbudowany liniowy akumulator 1200mAh – sprzęt może więc działać przez 20 godzin bez przerwy. Wykrywaczem z łatwością będą posługiwać się zarówno użytkownicy leworęczni jak i praworęczni.

7. Maclean Wykrywacz Metali Mce965 Z Dyskryminacja (1239101)

Maclean Wykrywacz Metali Mce965 Z Dyskryminacja (1239101) – to kolejny dobry sprzęt, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Z tego sprzętu będzie zadowolony zarówno początkujący hobbysta jak i zaawansowany poszukiwacz. Maclean Wykrywacz Metali Mce965 Z Dyskryminacja (1239101) to uniwersalny sprzęt, który przeznaczony jest praktycznie dla każdego użytkownika. Dzięki sprzętowi wykryjemy niewielkie monety jak i duże belki ze stali, które znajdują się w podłodze czy w ścianie budynku. Wyszukiwanie przedmiotów metalowych dzięki temu wykrywaczowi jest bardzo skuteczne, ponieważ sprzęt wyposażono we wskaźnik czułości. Model wyróżnia się również ergonomią, ma bowiem komfortowy uchwyt, który znajduje się pod ramieniem (z możliwością regulacji jego długości). Kiedy tylko uda się znaleźć użytkownikowi przedmiot, który odpowiada parametrom – sprzęt powiadomi o tym określonym dźwiękiem.

8. Garrett AT Pro

Garrett AT Pro – to kolejne bardzo dobre urządzenie do wykrywania metali – można go określić mianem wszechstronnego. To najnowszy typ wykrywacza. Dzięki niemu możesz wyszukiwać przedmioty nie tylko na lądzie, ale również pod wodą. Detektor jest wodoszczelny i sprawdzi się w każdym środowisku. Kiedy przełączysz detektor na pracę w trybie PRO możesz wyszukiwać konkretnych przedmiotów, z konkretnego rodzaju metalu. Kiedy jednak znajdziemy inny atrakcyjny obiekt, tryb poinformuje nas o tym – i to bez względu na głębokość na jakiej znajduje się ten przedmiot. Nie musimy więc ciągle spoglądać na wyświetlacz. Sprzęt ma również opcję pełnej dyskryminacji, co pozwala pominąć wszystkie te przedmioty, które nie mają dla użytkownika zbyt dużej wartości.

9. Maclean Wykrywacz Metalu Mce969

Maclean Wykrywacz Metalu Mce969 – to kolejne dobre urządzenie do wykrywania metalowych przedmiotów niezależnie od ich rozmiaru. Dzięki temu wykrywaczowi znajdziemy nie tylko monety w ziemi, ale również stalowe belki w budynku. Dodatkowo sprzęt ma dopasowany zakres głębokości na jakiej wyszukuje przedmioty o określonych wymiarach. Detektor ten jest wyczulony na obiekty, które znajdują się na głębokości:
– do 20 cm (drobne przedmioty),
– do 40 cm (obiekty średniej wielkości, np. broń),
– do 80 cm (większe przedmioty typu zbroja),
– a także do 160 cm (obiekty o znacznych rozmiarach, jak czołg).
Sygnał dźwiękowy powiadomi nas kiedy detektor na coś trafi, nie musimy więc co chwilę spoglądać na wyświetlacz. Specjalna podpórka pod ramię sprawia, że sprzęt wygodnie się obsługuje. Wykrywacz Mce969 ma 4 tryby użytkowania.

10. Nokta Makro PulseDive Scuba + 2w1 Czarny (2019nmpdsb)

Nokta Makro PulseDive Scuba + 2w1 Czarny (2019nmpdsb) – to już ostatni model bardzo dobrego detektora, który często polecany jest przez użytkowników. Przede wszystkim sprzęt wyróżnia się szerokim zasięgiem pracy, dzięki niemu możemy szukać przedmiotów zarówno na lądzie jak i w wodzie (nawet na głębokości do 60m). Sporym atutem jest również akcesorium, które otrzymujemy z wykrywaczem, jest to bowiem akumulator 2w1, dzięki któremu użytkowanie sprzętu jest bardzo wygodne i komfortowe – naładuj sprzęt a ten od razu będzie gotowy do pracy. Urządzenie pracuje w trzech trybach (dźwięk, wibracje i oba jednocześnie). Wykrywacz został wyposażony w latarkę LED, która szczególnie często przydaje się podczas poszukiwań obiektów pod wodą albo w pochmurne dni. Jeśli pracujecie z wykrywaczem na większej głębokości, możecie skorzystać z trybu nurkowania – dzięki czemu łatwiej będzie panować nad urządzeniem i chronić je przed nadmiernym ściskaniem wody.

Poradnik zakupowy

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Najlepszy wykrywacz metalu będzie wyposażony w różnego rodzaju funkcje, które uprzyjemnią i ułatwią nam poszukiwanie „skarbów” albo kabli czy metalowych belek w ścianach budynków. Najważniejszymi parametrami na które koniecznie należy zwrócić uwagę to przede wszystkim: tryby pracy, rodzaj zastosowanej dyskryminacji (automatyczne odrzucanie przedmiotów, które nas nie interesują) i typ soczewki (najlepiej by była wodoodporna). Warto też wiedzieć jaka sonda została zastosowana w urządzeniu, jaki ma rodzaj zasilania a także informacje w jakich warunkach możemy korzystać z urządzenia i na jakim obszarze. Jeśli macie w planach długo godzinne poszukiwania, warto też zwrócić uwagę na budowę sprzętu – by miało ono wygodny podłokietnik czy wysięgnik. Dodatkowe ciekawe funkcje, które może posiadać najlepszy wykrywacz metalu to: dostępność głośników, rodzaj kabla sondy, strojenie do gruntu, obecność manipulatora, który umożliwi odpowiednie ustawienie wykrywacza metalu.

Jeśli wybierzesz sprzęt, który polecany jest przez innych użytkowników, możesz mieć pewność, że będzie to sprzęt dobrej jakości, który posłuży Ci naprawdę długo. Na rynku wykrywaczy metali znajdziecie ciekawe i funkcjonalne modele w naprawdę okazyjnych cenach.

Jak działa wykrywacz metali?

Doskonale wiemy jak wiele może kryć nasza ziemia, zwłaszcza jeśli wiemy, że na danym terenie były toczone bitwy przed laty, czy mieszkali tu nasi przodkowie – to właśnie dlatego powstały wykrywacze metalu – by móc znaleźć pamiątki po nich. Jeśli nie jesteś przekonany do tej „zabawy”, możesz wypożyczyć wyrywacz metalu – nie musisz go od razu kupować. Więc jak działa urządzenie, którego używanie w niektórych sytuacjach jest całkowicie zabronione a nawet karane?

Dobry wykrywacz metali (detektor) działa na zasadzie zjawiska indukcji elektromagnetycznej. Sprzęt wytwarza pole magnetyczne, które przenika w głąb ziemi. Jeśli pod ziemią znajduje się przedmiot z metalu – również wytworzy on pole magnetyczne – to „spotkanie” zasygnalizuje nam detektor. W nowoczesnych, z wyższej półki wykrywaczach dostępna jest funkcja dopasowania rodzaju swoich poszukiwań – np. monety, biżuteria czy militaria – innych przedmiotów detektor nie będzie brał wtedy pod uwagę. W dobrej jakości sprzęcie możemy również ustawić głębokość na jakiej chcemy sprawdzić dany teren.

Jak przygotować się do poszukiwań?

Wszystko zależy od tego w jakim celu chcesz zastosować detektor. Jeśli chcesz szukać „skarbów” w celu rozwijania swoich pasji historycznych to musisz uzyskać pozwolenie z Urzędu Ochrony Zabytków. W innym przypadku musisz powiadomić właściciela, że chcesz przeprowadzać poszukiwania na jego terenie. Należy także określić jaki będzie zakres działania – brak tego typu pozwoleń i wniosków skutkować może karą grzywny albo innymi problemami.

Czy wykrywacze metalu w Polsce są legalne?

Legalność takiego sprzętu zależy właściwie od samego użytkownika. Jeśli chcesz zająć się poszukiwaniem – musisz wystąpić o pozwolenie na tego typu działania. Od 1 stycznia 2018 roku zmieniły się przepisy, które dotyczą kwalifikacji czynu nielegalnych poszukiwań zabytków – dawniej było to wykroczenie, obecnie jest to już przestępstwo, jeśli robimy to bez pozwolenia. Odpowiedni wniosek i opłata skarbowa pozwoli nam na zajęcie się historyczną pasją.
Jeśli zaś chcemy przeszukiwać plażę, taki zamiar należy zgłosić w zarządzającym nią urzędzie miejskim albo w innej instytucji, bądź u właściciela danego terenu.

Mamy nadzieję, że wszystko Wam wyjaśniliśmy i że nasz ranking pomoże Wam w wyborze odpowiedniego wykrywacza metali dla Was!

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved