Ranking zamrażarek - Jaką zamrażarkę wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na kupno osobnej zamrażarki do swojego gospodarstwa domowego. Mamy możliwość mrożenia własnych warzyw, owoców, mięs, gotowych dań, ziół… Osobną zamrażarkę kochają również wielbiciele grzybów. Takie urządzenie jest nieocenione w domu, gdzie często mrozi się przetwory, dania a nawet pieczywo. Tylko jaką zamrażarkę kupić? Jeśli zastanawiasz się jaki produkt spełni Twoje oczekiwania – spójrz w nasz ranking, który powstał na podstawie opinii innych użytkowników. Na pewno znajdziesz tu sprzęt, który zadowoli Cię w stu procentach!

1. Amica FZ208.3AA

Amica FZ208.3AA

Amica FZ208.3AA – ta nieduża, ale pojemna zamrażarka, wolnostojąca, szufladowa przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Pojemność zamrażarki to aż 140 litrów, w ciągu doby może zamrozić 10 kilogramów żywności. Kiedy pojawi się problem z zasilaniem, zamrażarka utrzyma odpowiednią temperaturę aż przez 22 godziny. Produkty w tym czasie nie ulegną rozmrożeniu. Zamrażarka ma 4 wygodne szuflady, które są bardzo pojemne. Wykonane zostały z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest przezroczyste, co znacznie ułatwia wyszukiwanie określonego produktu. Klasa energetyczna urządzenia to A++, zużycie prądu jest więc niewielkie. Zamrażarka pracuje cicho (zaledwie 40dB), sterowana jest mechanicznie. Sprzęt ma antybakteryjną powlokę co pozwala na trwalsze przechowywanie i ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości. Drzwi można montować zarówno z lewej jak i prawej strony, więc sprzęt można ustawić w dowolnym miejscu.

2. Amica FZ133.4

Amica FZ133.4

Amica FZ133.4 – to kolejna w naszym rankingu, bardzo dobra i elegancka zamrażarka o pojemności 78l. To wolnostojąca zamrażarka szufladowa, która przydatna jest jako dodatkowe urządzenie do przechowywania mrożonek (mięs, warzyw, owoców, dań gotowych a nawet zup czy sosów). Klasa energetyczna urządzenia to A+, co zapewnia niewielkie zużycie prądu. Nowoczesny wygląd, transparentne półki wytworzone z hartowanego, wytrzymałego szkła i wygodne przeźroczyste szuflady, to atuty tego sprzętu. Na półkach swobodnie możemy ustawić nawet ciężkie naczynia. Drzwi można zamontować dowolnie, więc ustawimy zamrażarkę w dowolnym miejscu, ich budowa sprawia, że możemy wyjąć swobodnie całą szufladę już przy otwarciu drzwi pod kątem prostym. Dużą zaletą urządzenia jest również jego cicha praca (41dB). W ciągu dobry zamrażarka zamrozi ponad 10 kilogramów żywności a temperatura w razie awarii prądu utrzyma się nawet przez 14 godzin.

3. MPM MPM-46-ZS-01B

MPM MPM-46-ZS-01B

MPM MPM-46-ZS-01B – to mały ale pojemny sprzęt. Ta szufladowa zamrażarka świetnie sprawdzi się w małej kuchni, domku letniskowym czy nawet przyczepie kempingowej. Zamrażarka ma wymiary – 52x44x47cm i ma pojemność 34l. Wnętrze zamrażarki jest podzielone na dwie części drucianą siatką. Można ją swobodnie wysunąć, więc nie będziemy mieli problemu by wstawić do zamrażarki wyższe naczynia. Klasa urządzenia to A+ więc pobór prądu jest niewielki. Sprzęt pracuje cicho (41dB). Drzwi montowane są obustronnie, zamrażarka zamrozi około 2kg żywności w ciągu 24 godzin. W razie awarii prądu produkty nie rozmrożą się przez 14 godzin. Sprzęt ma regulowany termostat, idealnie nadaje się do przechowywania lodów, kostkowanego lodu do napojów. Zamrażarka jest lekka więc zawsze możemy przenieść ją w pobliże np. plenerowej, ogrodowej imprezy.

4. Whirlpool WHS 2121

Whirlpool WHS 2121

Whirlpool WHS 2121 – ta zgrabna i ustawna zamrażarka skrzyniowa, wolnostojąca o pojemności aż 204 litrów musiała znaleźć się w naszym rankingu. Możemy zrobić naprawdę duże zapasy i zamrozić praktycznie wszystko. Zamrażarka zamrozi aż 15 kilogramów żywności na dobę. W sprzęcie tym zastosowano technologię FastFreezing, która pozwala na znaczne przyspieszenie szybkości mrożenia – co przekłada się na zachowanie smaku i wartości odżywczych mrożonych produktów. Klasa energetyczna urządzenia A+ sprawia, że rachunki za prąd nie podskoczą mocno w górę. Jeśli nastąpi brak zasilania, urządzenie aż przez 36 godzin zachowa optymalną temperaturę w skrzyni. Zamrażarka chodzi wyjątkowo cicho, co zachwala wielu użytkowników (41dB). Sterowanie mechaniczne pozwala na idealne dobranie temperatury mrożenia i przechowywania. Urządzenie ma najwyższą klasę zamrażania. Oznacza to, że osiąga minimum -24 stopnie, a to pozwala przechowywać zamrożoną żywność nawet przez rok!

5. MPM MPM-80-ZS-06

MPM MPM-80-ZS-06 – to kolejna ciekawa propozycja niedużej zamrażarki szufladowej. Mimo małych rozmiarów, zamrażarka ma aż 60 litrów pojemności, więc możemy zrobić naprawdę duże zapasy. Drzwi można montować obustronnie, więc możemy ustawić zamrażarkę w dowolnym miejscu. Zamrażarka wyposażona jest w w 3 transparentne szuflady, które ułatwiają znalezienie konkretnych mrożonek. W urządzeniu można mrozić 3 kilogramy żywności na dobę. Zamrażarka ma 3 stopnie regulacji temperatury. W przypadku awarii energii elektrycznej urządzenie utrzyma temperaturę przez 18 godzin. Klasa urządzenia A+ sprawia, że nie pobiera ono zbyt dużo prądu. Dużym plusem urządzenia jest również jego cicha praca na poziomie 41dB.

6. Whirlpool W55ZM 111W

Whirlpool W55ZM 111W – ta nowoczesna podblatowa zamrażarka o pojemności 102 litrów ma zdejmowany blat, więc bez trudu zmieścimy ją pod kuchennym blatem. Drzwi zamrażarki mają dwustronne zawiasy, więc mogą otwierać się w lewo i prawo, co znacznie ułatwi nam ustawienie sprzętu w wyznaczonym miejscu. Zamrażarka ma trzy szuflady, wykonane z przeźroczystego tworzywa, nie musimy więc ich wyciągać by znaleźć dany produkt. Klasa energetyczna urządzenia A+ oznacza, że sprzęt zużywa niewiele energii elektrycznej. Urządzenie pracuje wyjątkowo cicho. Zamrażarka jest w stanie mrozić nawet 7,5 kilograma produktów w ciągu doby. Temperatura -18 stopni Celsjusza sprawia, że możemy bezpiecznie i trwale przechowywać mrożonki (nawet przez okres roku). Jeśli nastąpi problem z zasilaniem, zamrożone zapasy zostaną nienaruszone aż przez 16 godzin.

7. Gorenje FN6191DHW

Gorenje FN6191DHW – to jeden z najdroższych sprzętów, jaki opisujemy w naszym rankingu, jednak nie mogło go tutaj zabraknąć. Ta duża, sterowana elektronicznie zamrażarka to sprzęt dla najbardziej wymagających użytkowników. Jej pojemność to aż 277 litrów, pozwala na przechowywanie i mrożenie naprawdę dużych ilości żywności. Zamrażarka ma aż 6 pojemnych, przezroczystych szuflad. Drzwi urządzenia można montować na lewej bądź prawej stronie, co znacznie ułatwia ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu. Dużą zaletą sprzętu jest opcja NoFrost, nie musimy więc ręcznie go odmrażać, lód czy szron nie będą się osadzać na ścianach urządzenia. Zamrażarka ta ma oszczędna klasę energetyczną (A+); jest wyposażona w program AcoMode, który optymalizuje utrzymanie temperatury i zużycie prądu. W razie awarii prądu, zamrażarka jest w stanie utrzymać temperaturę wewnątrz nawet przez 15 godzin. Dużą zaletą sprzętu jest również to, ze w ciągu doby możemy mrozić nawet 18 kilogramów produktów. Natężenie hałasu urządzenia wynosi zaledwie 42 dB.

8. Beko HSA 29520

Beko HSA 29520

Beko HSA 29520 – Ta duża zamrażarka skrzyniowa ma pojemność aż 284 litry. Aż 3 pojemne kosze sprawiają, że z łatwością utrzymamy w niej porządek. Zamrażarka to doskonała propozycja dla miłośników ogrodnictwa, którzy uprawiają różne warzywa i owoce – można je potem oczyścić, podzielić na porcje i zamrozić. Możemy się cały rok cieszyć własnymi warzywami czy owocami. Klasa energetyczna urządzenia to A+, co jest gwarancją niskiego zużycia prądu. Bez zasilania, zamrażarka wytrzyma aż 67 godzin! W ciągu doby zamrozić może aż 15 kilogramów żywności. Ciekawą zaletą tego urządzenia, wychwalaną przez użytkowników jest jego prawidłowe działanie nawet przy -15 stopniach Celsjusza. Możemy więc produkt ten ustawić nawet w nieogrzewanym pomieszczeniu. Dużym atutem urządzenia jest również jego cicha praca (43 dB) i możliwość zamknięcia klapy na klucz.

9. Amica FS201.3C

Amica FS201.3C

Amica FS201.3C – ta dość duża zamrażarka skrzyniowa ma pojemność aż 194 litrów, co pozwala na wygodne mrożenie dużych ilości produktów. Klapa zamrażarki ma specjalne zawiasy, utrzymuje się w określonej pozycji, pozwala bez trudu wyszukać i wyciągnąć produkty z jej wnętrza. Zamontowane rolki jezdne pomogą przestawić urządzenie z miejsca na miejsce. Klasa energetyczna urządzenia A+ gwarantuje niskie zużycie prądu. Kiedy nastąpi awaria prądu, zamrażarka utrzyma odpowiednią temperaturę przez 32 godziny. Jednorazowo możemy zamrozić sporą ilość produktów (nawet 15 kilogramów na dobę). Mimo swoich niewielkich rozmiarów zamrażarka jest bardzo pojemna. Praca urządzenia jest wyjątkowo cicha (zaledwie 40 dB).

10. Whirlpool WHS1421

Whirlpool WHS1421

Whirlpool WHS1421 – to już ostatni sprzęt, który znalazł się w naszym rankingu, dzięki wysokim ocenom użytkowników. Ta kompaktowa zamrażarka skrzyniowa ma pojemność 133 l. Zamrażarka jest mała, więc możemy ustawić ją nawet w małym mieszkaniu. Sprzęt pracuje wyjątkowo cicho (41 dB). Dużym atutem urządzenia jest elegancki wygląd i wygodny kosz na drobne mrożonki. Mimo małych rozmiarów, sprzęt jest w stanie w ciągu doby zamrozić skutecznie aż 13 kilogramów produktów. Zamrażarka wyposażona jest w funkcję szybkiego zamrażania, co sprawia że żywność jest smaczna i zachowuje niemal wszystkie substancje odżywcze. Sprzęt sterowany jest elektronicznie. Klasa energetyczna urządzenia – A+ nie jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu, gwarantuje bowiem niskie zużycie energii elektrycznej (około 190 kWh rocznie). Kiedy zabraknie prądu, nasze zapasy będą bezpieczne aż przez 28 godzin.

Poradnik zakupowy

Jaką zamrażarkę wybrać?

Wolnostojące zamrażarki są coraz bardziej popularne. Przydatne w wielu gospodarstwach domowych, zwłaszcza tych z domowymi ogródkami, gdzie uprawia się warzywa i owoce. Przed zakupem jednak, należy się zastanowić jaki rodzaj zamrażarki wybrać, by spełniał wszystkie oczekiwania?
Wyróżnia się dwa podstawowe typy zamrażarek:

Szufladowe – wolnostojące bądź do zabudowy.
Skrzyniowe – wyłącznie wolnostojące (otwierane tylko od góry).
Jeśli szukasz zamrażarki do kuchni, wybierz tę szufladową.
Zamrażarka skrzyniowa sprawdzi się do przechowywania i mrożenia dużych ilości produktów, można je postawić w garażu czy piwnicy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zamrażarki wolnostojącej?

Na początek warto przyjrzeć się wymiarom zamrażarki a także czy jest w niej możliwość montowania drzwi obustronnie – by móc ustawić ją w dowolnym miejscu. Następnie należy zwrócić uwagę na klasę energetyczną, zamrażarka bowiem powinna mieć klasę przynajmniej A+ by nie „pożerała” prądu. Kolejnym istotnym parametrem jest wydajność i czas utrzymania temperatury w przypadku braku prądu. Dla wielu użytkowników jest ważna również głośność urządzenia. Dobra zamrażarka to poziom głośności na poziomie około 40 dB.

Dodatkowe funkcje zamrażarki?

– system NoFrost – nie ma konieczności usuwanie z niej lodu czy śniegu.
– system Allfrost – rozprowadza zimne powietrze w komorze zamrażarki.
– komora szybkiego mrożenia – przełącza na mocniejsze mrożenie w wymaganej chwili, kiedy osiągnie daną temperaturę – automatycznie wróci do normalnego trybu pracy.
– statyczny tryb chłodzenia
– komfortowy wyświetlacz.

Polecani producenci zamrażarek wolnostojących?

Największą popularnością cieszą się producenci tacy jak: Whirlpool, Amica, BEKO, Samsung – a w ostatnim czasie, coraz większym zainteresowaniem cieszą się zamrażarki od producenta Zanussi.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam wybór odpowiedniego urządzenia do swojego gospodarstwa domowego.

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved