Ranking zgrzewarek próżniowych - Jaką zgrzewarkę próżniową wybrać?

Zgrzewarka próżniowa to bardzo praktyczne urządzenie, które możemy wykorzystać do wielu celów. Domowe zgrzewarki próżniowe mogą się przydać do szczelnego zamknięcia żywności przeznaczonej do zamrożenia. Jeśli już zdecydujecie się na zakup tego typu urządzenia, wybierzcie model, który będzie miał dla Was najbardziej satysfakcjonujące parametry użytkowe.
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy to zestawienie.
W rankingu znajduje się 10 propozycji dobrych zgrzewarek próżniowych, w dobrej cenie i o dobrej jakości. Znajdziecie tu sprzęty o niemal doskonałych parametrach.

1. Camry CR 4470

Camry CR 4470

Camry CR 4470 – to według użytkowników najlepsza zgrzewarka próżniowa, dzięki której w szybki sposób możemy zabezpieczyć żywność i przedłużyć jej przydatność do spożycia. Urządzenie ma doskonałe parametry pracy, nowoczesny design i jest wyjątkowo proste w obsłudze. Cena urządzenia również jest bardzo atrakcyjna. Domowa zgrzewarka do folii umożliwia nam zapakowanie produktu i zgrzanie brzegów worka – po czym zamknąć go hermetycznie. Zgrzewarka jest wyposażona w dwa tryby pracy – DRY (do suchych produktów) i MOIST (do mokrych produktów). Dwie prędkości odsysania powietrza pozwalają dopasować pracę urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki próżniowemu pakowaniu przydatność produktów do spożycia przedłuża się nawet pięciokrotnie! Urządzenie ma kompaktowe wymiary i jest łatwe w przechowywaniu, nie zajmuje dużo miejsca. Oprócz samej zgrzewarki w zestawie otrzymujemy od razu 5 worków o wymiarach 20x30cm i rolkę folii 20x200cm a także wężyk do pojemników próżniowych.

2. LUND PAKOWARKA PRÓŻNIOWA DO ŻYWNOŚCI 175W (67882)

LUND PAKOWARKA PRÓŻNIOWA DO ŻYWNOŚCI 175W (67882)

LUND PAKOWARKA PRÓŻNIOWA DO ŻYWNOŚCI 175W (67882) – to kolejna bardzo dobra zgrzewarka próżniowa, którą warto mieć w swoim domu. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze a jego niewielkie rozmiary sprawiają, że jest łatwe do przechowywania nawet w małej kuchni. Ta próżniowa pakowarka jest wyposażona w szereg praktycznych funkcji, które sprawiają, że korzystanie z tego modelu sprzętu jest jeszcze bardziej przyjemne. Między innymi, LUND PAKOWARKA PRÓŻNIOWA DO ŻYWNOŚCI 175W (67882) jest wyposażona w lampkę kontrolną, włącznik bezpieczeństwa, regulację siły ssania, panel sterowania LED.

3. GORENJE VS 120 E

GORENJE VS 120 E

GORENJE VS 120 E – to kolejna dobra zgrzewarka próżniowa, która pozwala zabezpieczyć żywność i przedłużyć jej przydatność do spożycia. Produkt jest łatwy w obsłudze i ma niewielkie rozmiary, więc nie będziemy mieć problemu z jego przechowywaniem. Zgrzewarka została wyposażona w wiele praktycznych funkcji. Możemy pakować przy pomocy urządzenia zarówno suchą jak i wilgotna żywność – spakujemy więc posiłki w formie stałej i płynnej. Zgrzewarka pozwoli szybko i komfortowo zabezpieczyć produkty przed chociażby przesiąkaniem innymi zapachami. Obsługa? Wystarczy tylko umieścić produkt w folii a potem nacisnąć jeden przycisk – cały proces odbędzie się już samoistnie – kiedy tylko światełko na urządzeniu zgaśnie, oznaczać to będzie, że proces został zakończony.

4. Severin FS 3604

Severin FS 3604

Severin FS 3604 – tego urządzenia również nie mogło zabraknąć na naszej top liście. Urządzenie to świetna propozycja dla tych, którzy szukają zgrzewarki w dobrej cenie, która posłuży im naprawdę długo i którą z łatwością będą mogli przechowywać. Produkt jest wyposażony w podwójny drut zgrzewający – więc zamknięcie folii jest bardzo precyzyjne. Zgrzewarkę wyposażono również w praktyczną funkcję odsysania. Dzięki dobrej zgrzewarce, artykuły spożywcze na dłużej zachowają swoja świeżość i aromat. Ta dobra zgrzewarka pracuje w trybie przerywanym – po nieprzerwanej pracy przez 30 sekund, zgrzewarka musi stygnąć około 1,5 minuty – będą nas informować o pracy urządzenia specjalne lampki kontrolne (czerwona i zielona).

5. Clatronic FS 3261

Clatronic FS 3261

Clatronic FS 3261 – to następna dobra zgrzewarka próżniowa dostępna na rynku w atrakcyjnej cenie. Polecana jest przez wielu użytkowników, dlatego też znalazła się w naszym rankingu. Idealnie sprawdzi się do porcjowania produktów spożywczych. Zgrzewarka ta posiada ssącą pompę, dzięki której doskonale zabezpieczy każdy rodzaj produktu spożywczego. Sprzęt wyposażono w miernik zapasu folii, schowek na przewód sieciowy i antypoślizgowe nóżki. Urządzenie ma wbudowane dwie lampki kontrolne, które informują użytkownika o aktualnym trybie pracy zgrzewarki. W komplecie z urządzeniem otrzymujemy również 3 metry folii w rolce.

6. FoodSaver FFS005X

FoodSaver FFS005X – tej zgrzewarki próżniowej również nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. To innowacyjne urządzenie, które charakteryzuje się nie tylko jakością, ale przede wszystkim doskonałymi parametrami pracy i dużą wydajnością. Dzięki próżniowemu pakowaniu, świeżą żywnością możemy cieszyć się aż 5 razy dłużej. Jeśli nie lubisz marnować żywności – koniecznie zaopatrz się w dobrej jakości zgrzewarkę próżniową. Produkty zabezpieczone folią są nie tylko dłużej świeże, ale nie nasiąkają innymi zapachami i chronione są przed bakteriami. Urządzenie nadaje się do pakowania zarówno produktów suchych jak i mokrych. Możesz więc z powodzeniem pakować do worków próżniowych mięsa, warzywa, owoce a także zupy czy sosy. Urządzenie to, wyposażone zostało w dodatkowy tryb pracy – pulsacyjny – można dzięki niemu szybko i bezpiecznie zapakować delikatne produkty. Zgrzewarka kompatybilna jest ze wszystkimi dostępnymi na rynku akcesoriami firmy FoodSaver.

7. FoodSaver FFS014X

FoodSaver FFS014X

FoodSaver FFS014X – to jedna z najciekawszych propozycji w naszym rankingu. Urządzenie ma wyjątkowo prostą budowę i jest wyjątkowo funkcjonalne. Wkładamy produkt spożywczy do worka bądź folii, krawędź worka wkładamy do tacki odciekowej, zamykamy wieko urządzenia. Po wyssaniu powietrza, worek zostanie automatycznie zgrzany. Produkty zapakowane w taki sposób zachowują swoją świeżość nawet 5 razy dłużej. Pakowanie próżniowe poza trwałością produktów sprawia, że ich smak i aromat zostają zachowane. Urządzenie ma bardzo kompaktowe wymiary, więc z łatwością będziemy je przechowywać nawet w malej kuchni. Zgrzewarka ta, kompatybilna jest ze wszystkimi akcesoriami firmy FoodSaver.

8. Sam Cook PSC-30

Sam Cook PSC-30

Sam Cook PSC-30 – to kolejna doskonała zgrzewarka próżniowa, która jest bardzo wysoko oceniana przez użytkowników. Sam Cook PSC-30 wydłuży świeżość produktów spożywczych – zarówno sypkich jak i mokrych – woreczki foliowe są szczelne, więc żywność nie ma kontaktu z powietrzem, a co za tym idzie – chronione jest przed wszelkiego rodzaju bakteriami. Zapakowane produkty w folię, dzięki zgrzewarce próżniowej zachowaną pełnię smaku i aromatu przez długi czas. To innowacyjne urządzenie jest proste w obsłudze, poradzi sobie z tym zadaniem każdy laik. Sprzęt wyposażony jest w elektroniczny panel, który umożliwi użytkownikowi regulację poziomu próżni a także czasu zgrzewania. To wydajne urządzenie, na którego zakup decyduje się coraz więcej użytkowników, zwłaszcza tych, którzy nie lubią marnowania żywności.

9. Caso GERMANY VC100

Caso GERMANY VC100

Caso GERMANY VC100 – tego urządzenia również nie mogło zabraknąć na naszej liście. Chcesz zapobiegać marnowaniu żywności i pragniesz by produkty zachowały świeżość na dłużej? To urządzenie Ci w tym pomoże! Sprzęt służy nie tylko do zabezpieczania produktów przed zepsuciem ale także przed utratą walorów smakowych i aromatów, a także może okazać się pomocne do marynowania czy peklowania. Marynowane produkty, dzięki próżniowemu zapakowaniu szybciej wchłoną pożądany aromat i smak przypraw. Caso GERMANY VC100 ma także funkcję odsysania powietrza przy pomocy specjalnego wężyka. Możemy odciągnąć powietrze ze specjalnych pojemników do próżniowego przechowywania żywności. Możemy więc przy pomocy zgrzewarki odciągnąć powietrze z butelek z płynem (np. gdy zostanie w nich niedopite wino). Zgrzewarka próżniowa pozwoli nam również przygotować żywność do gotowania metodą Sous Vide. Wraz z urządzeniem otrzymujemy specjalne torebki foliowe do pakowania próżniowego (10 sztuk) i wężyk do odsysania powietrza z pojemników czy butelek.

10. Profi Cook Zgrzewarka Do Folii Pc-Vk 1080

Profi Cook Zgrzewarka Do Folii Pc-Vk 1080

Profi Cook Zgrzewarka Do Folii Pc-Vk 1080 – to już ostatni produkt, który znalazł się na naszej top liście najlepszych zgrzewarek próżniowych. Dzięki pakowaniu żywności próżniowo, sprawimy, że zachowa ona świeżość, smak i aromat nawet do 5 razy dłużej (dzięki spowolnieniu procesu utleniania). Produkty zapakowane w sposób próżniowy zachowują pełnię witamin i składników odżywczych w produktach. Nie można zapomnieć, że dzięki próżniowemu pakowaniu zaoszczędzimy dużo miejsca w naszej lodówce czy kuchni, ponieważ produkty zapakowane próżniowo mają dużo mniejszą objętość. Produkt jest w pełni zautomatyzowany więc nie musimy się obawiać, że nie poradzimy sobie z jego obsługą. Wystarczy tylko folia do zapakowania produktu i naciśnięcie jednego przycisku. Moc ssania wynosi 12l/min. W komplecie wraz ze zgrzewarką otrzymujemy 18 hermetycznych torebek do pakowania żywności.

Poradnik zakupowy

Zgrzewarki próżniowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników. Do niedawna zgrzewarki były wykorzystywane tylko w branży gastronomicznej, ale ich funkcjonalność docenią również prywatni użytkownicy.

Do czego służy zgrzewarka próżniowa i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

– Produkty zapakowane w worki czy pojemniki próżniowe mają wydłużoną świeżość – nawet do 5 razy. Zachowają nie tylko świeżość ale również aromat i smak przez maksymalny okres.
– Worki próżniowe chronią żywność przed czynnikami zewnętrznymi, mieszaniem się zapachów, utratą smaku a także dostępem powietrza czy rozwojem bakterii. Zgrzewarka próżniowa to doskonały sposób na ochronę jedzenia.
– Worki próżniowe są odpowiednie nie tylko do pakowania żywności suchej, ale również mokrej. W workach próżniowych możemy przechowywać nawet sosy czy zupy!
– Jeśli nie lubisz marnowania i wyrzucania żywności – zgrzewarka próżniowa powinna stać się elementem wyposażenia Twojej kuchni. Wydłuży ona przydatność produktów do spożycia.
– Dzięki próżniowemu pakowaniu zachowujemy więcej miejsca w kuchni czy lodówce, produkty pakowane próżniowo zmniejszają bowiem swoją objętość.
– Domowa zgrzewarka próżniowa przyda się również tym, którzy często podróżują i zastanawiają się jak transportować żywność.
– Zgrzewarki próżniowe pozwalają również na bardziej efektywne marynowanie produktów. Zabezpieczona żywność w workach próżniowych szybciej wchłonie smak i aromat przypraw.

Na jaką zgrzewarkę próżniową się zdecydować?

Podczas wyboru najlepszej zgrzewarki próżniowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, takich jak:
– Moc – to jeden z najważniejszych parametrów. Im większa moc tym szybciej i skuteczniej zapakujemy żywność. Jeśli jednak będziesz korzystać ze zgrzewarki „raz na jakiś czas” możesz wybrać urządzenie z niższą mocą.
– Tryb pracy – urządzenia te mogą być wyposażone w różne tryby pracy (automatyczny, półautomatyczny, manualny…). Najczęściej wybierane są zgrzewarki działające w trybie automatycznym.
– Liczbę i szerokość zgrzewu.
– Funkcję przeznaczoną do pakowania najbardziej delikatnych produktów.
– Panel sterowania – warto wybrać urządzenie, które ma łatwy panel sterowania, by z łatwością obsługiwać urządzenie.
– Opinie – warto kierować się opiniami innych użytkowników, którzy mają już tego typu sprzęt i mogą wypowiedzieć się na temat ich działania i funkcji.
– Czy sprzęt ma komorę do przechowywania rolek – jeśli lubisz porządek w kuchni.
– Czy zgrzewarka ma antypoślizgową podstawę.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam wybór odpowiedniego urządzenia do Waszej kuchni!

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved