Zapewnij dzieciom rozrywkę dzięki temu prostemu dodatkowi na podwórku.

Gdy nadchodzą letnie upał, basen dla dzieci staje się kluczowym elementem zapewniającym całej rodzinie chłód i rozrywkę. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć w nim gadżety do zabawy, czy wolisz coś prostego, dostępnych jest wiele opcji: dla niemowląt, małych dzieci, dzieci, dorosłych, a nawet zwierząt domowych.

Poniższe typy zawierają szereg opcji dla każdego budżetu i preferencji, od podstawowych, twardych plastikowych basenów dla dzieci po nadmuchiwane centra zabaw, które sprawią, że Twoje podwórko poczuje się jak w karnawale. Większość basenów dla dzieci jest łatwa w użyciu: wystarczy wąż, aby napełnić go wodą, a jeśli chcesz wybrać opcję nadmuchiwaną, być może będziesz musiał kupić osobną pompę. Oto najlepsze baseny dla dzieci do kupienia na lato 2022:

1. Basen dla dziecka wodny plac zabaw ze zjeżdżalnia

basen dla dzieci ze zjeżdzalnia

Basen ten został stworzony z myślą o Twoim dziecku. Każdy maluch bawiący się w nim może się przenieść w baśniowy świat dzięki zjeżdżalni oraz dmuchanym zwierzątkom
Dzięki temu dzieci miło spędzą czas na zabawie. Basen ten został wykonany z odpornego tworzywa PCV. Dodatkowo do basenu przytwierdzone jest dmuchane drzewko. Które po podłączeniu go do wody zamieni się w fontannę co jeszcze bardziej uatrakcyjni zabawę naszych pociech.

2. Duży ogrodowy dmuchany basen dla dzieci I dorosłych

Duzy dmuchany basen dla dziecka

Duży dmuchany basen dla dzieci to gwarant świetnej zabawy na świeżym powietrzu oraz miejsce w którym można się ochłodzić w letnie, upalne dni. Atrakcyjna cena i łatwy montaż zapewnia możliwość szybkiego zorganizowania rewelacyjnego centrum rozrywki. Basen ten został wytworzony niezwykle wytrzymałego winylu. Dodatkowo został wyposażony w zawory bezpieczeństwa dzięki którym powietrze nie wydostanie się po jego napompowaniu.

PLUSY
 • Łatka naprawcza w zestawie
 • Wytrzymały materiał
MINUSY

brak

3. Super plac zabaw łowisko z basenem I zjeżdżalnią

Basen plac zabaw dla dzieci

Ten basen to miejsce które jest idealnym pomysłem na kreatywne spędzenie czasu w letnie dni. Dzięki nie mu wakacyjna nuda odejdzie w niepamięć. Dmuchana zjeżdżalnia wykończona miękkim lądowiskiem jest dodatkową atrakcją, która zapewnia dzieciom bezpieczną zabawę. Warto zwrócić też uwagę na kolorystykę jaką posiada ten basen dla dzieci, jest ona na tyle przyjemna że beztroska zabawa w tym basenie będzie trwała wiele godzin. Dodatkowo istnieje możliwość podłączenia węża ogrodowego do palmy w montowanej w basen. Sprawi to że z wnętrza egzotycznej palmy zacznie tryskać woda. Warto pamiętać także o łowisku które jest wbudowane w ten basen, jest specjalne miejsce do połowu dmuchanych ryb dołączonych do zestawu

PLUSY
 • Łatka naprawcza w zestawie
 • Fontanna
MINUSY
 • Troszkę za mało miejsca

4. Duży basen ogrodowy stelażowy

Duży basen ogrodowy dla rodziny

Chcesz poczuć się we własnym ogrodzie jak na wakacjach? Jeśli tak ten basen to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Nadaje się nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych. Mieści on aż 4383 litrów wody. Ten basen sprawi że Twoje dzieci zapomną o nudzie. Instalacja takiego basenu powinna odbywać się na ziemi, nie powinniśmy go rozstawiać na nierównościach czy wystających korzeniach które mogły by całość uszkodzić. W basenie bez problemu mieści się kilka osób.

PLUSY
 • Wytrzymały materiał
 • Mocny stelaż
 • Chemia basenowa
 • Prosty system filtrowania
MINUSY
 • brak

5. Basen stelażowy prostokątny

Basen stelażowy ogrodowy rodzinny

Basen dla dzieci nie zawsze musi być okrągły, ten basen stelażowy to przykład sprzętu który zapewni wiele miejsca do pływania. Będzie on też bardzo fajnie prezentował się w Twoim ogrodzie. Wykonany został z metalowej konstrukcji która jest odporna na deszcz i warunki atmosferyczne. Ścianki zostały wykonane z 3 warstwowego materiału PCV który zapewnia wytrzymałość i zapobiega przeciekom. Jedną z głównych zalet basenu stelażowego jest pozbawienie go dmuchanego kołnierza który występuje w klasycznych dmuchanych basenach.

 

 

PLUSY
 • Metalowa konstrukcja
 • Szybki montaż
MINUSY

Brak

Wniosek

Zawsze nadzoruj dziecko gdy jest w pobliżu wody

Najważniejszą zasadą prewencyjną jest ciągłe nadzorowanie dziecka nad wodą. Oznacza to aktywne obserwowanie ich, trzymanie ich w zasięgu ręki, a nie tylko spoglądanie na nie od czasu do czasu. Nie zakładaj, że będą chlapać i wołać o pomoc, jeśli wpadną w kłopoty. Dwadzieścia sekund wystarczy, by maluch utonął.

Kilka zasad które należy przestrzegać korzystając z basenu

Baseny zapewniają natychmiastową zabawę dzieciom i relaksujące środowisko dla dorosłych. Jednak posiadanie basenu to także ogromna odpowiedzialność. Jeśli jesteś rodzicem, prawdopodobnie martwisz się o bezpieczeństwo swoich dzieci przy basenie. Możesz powtarzać im w kółko, aby uważali i nie biegali, ale z jakiegoś powodu po prostu nie mogą się powstrzymać!

Nie tylko nurkowanie

Często przydomowe baseny nie są wystarczająco głębokie, aby dzieci mogły zanurzyć się z pełną prędkością, głową naprzód. Nurkowanie w płytkich basenach jest niebezpieczne. Nawet jeśli Twój basen jest głębszy niż 2 metry, najlepiej zachęcać dzieci do skakania najpierw na stopy, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo w wodzie.

Nadzór dorosłych

Zawsze miej w pobliżu osobę dorosłą. Ściśle przestrzegaj tej zasady, nawet jeśli Twoje dzieci są wystarczająco duże, aby pływać. Nawet jeśli Twoje dziecko świetnie pływa, nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć. Pływanie bez nadzoru rodzicielskiego może wydawać się kuszące dla dzieci w każdym wieku. Jednak ważne jest, aby wiedzieli, jak niebezpiecznie może być w razie wypadku.

Wspólne pływanie

Zachęcanie dzieci do pływania z osobą towarzyszącą zapewnia drugą formę rozrywki. Nawet świetni pływacy mogą mieć kłopoty w wodzie, dlatego zawsze ważne jest, aby pływać z przyjacielem. Poza tym w ten sposób jest fajniej!

Zawsze używaj kremu z filtrem

Niezależnie od tego, czy wypoczywasz przy basenie, czy pluskasz się w wodzie, zawsze stosuj krem przeciwsłoneczny (nawet jeśli jest pochmurno). Bez tego ty i twoje dzieci jesteście podatni na bolesne oparzenia słoneczne i inne potencjalne problemy zdrowotne.

Nie żuj gumy gdy pływasz

Żucie gumy może nie wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak jednoczesne czynności skakania, pływania i gryzienia sprawiają, że pływacy są podatni na przypadkowe zakrztuszenie. Takiej sytuacji można łatwo uniknąć, doradzając dzieciom, aby nie żuły gumy i jednocześnie nie pływały.

Nie jedz i nie pij na basenie

Podobnie jak guma, jedzenie i napoje są niebezpieczeństwem zadławienia się w basenie. Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo (i warunki sanitarne), zabroń swoim dzieciom przynoszenia przekąsek i napojów do basenu.

Jaki jest najlepszy basen dla dzieci, na co patrzeć przy zakupie?

Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych cech, które warto rozważyć przed zakupem basenu dla dzieci

Trwałość: Baseny dla dzieci są w większości wykonane z polietylenu o dużej gęstości lub twardego plastiku i gumy, dzięki czemu mogą zachować swój kształt. Jednak te przenośne baseny są często narażone na działanie ciepła słonecznego, nieostrożnego obchodzenia się przez dzieci i ciężaru wody. Jeśli jest wykonany z mocnego materiału i jest szyty podwójnymi szwami, prawdopodobnie wytrzyma długo. Warto również zaopatrzyć się w łaty naprawcze dla takiego basenu. Przezorny ubezpieczony 🙂

Dmuchanie i opróżnianie: Nadmuchiwanie i opróżnianie basenu powinno być łatwym procesem. Przenośne baseny dla dzieci są zwykle pompowane za pomocą pompki elektrycznej lub ręcznej. Pompy te są często kupowane osobno. Warto posiadać którąś z pompek zanim zainwestujemy w basen. Opróżnianie basenu powinna być proste i szybki. Basen dla dzieci powinien również mieć korek spustowy do sprawnego odprowadzania wody z basenu.

Rozmiar: Przenośne baseny są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Możesz zdecydować o wielkości w zależności od posiadanej przestrzeni i liczby dzieci, które będą się w niej bawić. O głębokości basenu decyduje wiek bawiących się w nim dzieci. Jeśli Twoje dzieci dopiero zaczynają bawić się wodą, unikaj kupowania głębszych basenów.

Mimo że przenośne baseny dla dzieci są płytkie, należy z nich korzystać wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Obecność osoby dorosłej podwaja bezpieczeństwo, oraz poprawia zabawę.

To były nasze wybory na najlepsze baseny dla dzieci. Daj nam znać, który przenośny basen podobał Ci się najbardziej? Podziel się swoją odpowiedzią w sekcji komentarzy poniżej.

Basen dla dzieci i często zadawane pytania

Zawsze uważnie obserwuj dzieci, gdy są w wodzie lub w jej pobliżu, bez względu na ich umiejętności pływania. Nawet dzieci, które umieją pływać, mogą być narażone na utonięcie. Na przykład dziecko może poślizgnąć się i upaść na tarasie basenu, stracić przytomność, wpaść do basenu i prawdopodobnie utonąć.

Po pierwsze, żadna osoba nie powinna nigdy pływać całkowicie samodzielnie – bez względu na wiek czy stopień zaawansowania pływania. Wypadki mogą przydarzyć się każdemu w każdej chwili i zawsze powinien być przy tobie ktoś inny, jeśli jesteś w wodzie. Co więcej, starsze dzieci i nastolatki powinny mieć zawsze przy sobie kogoś kto dobrze pływa

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2022 All Rights Reserved