Znajdź najlepsze okapy do zabudowy - Zobacz nasz ranking okapów do zabudowy w 2024r

Planujesz remont kuchni i szukasz odpowiedniego okapu do zabudowy? Nasz ranking powinien pomóc Ci w wyborze! Według specjalistów jak i użytkowników okapy podszafkowe powinny być łatwe w montażu a przede wszystkim estetycznie wyglądać i pasować do każdej kuchni. Oprócz tego, urządzenia te powinny mieć zaawansowane funkcje – kilka trybów pracy czy regulacja siły wyciągu. Bardzo ważna jest również energooszczędność urządzenia (klasa energetyczna C lub E).

1. Amica OMP6552BG

Amica OMP6552BG

Amica OMP6552BG – okapem tym steruje się za pomocą gestu. Nie dotykamy urządzenia rękoma, więc zawsze jest ono czyste. Urządzenie charakteryzuje się wysoką wydajnością – pochłonie wszystkie zapachy, nawet te bardzo intensywne. Okap Amica wyposażony jest w nowoczesne i bardzo wydajne turbiny. Usuwają one do 99.99% kuchennych zapachów. Urządzeniem steruje się sensorowo, zapobiega to gromadzeniu się brudu i zanieczyszczeń na okapie. Panele dotykowe zaś umieszczone są pod szklaną powłoką – to bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie.

2. Electrolux LFG716X

Electrolux LFG716X

Electrolux LFG716X – urządzenie to łatwo można zamontować pod szafką w kuchni. To okap, który świetnie dopasuje się do każdej kuchni, niezależnie od jej aranżacji. Jest on bardzo elegancki, ma nowoczesny kształt z wyprofilowanym szkłem. Urządzenie gwarantuje wydajniejsze pochłanianie zapachów, które unoszą się podczas gotowania. Okap ten jest wyposażony w funkcję Hop2Hood, automatycznie steruje ona działaniem okapu i reguluje natężenie oświetlenia. Produkt pobiera bardzo mało prądu przy maksymalnej mocy działania. Wybierając ten okap masz pewność, że pomieszczenie nawet o małym metrażu będzie szybko „odświeżone” i wolne od zapachów. Ważne jest tu również to, że bardzo łatwo reguluje się urządzenie dzięki czemu szybko dostosowuje do swoich potrzeb.

3. Bosh DFT63AC50

Bosh DFT63AC50

Bosh DFT63AC50 – chcesz markowy sprzęt wysokiej jakości? Zależy Ci na urządzeniu, które będzie spełniać Twoje najwyższe wymagania? Zwróć uwagę na ten model okapu. Jest on bardzo cichy (poniżej 68 decybeli), dodatkowo jest wyposażony w funkcjonalne halogenowe oświetlenie, które jest sporym źródłem światła nawet w dużej kuchni. Urządzenie ma trzy stopnie regulacji intensywności wyciągu. Wbudowany pochłaniacz jest w stanie wyciągnąć nawet dym papierosowy a także unoszące się w powietrzu chemiczne opary i inne drażniące, ostre zapachy. W urządzeniu zastosowano filtry aluminiowe przeciwtluszczowe.

4. Amica OMP6251BG

Amica OMP6251BG

Amica OMP6251BG – stoisz przed wyborem okapu do swojej kuchni? Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Ci w wyborze. Model, który przedstawiamy wam teraz to urządzenie w które naprawdę warto zainwestować. Ma szerokość 55cm a jego maksymalna wydajność w trybie wyciągu to 389m3 na godzinę. Urządzeniem steruje się przy pomocy przycisków umieszczonych na szklanym panelu. Urządzenie nie tylko jest bardzo wydajne ale również eleganckie, ma zamontowana listwę LED, oświetlenie to jest bardzo praktyczne i ładnie się prezentuje. Matowa czerń przyciąga spojrzenia a samo urządzenie jest łatwe w utrzymaniu czystości.

5. Amica OMC6241B

Amica OMC6241B

Amica OMC6241B – to kolejny okap do zabudowy, wysoko oceniany przez użytkowników. Nie mogło zabraknąć go w naszym rankingu. Producent Amica to polski sprzęt, wyróżniony w wielu konkursach i na targach polskich i zagranicznych. Maksymalna wydajność urządzenia w trybie wyciągu wynosi 182m sześcienne na godzinę. Zamontowane w okapie diody LED dają przyjemne światło i ułatwiają prace kuchenne. Produkt jest zaprojektowany zgodnie z klasą energetyczną C. Okap ten ma całkowitą moc 91 W a poziom generowanego hałasu to maksymalnie 65 decybeli. Ważną informacją jest to, że okap musi być zamontowany w odległości minimum 65 cm, od płyty gazowej.

6. Samsung NK24M1030IB

Samsung NK24M1030IB

Samsung NK24M1030IB – szukając dobrego okapu podszafkowego zwróć uwagę na sprzęt firmy Samsung. Okap ten wyróżnia się dużą wydajnością, ma trzy tryby pracy, filtry aluminiowe i oświetlenie LED, które jest dodatkowym źródłem światła w kuchni. Model ten według użytkowników jest oceniany naprawdę wysoko, dlatego nie mogło zabraknąć go na naszej top liście. Urządzenie wygląda bardzo estetycznie, jego obudowa to wysokogatunkowa stal nierdzewna, połączona z elementami w kolorze matowej czerni. Urządzenie to łatwo zachowamy w czystości, ponieważ zastosowano w nim filtr aluminiowy. Okap wyposażony jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem, przedłuża to żywotność silnika, jednocześnie – sprzęt ma wbudowaną funkcję wychwytującą unoszący się w powietrzu tłuszcz, kurz i inne zatrudnienia. Klasa energetyczna urządzenia – C.

7. Amica OTS5234W

Amica OTS5234W

Amica OTS5234W – jeśli szukasz naprawdę estetycznego okapu podszafkowego, ten powinien zwrócić Twoja uwagę. Maksymalna wydajność urządzenia w trybie wyciągu to 259m3 na godzinę. Panel sterowania został wyposażony w przełączniki kołyskowe. Łatwo zachować urządzenie w czystości, a dzięki diodzie LED o maksymalnej żywotności (300 godzin nieprzerwanej pracy) zyskujemy dodatkowe oświetlenie w kuchni. Jeśli zależy Ci by sprzęt pracował naprawdę cicho – wybierz ten okap. Nadaje się on idealnie do kuchni typu otwartego, gdzie połączona jest np. z salonem czy jadalnia – nawet mocne zapachy podczas gotowania będą niewyczuwalne!

8. Amica OMP6252BG Studio

Amica OMP6252BG Studio

Amica OMP6252BG Studio – urządzenie to jest bardzo wydajne, wyposażone w nowoczesne turbiny, które usuwają kuchenne zapachy a także dym tytoniowy. Sprzęt ma wbudowaną listwę LED, która daje dodatkowe oświetlenie w pomieszczeniu. Urządzenie wyróżnia bardzo cicha praca, nadaje się zarówno do zamkniętych jak i otwartych kuchni. Bardzo ważne jest również to by okap był zamontowany co najmniej 65cm od płyty grzewczej.

9. Electrolux LFP316S

Electrolux LFP316S

Electrolux LFP316S – naszą top listę zamyka ten teleskopowy okap kuchenny podszafkowy, który ma własne sterowanie i oświetlenie LED. Urządzenie ma bardzo intuicyjne sterowanie, gwarantuje szybkie ustawienie oświetlenia i prędkości pracy. Okap posiada zmywalny filtr który zapewnia czyste powietrze przez bardzo długi czas.

10. Elica LANE IX/A/52

Elica LANE IX/A/52

Elica LANE IX/A/52 – sprzęt został tak zaprojektowany by jego maksymalna wydajność wynosiła 650 M3 na godzinę. Urządzenie sterowane jest mechanicznie i posiada funkcję automatycznego, wyłączania czasowego, intensywnego pochłaniania a także timera i regulacji siły wyciągu. Okap wyposażony został w silnik o bardzo wysokiej wydajności. Dzięki temu urządzeniu pozbędziesz się wszystkich nieprzyjemnych zapachów ze swojej kuchni. Produkt ma dwa tryby pracy – pochłaniacza i wyciągu. Produkt ten jest znakomitym rozwiązaniem do pomieszczeń w których nie ma możliwości podłączenia okapu do kanału wentylacyjnego.

Rodzaje okapów do zabudowy

Okap ma za zadanie odprowadzać parę i intensywne zapachy z naszych kuchni niezależnie od ich metrażu. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów okapów:

  • całkowicie ukryte
  • częściowo widoczne
  • szafkowe
  • teleskopowe

Dwa ostatnie są nie tylko wyjątkowo praktyczne ale również bardzo dyskretne. Wersja szafkowa (wkład okapowy) jest bardzo cicha i wydajna. Model teleskopowy wysuwa się za pomocą zamontowanych do okapu listew, prowadnic. Jeśli więc szukasz odpowiedniego okapu do swojej kuchni, zdecydowałeś się już na ten szafkowy – mamy nadzieję że nasz ranking pomoże Ci w wyborze.

Wybrać okap ze sterowaniem mechanicznym czy elektronicznym?

Okapy do wbudowania mają sterowanie elektroniczne. Dodatkowo, ten rodzaj obsługi tych urządzeń można jeszcze podzielić na:

  • sensorową
  • dotykową
  • uruchamianą gestem

Sensorowe sterowanie polega na delikatnym przyciśnięciu funkcji na szklanym wyświetlaczu. Cała reszta działa już automatycznie. Dotykowe sterowanie jest podobne do sensorowego. Sterowanie gestem (dynamiczny ruch ręką, przesunięcie dłonią). Producenci prześcigają się w ułatwieniach, doskonale wiedzą, że w kuchni nasze ręce są często mokre, brudne… Według większości użytkowników, nadal w ich kuchniach dominują okapy mechaniczne. Ich sterowanie wymaga dotyku jednak mają niską cenę.

Montaż okapu do zabudowy

Nasz ranking przedstawia okapy do zabudowy, wspominamy i ich wadach i zaletach… Trzeba jednak wspomnieć też o technice ich montażu. W zależności od konkretnego modelu, montaż będzie bardziej bądź mniej skomplikowany. Dajmy jednak parę wskazówek:

  1. najpierw przygotuj odpowiednie narzędzia
  2. wywierć otwory w wybranych częściach szafek
  3. wyjmij filtr przed samym montażem okapu
  4. sprawdź wysokość zawieszenia, zarówno pod kątem wzrostu jak i odległości od kuchenki
  5. zaślep otwór do odprowadzania powietrza kanałem wentylacji
  6. odpowiednio dobrze poprowadź rurę z wyciągu w zabudowie.

Do każdego okapu dołączona jest instrukcja obsługi, nawet mało wprawiony użytkownik poradzi sobie z montażem.

Jaki okap podszafkowy wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Cicha i bardzo komfortowa praca to najważniejsze elementy, na które zwracamy uwagę podczas zakupu okapu podszafkowego. Najbardziej istotne jest to w pomieszczeniach kuchennych, które połączone są z salonem. Naprawdę dobry okap powinien mieć wbudowane turbiny, które całkowicie eliminują wszystkie kuchenne zapachy. Warto też zwrócić uwagę na moc wentylatora.

Okap jakiego producenta wybrać?

Do jednych z najczęściej wybieranych producentów okapów należy polski producent sprzętu Amica. Od wielu lat specjalizują się oni w tworzeniu nowoczesnych okapów do zabudowy. Warto też zwrócić uwagę na sprzęt Bosh. Warte uwagi są również okapy podszafkowe marki Electrolux.

Wybór odpowiedniego i idealnie dopasowanego do potrzeb okapu kuchennego nie jest prostą sprawą. Dlatego powstał ten ranking. Mamy nadzieję, że ułatwi wam on wybór odpowiedniego sprzętu!

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved