Ranking najlepszych lodówek turystycznych - jaką lodówkę turystyczną wybrać?

Lodówki turystyczne utrzymują niską temperaturę żywności i napojów na dwa sposoby: za pomocą lodu(wkładów chłodzących), który obniża temperaturę, i/lub poprzez izolację, która ją utrzymuje.

Wiele firm poświęciło niesamowitą ilość pieniędzy i czasu, aby przekonać ludzi, że muszą wydawać absurdalne kwoty, aby utrzymać zimną temperaturę napojów. To nieprawda. Lodówka turystyczna to nie jest  skomplikowane urządzenie, o czym warto pamiętać w obliczu tych wszystkich reklam. Poniżej wybraliśmy kilka modeli, które są dobrze wykonane, dobrze izolowane i pasują i nadają się na podróże

1. Coleman Xtreme Marine 95L

Coleman 70Qt Xtreme Cooler

Kup ten produkt, jeśli: Chcesz mieć chłodziarkę na weekendowe wyjazdy, wypady na biwak lub na ognisko, albo jako zapasową chłodziarkę w garażu na wypadek, gdyby nagle zabrakło prądu. To prawdziwy potwór chłodzący.

Dlaczego kupić ten produkt: Coleman Xtreme Marine 95L to ogromna wartość, jeśli szukasz przestronnej, niezawodnej chłodziarki. Zmieści się w większości bagażników samochodowych.

Coleman utrzymuje lód w stanie zamrożonym przez 48h,  jego konstrukcja zawiera uchwyty na kubki wmontowane w pokrywę. Osoby z obsesją na punkcie izolacji mogą chcieć wypełnić te uchwyty na kubki styropianem, ale biorąc pod uwagę jak dobrze chłodziarka sprawdziła się w naszych testach, nie wydaje się to być aż tak istotne.

2. Biodegradowalna lodówka Igloo Coolers Recool 15L

Biodegradowalna lodówka Igloo Coolers Recool 15L

Możesz już zrezygnować z lodówek styropianowych i poczuć się dobrze z Igloo Coolers RECOOL. Jak na jednorazowy pojemnik, jest on wielokrotnego użytku (do sześciu użyć), biodegradowalny, nadaje się do recyklingu i kompostowania. Igloo RECOOL jest zbudowany z papieru pochodzącego z recyklingu, połączonego woskiem, który sprawia, że jest wodoodporny. Posiada dwa uchwyty boczne, które są wkomponowane w korpus, co ułatwia przenoszenie. Cztery uchwyty na kubki są wbudowane w pokrywę. Idealny na cały dzień poza domem. Jeśli woda zaleje pojemnik, nie wyrzucaj go! Po prostu opróżnij go, pozwól mu dokładnie wyschnąć i użyj ponownie.

3. Torba na piknik / zakupy Hydro Flask Insulated Tote

Torba na piknik / zakupy Hydro Flask Insulated Tote- alpine

Torby Tote zyskały popularność w ciągu ostatnich kilku lat. Dzięki lekkiej technologii izolacji, która utrzymuje żywność w chłodzie przez ponad cztery godziny, ta torba Hydro Flask Insulated Tote jest idealna do przenoszenia zakupów spożywczych lub popołudniowych pikników.

Zgrzewana kieszeń zewnętrzna zapewnia suchość przedmiotów, a wodoodporny zamek błyskawiczny blokuje wilgoć. Aby ułatwić przechowywanie, złóż tę składaną torbę i schowaj do następnego użycia.

Dostępna w szerokiej gamie kolorów, ta torba jest modnym i stylowym sposobem na utrzymanie ważnych przedmiotów w chłodzie, gdy najbardziej tego potrzebujesz. Kupującym podoba się łatwy do czyszczenia materiał. Ponieważ jest wodoodporna, umieszczenie jej na piasku i w wodzie nie stanowi problemu – łatwo się wyciera i szybko czyści.

4. Lodówka turystyczna Coleman Coolbox FlipLid 4,7L

Coleman Chłodziarka Coolbox FlipLid 4,7L

Czasami konieczne jest samodzielne wyjście na plażę lub w inne ulubione miejsce. A posiadanie przy sobie osobistej chłodziarki zmienia postać rzeczy. Ta osobista lodóka turystyczna Coleman FlipLid może utrzymać do sześciu puszek w chłodzie przez cały dzień. Ponadto FlipLid posiada odwracalne zawiasy, dzięki którym można go przekształcić w mini stolik na przekąski lub napoje – idealny na lunch w podróży.

Kupujący doceniają to, że jest wystarczająco mały, aby utrzymać napoje w chłodzie, a jednocześnie funkcjonalny.

5. Lodówka turystyczna Coleman 48QT Poly-lite 45L

Lodówka turystyczna Coleman 48QT Poly-lite 45L »

Lodówka turystyczna Coleman 48QT łączy w sobie nowoczesne materiały i trzydniowe utrzymywanie lodu z w bezkonkurencyjnej cenie. Ten model ma pojemność 48 kwarty (z miejscem na ponad 60 puszek) Jest również wystarczająco wysoka, aby zmieściły się w niej 2-litrowe butelki z napojami. Kolejną zaskakującą  rzeczą jest to, że ta lodówka turystyczna Coleman została wyprodukowana w Ameryce. Jest to bardzo dobra lodówka turystyczna w bardzo przystępnej cenie.

Jak wybrać najlepszą chłodnicę

✔️ Lodówki z twardymi ściankami są lepszą opcją dla kamperów i przygód na świeżym powietrzu, które trwają dłużej niż jeden dzień, a także do przechowywania dużej ilości towarów. Wykonane są z wytrzymałego dwuściennego tworzywa sztucznego, a w niektórych modelach z pianki. Zaprojektowane, aby utrzymać chłód przez wiele dni, są dostępne w różnych rozmiarach, od pięciolitrowej chłodziarki do noszenia lunchu, po 125-litrową chłodziarkę, która jest wystarczająco duża, aby pomieścić ponad 200 puszek. Mają zdejmowane lub odchylane pokrywy z uchwytami na kubki, wytrzymałe zatrzaski, kółka do przenoszenia i korki spustowe do łatwego opróżniania stopionego lodu. Lodówki turystyczne z twardymi ściankami są solidne, ale mogą być dość ciężkie i trudne do przenoszenia. Zamiast jednej lodówki o dużej pojemności, rozważ zakup dwóch mniejszych lodówek (jednej na napoje i jednej na jedzenie), aby ułatwić transport.

✔️ Lodówki turystyczne z miękkimi bokami( tzw. torby termiczne ) utrzymują chłód nawet przez jeden dzień i są świetną opcją na pikniki, pracę lub jednodniowe wędrówki. Większość modeli jest wykonana z łatwych do czyszczenia powłok i jest wyłożona nylonem izolacyjnym dopuszczonym do kontaktu z żywnością. Można je spłaszczyć w celu kompaktowego przechowywania. Małe i lekkie, mają poręczne schowki, ale zapewniają mniejszą pojemność i izolację niż lodówki z twardymi bokami, a także nie oferują takiej samej trwałości jak lodówki turystyczne z twardymi bokami.

Jak jaki sposób działa lodówka turystyczna?

Porozmawiajmy przez chwilę o cieple, izolacji i piance poliuretanowej. Ciepło, pamiętajmy, może być przekazywane na trzy sposoby: przewodzenie, konwekcja i promieniowanie. Przewodzenie to przenoszenie ciepła przez ciało stałe (jak wtedy, gdy łyżka staje się gorąca po włożeniu jej do herbaty), konwekcja to przenoszenie ciepła przez płyn (w tym powietrze), a promieniowanie to emisja energii elektromagnetycznej (jak światło słoneczne).

Różne rodzaje izolacji działają na swój własny sposób aby zminimalizować transfer ciepła do chłodziarki. Pianki działają jako izolatory zmniejszając przewodzenie ciepła, podczas gdy tkaniny i wykładziny, takie jak powlekany poliuretan i odblaskowa folia Mylar, tworzą barierę promieniowania, która zmniejsza i odbija promieniowanie cieplne. Wszyscy chcą twierdzić, że używają pianki o zamkniętych komórkach w swoich chłodziarkach. I musicie nam zaufać, po wielu godzinach badań stwierdziliśmy, że jest wiele szarych stref w tym co jest reklamowane jako pianka zamknięto komórkowa i co nią jest. Jeśli zastanawiasz się jaki rodzaj pianki posiada Twoja lodówka turystyczna, dobrą zasadą jest próba ściśnięcia pianki palcami. Jeśli palce mogą ścisnąć piankę w ponad 75%, to prawdopodobnie mamy do czynienia z pianką otwarto komórkową. Jeśli pianka jest gęstsza i nie można jej ścisnąć w ogóle, prawdopodobnie mamy do czynienia z pianką zamknięto komórkową.

Pianka zamknięto komórkowa jest uważana za lepszy izolator niż pianka otwarto komórkowa, ponieważ małe pęcherzyki gazu w piance zamknięto komórkowej są od siebie niezależne. Pęcherzyki powietrza, które nie mają wspólnych ścian komórkowych, w efekcie są od siebie izolowane, są lepsze w zmniejszaniu ogólnego transferu ciepła przez piankę. Produkcja pianki zamknięto komórkowej jest również znacznie droższa niż pianki otwarto komórkowej. Otrzymany produkt jest mocny, bardzo sztywny w dotyku, przy czym ponad 90 procent komórek powietrznych jest zamkniętych względem siebie. Pianka zamknięto komórkowa jest również nieprzepuszczalna dla wody, co czyni ją również idealnym materiałem do produkcji mokrych kombinezonów dla surferów.

W przeciwieństwie do niej, pianka otwarto komórkowa przepuszcza powietrze i wodę jak gąbka (dlatego też jest używana w poduszkach piankowych, ponieważ jest bardziej giętka i oddycha). Ale zdolność pianki otwarto komórkowej do izolacji jest znacznie ograniczona, gdy jest ona mokra, ponieważ woda przenika przez całą otwartą przestrzeń i działa jak przewodnik ciepła. W piance otwarto komórkowej większość pęcherzyków (ponad 50 procent) ma wspólne ścianki ze sobą. Te pianki, są lekkie i łatwe do skompresowania.

Jakiej wielkości lodówki turystycznej potrzebujesz?

Każdy ma inne potrzeby, a my nie mogliśmy przetestować wszystkich rozmiarów lodówek dostępnych na rynku. Zamiast tego postanowiliśmy skupić się na najbardziej użytecznych i przyjaznych rodzinie rozmiarach, jakie udało nam się znaleźć. (Wyjątkiem są chłodziarki plecakowe, które często występują tylko w jednym rozmiarze).

Jeśli chodzi o lodówki turystyczne twarde, rozmiar 70 l jest wystarczająco duży do wielu zadań. Taka chłodziarka jest minimalnym rozmiarem potrzebnym, aby mieć wystarczająco dużo lodu i miejsca na jedzenie na tygodniową wycieczkę dla dwóch osób. Ponownie, będzie to zależeć od tego, jak zapakujesz swoją chłodziarkę i jak długo musisz utrzymywać rzeczy w zimnie (więcej wkładów chłodzących zajmie więcej objętości).

Jeśli chodzi o miękkie lodówki turystyczne, zalecamy wszystko w zakresie od 10 do 20 l . To wystarczy, aby pomieścić wkłady chłodzące, napoje i żywność dla trzyosobowej rodziny. Miękkie lodówki turystyczne to w gruncie rzeczy torby termiczne które nie mają na celu utrzymywać zimna przez bardzo długi okres czasu. Po prostu nie ma w nich wystarczająco dużo miejsca, aby były w takim stopniu funkcjonalne, z wyjątkiem pojedynczego lunchu lub kilku napojów.

 

 

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved