Ranking poziomic - Znajdź poziomice dla siebie!

Jeśli jesteś złotą rączką w swoim domu czy ogrodzie, albo poszukujesz porządnego sprzętu ponieważ robisz remonty na zlecenie – porządna poziomica jest niezbędna by uniknąć licznych nierówności podczas kładzenia paneli, płytek, czy wylewki… Dobra poziomica musi wykluczać ryzyko błędnego wskazania, musi być również odporna na ewentualne uszkodzenia mechaniczne – jeśli więc szukasz naprawdę dobrej poziomicy, w dobrej cenie – spójrz do naszego rankingu i sprawdź, jakie modele były najczęściej polecane i kupowane w ubiegłym roku przez użytkowników – profesjonalistów i amatorów!

1. Bosch Gll 3-80 Cg + Bm1 + L-Boxx 0601063T00

Bosch Gll 3-80 Cg + Bm1 + L-Boxx 0601063T00

Bosch Gll 3-80 Cg + Bm1 + L-Boxx 0601063T00 – samopoziomujący laser 3-płaszczyznowy z wydajnym akumulatorem, który ma opcję szybkiego ładowania, obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna a linia będzie doskonale precyzyjna (pion, poziom, skos czy krzyż). Tą poziomicą możemy sterować zdalnie, z dowolnego urządzenia mobilnego. Poziomica tego znanego i docenianego producenta gwarantuje doskonałą wręcz widoczność, zaś funkcja blokady pomiaru sprawia, że pomiar nam nagle nie „ucieknie”. Możemy kupić zestaw nieco powiększony, w którym otrzymamy też pokrowiec, okulary do lasera, odbiornik LR7, statyw i walizkę. Urządzenie ma 50m zasięgu, jest odporne na pył czy wilgoć, zaś jego niewielka waga sprawia, że łatwo się nim posługuje i przenosi.

2. NEO TOOLS 75-101

NEO TOOLS 75-101

NEO TOOLS 75-101 – jeśli szukasz dobrej poziomicy, jednak nie chcesz wydawać zbyt dużej kwoty bo będziesz korzystać z niej sporadycznie, warto spojrzeć na przedstawiany tu model. Długość fali poziomicy można regulować (630-670mm). Określanie oznaczeń do 15 metrów. Urządzenie jest poza tym łatwe w obsłudze i ma niezawodny mechanizm samopoziomowania. Poziomica zasilana jest bateriami. Posłuży nam długie lata, jest odporna na pył czy wilgoć; ma elastyczną, ogumowaną obudowę, sprzęt więc pewnie leży w dłoni i nie wysunie się nawet, gdy ta jest mokra. Co ważne – poziomica ta nie wymaga ręcznej konfiguracji ustawień. Jeśli więc wkradnie się błąd – natychmiast urządzenie nas o tym poinformuje. Model jest praktycznie bezawaryjny, jednak otrzymujemy dwuletnią gwarancję od producenta. Sprzęt posiada prestiżowy, europejski certyfikat CE.

3. Bosch Laser do układania płytek GTL 3 0601015200

Bosch Laser do układania płytek GTL 3 0601015200

Bosch Laser do układania płytek GTL 3 0601015200 – uniwersalność tego urządzenia odnosi się chociażby do prac przy wykorzystaniu terakoty czy glazury, do lekkości i wytrzymałości konstrukcyjnej, obecności płytki poziomującej, która zapewnia stabilność. Urządzenie posiada również automatyczny wyłącznik (po zakończeniu pomiaru, sprzęt odcina dopływ prądu, przez co baterie wystarczają na naprawdę długo). Użytkownicy chwalą w poziomicy świetną widoczność linii, które są widoczne nawet przy intensywnym oddziaływaniu światła słonecznego. Poziomica poza tym, że wskazuje kąt 90 stopni emituje też wiązkę 45 stopni. Dzięki poziomicy równo położysz płytki zarówno na ścianie jak i podłodze. Wraz z poziomicą otrzymujesz cztery baterie, laserową tablicę celowniczą, pokrowiec a także tarczę do wyrównywania. Na sprzęt użytkownik otrzymuje trzy lata gwarancji.

4. Bosch Laser Gll 3-80 +Torba B 0601063S00

Bosch Laser Gll 3-80 +Torba B 0601063S00

Bosch Laser Gll 3-80 +Torba B 0601063S00 – poziomica jest wychwala przez użytkowników między innymi dzięki temu, że: jej dokładność znajduje się na poziomie 0,3 mm/m, widoczność linii jest doskonała, poziomica ma krótki czas niwelacji i ergonomiczną konstrukcję. Poziomica świetnie nadaje się do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, jest również odporna na wilgoć czy pył. Poziomica dostosowana jest do pracy w najbardziej wymagających warunkach przemysłowych. Poziomica sprawdzi się zarówno w rękach profesjonalisty jak i amatora.

5. Stanley Cubix 773401

Stanley Cubix 773401

Stanley Cubix 773401 – ta tania poziomica doskonale spełnia swoje docelowe przeznaczenie. Konstrukcja sprzętu jest lekka i dość kompaktowa, obsługa sprzętu odbywa się przy pomocy jednego przycisku, ma szybki odczyt, blokowane wahadło i gumowe krawędzie (nawet w mokrych dłoniach poziomica będzie mocno się trzymać). Jeśli potrzebujesz sprzętu, który ułatwi Ci ustawienie mebli, rozlokowanie dekoracji, wykończenie wnętrz albo instalację oświetlenia – to ten model jest stworzony właśnie dla Ciebie. To sprzęt, który dedykowany jest dla użytkowników, amatorów, do warunków domowych. Urządzenie ma 12 metrów zasięgu i uchwyt Quicklink, spokojnie zamocujesz poziomicę na stopniu drabiny, parapecie czy na ramie drzwi.

6. Bosch Laser Liniowy GLL 2-10 0601063L00

Bosch Laser Liniowy GLL 2-10 0601063L00

Bosch Laser Liniowy GLL 2-10 0601063L00 – jeśli szukasz dobrej poziomicy znanego producenta – zwróć uwagę na przedstawiony tu model. Sprzęt ma blokadę wahadła, opcję samopoziomowania a także może pracować w minusowych temperaturach – nic więc dziwnego, że był tak często wybierany przez użytkowników w ubiegłym roku. Nawet przy mocnym słońcu linia będzie optymalnie widoczna a promienie słoneczne nie zaburzą odczytu. Wraz z poziomicą otrzymujemy statyw i pokrowiec. Poziomica ta wyróżnia się również tym, że ma moduł wyznaczania linii ukośnej, która jest konieczna do wypoziomowania schodów. Na jednym zestawie baterii poziomica będzie pracować nawet 22 godziny. Sprzęt odporny jest na wilgoć czy pył.

7. YATO Poziomnica elektroniczna LCD z laserem 610 mm YT-30400

YATO Poziomnica elektroniczna LCD z laserem 610 mm YT-30400

YATO Poziomnica elektroniczna LCD z laserem 610 mm YT-30400 – urządzenie zachwalane jest przez użytkowników ponieważ ma spory zasięg, świetną widoczność linii, funkcję samopoziomowania, ustawianie punktów, wytyczanie zewnętrznych kątów jest również odporne na kurz, pył czy wilgoć. Sprzęt odporny jest na uszkodzenia czy negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Poziomica ta doskonale sprawdzi się przy budowie ogrodzeń, murowaniu, kładzeniu poszycia dachowego czy podczas dekorowania obiektów. Sprzęt ma również przydatną blokadę wahadła, przez co wskazanie nie zniknie nagle. Nawet laik poradzi sobie z obsługą tego sprzętu.

8. Stanley CLLi FatMax 77-123

Stanley CLLi FatMax 77-123

Stanley CLLi FatMax 77-123 – to kolejne urządzenie często wybierane i polecane przez użytkowników. Poziomica cieszy się tak dużym zainteresowaniem głównie przez: wbudowany magnetyczny tłumik drgań, opcję samopoziomowania, blokadę wahadła i powiadomieniach o błędach. Sprzęt zasilany jest bateriami a jego zasięg wynosi 25 metrów (maksymalnie! – wiele zależy od warunków atmosferycznych, jeśli pomiaru dokonujemy na zewnątrz budynku). Urządzenie ma szeroki zakres temperatury pracy (-10 do +4- stopni Celsjusza). Poziomica jest też odporna na wilgoć czy pył. Poziomica przyda się zarówno profesjonalistom jak i amatorom. W zestawie wraz z urządzeniem otrzymujemy uchwyt, torbę i tyczkę z ruchomą podstawą.

9. Pro Laser Płaszczyznowy Zielona Wiązka Lk-360.3Dg (30106L1083)

Pro Laser Płaszczyznowy Zielona Wiązka Lk-360.3Dg (30106L1083)

Pro Laser Płaszczyznowy Zielona Wiązka Lk-360.3Dg (30106L1083) – to kolejna bardzo dobra poziomica, którą cechuje praktyczna użyteczność. Dokładność pomiaru urządzenia wynosi 1mm, zaś zasięg pracy urządzenia to aż 20 metrów. Sprzęt zasilany jest akumulatorowo, ogranicza poziom drgań, posiada blokadę wahadła a także opcję działania nawet w ujemnych temperaturach. Poziomica sprosta nawet najbardziej wymagającym użytkownikom – zarówno profesjonalistom jak i amatorom. Cenioną właściwością urządzenia jest moduł generowania trzech płaszczyzn w 360 stopniach, będzie więc nieocenione podczas gospodarowania danej przestrzeni mieszkalnej czy użytkowej. W zestawie wraz z poziomicą otrzymujemy pilota, uchwyty, czerwone okulary laserowe, walizkę, zasilacz i statyw. Na sprzęt użytkownicy otrzymują dwuletnią gwarancję.

10. Stanley 1200mm classic STHT1-43106

Stanley 1200mm classic STHT1-43106

Stanley 1200mm classic STHT1-43106 – ta z pozoru najzwyklejsza poziomica jest niemalże niezawodna, w stu procentach bezawaryjna i służy nam od wielu, wielu lat. Podczas zakupu tego typu poziomicy warto zwrócić uwagę na wytrzymałość, powiększoną libellę, dodatkowe libelki boczne a także osłonę absorbującą wstrząsy. W wielu przypadkach użytkownicy częściej decydują się na tego typu poziomicę niż jej laserowy odpowiednik. Przykładowo – praca w dużym nasłonecznieniu – wiązka lasera może nie być widoczna w dużym słońcu, dodatkowo poziomica ta jest lekka i bardzo poręczna, nie wymaga też znajomości często dość skomplikowanej obsługi. Poziomica ta polecana jest zarówno amatorom jak i profesjonalistom. Długość 1200mm jest odpowiednia do dokonania stosownych pomiarów. Dokładność wskazania tego modelu to około 0,05mm/m – tak więc ryzyko jakiejkolwiek pomyłki jest minimalne, wręcz zerowe. Poziomica jest oczywiście odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Dobra poziomica – jaką wybrać?

Tańsze modele poziomic mogą się spisywać równie dobrze, co ich drogie, laserowe odpowiedniki. Sprzęt ten przyda nam się w momencie, kiedy zechcemy wieszać w domu szafki czy półki, kiedy będziemy tapetować bądź malować, kiedy chcemy dobrze rozmieścić odpowiednio meble wypoczynkowe, kiedy będziemy kłaść glazurę czy terakotę, a nawet podczas dekorowania wnętrz (a to zaledwie kilka przykładów kiedy przydatna okaże się poziomica).

Jakie są rodzaje poziomic i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Przy zakupie dobrej poziomicy, nie ważne czy jest się profesjonalistą czy amatorem, warto zwrócić uwagę na typ sprzętu, na ogólną jakość wykonania, na dokładność i niezawodność w czasie pomiaru, na ewentualny czas pracy jeśli sprzęt jest na baterie bądź akumulator a także na dostępność dodatkowych akcesoriów.

Rodzaje poziomic:

  • wężowe
  • libellowe
  • lasorowe

(to podział ze względu na specyfikę budowy poziomicy).

Są jedna jeszcze specjalne odmiany tego typu urządzeń:

  •  magnetyczne
  •  skrzynkowe
  •  cyfrowe
  •  z libellą obrotową
  •  z ukształtowaną podstawą (ten rodzaj poziomic jednak kierowana jest do doświadczonych budowlańców i profesjonalistów).

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam podjęcie decyzji o zakupie odpowiedniej poziomicy do waszego użytku.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved