Znajdź najlepsze depilatory laserowe - dowiedz się jaki depilator laserowy wybrać!

Znalezienie odpowiedniej metody depilacji może być trudnym i długim procesem. Jeśli depilacja woskiem jest dla Ciebie zbyt bolesna, a golenie zbyt czasochłonne, depilacja laserowa może być właśnie tym, czego szukasz. Zabieg nie tylko wymaga niewielkiego wysiłku, ale jest też jedynym procesem depilacji, który przynosi trwałe rezultaty.

Profesjonalna depilacja laserowa może być dość kosztowna i dla wielu z nas może nie być opcją, ale istnieje kilka domowych urządzeń, które są tańsze i nadal skuteczne w usuwaniu włosów.

Zanim przejdziemy dalej, warto wspomnieć, że owłosienie na ciele jest całkowicie naturalną, normalną rzeczą i absolutnie nie powinnaś czuć się zmuszona do ich usuwania, jeśli tego nie chcesz – to osobisty wybór.  Poniżej przestawiamy nasz ranking najlepszych depilatorów laserowych 2024

1. Silk n Flash&Go Glide

Silk n Flash&Go Glide

To zatwierdzone przez FDA(Agencja Żywności i Leków) urządzenie jest kompaktowym narzędziem, które ma potężne możliwości, jeśli chodzi o szybkie usuwanie włosów. Płynie po skórze w towarzystwie 150 000 impulsów na minutę. Przytrzymanie go w celu wybrania jednego owłosionego miejsca jest bardzo łatwe. Ta nowa kompaktowa wersja wykorzystuje technologię opartą na świetle, która jest zatwierdzona przez FDA w celu trwałej redukcji włosów na całej twarzy i ciele. Podoba mi się, że jest wyposażony w nowy, zaawansowany technologicznie aplikator, który umożliwia prawidłowe nakierowywanie i strefowanie mniejszych obszarów, takich jak górna warga, ramiona lub okolice bikini. Aby zobaczyć trwałe rezultaty, używaj tego urządzenia co drugi tydzień przez dwa miesiące. To urządzenie jest idealne, jeśli masz ciemne włosy i może być używane zarówno na twarzy, jak i na ciele.

2. REMINGTON I-LIGHT Prestige IPL6750

REMINGTON I-LIGHT Prestige IPL6750

Większość domowych urządzeń do usuwania włosów nie wykorzystuje laserów, ale intensywnie pulsujące światło (IPL), technologię, która celuje w melaninę włosa, aby trwale zniszczyć mieszek włosowy po wielokrotnych zabiegach.

Urządzenie iLight Pro Plus firmy Remington. Nie tylko emituje łącznie 30 000 impulsów, zanim trzeba będzie je wymienić, ale również jego konstrukcja pozwala na najłatwiejsze i najszybsze leczenie większych obszarów skóry

Ale, podobnie jak wiele urządzeń IPL i laserowych, Remington iLight nie jest bezpieczny dla ciemniejszych odcieni skóry. Większość urządzeń faktycznie blokuje rozpoczęcie zabiegu, jeśli kolor skóry lub włosów nie jest idealną mieszanką. Ciemniejsze odcienie skóry są bardziej narażone na poparzenia, ponieważ urządzenie nie potrafi odróżnić włosów od skóry.

3. Braun Silk-Expert Pro 5 PL5237

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5237

Braun Silk Expert Pro 5 to flagowa maszyna IPL marki Braun i jedna z najlepszych maszyn IPL na rynku. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, IPL oznacza „intensywne pulsacyjne światło”, a te urządzenia mogą być używane w domu, aby znacznie (i bezboleśnie) ograniczyć odrastanie włosów na ciele. Nie wyeliminują na dobre owłosienia na ciele, ale w przypadku niektórych odcieni skóry i typów włosów poważnie zmniejszą ilość włosów i ułatwią ich całkowite pozbycie się włosów.

Braun Silk Expert Pro 5 został zaprojektowany tak, aby był szybki, bezpieczny i skuteczny, dzięki wbudowanej funkcji SensoAdapt, która stale dostosowuje intensywność światła w zależności od odcienia skóry. Istnieje kilka różnych modeli, ale różne opcje odnoszą się tylko do dołączonych dodatków – ze wszystkimi otrzymujesz tę samą maszynę podstawową.

 

4. Silk'n Infinity Smooth urządzenie IPL do depilacji światłem do ciała, twarzy, okolic bikini i pach

Silk'n Infinity Smooth urządzenie IPL do depilacji światłem do ciała, twarzy, okolic bikini i pach

Silk’n Infinity również wykorzystuje światło IPL, ale w przeciwieństwie do Remingtona jest bezpieczny dla wszystkich kolorów skóry. Drobna, okrągła konstrukcja pozwala na łatwe, kompleksowe zabiegi, a także jest wyposażona w pięć ustawień poziomu energii, aby zapewnić naprawdę konfigurowalne wrażenia.

Jeśli wysoka cena Cię zniechęci, to warto dodać, że żywotność Silk’n Infinity sprawia, że jest ona dla niej warta inwestycji. Przechowuje 400 000 impulsów, zanim umrze, więc będzie działać znacznie dłużej niż większość urządzeń.

Ten laser emituje szerokie spektrum światła, a nie pojedynczą długość fali. Technologia, znana jako intensywne światło pulsacyjne, może być stosowana w przypadku różnych typów skóry, nawet tych o oliwkowej karnacji.

5. Depilator laserowy Philips Lumea BRI958/00

Depilator laserowy Philips Lumea BRI958/00

Ta maszyna ma dwa tryby kuracji. „Slide and flash” jest idealny do szybkiej kuracji większych obszarów, takich jak nogi – po prostu przesuwasz urządzenie po skórze, którą chcesz leczyć, płynnie i szybko. Aby poddać kuracji zaokrąglone obszary lub strefy docelowe, takie jak linia bikini, masz również opcję trybu „krok i błysk”. Dodatkowo jest wyposażony w mobilny trymer, dyskretne narzędzie upiększające, które umożliwia szybkie i łatwe usuwanie nawet najdrobniejszych zarostów.

 

6. Braun Silk-Expert Pro 5 PL5237

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5237

Najnowsza edycja najlepiej sprzedającego się systemu do depilacji IPL firmy Braun. To urządzenie jest wyposażone w czujnik skóry SensoAdaptTM, który faktycznie dostosowuje się do odcienia skóry, gdy go używasz. Obiecuje również, że obie nogi zostaną zrobione w mniej niż pięć minut, więc przywitaj się z gładkimi nogami.

Jak działa depilacja laserowa?

Lasery działają, emitując wiązkę światła, która jest pochłaniana przez określony cel w skórze. W tym przypadku światło jest pochłaniane przez pigment w mieszku włosowym, aby go ogrzać i zniszczyć, dzięki czemu włosy nie odrosną.

Czy domowe urządzenia do depilacji laserowej są bezpieczne?

Urządzenia do depilacji laserowej stosowane w domu są bezpieczną alternatywę dla zabiegów w gabinecie. Urządzenia domowe działają podobnie do profesjonalnych zabiegów, ale zużywają niższy poziom energii. Są bardziej czasochłonne w użyciu, ale mogą pomóc. Stanowią również doskonałą opcję utrzymania poprawy między profesjonalnymi zabiegami. Każdy zabieg powoduje pewien stopień uszkodzenia mieszka włosowego, co skutkuje cieńszymi włosami, a często potrzeba wielu zabiegów, aby całkowicie usunąć włosy. Z tego powodu termin depilacja laserowa jest nieco mylny i prawdopodobnie powinien być nazywany bardziej laserową redukcją owłosienia

Jak skutecznie korzystać z depilatora laserowego

Jeśli chodzi o to, jak najskuteczniej korzystać z tych poręcznych gadżetów, to nie woskuj ani nie wyrywaj włosów, ponieważ potrzebujesz korzenia jako celu lasera. Upewnij się, że skóra jest całkowicie umyta, usuwając wszelkie kremy lub kosmetyki przed użyciem lasera.

Nie laseruj skóry, jeśli jesteś opalona. Dodatkowy pigment w skórze może zmylić wiązkę lasera kierującą ją na skórę, a nie na mieszek włosowy. Może to spowodować stan zapalny, ciemne plamy lub jasne plamy na skórze.

Gotowy do wypróbowania jednego dla siebie? Mając na uwadze te wytyczne dermatologa, znaleźliśmy kilka najlepiej ocenianych urządzeń dostępnych do kupienia online, które według klientów naprawdę działają.

Depilatory laserowe i często zadawane pytania

IPL oznacza intensywne pulsujące światło. To rodzaj fototerapii stosowanej w leczeniu niechcianych włosów. Działa poprzez ukierunkowanie na określony kolor skóry, a im wyższy kontrast między kolorem skóry a włosów, tym lepiej, dlatego często mówi się, że jest najskuteczniejszy u osób o jasnej skórze i ciemnych włosach. Podgrzana skóra niszczy mieszek włosowy, aby zapobiec ponownemu wzrostowi włosów, nie powodując przy tym poparzenia skóry.

IPL jest podobny do zabiegu laserowego. Jednak laser skupia tylko jedną długość fali światła na skórze, podczas gdy IPL emituje światło o wielu różnych długościach fal. Dodatkowo światło z IPL jest bardziej rozproszone i mniej skupione niż laser. Obydwa przenikają jednak do drugiej warstwy skóry (skóry właściwej), nie uszkadzając górnej warstwy (naskórka).

Światło z domowej maszyny IPL jest znacznie mniej skoncentrowane niż te które są salonach, dzięki czemu można ich bezpiecznie używać w zaciszu własnego domu, o ile stosujesz się do wskazówek producenta.

W rzeczywistości zależy to od części ciała, na której się koncentrujesz. Większość instrukcji obsługi zaleca używanie domowego urządzenia IPL raz na cztery tygodnie w celu wyłapania nowych włosów, które zaczynają powracać w swoim cyklu wzrostu. W przypadku nóg raz na osiem do 12 tygodni, ponieważ tempo wzrostu włosów na tej części ciała jest znacznie wolniejsze.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved