Jakie są najlepsze elektryczne szczoteczki do zębów?

Możesz wyposażyć się we wszystkie najbardziej wymyślne ubrania, które Ci się podobają, ale najlepszym sposobem na zwiększenie pewności siebie jest rozpoczęcie od uśmiechu. Oprócz estetyki olśniewający uśmiech wskazuje również na lepsze zdrowie, ponieważ dolegliwości, takie jak choroby dziąseł, mogą prowadzić do poważniejszych stanów.

Aby uzyskać i utrzymać wspaniały uśmiech, nie znajdziesz lepszego narzędzia niż wysokiej jakości elektryczna szczoteczka do zębów (oczywiście nadal należy codziennie nitkować do tego zęby). Uznane za bardziej korzystne dla zębów niż zwykłe szczoteczki do zębów, wersje elektryczne są wyposażone w różnego rodzaju dzwonki i powiadomienia, od sztuczek AI po wbudowane zegary, a nawet inteligentne czujniki wrażliwości na nacisk. Nie potrzebujesz jednak wszystkich tych fantazyjnych dodatków – nawet najbardziej podstawowe modele nadal oferują lepsze czyszczenie w porównaniu do samego ręcznego szczotkowania.

Poniżej zebraliśmy najlepsze elektryczne szczoteczki do zębów , które można kupić.

1. Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44 Szczoteczka soniczna

PHILIPS SONICARE HX6830 44 PROTECTIVECLEAN

Firma Philips szczyci się tym, że wykorzystuje wyjątkową technologię dźwiękową, która wykorzystuje płyn do delikatnego usuwania płytki nazębnej zarówno wzdłuż linii dziąseł, jak i między zębami. Wystarczą dwie minuty szczotkowania, a w ciągu dwóch tygodni zauważysz o wiele zdrowszy zestaw perłowych bieli. Wyniki czyszczenia są najwyższym priorytetem (pamiętaj o systematycznym wymianie główki szczoteczki), ale jesteśmy również zachwyceni jej eleganckim, czarnym wyglądem. Dodatkowo dzięki technologi BrushSync  szczoteczka sama informuje o wymiennie główki szczoteczki

PLUSY
  • Wbudowany czujnik nacisku
MINUSY
  • brak

2. SZCZOTECZKA PHILIPS SONICARE HX9331 DiamondClean 9

SZCZOTECZKA PHILIPS SONICARE HX9331 DiamondClean 9

Sonicare DiamondClean firmy Phillips to ich najwyższej klasy szczoteczka do zębów, którą można kupić. Jest często uważana za Lamborghini szczoteczek elektrycznych. Choć może to brzmieć jak przesada, DimonadClean to zgrabna i dobrze zaprojektowana szczoteczka do zębów.

PLUSY
  • Atrakcyjny design z metalowymi akcentami
  • 5 różnych trybów szczotkowania
  • Jasno oświetlony wyświetlacz ułatwia przeglądanie trybów
  • Stylowa podstawa ładująca i kubek
MINUSY
  • brak

3. Szczoteczka Elektryczna Oral-B Wyświetlacz + Etui

Szczoteczka Elektryczna Oral-B Wyświetlacz + Etui

Rok po tym, jak firma Oral-B olśniła nas nadmierną inżynierią swojego modelu Genius X, iO zdobyło koronę z nie mniej niż 250 nowymi patentami, zmieniając nie tylko interfejs użytkownika z nowym, efektownym wyświetlaczem graficznym i czujnikiem ciśnienia LED, ale wprowadziło również całkiem nową technikę szczotkowania. Łącząc rotację oscylacji z mikrowibracjami w samej główce szczoteczki, a także przeprojektowaną główkę szczoteczki, która dopasowuje się do każdego zęba, aby móc pracować na płytce nazębnej na linii dziąseł, zapewnia najdokładniejsze czyszczenie, jakiego można wymagać od szczoteczki do zębów. Nie ma co ukrywać szczoteczka jest droga jednak ma te wszystkie krzykliwe dodatki, które chcesz za takie pieniądze, od wiadomości powitalnej, którą otrzymasz po włączeniu szczoteczki do eleganckiej ładowarki magnetycznej. To graniczy z absurdem, jak daleko posuwa się technologia szczoteczek do zębów.

PLUSY
  • Inteligentne etui ładujące
  • Magnetyczna ładowarka
  • Pudełko na wymienne końcówki
MINUSY

brak

Jaki rodzaj elektrycznej szczoteczki do zębów kupić?

Należy wziąć pod uwagę dwa główne typy szczoteczek elektrycznych: oscylacyjne i soniczne. Te pierwsze mają zwykle okrągłe główki szczotek, które mogą obracać się z dużą prędkością od 2500 do 7500 szczotek na minutę i są preferowane przez marki takie jak Oral-B. Z kolei szczoteczki soniczne bardziej przypominają tradycyjne główki szczoteczki do zębów i są stosowane w produktach takich jak Philips Sonicare. Zamiast się obracać, wibrują z niewiarygodnie wysokimi częstotliwościami (do 60 000 szczotek na minutę). Nie ma tu zwycięzcy, więc wszystko zależy od osobistych preferencji.

Jak często trzeba ładować szczoteczkę elektryczną?

To, jak często będziesz musiał ładować szczoteczkę elektryczną, zależy od posiadanego modelu, ale ogólnie będziesz mile zaskoczony tym, jak długo niektóre z nich wytrzymają między ładowaniami. Na przykład szczotki Sonicare firmy Philips mogą wytrzymać do trzech tygodni, podczas gdy inne marki mogą wymagać cotygodniowego ładowania. Tak czy inaczej, na pewno nie musisz się martwić, że będziesz musiał to robić codziennie, w przeciwieństwie do smartfonów i smartwatchów.

Czy należy wymieniać końcówki w elektrycznej szczoteczce do zębów?

To bardzo zalecane. Tak samo, jak nie chciałbyś jeździć samochodem z łysymi oponami, zużyta główka szczoteczki obniży wydajność czyszczenia szczoteczki, więc warto je wymieniać mniej więcej co trzy miesiące, tak jak w przypadku szczoteczki ręcznej . Większość elektrycznych szczoteczek do zębów jest dostarczana z kilkoma częściami zapasowymi w pudełku, ale łatwo jest zamówić je przez Internet, gdy się skończą.

Czy naprawdę potrzebujesz inteligentnej elektrycznej szczoteczki do zębów?

Technologia elektrycznych szczoteczek do zębów przeszła długą drogę, a obecnie droższe modele mają wszystko, od sztucznej inteligencji, która uczy się szczotkowania, po wbudowane zegary i czujniki, które zapewniają pokrycie wszystkich obszarów, których potrzebujesz. Te zaawansowane technologicznie opcje są oczywiście droższe, ale mogą być świetnym motywatorem, który pomoże Ci upewnić się, że jesteś na dobrej drodze. Prawdzie powiedziawszy, nie ma nic złego w wydawaniu mniej na bardziej podstawowy model, ponieważ ich moc czyszcząca jest często taka sama, o ile trzymasz się zalecanego czasu szczotkowania i stosujesz odpowiednie techniki.

Czy można zbyt mocno szczotkować szczoteczką elektryczną?

Zbyt mocne szczotkowanie może w rzeczywistości zniszczyć dziąsła, więc delikatne ruchy wystarczą, aby wykonać zadanie. Niektóre bardziej zaawansowane elektryczne szczoteczki do zębów mogą nawet wykryć nacisk i ostrzec Cię, aby trochę zmniejszyć nasick podczas szczotkowania.

Czy możesz dzielić się elektryczną szczoteczką do zębów?

Technicznie rzecz biorąc, możesz dzielić się wszystkim, czym chcesz, chociaż myśl o dzieleniu tej samej główki szczoteczki do zębów nawet z kochającym partnerem może wydawać się dziwne. Na szczęście prawie każdy model elektrycznej szczoteczki do zębów ma opcję zdejmowanej główki, co oznacza, że ​​możesz mieć tylko jedną szczoteczkę i wiele główek, co zapewnia higieniczne, oszczędzające miejsce współdzielenie – o ile nie przeszkadza Ci czekanie na swoją kolej.

 

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2022 All Rights Reserved