Ranking najlepszych kas fiskalnych - Jaką kasę fiskalną wybrać?

Szukasz odpowiedniej kasy fiskalnej do swojego sklepu? Nie wiesz czym kierować się podczas zakupu i na jakiego typu urządzenie się zdecydować? Spójrz w nasz ranking a na pewno znajdziesz tu urządzenie, które spełni wszystkie Twoje wymagania. Ranking powstał na podstawie opinii innych użytkowników.

 

1. Posnet Ergo Online

Posnet Ergo Online

Posnet Ergo Online – na pierwszym miejscu w naszej top liście kasa ta znalazła się nie bez powodu, to najchętniej wybierana kasa fiskalna w minionym roku. Kasę tę możemy podłączyć poprzez złącze USB do komputera z Internetem, co umożliwia uniknięcia dodatkowych kosztów związanych z transmisją danych. Dodatkowo, urządzenie to dostosowane jest do korzystania z modułu WiFi lub 3G/LTE. Kasa ta może więc być używana zarówno w pomieszczeniu jak i w terenie – kasa ma bardzo dobry akumulator, jeśli więc będziemy jej używać bez opcji podłączenia do zasilania, będzie ona w stanie wydrukować nawet 8000 paragonów na jednym pełnym naładowaniu baterii.

 

2. Olympia CPD 3212 S

Olympia CPD 3212 S

Olympia CPD 3212 S – to tania, stacjonarna kasa, która umożliwi nam wiele zadań. Zasilanie kasy możliwe jest tylko przez sieć elektryczną. Kasa w tej cenie wybierana jest przez wielu użytkowników, którym nie zależy na pracy z urządzeniem w terenie. Kasa profesjonalnie rejestruje sprzedawane produkty i wydaje stosowne potwierdzenie transakcji w postaci paragonu fiskalnego. Dodatkowymi opcjami kasy są między innymi przeliczanie walut Euro a dodatkowo kasa ma aż 11 kursów wymiany walut (już zaprogramowanych). Urządzenie ma wbudowany wyświetlacz kątowy.

 

3. ACLAS Kos EACLAS Kos E

ACLAS Kos E

ACLAS Kos E – to kolejna kasa fiskalna, która musiała znaleźć się w naszym rankingu. ACLAS Kos E to bardzo proste urządzenie, które wybiera coraz więcej użytkowników, zwłaszcza przez wzgląd na niską cenę i bezawaryjność. Urządzenie wydaje dobre jakościowo paragony. Kasy możemy używać w sklepach, na parkingach i targach – jest to bowiem urządzenie przenośne. Sprzęt ma wbudowany wydajny akumulator litowo-polimerowy, umożliwia on długotrwałą pracę. Kasa ma opcję ustawienia przypomnienia, chociażby o wydrukowaniu raportu dobowego. Sprzęt umożliwia obsługę czytników kodów kreskowych ACLAS, wag elektronicznych ACLAS czy szuflad kasowych ACLAS, a także terminala płatniczego. Kasa jest bardzo lekka i wytrzymała a jej dodatkowym atutem co do pracy na świeżym powietrzu, jest szczelne zabezpieczenie szczeliny wyjścia papieru. Należy jednak wspomnieć, że urządzenie nie posiada zapasowej karty SD.

4. Datecs Maluch E.Ko

Datecs Maluch E.Ko

Datecs Maluch E.Ko – to kolejna bardzo wysoko oceniana kasa fiskalna, która zapewni Ci profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie. Kasa jest przede wszystkim intuicyjna i łatwa w obsłudze. Mimo niedużych rozmiarów kasa posiada opcję kopii elektronicznej (przekłada się to na oszczędność papieru i wygodę). Dodatkowo kasa wyposażona jest w rolkę papieru o długości 40m. Urządzenie ma ergonomiczną obudowę, która jest trwała i wytrzymała. Ma również wydajny akumulator, który umożliwia nam prace przy ujemnej temperaturze. Urządzenie posiada opcję połączenia bluetooth i funkcję przelicznika walut.

5. Novitus Nano Online

Novitus Nano Online

Novitus Nano Online – to kolejna dobra kasa fiskalna, ciesząca się dobrymi opiniami użytkowników. Z kasą możemy pracować zarówno podczas pracy stacjonarnej jak i w terenie. Zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, kasa ta podłączona jest do Centralnego Repozytorium Kas (CRK). Kasa ta umożliwia umieszczenie aż 20 tysięcy towarów w bazie. Niskie zużycie energii to kolejny jej plus, dodatkowo akumulator ma opcję oszczędzania energii – tak więc bez zasilacza możemy drukować nawet do 3 000 paragonów. Produkt ten umożliwia współpracowanie z czytnikiem kodów kreskowych, z komputerem, wagą czy terminalem płatniczym. Kasa wyróżnia się też łatwym mechanizmem wymiany papieru (300 paragonów na jednej rolce).

6. Olympia CPD 512

Olympia CPD 512

Olympia CPD 512 – kasa Olympia CPD 512 to profesjonalne urządzenie do rejestrowania sprzedawanych produktów i wydawania potwierdzeń transakcji w postaci paragonów fiskalnych. Jakość produktu i całe jej wyposażenie sprawia, że jest warta swojej ceny. Produkt ten przeznaczony jest do długotrwałej pracy. Kasa ma opcję przeliczania walut Euro i możliwość zaprogramowania 3 kursów walutowych (dobrowolnie). Na wyposażeniu kasa posiada wyświetlacz kątowy.

7. Elzab K10 Online Bt/Gprs

Elzab K10 Online Bt/Gprs

Elzab K10 Online Bt/Gprs – to kolejna nasza propozycja dobrej kasy fiskalnej. To małe, zgrabne urządzenie, które świetnie sprawdzi się w każdym środowisku. To przenośna kasa, więc sprawdzi się wszędzie. Urządzenie to posiada dotykowy ekran, odporny na wodę. Kasa ma opcję komunikacji bezprzewodowej dzięki połączeniach Bluetooth/Wifi, Bluetooth/GPRS. Użytkownicy bardzo dobrze oceniają kasę Elzab K10, a jej cena adekwatna jest do jakości urządzenia. Kasa ma opcję bezprzewodowej łączności z Centralnym Repozytorium Kas. Długość rolki papieru wynosi 18 metrów.

8. ELZAB Mini ONLINE

ELZAB Mini ONLINE

ELZAB Mini ONLINE – to już ostatnia nasza propozycja najlepszych kas fiskalnych. To urządzenie wyjątkowo małe i lekkie. Wyposażona jest w kopie elektroniczną umieszczoną na karcie pamięci micro SD. Kasa jest wykonana z wysokiej jakości tworzyw, z dbałością o każdy szczegół. Zapewnia ona nieprzerwaną łączność z CRK. To świetny wybór dla małych placówek handlowych i usługowych. Kasa fiskalna Elzab ma pyłoszczelną klawiaturę, odporna jest więc na kurz a nawet zachlapania. Umożliwia ona wprowadzenie NIP na paragonie, a ponad to jest bardzo wygodna i łatwa w obsłudze.

Poradnik zakupowy

Kasa fiskalna to jedno z najważniejszych urządzeń, które musi znaleźć się w punktach usługowych, handlowych czy gastronomicznych. Musimy bowiem prowadzić rejestr o sprzedaży.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru niezawodnej kasy fiskalnej?

– Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to czy kasa jest stacjonarna czy przenośna – ta druga świetnie sprawdzi się na parkingach czy targu – zapewnia nam dużą mobilność.
– Przy zakupie kasy fiskalnej należy też zwrócić uwagę na długość rolki papieru, którą wkładamy do urządzenia – im dłuższa, tym więcej paragonów wydrukujemy.
– Warto wybrać kasę małą i poręczną, lekką – zwłaszcza jeśli ma to być kasa mobilna.
– Bardzo ważne jest również to, czy kasa posiada możliwość płatności kartą – bo jest to bardzo pożądana opcja – zarówno przez klientów jak i samych sprzedawców.

Kto musi posiadać kasę fiskalną?

Kasa fiskalna to wymagane urządzenie, które służy do zapisywania danych wszystkich towarów z asortymentu prowadzonej firmy. Kiedy musimy mieć kasę fiskalną? Kasę fiskalną muszą posiadać wszyscy podatnicy, którzy prowadzą usługi dla osób fizycznych – w przypadku kiedy obroty przekraczają 20 000zł – w bieżącym roku podatkowym – bądź w poprzednim. Są jednak sprzedawcy, którzy muszą mieć kasę fiskalną niezależnie od tego jakie mają obroty. To inwestorzy, którzy sprzedają między innymi: napoje alkoholowe (powyżej 1,2% zawartości alkoholi), perfumy i wody toaletowe, sprzęt radiowy, fotograficzny, telewizyjny, wyroby tytoniowe i gaz ziemny.

Z kasy fiskalnej muszą korzystać również ci przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi: kosmetyczne, prawnicze, fryzjerskie, kosmetologiczne a także usługi gdzie wydawana jest żywność.

Obowiązek wymiany kasy fiskalnej stacjonarnej na kasę online? Jaka jest różnica pomiędzy tymi rodzajami kas?

Kasa fiskalna online to swego rodzaju łącznik z Centralnym Repozytorium Kas. Kasa ta automatycznie przekazuje do CRK wszystkie dane, które świadczą o sprzedaży. Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług do roku 2022 każdy przedsiębiorca, który do tej pory korzystał z tradycyjnej kasy fiskalnej, będzie musiał wymienić ją na wersję online.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam wybór najlepszej i spełniającej wszystkie wasze oczekiwania kasy fiskalnej.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved