Ranking klawiatur komputerowych - Jaką klawiaturę komputerową wybrać?

Takie niepozorne a jednak… bardzo istotne akcesorium komputerowe jak klawiatura może okazać się wyjątkowo pomocne do pracy a przede wszystkim gry! Potrzebujesz klawiatury, która spełni wszystkie Twoje wymagania? Chcesz kupić naprawdę dobry sprzęt, na którym dobrze będzie Ci się pracowało? Koniecznie zajrzyj w nasz ranking bo powstał specjalnie dla Ciebie! Został stworzony w oparciu o opinie innych zadowolonych i bardzo wymagających użytkowników!

1. Logitech MX Keys Czarny (920009415)

Logitech MX Keys Czarny (920009415)

Logitech MX Keys Czarny (920009415) – to bardzo dobra klawiatura komputerowa z przyciskami, które mają lekko wklęsłą powierzchnię, idealnie przystosowują się do kształtu palców. Krawędzie klawiszy są zaokrąglone a powierzchnia matowa, zapewnia to płynne przejście podczas pisania. Komfort użytkowania zapewnia również to, że klawisze „chodzą” bardzo cicho. Ta bezprzewodowa klawiatura ma specjalnie opracowaną, idealnie wyważoną konstrukcję a także wbudowaną jednolitą, metalową płytkę – dzięki której klawiatura trzyma się biurka. Model MX Keys jak inne dobre klawiatury w naszym rankingu jest podświetlany – kiedy tylko zbliżymy do niej dłoń. Czujnik wykrywa także moment, kiedy zabierzemy ręce z klawiatury – klawisze automatycznie wyłączają się wtedy co pozwala na zaoszczędzenie energii. Moc oświetlenia klawiszy sama się dostosowuje, ale możemy je także ustawić tak jak lubimy. Pełne naładowanie klawiatury wystarczy na 10 dni! Do ładowania sprzętu służy kabel USB-C.

2. Razer Ornata Chroma Czarna (RZ0302040100R3M1)

Razer Ornata Chroma Czarna (RZ0302040100R3M1)

Razer Ornata Chroma Czarna (RZ0302040100R3M1) – to kolejna nowoczesna, hybrydowa klawiatura, którą polecają użytkownicy, fani gier komputerowych. Klawiatura jest zaprojektowana tak by służyć wydajnie i naprawdę długo. Klawiatura ma kopułową membranę, dzięki czemu klawisze są bardzo dobrze zamortyzowane – klawiatura więc działa delikatnie a przede wszystkim cicho. Klawisze są ergonomiczne, z mechaniczno-membranowymi przełącznikami, zapewniają swobodne i płynne przemieszczanie palców po klawiszach. Barwy podświetlenia chroma będą reagować na ruchy w grze, co zachwyca wielu fanów światełek. Podpórka pod nadgarstki odciąży dłoń i zapewni duży komfort podczas użytkowania. Klawiatura działa przez kabel zasilający (długości 2m) i est kompatybilna nie tylko z komputerami PC czy laptopami, ale również z konsolą XboX One.

3. SPC GEAR GK530 Tournament Kailh Blue RGB (SPG014)

SPC GEAR GK530 Tournament Kailh Blue RGB (SPG014)

SPC GEAR GK530 Tournament Kailh Blue RGB (SPG014) – tej klawiatury polecanej głównie dla graczy również nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Klawiatura sprawdzi się oczywiście również do codziennego użytku, jest mała i lekka, zmieści się na stole czy biurku. Każdy z 87 klawiszy jest punktowo podświetlany co daje nieograniczone możliwości tworzenia kombinacji kolorystycznych. Klawiatura więc pozwoli Ci na oryginalność i kreatywność – wszystkie ustawienia włączasz i ustawiasz samodzielnie! Klawiatura jest bardzo wydajna, a co ważne – trzyma się podłoża i zachowuje odpowiednią sztywność. Sprzęt ma przełącznik Kailh Blue i system Anti-Ghosting. Na produkt dostajemy 2 letnią gwarancję od producenta.

4. Genesis Thor 300 TKL Niebieskie Przełączniki Podświetlana (NKG-0945)

Genesis Thor 300 TKL Niebieskie Przełączniki Podświetlana (NKG-0945)

Genesis Thor 300 TKL Niebieskie Przełączniki Podświetlana (NKG-0945) – ta przewodowa, doskonała klawiatura gamingowa współpracuje zarówno z komputerami PC jak i laptopami. Ma 12 multimedialnych klawiszy, ma bardzo kompaktowe wymiary, co pozwala na wygodny transport i użytkowanie w każdej sytuacji, w każdym miejscu – jeśli tylko gracz potrzebuje własnego sprzętu. Klawiatura ma aż 20 designerskich trybów podświetleń (10 standardowych i aż 8 dedykowanych pod najpopularniejsze gatunki gier online). Ta profesjonalna klawiatura na zielone podświetlenie, a także wbudowany system Anti-Ghosting i niebieskie przełączniki Outemu Blue. Klawiatura ma zamontowane antypoślizgowe nóżki, które zwiększają komfort użytkowania sprzętu. Od producenta dostajemy 2 lata gwarancji na sprzęt.

5. SPC Gear GK-550 Omnis Kailh Brown RGB (SPG015)

SPC Gear GK-550 Omnis Kailh Brown RGB (SPG015)

SPC Gear GK-550 Omnis Kailh Brown RGB (SPG015) – to kolejna, bardzo dobra, mechaniczna klawiatura dla graczy, której nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Klawiatura sprawdzi się nie tylko podczas emocjonującej i wymagającej gry, ale również podczas codziennej pracy na komputerze. Klawiatura ma wbudowaną specjalnie wyprofilowaną podpórkę na nadgarstki (zdejmowaną). Punktowe podświetlenie RGB sprawia, że sprzęt wygląda bardzo nowocześnie i funkcjonalnie. Klawiatura zapewnia nam bardzo cichą pracę, zaś jej stabilna konstrukcja – wytrzymałość. Sprzęt ma aż 11 multimedialnych klawiszy. Wraz z klawiaturą dostajemy przyrząd do wyciągania klawiszy.

6. MSI DS4100 Czarna (DS4100US)

MSI DS4100 Czarna (DS4100US)

MSI DS4100 Czarna (DS4100US) – ta klawiatura wychwala jest przez użytkowników za wyjątkowo delikatnie pracujące klawisze. Membranowe przełączniki i wielokolorowe podświetlenie klawiatury sprawiają, że codzienne użytkowanie klawiatury, zwłaszcza podczas gry jest ogromnie przyjemne i komfortowe. Produkt ma zintegrowaną podpórkę na nadgarstki, która zapewnia zdrowe ułożenie dłoni podczas użytkowania. Smukły design, ergonomia, funkcjonalność – te wszystkie określenia pasują do klawiatury MSI DS4100 Czarna (DS4100US). Klawiatura jest lekka i wygodna do przenoszenia, można ją śmiało zabrać wszędzie gdzie będziemy potrzebować. Od producenta otrzymujemy 2 lata gwarancji na urządzenie.

7. SPC Gear GK-530 Tournament Kailh Brown RGB (SPG013)

SPC Gear GK-530 Tournament Kailh Brown RGB (SPG013)

SPC Gear GK-530 Tournament Kailh Brown RGB (SPG013) – to kolejna doskonała klawiatura mechaniczna, polecana dla graczy. Wyposażona w podświetlenie RGB (dla każdego z 87 klawiszy). Klawiatura pozbawiona jest charakterystycznego głosu stukotu klawiszy, pracuje się więc na niej wyjątkowo komfortowo – i niemal bezszelestnie. Ma prosty kształt i niewielkie rozmiary, ułatwia to transportowanie jej wszędzie tam, gdzie może nam być potrzebna. Konstrukcja klawiatury jest wzmocniona metalem, co gwarantuje stabilność i wytrzymałość. Klawiatura ma aż 18 efektów podświetlenia, co pozwala na indywidualne dostosowanie jej wyglądu. Klawiatura jest również wyposażona w funkcję Anti-Ghosting. Ta przewodowa klawiatura ma aż 11 klawiszy multimedialnych. W zestawie z klawiaturą otrzymujemy przyrząd do bezpiecznego wyjmowania klawiszy.

8. Fury Hellfire Podświetlana (NFU-0867)

Fury Hellfire Podświetlana (NFU-0867)

Fury Hellfire Podświetlana (NFU-0867) – to kolejna klawiatura, której nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Klawiatura ma 104 klawisze, w tym 12 z funkcjami multimedialnymi. Klawiatura ma wielokolorowe podświetlenie LED i system Anti-Ghosting. Możesz więc mieć pewność, że korzystanie z klawiatury będzie dużą przyjemnością – zarówno podczas intensywnych gier, jak i podczas codziennego użytkowania. Produkt ten ma kilka trybów natężenia światła (0, 33, 66 i 100%) – co gwarantuje spektakularne efekty o każdej porze dnia – i nocy! Klawisze są niskie i mają szybki czas reakcji. Klawiatura jest wyposażona w antypoślizgowe nóżki, jest również odporna na zalanie. Ta przewodowa klawiatura spełni wymagania nawet najbardziej wymagającego gracza. Producent udziela na sprzęt dwuletniej gwarancji.

9. RAZER Huntsman Tournament Edition (RZ03-03080100-R3M1)

RAZER Huntsman Tournament Edition (RZ03-03080100-R3M1)

RAZER Huntsman Tournament Edition (RZ03-03080100-R3M1) – tej klawiatury również nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Produkt jest kompatybilny z komputerami PC i laptopami. Klawiaturę wyposażono w najszybsze przełączniki Razer, co zapewnia dużą płynność gry. Klawiatura została wyprodukowana z trwałego i termoplastycznego tworzywa PBT, który daje nam gwarancję wytrzymałości nawet podczas intensywnego użytkowania. W sprzęcie zastosowano też technologię N-key Rollover – co zapewnia duży komfort podczas użytkowania. Wielokolorowe podświetlenie klawiatury nadaje jej nowoczesnego wyglądu. Klawiatura jest mała i lekka, więc możemy zabrać ją wszędzie. Od producenta otrzymujemy 24 miesiące gwarancji na sprzęt.

10. Genesis Thor 300 TKL Czerwone Przełączniki Podświetlana (NKG-0944)

Genesis Thor 300 TKL Czerwone Przełączniki Podświetlana (NKG-0944)

Genesis Thor 300 TKL Czerwone Przełączniki Podświetlana (NKG-0944) – to już ostatnia klawiatura w naszym zestawieniu. Posiada 87 klawiszy – w tym 12 multimedialnych. Klawiatura ma wbudowane aż 20 trybów podświetlania (10 standardowych i 8 dedykowanych pod najpopularniejsze gry online). Podświetlenia klawiszy są w białym kolorze, zaś przełączniki – w czerwonym. Klawiatura ma zainstalowaną opcję Anti-Ghosting, która zapewnia bardzo komfortową i płynną grę. Produkt jest wyposażony w antypoślizgowe nóżki, które zapewniają stabilność. Obudowa klawiatury jest aluminiowa, gwarantuje więc wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Klawiatura jest przewodowa. Gwarancja producenta – 2 lata.

Poradnik zakupowy

Jakie rodzaje klawiatur znajdę na rynku?

Na rynku znajdziecie klawiatury samodzielne, wbudowane w laptopa a także dotykowe (na ekranach np. laptopów). Klawiatura zazwyczaj jest konieczna do pracy przy komputerze – a zwłaszcza podczas gier. Nasz ranking przedstawia klawiatury, które głównie służą graczom, jednak z powodzeniem będą służyć również tym, którzy pracują przed komputerem. Dobre klawiatury są dostępne w dwóch opcjach – bezprzewodowe i przewodowe. Dziś klawiatury są ciche i bardzo komfortowe nawet podczas długiego użytkowania. Dodatkowo w większości z nich, klawisze są doskonale zaprojektowane – dopasowane bowiem do kształtu palców.

Klawiatury możemy jeszcze podzielić ze względu na ich budowę:
Membranowe – z wypustkami. Po naciśnięciu klawisza, kopułka dotyka przełącznika na płytce i wysyła impuls elektryczny, po czym na ekranie pojawia się wybrany symbol, który nacisnęliśmy na klawiaturze.
Nożycowe – tu specjalny mechanizm wykonany z tworzywa „nożyc” równoważy nacisk na kopułkę. Takie klawiatury mają niski skok i często stosuje się je w laptopach.
Mechaniczne – to klawiatury, które gwarantują bardzo wysoką precyzję. W tego typu urządzeniach, każdy klawisz ma swój własny przełącznik (switch).

Profesjonalna klawiatura, zwłaszcza gamingowa może kosztować nawet kilkaset złotych – ale jest tego warta!

Jaką klawiaturę wybrać?

Jeśli szukasz klawiatury, z której będziesz korzystać raz na jakiś czas i potrzebna Ci jest do prac biurowych czy wysłania paru maili… Możesz wybrać klawiaturę z niższej półki cenowej – bez dodatkowych gadżetów i funkcji. Jeśli jednak szukasz porządnej gamingowej klawiatury… Wybierz klawiaturę o wysokim skoku, zapewni Ci ona wyjątkową precyzję ruchu. Klawiatura z wyższej półki ma także wbudowane klawisze funkcyjne do obsługi chociażby odtwarzacza muzycznego czy innych programów.
Tak naprawdę wybór klawiatury zależy tylko i wyłącznie od Ciebie – czy chcesz coś prostego, taniego i niezawodnego; czy jednak chcesz ciekawą, designerską, podświetlaną klawiaturę. Spójrz w nasz ranking i zobacz co polecają inni użytkownicy!

Oczywiście największą popularnością cieszą się klawiatury bezprzewodowe – jednak każdy prawdziwy gamingowiec powie, że klawiatura musi być przewodowa. Dlaczego? Bo ta bezprzewodowa może zakłócać pracę, zakłócać grę – opóźniać ją – a co za tym idzie – rozgrywka może zakończyć się porażką – przez taki „szczegół” jak źle dobrana klawiatura.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Ci wybór odpowiedniej klawiatury dla siebie, czy jesteś copywriterem, czy programistą czy może po prostu uwielbiasz grać w gry komputerowe i chcesz by Twoja klawiatura służyła Ci bezawaryjnie, ale przy tym by wyglądała bardzo designersko!

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved