?‍? Ranking kompostowników - dowiedz się jaki kompostownik wybrać!?‍?

W Polsce moda na przydomowe kompostowniki zaczyna dopiero raczkować, jednak wzrasta w nas świadomość tego, że koniecznością jest zadbać o nasze środowisko, o ekologię, o otaczający nas świat! Właśnie dlatego szukamy odpowiednich rozwiązań, które pozwolą nam skutecznie segregować śmieci. Rachunki za wywóz nieczystości są coraz większe, co również przekłada się na zwiększenie zapotrzebowania tworzenia przydomowych kompostowników.

Zakup dobrego kompostownika to naprawdę świetna decyzja, jednak jeśli się na tym nie znamy – skąd czerpać informacje? Spójrzcie w nasz ranking a zobaczycie jakie kompostowniki polecane są przez użytkowników, którzy już zdecydowali się na zakup.

1. ProsperPlast Kompostownik CompoGreen 220l (IKST220CS411)

ProsperPlast Kompostownik CompoGreen 220l (IKST220CS411)

ProsperPlast Kompostownik CompoGreen 220l (IKST220CS411) – dobry kompostownik wcale nie musi być duży. Dla mniejszych rodzin czy osób samotnych sprawdzi się ten model. Świetnie nadaje się na działkę czy jako doposażenie domku letniskowego. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, który odporny jest na różne czynniki atmosferyczne. Specjalna konstrukcja z otworami w bocznych ściankach wpływa na szybkie rozłożenie się materiału. Odpady organiczne ulegają optymalnemu rozpadowi, bo kompostownik zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Już po kilku miesiącach otrzymamy doskonały nawóz do sadu czy ogródka. Pojemnik jest wyposażony w lekką i bardzo wygodną pokrywę, która chroni kompostownik przed gryzoniami czy innymi nieproszonymi gośćmi. Kompostownik najlepiej jest schować w zaciemnionym miejscu. Całkowita pojemność tego modelu to 220 litrów.

2. Prosperplast Kompostownik Biocompo 900L Zielony (Ppikbi900Zi)

f prosperplast kompostownik biocompo 900l zielony

Prosperplast Kompostownik Biocompo 900L Zielony (Ppikbi900Zi) – w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć tego modelu kompostownika. Pojemnik jest naprawdę spory, doskonale sprawdzi się w średniej wielkości ogrodach i domach. Kompostownik ten składa się z czterech części, które musimy samodzielnie złożyć jednak nie ma w tym nic trudnego. Kompost można łatwo zebrać, dzięki otworom na dole pojemnika, bądź poprzez wysunięcie pojedynczych elementów budowy. Pojemnik jest bardzo stabilny i odporny na różne warunki atmosferyczne, wykonany jest bowiem z wysokiej jakości elastycznego plastiku. Całkowita pojemność kompostownika to 900 litrów.

3. Prosperplast Kompostownik COMPOGREEN 800l czarny IKSM800C segmentowy (PP-19542)

Prosperplast Kompostownik COMPOGREEN 800l czarny IKSM800C segmentowy (PP-19542)

Prosperplast Kompostownik COMPOGREEN 800l czarny IKSM800C segmentowy (PP-19542) – to kolejny kompostownik, który zasługuje na uwagę. Składa się z segmentowych modułów, które dowolnie łączymy ze sobą. Zestaw ten to dwa moduły po 400 litrów każdy. Wietrzniki w ścianach mają za zadanie zapewnić odpowiednią cyrkulacje powietrza, co sprawia, że możemy szybko uzyskać naturalny nawóz. Moduły mają zamkniętą konstrukcję więc nie musimy się obawiać, że do wnętrza dostaną się zwierzęta. Gotowy kompostownik wygodnie możemy wyjąć z pojemnika, dzięki otworowi rewizyjnemu, który zamykany jest na zasuwaną klapę. Pojemnik wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, który sprawia, że kompostownik jest lekki ale stabilny. Ważną opcją jest też rączka blokująca klapę górną.

4. Keter Eco Composter

Keter Eco Composter

Keter Eco Composter – szukasz dobrego, taniego i niezawodnego kompostownika do swojego ogródka działkowego, czy małego gospodarstwa domowego? Przyjrzyj się temu modelowi. Pojemność tego modelu to 320 litrów odpadów organicznych. Pojemnik wykonany w całości z bezpiecznych przystosowanych do recyklingu materiałów. Kompostownik ten jest w stu procentach przyjazny dla środowiska. Dzięki przemyślanej konstrukcji przyspiesza naturalny proces gnilny. Na prawdziwy nawóz nie będzie więc trzeba długo czekać. Przede wszystkim, co najważniejsze, kompostownik jest wyposażony w otwory wentylacyjne, które znacznie ułatwiają odprowadzanie zapachów i dostarczanie tlenu do wnętrza zbiornika.

5. Eda Ekologiczny Kompostownik 6L

Eda Ekologiczny Kompostownik 6L

Eda Ekologiczny Kompostownik 6L – to malutki kompostownik, który przyda się każdej osobie samotnej, która chce dbać o środowisko ale nie chce kupować dużego kompostownika do swojego ogrodu. Ta przenośna wersja sprawdzi się w malutkim ogródku bądź u osób, które mieszkają w mieście, ale mają np. domki letniskowe za miastem. Ten malutki kompostownik pozwala nam zbierać odpady organiczne przez cały tydzień potem wywieźć je bez problemu w docelowe miejsce. Wymiarami kompostownik przypomina małe wiadro, wyposażone w wygodną rączkę. Pokrywa pojemnika jest bardzo szczelna, zapobiega więc wydobywaniu się nieprzyjemnych zapachów – możemy go więc przechowywać nawet w domu czy piwnicy.

6. 5907799071615 Ekobat Ecosmart-420

5907799071615 Ekobat Ecosmart-420

Ekobat Ecosmart-420 – dobry kompostownik zapewni nam nawóz do naszych warzyw, owoców czy kwiatów. Przyda się w każdym ogródku, zarówno małym jak i dużym. Jeśli więc szukasz kompostownika o optymalnej pojemności, spójrz na przedstawiony tu model, który ma pojemność 420 litrów. To idealny sprzęt dla niewielkiej rodziny, który zmieści się w każdym przydomowym ogródku. Konstrukcja kompostownika jest lekka ale i bardzo solidna, co daje gwarancję, że będzie nam on długo służył. Pojemnik jest wyposażony w specjalne otwory wentylacyjne, które zapewniają dopływ tlenu do wnętrz pojemnika i odpowiednią cyrkulację. Dodatkowo kompostownik ma system szczelin, który pozwala na dostanie się do kompostownika wody opadowej. Dzięki takim rozwiązaniom kompostownik ma świetne warunki tlenowe i wilgotność, co przekłada się na szybkość otrzymania nawozu. Dwuczęściowa pokrywa górna jest zamykana, ułatwia układanie odpadów, a jednocześnie chroni by do środka nie dostały się zwierzęta a także by ograniczyć wydzielanie się zapachów. Dolne pokrywy są odsuwane, co sprawia, że możemy wygodnie wybrać gotowy już kompost.

7. Keter Deco Composter Brązowy 340L Brązowy

Keter Deco Composter Brązowy 340L Brązowy

Keter Deco Composter Brązowy 340L Brązowy – to kolejny bardzo dobry, optymalnych rozmiarów kompostownik polecany przez użytkowników, nic więc dziwnego, że musiał znaleźć się na naszej liście. Kompostownik poza tym, że jest bardzo funkcjonalny, to pięknie wygląda – imituje drewnianą skrzynię. Będzie więc świetnie wyglądać w każdym miejscu, w każdym ogródku, nie musimy ukrywać go po kątach, bo będzie zwyczajnie ozdobą każdego ogródka. Kompostownik ten jest bardzo prosty w montażu, prosty w obsłudze a także wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne. Pokrywa pojemnika jest wyposażona w szczelne zamknięcie, więc chroni przed wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów na zewnątrz. Do środka nie dostaną się również gryzonie. To naprawdę dobry i tani kompostownik o pojemności 340 litrów.

8. Keter E-Composter 470 L Z Podstawą

Keter E-Composter 470 L Z Podstawą

Keter E-Composter 470 L Z Podstawą – dobry kompostownik musi w dość krótkim czasie zapewnić nam uzyskanie dobrego gatunkowo nawozu. Jeden z takich kompostowników to właśnie model, który tu przedstawiamy. Pojemnik ten uważany jest za najlepszy z dostępnych na rynku, ma pojemność całkowitą 470 litrów. Zaledwie w ciągu paru dni uzyskacie dobry nawóz do roślin a dodatkowo zadbacie o środowisko naturalne. Kompostownik ten zachwalany jest za system łączenia ścianek a także za stabilną konstrukcję. Pojemnik posiada wywietrzniki, dzięki którym do środka dostaje się odpowiednia ilość tlenu a także wody deszczowej, co zaś przekłada się na efektywną prace kompostownika. Pojemnik wytworzony został z materiałów pochodzących z recyklingu, które nadają się do ponownego przetworzenia.

9. Ekobat Express 800

Ekobat Express 800

Ekobat Express 800 – to kolejny dobry kompostownik, wysoko oceniany przez użytkowników, więc nie mogło zabraknąć go w naszym rankingu. To doskonałe rozwiązanie do dużych ogrodów, gdzie często kosimy trawę i grabimy liście. Pojemnik pomieści wszystkie odpady biodegradowalne, dając nam w zamian doskonały, domowy nawóz organiczny. Konstrukcja pojemnika jest wykonana z wytrzymałych i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów, więc posłuży nam latami. Pojemnik składa się z kilku lekkich segmentów, które możemy dowolnie demontować. Górna klapa kompostownika ułatwia nam wkładanie i mieszanie odpadów, zaś otwory umiejscowione na dole zbiornika ułatwiają wyciąganie gotowego nawozu. Kompost powstanie w krótkim czasie, dzięki dziurom, które dostarczają tlen do pojemnika – który sprzyja rozkładowi.

10. Prosperplast Compothermo 350L Ikb340

Prosperplast Compothermo 350L Ikb340

Prosperplast Compothermo 350L Ikb340 – ten średniej wielkości kompostownik zamyka naszą listę najczęściej kupowanych kompostowników w ubiegłym roku. Sprawdzi się doskonale w niewielkim gospodarstwie. Ten dobry i tani kompostownik wykonany został z wysokiej jakości, elastycznego tworzywa sztucznego, który odporny jest na warunki atmosferyczne. Pojemnik ma górną klapę zamykaną na zamek, ułatwia nam ona składowanie odpadów biodegradowalnych a także klapę dolną, by łatwo wyciągało się nawóz. Montaż pojemnika jest bardzo łatwy więc nie zajmie nam więcej niż kilka minut (do złożenia mamy zaledwie cztery części). Spód pojemnika ma podwójną ściankę, tak więc jest to doskonała izolacja cieplna, co sprawdzi się w zimie. Górna pokrywa pojemnika ma izolację dwuścienną.

Czy warto kupić kompostownik?

Zakup kompostownika może okazać się doskonałym wyborem, w momencie kiedy mam ogródek, o który chcemy zadbać naturalnymi nawozami a ponad to chcemy dbać o środowisko. Kompostownik pomoże nam także odpowiednio segregować odpady – zwłaszcza, że mamy taki obowiązek, od 2019 roku. Opłaty za wywóz śmieci mogą zmniejszyć się, jeśli mamy przydomowy kompostownik.

Jaki kompostownik wybrać?

Kompostownik ma szybko przetworzyć odpady biodegradowalne na dobry nawóz.

Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu kompostownika?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to czy kompostownik wykonany jest z odpornych na uszkodzenia, wytrzymałych, ale też bezpiecznych materiałów. Warto też spojrzeć czy pojemnik ma specjalne wywietrzniki, które dopuszczają powietrze do środka, wspomagając proces tworzenia się kompostu. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę, czy w pojemniku jest górna klapa i boczne otwory dolne, by łatwiej wrzucało się odpady i wyciągało nawóz.

Jeśli nie wiesz jaki kompostownik wybrać do swojego gospodarstwa, spójrz w nasz ranking. Na pewno znajdziesz tu odpowiedni kompostownik.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2023 All Rights Reserved