Ranking nart - Jakie narty wybrać?

Sporty zimowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Dzieciaki już od najmłodszych lat zakładają narty na nogi i próbują tego cudownego, śnieżnego sportu. To aktywność, która łączy pokolenia! Jeśli jazda na nartach ma być przyjemna a przede wszystkim bezpieczna, musimy zadbać o odpowiedni, wysokiej jakości sprzęt.
Dobre narty to bezpieczeństwo – większa stabilność, lepszy komfort jazdy i większa frajda z zimowego szaleństwa na stoku!

1. Volkl Flair 73 Black 2019 + Marker Vmotion10 0 D Lady

Volkl Flair 73 Black 2019 + Marker Vmotion10 0 D Lady – to najlepsze narty dla tych Pań, które dopiero zaczynają swoją przygodę na stoku. Konstrukcja nart jest wyjątkowo lekka co z pewnością ułatwi naukę jazdy. Narty łatwo się prowadzi, dzięki zastosowaniu technologii Tip Rocker – zapewniają stabilność nawet przy większej prędkości. Narty gwarantują poczucie kontroli i bezpieczeństwa. Dodatkowo, sprzęt jest wyjątkowo zwrotny i stabilny przy skręcie. Nauka będzie wyjątkowo lekka i przyjemna a przede wszystkim szybka. To sprzęt który sprawdzi się zarówno na pierwsze lekcje w szkółce narciarskiej jak i na dalsze treningi doskonalące technikę jazdy. Narty są mocne i wytrzymałe, można korzystać z nich w dowolnych warunkach pogodowych.

2. Head Worldcup Rebels I Sl 19/20

Head Worldcup Rebels I Sl 19/20 – to wysokiej klasy narty typu race, które świetnie nadają się dla średnio zaawansowanych i doświadczonych narciarzy. Wykonano je z troską o nawet najmniejsze detale, są trwałe, wytrzymałe a gwarantują komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wielkim plusem Head Worldcup Rebels I Sl 19/20 jest zwrotność i skręty na każdej, nawet wymagającej trasie. Krótki promień nart reaguje na każdy ruch, dzięki czemu jazda jest przyjemna, ale i szybka i pełna wrażeń. To narty dla tych, którzy mają już wprawę. Godne polecenia dla każdego, kto lubi szybką jazdę!

3. Volkl Racetiger Sl 19/20 + Wiązania Marker Rmotion2 12 Gw

Volkl Racetiger Sl 19/20 + Wiązania Marker Rmotion2 12 Gw – to kolejny bardzo dobry sprzęt, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. To narty dla tych, którzy cenią sobie jakość i komfort szosowania po ośnieżonych stokach. To gratka dla doświadczonych narciarzy. Narty są wyjątkowo szybkie, zwrotne, posiadają specjalny system swobodnie obracającego się w promieniu 360 stopni, przestrzeni 3D tłumika drgań, który minimalizuje wstrząsy podczas jazdy. Dodatkowo narty mają zwiększoną manewrowość i łatwo się nimi kontroluje. Wielkim ich plusem jest również skuteczniejsze przenoszenie energii na krawędziach narty, przez co zostaje ograniczony nasz wysiłek. Zwiększona jest przyczepność nart, zwłaszcza na ich krawędziach – dzięki czemu są bardzo stabilne na powierzchni, na której łatwo wpaść w poślizg. Rdzeń nart Volkl Racetiger Sl 19/20 jest wzmocniony tytanem, co czyni je prawie niezniszczalnymi.

4. Volkl Rtm 81 + Marker Ipt Wr Xl 12 Tcx Gw 2019

Volkl Rtm 81 + Marker Ipt Wr Xl 12 Tcx Gw 2019 – to kolejny bardzo dobry produkt, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. To narty dla doświadczonego narciarza. Zapewniają one komfortowy skręt, pełną kontrolę prowadzenia – nawet w czasie szybkiej i dynamicznej jazdy. Narty te skutecznie redukują drgania (nowoczesna technologia full sensor woodcore), co dodatkowo zwiększa komfort prowadzenia nart. Sprzęt jest bardzo wytrzymały i stabilny – za sprawą umieszczonej w ich wnętrzu stali szlachetnej. Dodatkowo, w produkcji Volkl Rtm 81 zastosowano włókno węglowe, które gwarantuje odpowiednie usztywnienie nart. Sprzęt dostępny jest w kilku długościach, nadają się one zarówno na przygotowane trasy jak i na świeży śnieżny puch.

5. Volkl Racetiger Rc Uvo Black 2019 + Marker Vmotion 11 0 Gw

Volkl Racetiger Rc Uvo Black 2019 + Marker Vmotion 11 0 Gw – tego sprzętu również nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Narty Volkl Racetiger Rc Uvo Black 2019 + Marker Vmotion 11 0 Gw zostały zaprojektowane z myślą o średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzach. Profesjonalni narciarze również często decydują się na zakup tego sprzętu. Narty te doskonale nadają się na długie i kręte trasy, zapewniają wysoką stabilność i dużą zwrotność. O jakości tych nart świadczy również zastosowanie w nich nowoczesnej technologii jaką jest Full Sensor Woodcare – do konstrukcji zostało wykorzystane specjalne drewno o odpowiednich do tego typu nart właściwościach. Ślizg wykonany jest z polietylenu, więc ogranicza to wysiłek, jaki musi włożyć narciarz podczas jazdy – jazda na nartach jest wyjątkowo przyjemna i nie męczy nawet podczas długiej i wymagającej trasy. Rdzeń Full Sensor Woodcore sprawia również, że sprzęt jest wyjątkowo lekki i zwinny, narty doskonale więc posłużą do jazdy typu freestyle.

6. Atomic Redster S9 + Wiązanie X 12 Tl Gw 19/20

Atomic Redster S9 + Wiązanie X 12 Tl Gw 19/20 – to profesjonalne i jedne z najlepszych nart w naszym rankingu. Są one przeznaczone dla zawodowców i doświadczonych narciarzy, którzy chcą by ich sprzęt był najwyższej jakości. Narty te są wyjątkowo zwinne, bardzo precyzyjnie wchodzą w zakręty, świetnie radzą sobie w trudnych warunkach pogodowych i na bardzo wymagającej trasie. Atomic Redster S9 + Wiązanie X 12 Tl Gw 19/20 mają lekką ale wyjątkowo wytrzymałą konstrukcję, która została dopracowana nawet w najdrobniejszych szczegółach. Zewnętrzna warstwa pokryta jest specjalną powłoką Structured Top Sheet – która zabezpiecza narty przed urazami mechanicznymi. Z kolei technologia Active Camber sprawia, że narta praktycznie na całej długości styka się ze śniegiem, a co za tym idzie – możemy na nich osiągnąć zawrotną szybkość – przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli. To bardzo dobre narty dla tych, którzy kochają mocne wrażenia i szybką jazdę. Te narty to gwarancja gładkiej, płynnej jazdy o dużej prędkości. To model nart dla naprawdę wymagających użytkowników.

7. Fischer Speed Allride + Rc4 Z11 Gw Pr 19 20

Fischer Speed Allride + Rc4 Z11 Gw Pr 19 20 – to doskonała propozycja dla narciarzy, którzy uwielbiają szybką jazdę. Narty świetnie nadają się do śnieżnego slalomu, zapewniają dużą dynamikę jazdy przy maksymalnej kontroli. Dużą zaletą Fischer Speed Allride + Rc4 Z11 Gw Pr 19 20 jest ich zwrotność i świetna skrętność. Zewnętrzna powierzchnia nart jest pokryta „wężową skórą”, jest ona szorstka i specjalnie zaprojektowana, by była wyjątkowo odporna na zarysowania i bardzo wytrzymała. W produkcji zastosowano technologie, które zapewniają nartom maksymalną trwałość i doskonałą przyczepność. Narty są lekkie i mają bardzo wygodną, sportową konstrukcję. W produkcji tego modelu nart wykorzystuje się drewniany rdzeń, który pokryty jest podwójną wersją titanelu, a dodatkowo zadbano też o profesjonalne ślizgi. To propozycja dla profesjonalnych narciarzy, którzy są wręcz uzależnieni od mocnych emocji na stoku.

 

8. Völkl Flair 75 + Vmot 11 Alu Gw Lady 19/20

Völkl Flair 75 + Vmot 11 Alu Gw Lady 19/20 – tych damskich nart nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Stworzone są zarówno dla początkujących jak i średnio zaawansowanych. Mają specjalną drewnianą konstrukcję, która zapewnia dużą dynamikę jazdy i pozwala na skuteczne przenoszenie energii na krawędzie nart. Drewniany rdzeń sprawia, że sprzęt jest sprężysty i zwrotny; dobrze więc sprawdzi się przy spokojnej, rekreacyjnej jeździe jak i podczas tej bardziej dynamicznej – na wymagającej trasie. Völkl Flair 75 + Vmot 11 Alu Gw Lady 19/20 przypadną do gustu kobietom, które lubią nowe wyzwania i marzą o bezpiecznej, jednak zwinnej i szybkiej jeździe. Narty ze względu na swoją jakość wykonania i zastosowane w nich technologie doskonale reagują na trasach gorzej przygotowanych jak i podczas mało sprzyjających warunkach pogodowych. Model ten to jeden z najlżejszych dostępnych na rynku – typu all mountain. Narty kupujemy już z zestawem do wiązania na specjalnej szynie, która pozwala na regulację środka ciężkości – czym dopasujemy narty do warunków śniegowych i swoich przyzwyczajeń. Jeśli cenisz sobie komfortową ale emocjonującą jazdę – te narty na pewno sprawią, że tak będzie!

9. Salomon Narty Rs 8

Salomon Narty Rs 8 – tego producenta chyba nie musimy przedstawiać. Znany jest na rynku, zwłaszcza z dobrej jakościowo odzieży. Firma zajmuje się również produkcją sprzętu sportowego – a te narty są jednym z nich. To narty uniwersalne, zwrotne i sprężyste, poradzą sobie w różnych warunkach. Nadają się dla tych, którzy lubią spokojną i rekreacyjną jazdę, ale sprawdzą się też podczas szaleństw na stoku – nie zawiodą podczas ostrych zakrętów. Salomon Narty Rs 8 są wyposażone w rdzeń Densolite 3000 i wzmocniony profil Camber. W efekcie narty są lekkie, sprężyste i doskonale radzą sobie na zakrętach. Umożliwiają płynną jazdę i naprawdę dobrze reagują na nagłe zwroty. To narty dedykowane zaawansowanym i średnio zaawansowanym narciarzom. Profil nart jest zoptymalizowany pod kątem techniki łyżwowej.

 

10. Volkl Deacon 76 + Rmotion2 12 Gw 119121 19/20

Volkl Deacon 76 + Rmotion2 12 Gw 119121 19/20 – to już ostatnia propozycja najwyżej ocenianych przez użytkowników nart, które znalazły się w naszym rankingu. To narty typu race z elementami typowymi dla nart all mountain. Narty są lekkie, ale mocne i wyjątkowo zwrotne. Sprzęt zapewnia maksymalną kontrolę na stoku i świetne prowadzenie nawet przy dużej prędkości i bardzo dynamicznej jeździe. Volkl Deacon 76 + Rmotion2 12 Gw 119121 19/20 są wyposażone w specjalny tłumik drgań, który redukuje wstrząsy sprawiając, że komfort jazdy jest tu na wysokim poziomie. Dodatkowo narty wyposażono w konstrukcję Camber, która zwiększa ich dynamiczność. Rdzeń wykonany z wysokogatunkowego drewna zapewnia nartom trwałość i sprężystość na długie lata, zaś stalowe, grube krawędzie – dobrą przyczepność i wyjątkowo płynne sterowanie Narty są sprzedawane w zestawie z wiązaniami – z pełną regulacją środka ciężkości buta. Narty te są dedykowane doświadczonym narciarzom, którzy lubią dynamiczną jazdę. To idealny sprzęt na wymagające trasy.

Poradnik zakupowy

Jakie rodzaje nart dostępne są na rynku?

Mogło by się wydawać, że wybór nart to nic skomplikowanego, wystarczy zadbać o wysokiej jakości sprzęt i gotowe – jednak… nic bardziej mylnego. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nart i żeby kupić te idealne, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie do jakiego rodzaju aktywności mają nam one służyć.
Dla tych, którzy dopiero będą zaczynać śnieżną jazdę – polecana jest w ogóle odrębna kategoria nart – dla początkujących.
Dla osób, które mają już doświadczenie – istnieje kilka typów nart.
– Race – dedykowane ekspertom, którzy doskonale radzą sobie na stoku i uwielbiają szybką, dynamiczną jazdę; a także tym, którzy specjalizują się w technice carvingu.
– Allround – rekreacyjne narty, które dostosowane są do tras o średnim poziomie trudności, są lekkie i często traktowane jako te uniwersalne.
– Allmountain – to narty dla średnio zaaawansowanych, którzy korzystają z tras o różnych trudnościach.
– Freestyle – to narty dla tych, którzy kochają wyzwania, którzy chcą spróbować prawdziwych narciarskich ewolucji w snowparku.
– Freeride – to narty bardzo podobno do typu Freestyle, z tym, że nadają się także do jazdy po stoku.

Producenci często w swojej ofercie mają również w każdym typie narty dedykowane specjalnie dla kobiet – lżejsze, odrobinę mniejsze i z wpadającą w oko grafiką.

Jak dopasować narty do wzrostu?

Narty, jeśli mają się naprawdę dobrze sprawdzić na stoku, muszą być idealnie dopasowane do użytkownika. Najczęstszym wyznacznikiem podczas wyboru jest właśnie wzrost.
– U mężczyzn dobre narty muszą sięgać minimum do podbródka, a maksymalnie do czoła.
– U Pań, narty powinny sięgać od klatki piersiowej do nosa.

Jeśli chodzi o narty z rockerem (narty allroundowe) – do każdej wysokości należy doliczyć 5cm.
Krótsze narty warto wybrać w momencie, kiedy dopiero zaczynamy przygodę z narciarstwem, albo waży się dużo mniej niż wynosi przeciętna waga przy danym wzroście. Dłuższe narty zaś są odpowiednie dla osób z wyższą niż przeciętna wagą i dla tych, którzy jeżdżą szybko i agresywnie.

Doświadczeni narciarze mogą się już podejść do wyboru nart w sposób bardzo indywidualny. Znają już bowiem swój styl jazdy i potrafią do niego dopasować rodzaj nart i ich długość.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam wybór odpowiednich nart dla siebie. Połamania nóg!

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved