Ranking niszczarek biurowych - Jaką niszczarkę biurową wybrać?

Wbrew pozorom niszczarka to bardzo przydatne a często wręcz niezbędne urządzenie biurowe. Dzięki niej możemy niszczyć ważne dokumenty, które nie mogą wpaść w niepowołane ręce, zwłaszcza jeśli znajdują się w nich dane poufne. Nie możemy takich danych wyrzucić do kosza na śmieci, zwłaszcza ze względu na ustawę o Ochronie Danych Osobowych. Jeśli więc będziemy mieć dobrą niszczarkę będziemy mogli czuć się bezpiecznie, a poufne i ważne dokumenty nie wpadną w niepowołane ręce. Jeśli stoicie właśnie przed zakupem dobrej niszczarki biurowej – spójrzcie w nasz ranking a na pewno wybierzecie tę, która spełni wszystkie wasze wymagania!

1. Fellowes 53C

Fellowes 53C

Fellowes 53C – to świetna niszczarka przeznaczona do użytku domowego, głównie przez swoje małe rozmiary. Zniszczy jednorazowo nawet 10 kartek o gramaturze 70g na ścinki rozmiaru 4x35mm – co zwiększa poziom bezpieczeństwa. Szerokość wejścia to 220mm. Niszczarka poradzi sobie nie tylko z kartkami, ale również małymi zszywkami, płytami DVD/CD czy nawet kartami kredytowymi. Niszczarka ma osobne wejście i noże do niszczenia płyt DVD i kart kredytowych. Pojemność kosza wynosi 23 litry, zaś poziom zabezpieczeń niszczonego papieru to P-4/T-1. Niszczarka jest niezwykle prosta w obsłudze, ma wbudowaną funkcję automatycznego startu i stopu a także funkcję cofania, która przydaje się w momencie kiedy papier się zatnie. Niszczarkę niezwykle łatwo się opróżnia. Urządzenie należy do jednych z najlepszych niszczarek tego formatu do użytku domowego, które są dostępne na rynku.

2. Esperanza BLADE EN101

Esperanza BLADE EN101 – ta tania i wydajna niszczarka polecana jest przez wielu użytkowników. Co prawda pojemność kosza to tylko 10 litrów, a maksymalna ilość kartek do jednorazowego zniszczenia wynosi 5 sztuk, jednak niszczarka zmieli je na paseczki o szerokości zaledwie 7mm. Oprócz papieru niszczarka poradzi sobie również ze zszywkami. To świetna niszczarka do papieru do użytku domowego. Posiada automatyczną funkcję start/stop, która przyspiesza pracę. Funkcja cofania, którą zastosowano w niszczarce pozwala na wysunięcie niszczonego dokumentu. Niszczarka jest tania, wydajna, bardzo praktyczna i szybko niszczy dokumenty. Największą jej zaletą jest jej mały rozmiar, który chwali sobie wielu użytkowników.

3. MEDIATECH MT215

MEDIATECH MT215

MEDIATECH MT215 – ta prosta w użyciu niszczarka jest nie tylko bardzo praktyczna, ale również tania, dlatego tak często użytkownicy decydują się na jej zakup. Urządzenie zniszczy dokumenty szybko (na paski o szerokości 7mm). Niszczarka ma pojemność 7 litrów, jest więc mała, lekka (około 2kg.) i poręczna. Urządzenie zniszczy nie tylko papier, ale również folię, płyty DVD/CD czy karty kredytowe. Jednorazowo poradzi sobie z 5 kartkami o gramaturze 80g/m2. Niszczarka ma osobne ostrza do niszczenia płyt i kart kredytowych. Urządzenie ma wbudowaną funkcję autostartu i rewersu. Prędkość cięcia tego konkretnego modelu niszczarki to 2,5m/min. Poziom bezpieczeństwa zaś to: DIN P-1, O-1. Niszczarka jest więc wydajna i bezpieczna i sprawdzi się w każdym domu a nawet małej firmie czy biurze – przez wzgląd na wytrzymałość na poziomie niskiego obciążenia.

4. Argo Wallner FXD85B

Argo Wallner FXD85B

Argo Wallner FXD85B – to kolejne urządzenie, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Nadaje się do mniejszego biura i do użytku domowego. Wysokie parametry użytkowe niszczarki idące w parze z jej dobrą ceną to zalety tej niszczarki. Niszczarka wyposażona jest w okienko w obudowie, dzięki któremu widzimy czy należy ją już opróżnić. Urządzenie ma automatyczną funkcję start/stop i funkcję cofania papieru – czy to co każda dobra niszczarka powinna posiadać. Dodatkowo oczywiście, niszczarka poradzi sobie nie tylko z papierem, ale ma ona wbudowane dodatkowe ostrza do cięcia płyt czy kart kredytowych. Niszczarka jest również odporna na małe zszywki, nie musimy więc usuwać ich za każdym razem przed zniszczeniem dokumentu. Pojemność kosza na zniszczone dokumenty to aż 15 litrów. Niszczarka tnie szybko i drobno (ścinki o wymiarach 4x33mm). Maksymalnie za jednym razem niszczarka poradzi sobie ze zniszczeniem 8 kartek. Poziom bezpieczeństwa urządzenia: DIN 66399: P – 3 (były DIN – 3), zaś czas pracy niszczarki to 2 minuty – odpoczynku 30 minut.

5. Argo Kobra +1 CC4 ES

Argo Kobra +1 CC4 ES

Argo Kobra +1 CC4 ES – ta profesjonalna niszczarka zniszczy dokumenty na ścinki o wielkości 3,5x4mm – gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa. Model ten polecany jest głównie do średnich biur, urzędów – gdzie regularnie niszczy się ważne dokumenty. Jednorazowo niszczarka zniszczy aż 14 kartek papieru. Urządzenie pracuje bardzo cicho, co ceni sobie wielu użytkowników. Będzie on mógł pracować przez 24 godziny bez strachu o przegrzanie. Urządzenie wyposażone jest w system Energy Smart, w momencie przejścia w tryb czuwania, nie zużywa ono energii. Kosz ma pojemność aż 38,5 litrów, niszczarka ma też okienko by na bieżąco móc kontrolować zapełnienie kosza. Urządzenie ma oczywiście funkcję niszczenia zszywek, spinaczy, kart kredytowych. W przypadku wyjęcia kosza bądź zaklinowania się papieru, poza funkcją cofania, niszczarka automatycznie wyłącza się.

6. VAKOSS NISZCZARKA DO PAPIERU AP-4022K 10L

VAKOSS NISZCZARKA DO PAPIERU AP-4022K 10L

VAKOSS NISZCZARKA DO PAPIERU AP-4022K 10L – ta stosunkowo tania i mała niszczarka przeznaczona głównie do użytku domowego bądź do małej firmy, sprawdziła się u wielu użytkowników, dlatego też znalazła się w naszym rankingu. Jednorazowo poradzi sobie z 6 sztukami kartek papieru. Poradzi sobie jednak również ze zniszczeniem karty kredytowej czy laminowanych dokumentów. Niszczarka ma wbudowany tryb automatycznego uruchamiania i zatrzymywania, jak i funkcję cofania (kiedy papier się zatnie). Pojemność kosza niszczarki to 10 litrów, znajduje się w nim również otwór, dzięki któremu możemy kontrolować zapełnienie pojemnika. Szybkość cięcia to aż 3m/min. Niszczarka niszczy papier w skrawki (wstążki) o szerokości 6mm. Czas chłodzenia urządzenia to 40 minut na każde 2 minuty pracy. Silnik ma jednak wbudowaną ochronę przed przegrzaniem się. Niszczarka jest tania a dobra jakościowo, co potwierdza wielu użytkowników. Poziom bezpieczeństwa urządzenia: DIN 66399: P-2. Niszczarka jest lekka i mała, więc możemy trzymać ją nawet na biurku.

7. Tracer Cutter TRX-119

Tracer Cutter TRX-119

Tracer Cutter TRX-119 – ta niszczarka w dobrej cenie świetnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w większych firmach. Dokumenty niszczone są na skrawki o wielkości 5x18mm. Za jednym razem niszczarka może zniszczyć aż 10 kartek papieru. Poziom bezpieczeństwa niszczarki znajduje się na wysokim poziomie (P4). Niszczarka ma funkcję automatycznego startu i stopu a także funkcję cofania – gwarantuje to dużą funkcjonalność urządzenia. Niszczarka zabezpieczona jest również przed przegrzaniem się, przez co awaryjność sprzętu jest znikoma. Dodatkowo niszczarka wyposażona jest w ostrza, które poradzą sobie z cięciem płyt czy kart kredytowych. Pojemność kosza to 21 litrów, więc nie musimy go zbyt często opróżniać. Niszczarka niszczy papier z prędkością 1,5m/minutę. Kiedy włożymy do otworu niszczarki zbyt wiele kartek – miarka ilości papieru nas o tym poinformuje.

8. Fellowes Niszczarka 8C (4689601)

Fellowes Niszczarka 8C (4689601)

Fellowes Niszczarka 8C (4689601) – ten model niszczarki polecany jest głównie do użytku domowego, ale sprawdzi się również w małych biurach. Za jednym razem urządzenie zniszczy 8 kartek papieru A4 o gramaturze 70g na ścinki o wymiarach 4x35mm. Urządzenie poradzi sobie również z małymi spinaczami czy zszywkami a także z cięciem kart kredytowych. Funkcja start/stop jest mechaniczna, jednak blokada Safety Lock zabezpiecza niszczarkę przed jej przypadkowym uruchomieniem. Również kiedy kosz na ścinki jest wyjęty albo zdjęto głowicę urządzenia – zostanie ono automatycznie wyłączone. Kosz na ścinki ma pojemność 14 litrów. Sporym plusem urządzenia jest również funkcja cofania, która świetnie sprawdza się w przypadku zacięcia papieru – bez problemu poradzimy sobie z jego wyjęciem. Niszczarka na każde 3 minuty ciągłej pracy potrzebuje 30 minut odpoczynku. Jest zgrabna, mała i lekka (nie całe 4kg). Prędkość niszczenia dokumentów to 3m/minutę. Poziom bezpieczeństwa urządzenia to: DIN P4.

9. Omega ONP601S

Omega ONP601S

Omega ONP601S – to kolejna dobra niszczarka do dokumentów, której nie mogliśmy pominąć tworząc nasz ranking, najlepszych tego typu urządzeń. Model ten NP601Swyposażony jest w 7 litrowy kosz na śmieci. Zaletą urządzenia jest jej duża wytrzymałość (przy średnim obciążeniu), będzie doskonale sprawdzać się w domu albo małej firmie czy biurze. Niszczarka ta jest bardzo funkcjonalna i prosta w obsłudze, jednorazowo zniszczy nawet 6 arkuszy papieru A4/70g. Urządzenie tnie papier bardzo szybko (2,9/min), pozostają po kartce tylko paseczki o szerokości 6mm. Skuteczność i jakość urządzenia potwierdza certyfikat niemiecki TUV. Poziom bezpieczeństwa urządzenia to DIN1. Niszczarka ma automatyczne zabezpieczenie przeciw przegrzaniu. Niszczarka ma bardzo przystępną cenę a posiada wiele funkcji (automatyczny start/stop czy funkcja cofania).

10. Hsm Shredstar S5 6Mm (1041121)

Hsm Shredstar S5 6Mm (1041121) – ta cicha niszczarka zachwyciła wielu użytkowników i to właśnie ten model niszczarki był jednym z najczęściej wybieranych przez użytkowników. Poziom głośności urządzenia to zaledwie <62dB. Urządzenie sprawdzi się w małej firmie bądź w domu. Fotokomórka zainstalowana w niszczarce uruchamia ją automatycznie – wyłącza się ona również samoistnie po zniszczeniu dokumentów. Urządzenie posiada również funkcję cofania (kiedy zatnie się papier), tnie kartki papieru (6 sztuk jednocześnie) na paski szerokości 6mm. Prędkość niszczenia to 35mm/sekundę. Urządzenie to nie jest jednak przeznaczone do niszczenia płyt czy kart kredytowych – należy o tym pamiętać by nie zniszczyć urządzenia. Kosz na papier ma pojemność 12 litrów – łatwo się go opróżnia. Na górze urządzenia znajduje się czytelny wyświetlacz, który poinformuje nas o aktualnym stanie urządzenia (zasilanie, przegrzanie czy przeciążenie). Poziom bezpieczeństwa niszczarki: DIN 66399 P-2.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu niszczarki biurowej?

Oto parametry na jakie warto zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniej niszczarki biurowej dla siebie:

 

  1. Sposób niszczenia – to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza firmach i biurach gdzie dokumenty są bardzo ważne, osobiste i mają wiele poufnych informacji. Wtedy warto kupić niszczarkę, która nie tnie dokumentów na paski a na strzępy – tych już nikt nie poskłada…
  2. Pojemność kosza – jeśli dokumentów niszczycie naprawdę dużo, warto zainwestować w niszczarkę z dużym koszem, by nie musieć jej co chwilę opróżniać.
  3. Poziom hałasu – jeśli szukasz niszczarki dobrej, na użytek domowy albo do małego biura, zwróć uwagę na poziom wydzielanego przez nią hałasu, jeśli będzie działać głośno – po czasie na pewno będzie to bardzo uciążliwe.
  4. Tempo pracy i wydajność – to bardzo ważne parametry urządzenia tego typu, zwłaszcza jeśli kupujemy go do firmy w której często korzysta się z niszczarki. Niektóre modele mogą pracować naprawdę długo i nie grozi im przegrzanie.

Warto również zwrócić uwagę czy niszczarka ma zamontowane dodatkowe ostrza do niszczenia kart kredytowych czy płyt CD.

Po co mi dobra niszczarka do dokumentów?

Ze względów bezpieczeństwa i oszczędności czasu niszczarka przyda się w każdym biurze i każdej firmie – a nawet w naszym domu. Urządzenie zniszczy szybko ważne dokumenty, karty kredytowe czy płyty z danymi – tak, by już nikt nie mógł odzyskać z nich istotnych informacji, które zawarte były w dokumencie.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi wam wybór odpowiedniej niszczarki do swojego domu, małego biura czy dużej firmy.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2023 All Rights Reserved