Ranking niań elektronicznych - Jaką nianię elektroniczną wybrać?

Zastanawiasz się nad kupnem niani elektronicznej, która ułatwi Ci opiekę i kontrolę tego co dzieje się w dziecięcym pokoju, kiedy Ty przygotowujesz obiad, albo wieszasz pranie w ogródku? Nianie elektroniczne to dziś bardzo funkcjonalne urządzenia, niektóre nawet z podglądem na żywo. Wybór tego typu urządzeń na rynku jest naprawdę ogromny, warto więc wcześniej przejrzeć chociażby nasz ranking niań elektronicznych by sprawdzić, które z urządzeń były najchętniej kupowane i najczęściej polecane przez użytkowników w ubiegłym roku.
Urządzenia te możemy dokładnie dostosować do swoich potrzeb i preferencji.

 

1. TrueLife NannyCam

TrueLife NannyCam

TrueLife NannyCam – szukasz naprawdę dobrej niani elektronicznej z kamerką? przyjrzyj się temu modelowi, który został stworzony w oparciu o nowoczesne technologie. Czytelny ekran LCD sprawia, że ujrzymy na nim nawet najmniejsze szczegóły. Transmisja danych pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem jest niezawodna – dotyczy to nie tylko dźwięku ale także obrazu. Urządzenie ma również wbudowany termometr pokojowy. Niania samoistnie przestawia się na tak zwany nocny tryb. Nie musicie obawiać się przerwania sygnału. Niania zasilana jest bateryjnie, nie musimy się więc obawiać nagłego braku prądu. Nianie możemy używać praktycznie w każdych warunkach.

2. Babysense Niania Mobili Aukle V35

Babysense Niania Mobili Aukle V35

Babysense Niania Mobili Aukle V35 – to kolejna bardzo dobra niania elektroniczna, która jest nie tylko niezawodna, ale również odporna na uszkodzenia mechaniczne bo wykonana z wysokiej jakości tworzyw certyfikowanych (spełniają rygorystyczne normy). Niania posiada wbudowane dwie kamerki a także wygodny, spory wyświetlacz LCD, który daje nam wyjątkowo czytelny i wyrazisty obraz, dzięki któremu kontrola naszego maleństwa jest na naprawdę wysokim poziomie. Niania ma również wbudowaną opcję białego szumu a także bardzo przydatną opcję monitorowania oddechu.

3. Motorola Niania Mbp140

Motorola Niania Mbp140

Motorola Niania Mbp140 – jeśli szukasz dobrej i taniej niani elektronicznej, przyjrzyj się temu modelowi. Urządzenie posiada naprawdę dobre parametry techniczne, które zadowolą nawet najbardziej wymagających rodziców. Konfiguracja sprzętu jest bardzo prosta, każdy więc sobie poradzi z tym zadaniem. Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości, certyfikowanych tworzyw. W zestawie znajduje się moduł z mikrofonem, który podłączamy do kontaktu a drugi możemy zapiąć na klips chociażby do swojego ubrania, dzięki czemu mamy na naszą pociechę cały czas „ucho”. Moduł, który instalujemy w pokoju dziecka ma również funkcję lampki, która może ułatwiać zasypianie i lekko oświetlić pomieszczenie. Niania ta rejestruje jednak tylko dźwięk.

 

4. Xblitz Kinder

Xblitz Kinder

Xblitz Kinder – jeśli szukasz naprawdę dobrej niani elektronicznej z kamerką, a cena jest dla Ciebie kwestią drugorzedną – przyjrzyj się temu modelowi. Urządzenie to działa całkowicie bezprzewodowo daje nam więc naprawdę duży komfort użytkowania. Niania w całości wykonana jest z najwyżej jakości, certyfikowanych tworzyw, jest więc wytrzymała i niepodatna na uszkodzenia. Nie musimy się martwić o jakieś awarie sprzętu, posłuży nam niezawodnie przez długi czas. Niania zapewnia dwukierunkową komunikację – nie tylko będziemy widzieć i słyszeć dziecko – ale kiedy będzie starsze – będzie mogło do nas mówić, a my do niego – coś jak walkie talkie. Dodatkowo niania ma funkcję pomiaru temperatury dziecka i otoczenia a także można dzięki niej włączyć dziecku kołysanki.

5. Bayby Niania Elektroniczna Bbm 7005

Bayby Niania Elektroniczna Bbm 7005

Bayby Niania Elektroniczna Bbm 7005 – to niania elektroniczna, która rejestruje tylko dźwięk, ale ma przystępną cenę i wielu użytkowników ceni sobie jej niezawodność. Bez trudności dopasujemy urządzenie do indywidualnych potrzeb, a co najważniejsze – umożliwia nam komunikację dwukierunkową. Na wypadek utraty łączności z drugim urządzeniem – sprzęt powiadomi nas o tym; dodatkowo powiadomi nas też o rozładowaniu baterii. Mikrofon w urządzeniu tym jest niesamowicie czuły a jakość dźwięku znajduje się na najwyższym poziomie. Oba odbiorniki zasilane są bateriami. Możemy płynnie regulować głośność urządzeń.

6. Motorola Niania Elektroniczna Hd Connect (Mbp855)

Motorola Niania Elektroniczna Hd Connect (Mbp855)

Motorola Niania Elektroniczna Hd Connect (Mbp855) – to kolejna niania elektroniczna, stworzona dla tych rodziców, którzy cenią sobie komfort użytkowania tego typu urządzeń. Podłączenie sprzętu jest niezwykle proste, każdy więc poradzi sobie z tym zadaniem. Urządzenie wykonane jest z niezwykle trwałych i certyfikowanych komponentów, możemy więc mieć pewność, że urządzenie posłuży nam długo i niezawodnie. Niania ta ma podgląd na żywo, możemy zdalnie obracać i nachylać obiektyw kamery, dzięki czemu możemy mieć podgląd na malucha i cały pokój. Możemy też przy pomocy niani odtwarzać kołysanki co może okazać się niezwykle przydatne kiedy dziecko często wybudza się w nocy albo ma trudności z zasypianiem. W zestawie z nianią otrzymujemy specjalny uchwyt, dzięki któremu możemy kamerkę przymocować np. do ramy łóżeczka.

7. Motorola MBP 667 Connect

Motorola MBP 667 Connect

Motorola MBP 667 Connect – kolejnym doskonałym urządzeniem do kontrolowania pokoju dziecka jest ten model niani elektronicznej. Jeśli lubisz urządzenia z wyższej półki – tu się nie zawiedziesz. Urządzenie rejestruje nie tylko dźwięk, ale również obraz – zasilane jest sieciowo, więc nie musimy obawiać się rozładowania baterii w najmniej odpowiednim momencie. Zarówno podłączenie jak i skonfigurowanie urządzenia jest wyjątkowo łatwe i przebiega niemal błyskawicznie. Kamera łączy się z siecią Wi-fi, więc może działać bezprzewodowo. Urządzenie kompatybilne jest zarówno z komputerem, laptopem, tabletem czy telefonem. Niania kontroluje również temperaturę otoczenia. Dzięki urządzeniu możemy też zdalnie odtworzyć dziecku kołysanki.

8. TrueLife NannyCam V24

TrueLife NannyCam V24

TrueLife NannyCam V24 – to kolejne proste w obsłudze i uniwersalne urządzenie, które ułatwi rodzicom opiekę nad maleństwem. Niania ma naprawdę spory ekran LCD, który jest bardzo wyrazisty i czytelny. Samo zainstalowanie niani zajmie wam zaledwie kilka minut i każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Stabilny i niezakłócony sygnał producent zapewnia w odległości do 100 metrów. Kiedy wolna przestrzeń zasięgu jest większa wtedy zwiększa się nawet do 300 metrów. Niani można używać w różnorodnych warunkach.

9. Alecto Niania Elektroniczna Dvm-200

Alecto Niania Elektroniczna Dvm-200

Alecto Niania Elektroniczna Dvm-200 – przedstawione urządzenie jest stworzone do intensywnej eksploatacji. Nie musimy obawiać się usterek czy zakłóceń i problemów z łącznością – co dla wielu rodziców jest priorytetem. Ten bezawaryjny sprzęt posłuży długie lata – jest w końcu przydatny nie tylko przy malutkich dzieciach. Urządzenie zapewnia dwukierunkową komunikację, dzięki czemu kontrola i opieka nad maleństwem staje się jeszcze prostsza. Maksymalny zasięg modelu wynosi 300 metrów, jeśli jednak będziemy używać jej w budynku (przez ściany, podłogi…) zasięg zmniejszy się. Niania elektroniczna rejestruje nie tylko dźwięk ale również obraz, zapewnia też funkcję odtwarzania kołysanek a także ma opcję pomiaru temperatury.

10. Babyphone Tattou TIO Night Light

Babyphone Tattou TIO Night Light

Babyphone Tattou TIO Night Light – ostatnim urządzeniem na naszej top liście jest niania elektroniczna, która umożliwia rejestrację dźwięków w pomieszczeniu gdzie odpoczywa nasz maluch. Sprzęt może być użytkowany praktycznie w każdych warunkach, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Niania wykonana jest przez belgijskiego producenta, który cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. Urządzenie posłuży nam naprawdę długo, a co najważniejsze – bezawaryjnie. Sprzęt jest prosty w obsłudze a jego konfiguracja zajmie parę minut. Sterowanie nianią odbywa się przy pomocy dedykowanej aplikacji. Dzięki urządzeniu możemy też odtworzyć dziecku kołysanki. Ciekawą opcją jest to, że niania chroniona jest hasłem, dlatego też nieupoważnione osoby nie będą miały do niej dostępu.

 

Charakterystyka najlepszych niań elektronicznych?

Ilu rodziców, tyle wymagań. Nie łatwo jest więc jednoznacznie stwierdzić jaka niania elektroniczna będzie najlepsza – jedni chcą by rejestrowała zarówno dźwięk jak i obraz w doskonałej jakości, innym wystarczy rejestracja dźwięku, jeszcze inni chcą urządzenia wielofunkcyjnego, które posłuży lata.

Na co więc zwrócić uwagę przed zakupem niani elektronicznej?

Rodzaj urządzenia – na rynku znajdziemy nianie elektroniczne standardowe i audio. Oczywiście rejestrowanie obrazu jest przydatną funkcją, ale nie każdy rodzic potrzebuje tego typu opcji.

  • Zasięg – im większy zasięg tym lepiej, należy jednak pamiętać, że maksymalny zasięg, jaki podają producenci to zasięg „w linii prostej”. Jeśli niania będzie działać w budynku – przez ściany i inne zakłócenia – zasięg ten zmniejsza się. Osoby, które posiadają naprawdę duży dom, warto by przemyślały zakup dodatkowego wzmacniacza sygnały, dzięki któremu będą mieć pewność, że łączność między odbiornikiem a nadajnikiem nie będzie się „gubić”.
  • Jakość obrazu i dźwięku – wysoka jakość tych dwóch parametrów daje nam pewność, że urządzenie będzie działało doskonale, niezawodnie a przy tym będzie bardzo komfortowe. Warto sprawdzić więc nie tylko sam obraz, ale również to czy mikrofon urządzenia jest wystarczająco czuły. Warto też zwrócić uwagę na to, czy urządzenie ma aktywne tłumienie niepożądanych zakłóceń czy szumów.
  • Zasilanie – na rynku dostępne są nianie elektroniczne zasilane bateryjnie, akumulatorowo albo sieciowo. Każde rozwiązanie niesie za sobą zarówno plusy jak i minusy – to rodzic powinien się zastanowić jaki rodzaj zasilania będzie dla niego najbardziej komfortowy.
  • Komunikacja dwukierunkowa – taka funkcja jest aktualnie dostępna niemal w każdej niani elektronicznej. To ciekawa opcja, dzięki której rodzic może prowadzić konwersacje z dzieckiem z innego pomieszczenia. W takim przypadku zarówno maluch jak i starsze dziecko będą czuć się bezpiecznie.
  • Pomiar temperatury otoczenia – zbyt niska albo zbyt wysoka temperatura powietrza w pokoju dziecka może wpływać niekorzystnie na jego samopoczucie. Niania elektroniczna, która kontroluje ten parametr może okazać się bardzo pomocna,
  • Dodatkowe funkcje – mowa tu o monitorowaniu oddechu dziecka, albo odtwarzaniu kołysanek bądź o możliwości „lampki” w urządzeniu.
  • Jak działa niania elektroniczna z kamerą?

Niania elektroniczna z kamerą pozwala nam obserwować zarówno dziecko jak i całe pomieszczenie w którym przebywa. To zdecydowanie zwiększa jego bezpieczeństwo a nasz spokój. Obraz możemy wyświetlać na telefonie, laptopie czy tablecie. W urządzeniach z wyższej półki możemy zdalnie obracać kamerę albo nachylać jej kąt.

Mamy nadzieję, że nasz ranking najlepszych niań elektronicznych pomoże Wam w wyborze odpowiedniego urządzenia dla jeszcze lepszej opieki waszego maleństwa!

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved