Najlepsze kubki niekapki

Znajdź najlepsze kubki niekapki dla niemowląt i małych dzieci, aby mieć pewność, że kupisz taki, który działa, jest trwały i łatwy do czyszczenia. Tutaj znajdziesz recenzje i rekomendacje dotyczące najlepszych kubków niekapków i nie tylko.

Kubki niekapki dla małych dzieci

Poruszanie się po alejkach ze sprzętem dla maluchów i niemowląt może być bardzo zniechęcające i często wydaje się niemożliwe, aby wiedzieć, który kubek niekapek najlepiej kupić dla naszych dzieci. Jest tak wiele opcji i wszystkie twierdzą, że są „najlepsze”!

Aby pomóc, ta lista zawiera przegląd popularnych stylów i materiałów, przedstawia najlepsze wybory i podaje powody każdego wyboru.

1. B.Box innowacyjny kubek bidon z obciążoną słomką

Innowacyjne kubki niekapki z obciążoną słomką

Innowacyjny kubek, dzięki obciążanej słomce dziecko jest w stanie pić z niego nie zależnie od konta nachylenia. Rurka zawsze podąża za płynem. Kubek posiada bardzo szczelne zamknięcie które całkowicie uniemożliwia wylewanie lub przeciekanie zawartości kubka. Dzięki wyprofilowanym uchwytom dziecko bardzo łatwo i wygodnie utrzymuje kubek w dłoniach. Można go myć w zmywarce bez ryzyka że utraci on swoje właściwości. Wykonany z bezpiecznego tworzywa.

PLUSY
  • Szczelne zamknięcie
  • Obciążona słomka
  • Wyprofilowane chwyty
MINUSY

brak

2. Akuku Bidon Ze Słomką i Odważnikiem 250ml

Kubki niekapki Akuku posiadają obciążoną słomkę

Bardzo ciekawa propozycja które zachęca wyglądem do korzystania z kubka, ale jest przy tym praktyczny. Kubek Akuku posada słomkę zakończoną odważnikiem która umożliwia dziecku picie pod każdym kontem. Wykonany został z nowoczesnego tworzywa które nie rysuje się i nie przebarwia. Materiał z którego został wykonany nie powoduje zmiany smaku przechowywanych w nim napojów. Nie wydziela zapachu, nie uwalnia do pożywienia żadnych substancji. Kubek Akuku jest bardzo odporny na uszkodzenie.

PLUSY
  • Wygląd
  • Cena
  • Odważnik przymocowany do słomki
MINUSY

brak

3. Avent kubek niekapek bidon ze słomką

Avent kubki niekapki bidony ze słomką i uchwytem

Avent to bardzo wytrzymały kubek. Da się go rozłożyć na części pierwsze dzięki czemu mamy możliwość go solidnie umyć. Woda przez słomkę leci dość wolno dzięki czemu ciężko się zakrztusić pijąc z niego. Brak obciążnika w słomce sprawia że można z niego pić kiedy kubek jest skierowany tylko w jedną stronę. Ergonomiczna konstrukcja tego kubka sprawia że dzieci nie mają problemu łapać go małymi rączkami.

 

PLUSY
  • Ergonomiczne uchwyty
    Miękka słomka
MINUSY
  • Brak obciążnika w słomce
Wniosek

Przejście na kubek to kolejny kamień milowy, który Twoje dziecko osiągnie, gdy będzie gotowe. Pamiętaj, aby dać dziecku wiele okazji do doskonalenia tej nowej umiejętności.

A jeśli jeden kubek nie działa, wypróbuj inny o innym designie. Twój pediatra jest wspaniałym źródłem odpowiedzi na wszelkie inne pytania dotyczące odstawiania dziecka od kubka.

Czy Twoje dziecko potrzebuje kubka niekapka?

Kolejnym kamieniem milowym w życiu Twojego dziecka jest przejście od piersi lub butelki do miseczki.

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) sugeruje pełne przejście z butelek na kubki przed ukończeniem przez dziecko 24 miesięcy. Może to pomóc w zapobieganiu próchnicy i innym problemom stomatologicznym.

Kubki niekapki to dobry sposób na wypełnienie luki między butelką a otwartym kubkiem, ponieważ zapobiegają rozlewaniu, a jednocześnie zapewniają dziecku większą niezależność.

Twoje dziecko może nie przyjąć pierwszej opcji, którą mu przedstawisz, ale próbuj dalej! Kluczem do sukcesu jest wybór kubków odpowiednich do wieku i etapu rozwoju dziecka.

Kiedy i jak wprowadzić kubek niekapek

Możesz wypróbować kubek niekapek dla dziecka już w wieku 4 miesięcy, ale nie ma potrzeby rozpoczynania zmiany tak wcześnie.

Niektórzy sugerują zaproponowanie dziecku kubka niekapka już w wieku około 6 miesięcy, mniej więcej w czasie, gdy zaczyna ono spożywać pokarmy stałe. Inne źródła podają, aby rozpocząć zmianę bliżej 9 lub 10 miesięcy.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wprowadzić kubek niekapek:

Młodszym dzieciom podawaj kubek niekapek z czystą wodą między regularnymi posiłkami.
Nie pozwól dziecku raczkować lub chodzić po domu z kubkiem niekapkiem przez cały dzień. Może to wpłynąć na ich apetyt i spowodować problemy z zębami, takie jak próchnica.
Na początek najlepsze napoje do kubków to mleko matki, mleko i woda. Jeśli oferujesz sok, rozcieńcz go wodą. Woda to najlepszy wybór pomiędzy posiłkami i przekąskami.
Jeśli Twoje dziecko nie radzi sobie dobrze z jednym rodzajem kubka, wypróbuj inny. Nie wszystkie kubki będą działać dla wszystkich niemowląt i małych dzieci.
Ogólnie pamiętaj o cierpliwości. Nauka obsługi kubka to umiejętność, której opanowanie może zająć Twojemu maluchowi trochę czasu.

Często zadawane pytania odnośnie kubków niekapków

Przy odpowiednim nadzorze kubki niekapki są świetnym narzędziem. Pomagają przygotować malucha do obsługi normalnej butelki.

Ale jeśli nie będziesz ostrożny, mogą również powodować pewne problemy, podobnie jak butelki.

Ostrzeżenie

Największe niebezpieczeństwo stwarzają małe dzieci, które mogą nosić ze sobą kubki niekapkowe. Dzieci w tym wieku wciąż są niepewne na nogach. Wciąż uczą się, jak się poruszać, a ich równowaga często może zostać zachwiana.
Potencjalnym minusem jest to, że kubki niekapki mogą zranić dzieci, które uznają, że dobrym pomysłem byłoby picie z nich podczas chodzenia. Dziobki znajdują się w ich ustach, a jeśli upadną podczas chodzenia i picia, dzióbek może skaleczyć twarz lub wnętrze ust.

Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa kubków niekapków:

Nie pozwól dziecku chodzić z kubkiem niekapkiem lub, co gorsza, zasypiać z nim w ustach.
Wymień wszystkie pęknięte lub złamane części, aby dziecko nie zraniło się. Pęknięcia mogą również zawierać pleśń lub bakterie i są trudniejsze do utrzymania w czystości.
Nie pozwól dziecku pić soku lub mleka przez dłuższy czas, aby uniknąć uszkodzenia zębów.
Nie pozwól dziecku używać jednego kubka powyżej 2 roku życia. Kubki niekapki mają charakter przejściowy i należy ich używać tylko do momentu, gdy dziecko będzie mogło przejść do właściwych butelek.

Na pewno warto mieć kilka. W przypadku gdybyś jakiś zgubił zawsze będziesz miał zapasowy.

Przede wszystkim nie martw się. Twoje dziecko będzie podążać własnym tempem i dopóki będziesz cierpliwy i będziesz próbował, w końcu zacznie z niego korzystać.

Każde dziecko jest inne, a niektóre nawet nie korzystają wcale z kubków niekapków  i od razu używają zwykłych kubków.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2022 All Rights Reserved