Jaki jest najlepszy nocnik dla dziecka

Nie będziemy kłamać. Trening nocnikowy nie jest tam z jedną z ulubionych prac rodzicielskich. Jaka jest jasna strona tej nauki? Kiedy Twoje dziecko skończy z pieluchami, będzie pewne że było warto podjąć się tego zadania. Więc kiedy ty i twój maluch jesteście gotowi, aby poradzić sobie z tym rodzicielskim rytuałem przejścia, kup nocnik lub nakładkę na sedes.

Nocnik kontra nakładka na sedes

Istnieją dwie opcje nauki korzystania z nocnika: wolnostojący nocnik lub siedzisko dla dzieci, które pasuje do standardowej toalety.

Nocnik jest przenośny i łatwy do siedzenia dla Twojego dziecka, ponieważ jest to miniaturowa wersja zwykłej toalety. Ale będziesz musiał wyrzucać zawartość nocnika do zwykłej toalety, a następnie wyczyścić go po każdym użyciu. Nocnik zajmuje też trochę miejsca.

Z drugiej strony nakładka na sedes nie zajmuje dodatkowej przestrzeni w łazience, ponieważ po prostu spoczywa na zwykłej desce sedesowej. Nie musisz się martwić, że Twoje dziecko wpadnie do łóżka, ponieważ siedzisko pomniejsza otwór w toalecie i pozwala maluchowi spokojnie usiąść bez konieczności balansowania. Za to bardzo możliwe że będziesz potrzebować podnóżka, aby pomóc dziecku w dojściu do siedzenia. Nakładę na sedes należy też ściągać kiedy dorośli chcą skorzystać z toalety.

Potrzebujesz nocnika dla dziecka czy siedziska?

Wiele małych dzieci jest onieśmielonych/przerażonych rozmiarem toalety, więc rozpoczęcie od nocnika może być krokiem we właściwym kierunku, jeśli chodzi o naukę korzystania. Jeśli chcesz całkowicie pominąć nocnik, co w przypadku niektórych dzieci jest całkowicie w porządku, zalecamy zakup nakładki na sedes, którą można założyć na zwykłą deskę sedesową. Większość rodziców uważa, że ​​dodanie nakładki na sedes pomaga dziecku czuć się bardziej komfortowo i zrelaksowanym. (Możesz również dodać stołek schodkowy, aby dzieci mogły same dotrzeć do siedzenia.)

Kiedy potrzebujesz nocnika lub siedziska?

Prawdopodobnie w wieku od półtora do trzech lat zauważysz, że maluch nie potrzebuje tylu zmian pieluch, ponieważ nie chodzi tak często do łazienki. To świetny wskaźnik, że Twój maluch może być gotowy do treningu toaletowego.

Który nocnik lub siedzisko jest najlepsze?

Wybór nocnika lub siedziska zależy od tego, co Twoim zdaniem będzie najlepsze dla Twojej rodziny.

1. Tega nakładka sedesowa na sedes wc antypoślizgowa

Tega to najpopularniejsza nakładka sedesowa na wc

Nakładka sedesowa renomowanej firmy Tega, to jeden z popularniejszych wyborów wśród rodziców. W 100% spełnia swoją funkcje. Stabilnie trzyma się sedesu dzięki antypoślizgowym krawędziom. Pasuje ona do wszystkich standardowych toalet. Warto zaznaczyć że model tej nakładki występuje w wielu wariantach kolorystycznych i z różnymi nadrukami. Więc każdy rodzić z łatwością powinien znaleźć nakładę która spodoba się dziecku.

PLUSY
 • Antypoślizgowe krawędzie
 • Łatwa w zakładaniu
MINUSY

brak

2. Nakładka sedesowa do toalety + podnóżek podest

nakładka sedesowa z podestem zestaw

Tym razem ta sama nakłada firmy Tega baby która wystąpiła już w tym zestawieniu tylko dodatkowo wyposażona w podnóżek. Warto wybrać ten zestaw jeśli Twoje dziecko samo potrafi już korzystać z toalety a problemem jest wysokość sedesu. Górna powierzchnia podnóżka została pokryta antypoślizgowym tworzywem, który zapewnia stabilność i bezpieczeństwo. Podnóżek nadaje się wszędzie tam gdzie dziecko go potrzebuje, nie tylko w ubikacji

PLUSY
 • Zestaw nakładka sedesowa + podnóżek
MINUSY

brak

3. Nocnik toaleta TRON miękka nakładka + wyjmowany wkład

nowoczesny nocnik tron

Nocnik tron to komfortowe rozwiązanie dla Ciebie i Twojego dziecka dzięki miękkiemu i zdejmowanemu siedzeniu. Siedzenie jest miękkie i bardzo przyjemne w dotyku oraz zapewnia bezpieczeństwo dla skóry dziecka. Bardzo łatwy w czyszczeniu dzięki wyjmowanemu wkładowi/pojemnikowi który pozwala na dokładne umycie pod bieżącą wodą. Bardzo praktyczny wybór dla dziecka od 1 do 5 roku życia

PLUSY
 • miękkie, zdejmowane siedzisko
 • łatwe czyszczenie
 • dodatkowa pokrywka
MINUSY

brak

4. Pisuar nocnik dla chłopca na ścianę żabka

Najlepszy nocnik pisuar dla dziecka chłopca

Pisuar nocnik dla dziecka w kształcie żaby to produkt idealny dla chłopców w celu nauki załatwiania swoich potrzeb w pozycji stojącej. Zapewnia dziecku mnóstwo frajdy dzięki  kołowrotkowi zamontowanemu w środku pisuaru i sprawia że dziecko bardzo szybko uczy się „celności”. Pisuar bardzo łatwo się czyści, wystarczy wyjąć go z obudowy i umyć pod bieżącą wodą. Pisuar posiada przyssawki które pozwalają przykleić go na odpowiednią wysokość wymaganą dla każdego dziecka

PLUSY
 • Możliwość dostosowywania wysokości do wzrostu
 • Bardzo łatwy montaż
 • Cena
MINUSY

brak

5. Ikea lockig nocnik antypoślizgowy z wkładką

Najlepszy nocnik ikea antypoślizgowy

Tradycyjny nocnik, standardowe rozwiązanie dla wszystkich dzieci. Idealny dla chłopców i dziewczynek. Wygodny, poręczny oraz  łatwy w czyszczeniu a dzięki antypoślizgowej podkładce również stabilny. Nocnik posiada idealną wysokość dzięki czemu dzieci są w stanie same na nim usiąść. Solidne i ergonomiczne wykonanie

PLUSY
 • Lekki
 • Łatwy do przestawiania
 • Wyciągana wkładka
MINUSY

brak

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nocnika

Gotowość

Ustalenie, kiedy Twoje dziecko jest gotowe do rozpoczęcia nauki korzystania z nocnika, może być trudne. W wieku 18 miesięcy dzieci są zwykle gotowe fizjologicznie, ponieważ ich pęcherz i układ pokarmowy dojrzały. Jednak zazwyczaj nie są gotowi poznawczo w tym wieku, co oznacza, że ​​ich umysły nie są wystarczająco dojrzałe, aby pamiętać o korzystaniu z nocnika i ignorować wszelkie rozproszenia.

Gotowość poznawcza zwykle pojawia się w wieku około 2 lat. Rodzice i opiekunowie powinni również pamiętać o umiejętnościach motorycznych potrzebnych do nauki korzystania z nocnika, takich jak potrzeba pójścia do łazienki, siedzenie nieruchomo na nocniku i inne. Co więcej, istnieją również wskazówki dotyczące gotowości emocjonalnej i społecznej, na które należy zwracać uwagę, takie jak uzyskanie większej niezależności i świadomości innych osób korzystających z toalety. . Zawsze pomocne jest ustne wyjaśnienie maluchowi, jak działa toaleta, aby pomóc mu z każdym niepokojem, jaki może mieć.

Styl życia

Przed rozpoczęciem nauki korzystania z nocnika zastanów się, ile masz miejsca na dodatkową toaletę. Chociaż nie są bardzo duże, nocniki zajmują trochę miejsca, ale na rynku dostępne są również inne opcje oszczędzające miejsce, takie jak sedesy do ćwiczeń toaletowych.

Dodatkowe cechy

Kiedy zdecydujesz, że nadszedł czas na zakup nocnika, poproś dziecko, aby pomogło Ci zdecydować, który kupić. Niektóre toalety treningowe mają dodatkowe funkcje, takie jak dźwięk spłukiwania i uchwyt na papier toaletowy. Te dodatkowe funkcje dają dzieciom poczucie posiadania nocnika, ponieważ wygląda i brzmi jak nocnik, którego używa ich starsze rodzeństwo lub rodzic i opiekun.

Jeśli twoje dziecko ma starsze rodzeństwo, może dobrze sobie poradzić z nocnikiem, który ma dodatkową funkcję, taką jak stołek, ponieważ chce zachowywać się jak jego starszy brat lub siostra.

Najlepsze nocniki dla dziecka i często zadawane pytania

Nocnik jest często używany zamiast toalety dla dorosłych. Powinny być umieszczone w miejscu, które jest wygodne dla dziecka i łatwe do opróżnienia. Twoje dziecko może ćwiczyć siedzenie i używanie go, gdy poczuje potrzebę pójścia do łazienki.

Najłatwiejszym sposobem na przejście do toalety jest użycie pierścienia, który jest umieszczany na górze pełnowymiarowej deski sedesowej. Ten rodzaj siedziska pierścieniowego sprawi, że Twoje dziecko poczuje się bezpieczniej i wyeliminuje ryzyko upadku w toalecie. Aby pomóc dziecku wygodnie dotrzeć do siedzenia, może być konieczne dodanie stołka schodkowego.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved