Ranking odplamiaczy - Jaki odplamiacz wybrać?

Dobry odplamiacz to detergent znany od lat. Dzięki niemu pozbywamy się uporczywych plam z naszych ubrań, tkanin czy tekstyliów domowych. Służy do usuwania zabrudzeń, które nie zostały usunięte podczas zwykłego prania. Od wielu czynników zależy skuteczność takiego detergentu, jeśli więc zastanawiasz się który produkt będzie naprawdę skutecznym środkiem do odplamiania, spójrz w nasz ranking, który powstał na podstawie opinii innych użytkowników.

1. Frosch Baby Odplamiacz Do Ubrań Dziecięcych Spray 500Ml

Frosch Baby Odplamiacz Do Ubrań Dziecięcych Spray 500Ml

Frosch Baby Odplamiacz Do Ubrań Dziecięcych Spray 500Ml – to doskonały detergent do odplamiania ubrań dziecięcych. Produkt bardzo skutecznie usuwa plamy z dziecięcego przewijaka, krzesełka do karmienia, czy z zabawek (nadających się do mycia). Środek to przede wszystkim doskonale dobrana formuła, jest skuteczna, ale delikatna – z prowitaminą B5. Odplamiacz ten powstał na bazie naturalnych składników, nie wywołuje więc reakcji alergicznych. Produkt został przetestowany dermatologicznie. W składzie produktu nie ma żadnych substancji zapachowych czy barwników, a opakowanie nie obciąża zbytnio środowiska naturalnego. Zarówno butelka jak i zakrętka są wytwarzane z tworzywa sztucznego, który pochodzi z recyclingu – po zużyciu można je ponownie przetworzyć.

2. Vanish Odplamiacz W Sprayu Oxi Action Intelligence Plus 500Ml

Vanish Odplamiacz W Sprayu Oxi Action Intelligence Plus 500Ml

Vanish Odplamiacz W Sprayu Oxi Action Intelligence Plus 500Ml – to kolejny bardzo dobry odplamiacz w sprayu, który już długo gości na rynku. Usuniesz nim niemal wszystkie plamy i zabrudzenia. Produkt wystarczy nanieść na plamę (najlepiej z obu stron materiału), zostawić na 5 minut a potem wyprać jak zazwyczaj. Produkt jest wyjątkowo komfortowy w użyciu i wydajny. Można go stosować zarówno do białych jak i kolorowych tkanin; nie musimy się więc obawiać o odbarwienia czy zniszczenia nawet delikatnych tkanin.

3. Sil 500Ml Flecken-Spray Niemiecki Spray Na Plamy

Sil 500Ml Flecken-Spray Niemiecki Spray Na Plamy

Sil 500Ml Flecken-Spray Niemiecki Spray Na Plamy – to kolejny dobry środek do usuwania plam, który poradzi sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami. To środek uniwersalny, można go więc stosować na wszystkich rodzajach tkanin. Środek aplikujemy na plamę jak standardowy spray, albo jako aktywną pianę, potem pozostawiamy całość na maksymalnie 10 minut i pierzemy jak zawsze.

4. Frosch Mydło Marsylskie Odplamiacz W Sprayu 500 Ml

Frosch Mydło Marsylskie Odplamiacz W Sprayu 500 Ml

Frosch Mydło Marsylskie Odplamiacz W Sprayu 500 Ml – jeśli szukasz dobrego, sprawdzonego i skutecznego odplamiacza polecanego przez użytkowników i dostępnego w drogeriach czy marketach – zwróć uwagę na ten produkt. Dobra jakość, wydajność i dobra cena – to wszystko charakteryzuje ten środek odplamiający. Ten tani odplamiacz nie odbarwia tkanin, można go więc stosować nawet na kolorowych i delikatnych tkaninach. Środek skutecznie usuwa plamy i zabrudzenia również z tłuszczu, oleju, sosów, czekolady, szminek, makijaży czy warzyw i owoców. Odplamiacz należy miejscowo nałożyć na plamę, odczekać 10 minut i wyprać w pralce jak zwykle – w przypadku kolorowych tkanin, warto jednak w niewidocznym miejscu zrobić test koloru.

5. Sil Odplamiacz w żelu 1,3l

Sil Odplamiacz w żelu 1,3l

Sil Odplamiacz w żelu 1,3l – to kolejny dobry środek odplamiający często wybierany przez użytkowników. Odplamiacz ten może być stosowany na wszystkie rodzaje tkanin, nie musisz więc kupować kilku preparatów do odplamiania – ten poradzi sobie z każdą plamą na każdym typie materiału. Produkt jest skuteczny i ma wszechstronne zastosowanie. Środek możemy aplikować prosto na plamę albo dodawać do proszku czy żelu. Preparat ten sprzedawany jest w dużej, ekonomicznej butelce; wystarczy więc na długi czas.

6. Dr BECKMANN odpl 50 ml SMAR,OLEJ,TER

Dr BECKMANN odpl 50 ml SMAR,OLEJ,TER

Dr BECKMANN odpl 50 ml SMAR,OLEJ,TER – to środek od znanego i renomowanego producenta, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. To innowacyjny produkt, który wyróżnia się ponadprzeciętną skutecznością. Środek ten zawiera innowacyjny kompleks przeciw tłuszczowy, więc możemy mieć pewność, że pomoże nam pozbyć się nawet najbardziej uporczywych plam. Preparat usunie plamy z tłuszczu, wosku ze świec, oleju przemysłowego, smoły. Dla wielu użytkowników to doskonały i niezastąpiony odplamiacz. Środek wystarczy nałożyć na plamę przy pomocy sztyftu, pozostawić do nasiąknięcia; następnie wystarczy preparat wytrzeć suchą szmatka i wyprać tkaninę w pralce.

Poradnik zakupowy

Najlepszy preparat do odplamiania tkanin?

Zakup dobrego odplamiacza do tkanin wcale nie jest tak prosty jak by się wydawało. Nie wszystkie preparaty są tak skuteczne jak byśmy tego oczekiwali. Jak zatem wybrać naprawdę skuteczny odplamiacz? Przede wszystkim zwróć uwagę na kwestie takie jak:

– Czy odplamiacz nadaje się zarówno do koloru jak i do bieli. Jeśli tylko do jednej grupy tkanin – będziemy musieli kupić dwa różne środki. Nie warto używać do białej tkaniny odplamiacza do koloru, ponieważ materiał może się odbarwić.
– Sposób aplikacji – niektóre środki stosuje się miejscowo, inne dodaje do proszku czy żelu podczas prania odzieży w pralce. Możemy znaleźć na rynku preparaty dostępne w żelu, sztyfcie czy spray – możemy więc wybrać opcję najwygodniejsza dla nas. Wszystko również zależy od plam, jeśli na odzieży powstała mała plamka np. z oleju, warto zastosować wtedy odplamiacz do stosowania miejscowego.
– Przeznaczenie – o tym już wspomnieliśmy, należy sprawdzić do jakiego rodzaju plam i do jakich tkanin stosuje się dany preparat.
– Skład – jeśli szukasz dobrego odplamiacza do dziecięcych ubranek, zabawek czy wyposażenia – wybierz produkt hipoalergiczny, o naturalnym składzie.
– Namaczanie ubrań – nie dla wszystkich namaczanie jest komfortowe, czasami chcemy się szybko pozbyć plamy – warto więc sprawdzić informacje dołączone do ulotki preparatu.

Odplamiacz a wybielacz?

Wciąż wiele osób myli odplamiacz z wybielaczem, a są to zupełnie dwa różne produkty – pomyłka z ich zastosowaniem może mieć opłakane skutki dla tkaniny. Odplamiacz przede wszystkim służy do wywabiania plam, zaś wybielacz służy owszem do usuwania plam, ale tylko i wyłącznie z jasnych tkanin. Wybielacz ma za zadanie przywrócić blask i świeżość starym, poszarzałym ubraniom, firanom, tekstyliom domowym.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam wybór odpowiedniego środka odplamiającego!

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved