Ranking wałków do malowania - Jaki wałek do malowania wybrać?

Kiedy tylko planujesz remont domu czy mieszkania, niemal zawsze wiąże się to z malowaniem – a co za tym idzie – z wyborem odpowiedniej farby i wałka. Na efekt końcowy malowania składa się kilka czynników – odpowiednio przygotowane podłoże, grunt, farba, wilgoć panująca w pomieszczeniu… Ogromną rolę w procesie malowania ścian odgrywa również wałek – lata temu malowało się ściany pędzlami, na szczęście takie malowanie odchodzi do lamusa – było męczące i marnowało się dużo farby.

Jaki więc wałek wybrać do malowania ściany? Wszystko zależy od wybranej farby i podłoża.
Dla przykładu:
Farba lateksowa wymaga zupełnie innego włosia niż farba emulsyjna…

Przedstawiamy Wam w naszym rankingu kilka bardzo dobrych wałków do malowania różnego rodzaju farbami i na różnych podłożach.

1. Paint Roller Zestaw do malowania niekapiący wałek 6BCD-7212E

Paint Roller Zestaw do malowania niekapiący wałek 6BCD-7212E

Paint Roller Zestaw do malowania niekapiący wałek 6BCD-7212E – ten niekapiący zestaw do malowania chwali sobie wielu użytkowników, nic więc dziwnego, że znalazł się on w naszym zestawieniu. W zestawie znajduje się niekapiący wałek do malowania, wałek kątowy i wałek wąski. Dodatkowo otrzymujemy również tackę na wałek, przedłużkę, pojemniki do napełniania wałków i trzy wymienne rączki. Narzędzie jest polecane amatorom, ale doceniane są także przez profesjonalistów. Niekapiące walki do malowania ścian najlepiej sprawdzą się na powierzchniach drewnianych, tynkowych a nawet podczas klejenia tapet.

2. Black&Decker Narzędzie do malowania (BDPR400-XJ)

Black&Decker Narzędzie do malowania (BDPR400-XJ)

Black&Decker Narzędzie do malowania (BDPR400-XJ) – ten szybki i funkcjonalny sprzęt ogranicza ryzyko zachlapania malowanego podłoża i podłogi. Bardzo precyzyjnie i równomiernie nakłada farbę – dzięki zainstalowanemu dozownikowi o pojemności 650ml. Dużą zaletą wałka jest także głowica, która ma możliwość przesuwania, więc mamy dużo prostszy dostęp do malowania trudno dostępnych miejsc. Wałek doskonale sprawdza się do farby ceramicznej, ale można stosować go również do innych barwników.

3. Silver Wałek Bezszwowy Niekapiący Do Malowania + Akcesoria Ex11000

Silver Wałek Bezszwowy Niekapiący Do Malowania + Akcesoria Ex11000

Silver Wałek Bezszwowy Niekapiący Do Malowania + Akcesoria Ex11000 – ten profesjonalny zestaw malarski przeznaczony dla amatorów, również musiał pojawić się w naszym zestawieniu. W zestawie znajduje się niekapiący wałek do malowania, wałek mały, przyrząd do malowania kątów, tacka, pojemnik na farbę i trzyczęściowa rączka. Cały komplet wałków umożliwi nam pracę na każdym rodzaju powierzchni i jest nieodzowny podczas malowania trudno dostępnych miejsc czy sufitów. Zestaw posiada łatwą funkcję napełniania wałków. Przybory malarskie charakteryzują się wysoką chłonnością. Sprzęt doskonale nadaje się do pracy z farbami lateksowymi.

4. WAŁEK DO MALOWANIA NAROŻNIKÓW HARDY

WAŁEK DO MALOWANIA NAROŻNIKÓW HARDY – ten mały i niepozornie wyglądający wałek malarski przeznaczony jest do rozprowadzania barwnika w narożnikach i różnego rodzaju załamaniach. Produkt stworzony jest do samodzielnego wykończenia ścian, który zachwalany jest nawet przez profesjonalistów. Wałek ma 10cm średnicy, wykonany został z poliestru, więc nadaje się on do pracy z różnego rodzaju farbami – zwłaszcza do pracy z farbą lateksową. Rączka wałka ma długość 40cm, jest lekka, nie przeciąża dłoni.

5. Jovi Zestaw Wałków Do Malowania Farbami 3 Sztuki

Jovi Zestaw Wałków Do Malowania Farbami 3 Sztuki – wałek do malowania dla dzieci? Ten zestaw wałków kierowany jest do najmłodszych majsterkowiczów. Komplet wałeczków wykonanych z gąbki to trzy różne wzorki, które usprawniają kreatywność dziecka. Wałeczek jest przeznaczony do malowania na płótnie malarskim albo zwykłym papierze. Zaletą wałków firmy Jovi jest możliwość wielokrotnego użytkowania, łatwo się je czyści – wystarczy ciepła woda.

6. Mega Wałek Do Malowania Gąbkowy Z Rękojeścią 35x160mm (43128)

Mega Wałek Do Malowania Gąbkowy Z Rękojeścią 35x160mm (43128)

Mega Wałek Do Malowania Gąbkowy Z Rękojeścią 35x160mm (43128) – ten bardzo proty w użyciu produkt charakteryzuje się prostotą i niską ceną. To wałek gąbkowy, wykonany w 100 procentach z pianki typu ester, doskonale więc sprawdza się do malowania mebli, powierzchni lakierowanych i gładkich. Wałek wchłania lakier, nie powodując nadmiernej przepuszczalności, więc malowanie tym wałkiem staje się bardzo efektywne. Wałek również doskonale sprawdza się jako wałek do farb olejnych. Rączka jest wygodna i pewnie leży w dłoni, wykonana została z solidnego tworzywa, więc wałek będzie trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Poradnik zakupowy

Jaki wałek do malowania kupić?

To jaki wałek wybierzemy zależy oczywiście od pracy jaką mamy do wykonania. Jeśli planujemy jednorazowe pomalowanie mieszkania w celu jego odświeżenia, warto zaopatrzyć się w pojedynczy wałek – jednak zwróć uwagę na to by był on łatwy i wygodny w obsłudze, by dotarł w trudno dostępne miejsca.
Pamiętaj, że wałek do farby olejnej powinien być wykonany z gąbki, zaś wałek do farby lateksowej powinie być wykonany z poliestru albo innego materiału sznurowanego.

Jeśli planujesz kupić wałek, z którego chcesz korzystać częściej, wybierz sprzęt, który będzie sprzedawany w komplecie z dodatkowymi akcesoriami – kuweta, wałki do malowania ścian w narożnikach… – jeśli nie ma ich w zestawie, warto dokupić je osobno.

Walki z systemem dozowania to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu każdy laik poradzi sobie z malowaniem pomieszczeń w swoim domu czy mieszkaniu.

Nasz ranking zawiera kilka ciekawych propozycji wałków do malowania różnych powierzchni – przejrzyj go i wybierz ten, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved