Ranking polerek samochodowych - Jaką polerkę samochodową wybrać?

Szukasz dobrej polerki samochodowej na własny użytek? A może prowadzisz warsztat samochodowy, w którym wykonujesz nie tylko naprawy i szukasz dobrej, profesjonalnej polerki samochodowej? Spójrz w nasz ranking i przekonaj się jakie urządzenie wybrać! Według specjalistów, dobra polerka ma mieć kompaktowe wymiary, ma być lekka i komfortowa w trakcie użytkowania. Urządzenie to znajdzie zastosowanie nie tylko w konserwacji karoserii ale także przy pomocy past polerskich czy wosku – w szlifowaniu i wygładzaniu powierzchni.

1. K2 Polerka Elektryczna z regulacją obrotów 1200W

K2 Polerka Elektryczna z regulacją obrotów 1200W

K2 Polerka Elektryczna z regulacją obrotów 1200W – to wysokiej jakości polerka samochodowa, która ma opcję regulowania obrotów. Urządzenie ma moc 1200W. Sprzęt przeznaczony jest do polerowania przy użyciu tarcz płóciennych, wełnianych, filcowych a także przy użyciu gąbek polerskich. Szlifierka ta znajduje też zastosowanie w trakcie stosowania wosków i past nabłyszczających a także do szlifowania zgrubiałego i wykończeniowego. Korpus szlifierki został w sposób bardzo ergonomiczny a poza tym sprzęt jest wyjątkowo lekki – doskonale spełnia swoje zadanie i zarówno profesjonaliście jak i amatorowi będzie się nią łatwo posługiwało. Prędkość obrotowa urządzenia wynosi od 600 do 3000 ruchów na minutę. Średnica tarczy ma 180mm.

2. Meec Tools Red Polerka Elektryczna 180 Mm 1200 W

Meec Tools Red Polerka Elektryczna 180 Mm 1200 W

Meec Tools Red Polerka Elektryczna 180 Mm 1200 W – to kolejna dobra polerka elektryczna, która musiała znaleźć się w naszym rankingu. Moc urządzenia to 1200W, jest więc idealna do delikatnego szlifowania i polerowania powierzchni pokrytych farbą. Oczywiście nadaje się ona również do szlifowania elementów znajdujących się wewnątrz pojazdu – wykonanych z tworzywa sztucznego, drewna, metalu… i do innych materiałów. Polerka ma dużą ilość obrotów, więc umożliwia polerowanie i szlifowanie wszystkich powierzchni, które oczywiście nadają się do użycia na nich tego typu sprzętu. Urządzenie ma gwint mocowania M14 i dysk z rzepem, do którego mocuje się polerskie futro. Sprzęt cieszy się sporą popularnością wśród posiadaczy samochodów czy motocykli, polerka jest bowiem lekka, ma dobrą cenę i jest niezawodna!

3. Yato YT-82903 12V 1×2,0Ah 80mm

Yato YT-82903 12V 1×2,0Ah 80mm

Yato YT-82903 12V 1×2,0Ah 80mm – to kolejna bardzo dobra polerka, która została zaprojektowana przez najlepszych specjalistów. Przy pomocy urządzenia możemy polerować zderzaki, karoserię, detale samochodowe; możemy również przeprowadzać renowację reflektorów. To sprzęt, który ma bardzo wytrzymałą obudowę, nie musimy się więc martwić o uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, parę wodną czy wysoką albo niską temperaturę. Przekładnia urządzenia wykonana jest z duraluminium – doskonale odprowadza ciepło i zapewnia swobodną, nieprzerwaną pracę – w bardzo komfortowych warunkach – nawet przez wiele godzin. Prędkość obrotowa urządzenia jest na tyle wysoka, że zapewnia naprawdę doskonałe rezultaty polerowania różnych powierzchni. Tarcza szlifierska ma średnicę 80mm. Polerka ma również dodatkowy, boczny uchwyt, który ułatwia pracę – zarówno osobom praworęcznym jak i leworęcznym. Urządzenie sprzedawane z ładowarką i trzema dodatkowymi krążkami ściernymi o różnej twardości.

4. POLERKA SAMOCHODOWA 1200W VANDER VPO718

POLERKA SAMOCHODOWA 1200W VANDER VPO718

POLERKA SAMOCHODOWA 1200W VANDER VPO718 – ta nowoczesna polerka wychwalana jest przez wielu użytkowników. Wyróżnia się wydajną pracą i możliwością zastosowania jej do powierzchni lakierowanych, woskowanych i nabłyszczanych. Urządzenie ma funkcję szlifowania i szczotkowania; ma również wbudowany układ elektroniczny z mikroprocesorem, więc prędkość obrotowa dostosuje się pod nas i działa pod różnym obciążeniem. Silnik ma moc 1200W, co gwarantuje nieprzerwaną pracę nawet przez wiele godzin. Konstrukcja sprzętu jest wyjątkowo mocna, a prędkość to nawet 1300 obrotów na minutę. Średnica talerza wynosi 180mm. Polerka ta waży nie całe 3kg, więc jest bardzo komfortowa podczas użytkowania, zwłaszcza dzięki dodatkowemu uchwytowi – z przodu. Wraz z polerką otrzymujemy trzy pady gąbczaste, pad wełniany, klucz imbusowy i szczotki węglowe.

5. ADBL polerka samochodowa Roller DA09125-01

ADBL polerka samochodowa Roller DA09125-01

ADBL polerka samochodowa Roller DA09125-01 – tego urządzenia również nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Warto zainwestować w sprzęt dobrej i renomowanej marki, by cieszyć się nim przez długi czas. Ta polerka (typu Roller) umożliwia dotarcie do miejsc trudno dostępnych. Ma krótki i zwarty korpus, a także odpowiednio zaprojektowaną głowicę, która gwarantuje nieprzerwaną pracę – nawet nad najbardziej wymagającymi elementami (zderzaki czy pakiety aerodynamiki). ADBL polerka samochodowa Roller DA09125-01 zapewnia nam idealne wykończenie obrabianej powierzchni – bez naruszenia czy uszkodzenia jej struktury. Mocny silnik i stabilizacja obrotów, pozwalają nam na dostosowanie urządzenia do naszych potrzeb. Sprzęt kompatybilny jest z rożnymi rodzajami środków do korekcji czy konserwacji lakieru samochodowego. Urządzenie to ma również wbudowany System softstart. Ergonomiczna budowa, lekkość i elastyczny, długi przewód zasilający – to kolejne atuty tej polerki. Sprzęt był poddany wieloetapowym testom laboratoryjnym.

6. Polerka samochodowa HECHT 2318

Polerka samochodowa HECHT 2318

Polerka samochodowa HECHT 2318 – to kolejna bardzo dobra polerka samochodowa, której nie mogliśmy pominąć podczas tworzenia rankingu tych urządzeń. Firma Hecht to znana i lubiana marka urządzeń elektrycznych – w tym polerek samochodowych. Przyrząd jest świetny do renowacji i konserwacji lakierów nawierzchniowych. W zestawie prócz urządzenia otrzymujemy wygodny pokrowiec i bawełniany rękaw. Ta dobra polerka ma moc 90W i waży niecałe 2 kg, więc każdemu amatorowi przypadnie do gustu. Prędkość urządzenia to aż 3500 obrotów na minutę. Szybko i łatwo wykonamy więc swoją pracę. Konstrukcja urządzenia jest tak skonstruowana, że z łatwością odprowadza ciepło, nie musimy się więc martwić o awarię sprzętu czy przerwy w pracy urządzenia.

7. Hazet Polerka Zestaw Mini

Hazet Polerka Zestaw Mini

Hazet Polerka Zestaw Mini – to urządzenie firmy Hazet przeznaczone jest do polerowania trudno dostępnych miejsc i wykonywania prac naprawczych – świetnie sprawdzi się w warunkach domowych. Szerokie koło polerujące i podkładka szlifierska na mokro, umożliwiają nam przeprowadzanie korekt karoserii ale również elementów z tworzywa sztucznego, drewna czy metalu. Ta tania polerka samochodowa wychwalana jest przede wszystkim za swoją bezawaryjną i bardzo cichą pracę (zaledwie 93 decybele). Do pracy z urządzeniem nie potrzebujemy dużo siły fizycznej, poradzi sobie więc z pracą nawet laik. Sprzęt doskonale radzi sobie z obróbką powierzchni pokrytych pastami polerskimi, woskami czy lakierami – nawet tymi o wysokim połysku. W zestawie z urządzeniem dostajemy podkładkę szlifierską (z owczej skóry) i klucz do regulacji i zapięcie na rzepy. Urządzenie zabezpieczone jest przed przegrzaniem.

 

8. Vander VPO709

Vander VPO709

Vander VPO709 – to kolejne bardzo dobre urządzenie do polerowania, które musiało znaleźć się w naszym rankingu. Pozwala bowiem (nawet laikowi) przeprowadzać drobne naprawy karoserii i konserwację elementów z zewnątrz jak i w wewnątrz samochodu. Warto poznać to urządzenie, jeśli szukacie dobrej szlifierki do prywatnego użytku. Silnik urządzenia ma moc 600V. Ta orbitalna polerka (w przeciwieństwie do urządzeń obrotowych) swobodnie oscyluje na wybranej powierzchni, a nie tylko obraca się wokół własnej osi. Co za tym idzie – sprzęt działa bardzo płynie po regularnej orbicie – bez wytwarzania wysokiej temperatury, która mogła by przepalić lakier. Urządzenie jest trwałe i bezpieczne w użytkowaniu, zabezpieczone przed przegrzaniem. Polerka nie wymaga od użytkownika żadnego doświadczenia, by mógł z nią pracować.

9. Einhell Ce-Cb 18/254 Li Polerka I Szlifierka (Bez Akumulatora)

Einhell Ce-Cb 18/254 Li Polerka I Szlifierka (Bez Akumulatora)

Einhell Ce-Cb 18/254 Li Polerka I Szlifierka (Bez Akumulatora) – to polerka najnowszej technologii, a właściwie jest to połączenie dwóch sprzętów – szlifierki i polerki. Urządzenie moze działać samo, albo w połączeniu z akumulatorem (litowo-jonowy). Jeśli wybieramy prace z zasilaniem bateryjnym, możemy korzystać z urządzenia w dowolnym miejscu, bez obaw że będzie nam potrzebny prąd. Urządzenie to ułatwi nam wykonywanie wszelkich prac konserwujących. Obudowa sprzętu jest bardzo solidna i trwała, ma również system redukcji drgań – zapewnia bardzo skuteczne polerowanie. Polerka ma zabezpieczenie przed wypadnięciem tarczy polerskiej. 2500 wibracji na minutę zapewnia nam bardzo skuteczną pracę i szybkie efekty. Ze sprzętu możemy korzystać przez wiele godzin – bez przerwy. Szlifierka jest wyposażona w rękaw tekstylny do polerowania i syntetyczny rękaw, który umożliwia wygładzenie wszelkich nierówności, jakie mogą się pojawić na lakierze samochodowym.

10. Milwaukee AP14-2 200E SET 1450W 4933432795

Milwaukee AP14-2 200E SET 1450W 4933432795

Milwaukee AP14-2 200E SET 1450W 4933432795 – to już ostatnia w naszym zestawieniu doskonała polerka samochodowa. Marki Milwaukee chyba nie trzeba przedstawiać. Urządzenie jest kompaktowe, bardzo wydajne i przede wszystkim bezawaryjne. Posiada silnik i mocy 1450W a moc obrotów sięga 2100 na minutę. Przekładnia zębata została ulepszona, utrzymuje swoją prędkość nawet pod bardzo dużym obciążeniem. Na swobodną pracę wpływa również 7 stopniowa regulacja prędkości. Bezpiecznie możemy pracować nawet przy obróbce detali, które znajdują się wewnątrz samochodu. Nie musimy się również obawiać o przypadkowe zadrapanie lakieru, dzięki zastosowaniu w urządzeniu elastycznej i miękkiej podkładki. Polurietanowy kabel o długości aż 6m znacznie ułatwi nam pracę. W przypadku wykrycia przez urządzenie zbyt dużego obciążenia bądź gdy czułe podzespoły urządzenia przegrzeją się – urządzenie zablokuje się i odetnie zasilanie. To bardzo bezpieczna opcja, zwłaszcza jeśli ze szlifierki korzysta ktoś kto wcześniej nie miał takiego sprzętu w rękach. To polerka, której używa się również w warsztatach samochodowych – to sprzęt z wyższej półki cenowej – ale efekty są zachwycające. Polerka ma też blokadę wrzeciona przed jego przypadkowym włączeniem. Urządzenie jest tak lekkie i poręczne, że bez problemy będziemy nim pracować z uniesionymi rękami w pionie.

Poradnik zakupowy

Jakie polerki samochodowe znajdę na rynku?

Na rynku pojawiło się wiele dobrych polerek samochodowych – tych droższych i tańszych profesjonalnych i do użytku domowego. Polerki dzieli się na oscylacyjne i rotacyjne. Niektóre zasilane są przez przewód elektryczny, akumulator ale są też takie, które działają na baterie. Jeśli szukasz polerki na użytek własny, zajrzyj wcześniej do naszego zestawienia i przekonaj się, jakie urządzenia polecane są przez użytkowników.
Dzięki polerce możesz odświeżyć wyblakły i pozbawiony blasku lakier samochodowy, ale wyszlifujesz również inne elementy pojazdu – nawet w jego wnętrzu.
Podczas wyboru zastanów się czy na zewnątrz domu bądź w garażu w którym będziesz pracował masz gniazdka elektryczne – czy na pewno zdecydować się na urządzenie zasilane prądem, czy może jednak wybrać sprzęt zasilany bateriami bądź akumulatorem.

Czy warto posiadać w garażu polerkę samochodową?

Dobra polerka do samochodu to urządzenie, które przyda nam się do renowacji czy konserwacji lakieru. Oczywiście możemy jej użyć również do polerowania innych pojazdów mechanicznych – chociażby motorów. Dzięki temu urządzeniu odświeżymy lakier, będzie znów wyglądać jak nowy! Jeśli więc chcecie odświeżyć wygląd waszego samochodu – możecie dokonać tego samodzielnie – wystarczy kupić dobrą polerkę. Urządzenie to powinno być wydajne, bezawaryjne, powinno posiadać blokadę przed przegrzaniem i przypadkowym uszkodzeniem lakieru. Warto też kupić sprzęt, który będzie miał w zestawie końcówkę, dzięki której dotrzemy do trudno dostępnych miejsc.

Już nie musisz składać wizyty w profesjonalnej lakierni – możesz samodzielnie zadbać o wygląd swojego samochodu czy motoru!
Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Ci wybór!

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved