Jakie urządzenie do masażu wybrać?

Nie ma znaczenia, kim jesteś, ani jaki jest twój styl życia, jedną rzeczą, do której wszyscy możemy się odnieść, jest bolesność mięśni, sztywność stawów oraz ogólne bóle i napięcie ciała. Bez względu na to, jak szczęśliwi się uważamy, życie codzienne jest trudne gdy nasze ciało jest przemęczone.

Na szczęście istnieje nauka o masażu i wiele urządzeń do masażu, które przynajmniej teoretycznie mogą rozwiązać wiele z naszych problemów.

Niezależnie od tego, czy jesteś obolały od siedzenia przez cały dzień, czy po prostu jesteś bardziej zestresowany niż zwykle, elektryczny masażer pleców może zapewnić niemal natychmiastową ulgę. Ilość dostępnych modeli sprawia że może być trudno zorientować się, który z nich kupić. Aby złagodzić ból związany z szukaniem właściwego, postanowiliśmy przygotować listę najlepszych z najlepszych produktów.

1. Pistolet do masażu alpha pro massage gun

pistolet urządzenie do masażu

Ten wysokiej klasy masażer to urządzenie wielofunkcyjne które pozwala na rozluźnienie i stymulacje wszystkich grup mięśniowych. Jest to jeden z najmocniejszych pistoletów na rynku.
Użytkownik ma do swojej dyspozycji aż sześć wymiennych końcówek które umożliwiają super komfortowy masaż dowolnej części ciała. To urządzenie do masażu zapakowane jest w walizkę, dzięki czemu można zabrać je ze sobą w dowolną podróż.  Jeśli chcesz przyśpieszyć regeneracje, poprawić krążenie czy zapobiegać występowaniu bólom mięśni to urządzenie może być dla Ciebie.

PLUSY
  • Silny
  • Cichy
  • Wytrzymała bateria
MINUSY

brak

2. Masażer szyi, karku, pleców shiatsu 3d

Masażer szyi karku i ciała

Na początku zacznijmy czym jest shiatsu. Shiats ( z japońskiego: „shi” = palec, „atsu” = nacisk). To japońskie słowo dobrze obrazuje czym jest ten masażer. To urządzenie zostało stworzone aby rozluźniać napięte mięśnie a co za tym idzie redukuje ono ból i poprawia krążenie. Masażer wyposażony został w dwie głowice, każda z nich składa się z 4 punktów masujących. Głowice z czterema masującymi kulami obracają się czym rozluźniają spięte mięsnie.

PLUSY
  • PODGRZEWANIE
  • REGULACJA SZYBKOŚCI
  • TRYB OSZCZĘDNOŚCI ENERGII
MINUSY

brak

3. Ajurwedyjski masażer do masażu skóry głowy relaks

MASAZER DO MASAZU SKORY GLOWY RELAKS

Bardzo prosty w użyciu masażer, wystarczy nasadzić go na głowę i rozpocząć delikatny masaż skóry głowy. Już od pierwszych sekund masażu powinieneś poczuć przyjemne mrowienie na plecach. Ten manualny masażer jest bardzo przydatnym urządzeniem terapeutycznym. Pomaga on redukować bóle głowy, stres i napięcie mięśni. Co najważniejsze stymuluje i aktywuje on pozytywne energie wewnątrz ciała. Podczas masażu tym przyrządem uwalnia się hormon szczęścia dzięki czemu czujemy radość i zadowolenie.

PLUSY

Spełnia swoją rolę 

MINUSY

brak

Szybkie Fakty

Poprzez stan relaksu który jest wywołany przez to urządzenie do masażu poprawia się zdolność myślenia.

Na co patrzeć wybierając urządzenie do masażu

Ręczny a elektryczny:
Podczas gdy masażery ręczne są zwykle bardziej przystępne cenowo, wybór elektrycznego może być dla Ciebie lepszy, jeśli wolisz poświęcić mniej wysiłku żeby się zrelaksować. Elektryczne masażery mogą, ale nie muszą być bezprzewodowe, więc zastanów się, gdzie najczęściej będziesz używać tego urządzenia..

Bateria:
Wiele opcji będzie miało funkcję automatycznego wyłączania po pewnym czasie dla twojego bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli jest funkcja ogrzewania. Jeśli planujesz korzystać z masażera przez dłuższy czas pomiędzy ładowaniem, wtedy warto zwrócić uwagę na pojemność baterii

Poziom hałasu:

Wybierając masażer, weź pod uwagę swoje codzienne otoczenie. Ręczne elementy nie generują hałasu, co czyni je idealnymi do użytku w biurze lub na siłowni. Masażery zasilane bateryjnie z silnikami są prawdopodobnie bardziej odpowiednie do użytku w domu. Tymczasem, jeśli chcesz celować w obszary w pobliżu uszu, takie jak ramiona, cichsze urządzenie do masażu może być bardziej idealny.

Zalety urządzenia do masażu elektrycznego

Wierzcie lub nie, ale samodzielny masaż domowy za pomocą urządzeń do masażu faktycznie ma pewne zalety w porównaniu z masażem ręcznym wykonywanym przez masażystę.

Na przykład urządzenia do masażu są w stanie bez wysiłku wysyłać wibracje w głąb mięśni i tkanek. Ten rodzaj zabiegu głębokiej penetracji jest praktycznie niemożliwy do osiągnięcia poprzez masaż manualny.

Ponadto urządzenia pozwalają na wygodne, niedrogie, regularne powtarzanie masażu. Badania medyczne wykazały, że regularny masaż przynosi znaczne korzyści zdrowotne.

Jeśli szukasz innego typu urządzeń do masażu zobacz nasz inny artykuł w którym pokazujemy jaka jest najlepsza mata masująca na fotel. Jest to również ciekawa opcja ponieważ wystarczy położyć taką matę na fotelu lub innej powierzchni włączyć tryb masażu i można zacząć się relaksować a mata zrobi wszystko za Ciebie.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved