Czym jest mata masująca na fotel?

Bądźmy szczerzy; po długim i męczącym dniu załatwiania spraw i wyczerpania fizycznego oraz psychicznego, co byś wybrał? Milion dolarów czy masaż całego ciała? Bardzo możliwe że wybrał byś drugą opcję. Masaż jest jak magiczna pigułka, która rozpuszcza cały ból i stres oraz poprawia nam nastrój jak nic innego. Zaufaj nam; zrobiłbyś sobie ogromną przysługę, inwestując w matę masująca na fotel. Jest to rodzaj płaskiej poduszki, której możesz użyć na krześle, w samochodzie, na sofie lub położyć ją płasko na ziemi. Jest wyposażona w węzły masujące lub punkty wibracyjne, które naśladują ruch prawdziwego masażu, aby leczyć ból szyi, pleców i ud.

Ten artykuł może pokazać Ci jaka mata masująca na fotel powinna być warta Twojej uwagi.

1. Mata masująca na krzesło do masażu pleców i ramiom HoMedics

Mata masująca na krzesło do masażu pleców i ramiom HoMedics

Mata masująca HOMEDICS Shiatsumax BMSC-5000H jest to bardzo wygodna mata o kubełkowym kształcie. Mata ta oferuje kilka rodzajów masażu takich jak masaż punktowy, masaż wałkujący, masaż SHIATSU oraz masaż wibracyjny ud w siedzisku. Producent zaznacza że mata ta posiada aż 80% większy obszar masujący w stosunku do innych tego typu urządzeń. Ta mata do masażu pasuje do większości foteli.

2. Mata masująca na fotel firmy Beurer MG 300

BEURER Mata do masażu shiatsu,z funkcją skanowania

Mata masująca Beurer MG 300 zaprojektowana została we współpracy z profesjonalnymi masażystami i ekspertami od akupunktury. Dzięki czemu możemy mieć pewność jakości masażu jaki dostarczy nam ta mata. Posiada ona funkcje podgrzewania. Ciekawą funkcją jaką posiada ta mata to możliwość skanowania ciała. W trakcie tego mata skanuje całe ciało i wybiera miejsca najbardziej wymagające masażu. Mata również posiada do wyboru kilka typów masażu do wybory między innymi: Głęboki masaż Shiatsu, Masaż rolujący, Masaż punktowy

 

 

Mata masująca na fotel i jej typy

Istnieje 5 popularnych rodzajów mat masujących:

1. Mata do masażu wibracyjnego
Wyobraź sobie fizjoterapeutę lub masażystę masującego Cię dłońmi lub opuszkami palców. Tworzy wrażenie wibracji, prawda? Wibrująca nakładka do masażu oferuje ten sam rodzaj masażu, który obejmuje ruchy potrząsające w celu złagodzenia bólu poprzez stymulację produkcji dopaminy i serotoniny, które są również znane jako hormony „dobrego samopoczucia”.

2. Podgrzewane podkładki do masażu
Ciepło jest od wieków powszechnym lekarstwem na wszelkiego rodzaju bóle mięśni i stawów. Podgrzewana mata do masażu rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie krwi, zmniejsza sztywność mięśni i poprawia elastyczność mięśni.

3. Ugniatająca mata do masażu
Jak sama nazwa wskazuje, działanie tej maty przypomina wyrabianie ciasta, aż stanie się miękką i grudkowatą papką. Dzięki zastosowaniu unikalnych węzłów masujących, ten rodzaj nakładki zapewnia ulgę w bólu poprzez chwytanie lub uciskanie. Odpręża organizm, stymulując wzrost mięśni i poprawiając krążenie krwi.

4. Podkładki do masażu Shiatsu
Shiatsu to forma tradycyjnego masażu japońskiego, który polega na masowaniu osoby poprzez ucisk palcami. Technika ta jest popularna w poprawieniu krążenia energii organizmu. Masażysta używał palców, a czasem nawet łokci i kolan do wykonywania tego rodzaju masażu, ale nakładka do masażu osiąga to dzięki wbudowanym obrotowym węzłom masującym.

5. Rolujące maty masujące do masażu
Jeśli kiedykolwiek miałeś robiony masaż rolkowy, być może zauważyłeś, że masażysta unosi i toczy skórę między kciukiem a palcami. Rolowane nakładki masujące naśladują ten ruch za pomocą węzłów masujących. Porusza się w górę i w dół wzdłuż kręgosłupa, aby złagodzić ból i rozluźnić mięśnie.

Jak wybrać najlepszą mate masującą na fotel?

Przed zakupem maty masującej na fotel ważne jest, aby zrozumieć kilka cech:

Kształt i rozmiar
Ponieważ kupujesz przede wszystkim matę do masażu na fotel, upewnij się, że jest ona zaprojektowana tak, aby pasowała do konkretnego kształtu fotelu. Poszukaj czegoś lekkiego i składanego aby łatwo móc ją schować. Jeśli jednak używasz go na dużej sofie lub rozkładanym fotelu, możesz zdecydować się na większą mate.

Ustawienia wibracji i ciepła
Większość standardowych nakładek do masażu jest wyposażona w ustawienia ciepła i wibracji, które łagodzą ból pleców i ud. Poszukaj takiego, który oferuje różne poziomy ciepła i różną intensywność wibracji. Rozsądnie jest również wybrać taki, który jest wyposażony w niezależne przełączniki, aby wyłączyć ustawienie ciepła lub wibracji w zależności od preferencji stylu masażu.

Timer i automatyczne wyłączanie
Większość pracowników służby zdrowia odradza używanie nakładki do masażu dłużej niż 30 minut. Dlatego dobrym pomysłem jest zainwestowanie w podkładkę z zegarem lub funkcją automatycznego wyłączania.

Funkcja masażu Shiatsutsu
Jak wspomniano powyżej, nakładka masująca Shiatsu masuje Twoje ciało za pomocą wbudowanych obrotowych węzłów masujących i daje poczucie prawdziwego masażu. Większość ludzi wybiera nakładki Shiatsu, ponieważ czują, że możliwości masowania tego typu nakładek są bardziej intensywne. Jeśli jednak szukasz mniej intensywnego masażu, zawsze możesz wybrać podkładkę, która oferuje terapię wibracyjną i cieplną.

Zasilacz samochodowy
Nie wszystkie nakładki masujące są przeznaczone do fotelów samochodowych. Jeśli więc szukasz takiego do użytku w samochodzie, upewnij się, że jest on całkowicie bezpieczny dla fotela samochodowego i zawiera adapter samochodowy.

Jakie korzyści daje mata masująca na fotel?

 • Odpręża i uwalnia napięcie mięśniowe.
 • Skutecznie łagodzi bóle ramion, pleców i lędźwi.
 • Jest przenośna i łatwa w użyciu w domu lub biurze.
 • Terapia masażu może pomóc pacjentom z artretyzmem.
 • Masaż może pomóc w podniesieniu nastroju poprzez uwolnienie endorfin.
 • Może pomóc w złagodzeniu rwy kulszowej.
 • Poprawia krążenie.

Przydatne wskazówki dotyczące korzystania z maty masującej.

 • Zawsze utrzymuj mate masującą w czystości. Wytrzyj suchą szmatką przed i po użyciu.
 • Przed rozpoczęciem masażu umieść podkładkę w wygodnej pozycji, aby nie trzeba było wstawać w połowie, aby ją poprawiać.
 • Nie używaj maty do masażu na fotel dłużej niż 20-30 minut.
 • Ponieważ mata do masażu może się nagrzewać, dobrze jest przykryć ją bawełnianą szmatką lub kocem, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze skórą.
 • Jeśli masz schorzenie, które powoduje przewlekły ból, skonsultuj się z lekarzem przed użyciem maty do masażu..
 • Zawsze trzymaj matę masującą z dala od dzieci.

W tym poście zebraliśmy informacje na temat najlepszych mat masujących na fotele i krzesła  i wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem. Mamy nadzieję, że te informacje i te wskazówki okażą się dla Ciebie przydatne. A jeśli mata masująca na fotel to dla Ciebie za mało sprawdź inny nasz artykuł w którym przedstawiamy najlepsze urządzenia do masażu.

Mata masująca na fotel i często zadawane pytania.

Mata masująca na fotel jest wyposażona w ustawienia ciepła i wibracji lub węzły masujące, które imitują działanie prawdziwego masażu, aby złagodzić ból i uwolnić napięcie mięśni.

Idealny czas użytkowania to 15 minut, ale nie powinien przekraczać 30 minut w jednym posiedzeniu.

Ze względów bezpieczeństwa nie zaleca się używania nakładki do masażu podczas jazdy. Jednak osoba siedząca na miejscu pasażera może z niej jak najbardziej korzystać.

Lekarze uważają, że kobiety w ciąży powinna unikać używania mat do masażu, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Należy jednak skonsultować się z lekarzem w celu lepszego zapoznania.

Chociaż jest to w większości uważane za bezpieczne, skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie.

Jak wspomniano powyżej, maty do masażu należy używać tylko przez 15 – 30 minut, a spanie na niej przez dłuższy czas może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2022 All Rights Reserved