Jaki jest najlepszy gaz pieprzowy który można kupić

Gaz pieprzowy to bez wątpienia najpopularniejszy nieśmiercionośny produkt do samoobrony na świecie. Jest powszechnie stosowany we wszystkich wydziałach policji do celów bojowych i kontroli zamieszek, a także do codziennej samoobrony cywilów. Ale czym właściwie jest gaz pieprzowy? A co ważniejsze, skąd wiesz, który gaz pieprzowy jest dla Ciebie najlepszy? Przy tak wielu różnych markach, które twierdzą, że mają najsilniejszy gaz pieprzowy, z których każda oferuje unikalne formuły i procentowe stężenie z różnymi rodzajami wyzwalaczy, wzorów rozpylania i zakresów, niemożliwe jest przekopanie się przez to wszystko. Cóż, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci wybrać najlepszy gaz pieprzowy do samoobrony.

UWAGA! Zgodnie z Ustawą o Broni i Amunicji zakupu gazów pieprzowych mogą dokonać jedynie osoby pełnoletnie.

Jesteśmy świadomi że pewnie szukasz, najlepszych sprayów pieprzowych; więc najpierw są recenzje produktów, a następnie znajdziesz ogólne informacje dotyczycące gazów pieprzowych..

1. Gaz pieprzowy Fox Labs Five Point Three

Gaz pieprzowy Fox Labs Five Point Three

Każdy, kto wie cokolwiek o gazie pieprzowym, przyzna, że ​​Fox Labs International od 20 lat jest liderem w branży dzięki swojej linii FIVE POINT THREE. Składa się ze słynnego 2% roztworu OC z 5,3 miliona SHU; jest to najsilniejszy, najskuteczniejszy i najlepszy gaz pieprzowy na rynku.

To jest powód, dla którego tysiące pracowników organów ścigania, agencji rządowych, zakładów korekcyjnych, ochroniarzy szpitali i organizacji wojskowych korzysta z firmy Fox jako wyłącznego dostawcy sprayu OC. Aby spojrzeć z innej perspektywy, najgorętszy pieprz świata, Carolina Reaper, osiąga 2,2 miliona SHU. Ale SHU nie opowiada całej historii, ponieważ wskaźnik ciepła nie opiera się wyłącznie na tej liczbie. Rozłóżmy to nieco dalej.

Później zajmiemy się chemią, w jaki sposób rozpuszczalniki, roztwory, papryka  odgrywają swoją wyjątkową rolę we wskaźnikach wytrzymałości cieplnej, ale na razie wiedz, że Fox Labs używa najczystszej formy żywicy OC do stworzyć spray obronny, z którym żaden inny producent nie może się równać. Podczas gdy inne firmy koncentrują się na liczbach „reklamowych”, które próbują nakłonić konsumentów do myślenia, że ​​ich formuła jest silniejsza niż w rzeczywistości, Fox nie robi tego, ponieważ nie musi. Rozejrzyj się, a zobaczysz, jak konkurenci wprowadzają na rynek stężenia 5-10% OC, ale nie mówią ci, że większość używa mniej czystej żywicy, która zawiera więcej tłuszczu, cukru i niepożądanych produktów ubocznych. Gdyby Fox Labs używał formuły 10% OC, miałby 3,5% głównych kapsaicynoidów, co czyniłoby to nielegalnym, ponieważ powodowałoby trwałe uszkodzenia.

Kolekcja FIVE POINT THREE jest dostępna w kanistrach o pojemności 59ml. Dostępne są dwa różne wzory natrysku, które są dostarczane przez strumień lub stożek. Strumień rozpylający sięga nawet 20 stóp i jest generalnie dokładniejszy niż strumień stożkowy, zmniejsza ryzyko przedmuchu i jest mniej podatny na niekorzystne warunki pogodoweze względu na ciaśniejszy dławik. Spryskiwacz stożkowy poświęca odległość, aby zwiększyć zasięg tylko do 15 stóp, ale pozwala użytkownikowi na celowanie w wielu napastników i nie musi się martwić, że chybi cel podczas intensywnego i napędzanego adrenaliną spotkania.

Sprężynowy flip top Fox Labs 5.3 pomaga zapobiegać przypadkowemu rozładowaniu, ale nadal umożliwia szybki i łatwy dostęp w celu szybkiego dozowania sprayu. Szczególnie podoba nam się barwnik UV zawarty w sprayu, ponieważ ułatwia identyfikację podejrzanych, jeśli jakoś zdołają uciec. Organy ścigania muszą po prostu oświetlić sprawcę światłem, a oni zapalą się jak choinka, ułatwiając aresztowanie.

Chociaż ten punkt może nie dotyczyć większości cywilów, ponieważ zazwyczaj nie noszą oni paralizatorów i gazu pieprzowego, formuła Fox Labs 5.3 jest oparta na oleju i jest niepalna, dzięki czemu można ją bezpiecznie używać z paralizatorami. Zdarzały się przypadki, w których organy ścigania musiały użyć obu rzeczy do obezwładnienia wtedy sprawcy zapalili się po spryskaniu alkoholem z gazu pieprzowego, a następnie użytej paralizacji. Chociaż mamy nadzieję, że nigdy nie znajdziesz się w sytuacji, w której gaz pieprzowy i paralizator będą jednocześnie potrzebne do samoobrony, dobrze jest wiedzieć, że tak się nie stanie.

Ogólnie rzecz biorąc, Fox 5.3 to bez wątpienia najlepszy gaz pieprzowy do samoobrony, jaki każdy może dziś kupić.

2. Gaz pieprzowy Sabre Red MK3 Crossfire

Gaz pieprzowy Sabre Red MK3 Crossfire

Kolekcja Sabre Red Crossfire zajmuje drugie miejsce w naszym przeglądzie najlepiej ocenianych sprayów pieprzowych. Sabre jest producentem premium i niezmiennie od 1975 roku jest jedną z najlepszych marek gazów pieprzowych na świecie dzięki swojemu dobrze znanemu zaangażowaniu w jakość produktów. Firma Sabre rozwinęło własne laboratorium wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC), które jest procesem zapewniającym i weryfikującym jakość specyfikacji cieplnej. Ten 5-etapowy proces jest prowadzony w ich wewnętrznym laboratorium z częstymi niezależnymi testami, aby zapewnić najbardziej spójny poziom ostrości kapsaicyny. Rezultatem jest gwarantowana spójność cieplna, czego nie może gwarantować wiele marek.

Kolekcja Red Crossfire jest klasyfikowana przez Sabre jako ich formuła Level 3, która jest najsilniejszym sprayem OC, jaki produkują. Sabre Red pochodzi z 10% roztworu OC 2 milionów jednostek SHU. Ale prawdziwym kickerem dla linii Sabre Red jest główny procent kapsaicynoidów, osiągający 1,33% MC.

Prawdopodobnie najbardziej unikalnym aspektem linii Sabre Red Crossfire i tym, co czyni go jednym z najlepszych dostępnych sprayów pieprzowych, jest pojemnik w technologii Crossfire, który wykorzystuje technologię pojemnika trzeciej generacji. Pojemniki Crossfire można ustawić pod dowolnym kątem, podczas gdy czarne pojemniki Sabre muszą być ustawione pionowo. Jeśli pomyślisz o tym jak o zegarze, Crossfire można spryskać o dowolnej godzinie między godziną 1 a 12. Większość marek sprayów OC używa pojemników pierwszej lub drugiej generacji, które można spryskiwać tylko między godziną 10 a drugą. Nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ napastnicy mają tendencję do schylania się i blokowania sprayu rękami, żaden napastnik z własnej woli nie pozwoli żeby pryskać go sprayem. Pojemniki Crossfire umożliwiają maksymalne namierzenie celu, ponieważ można nimi pryskać do góry nogami lub na boki.

Linia Sabre Red Crossfire jest dostępna w rozmiarach w kilku rozmiarach, co daje wiele opcji dla każdego, kto szuka odpowiedniego dla siebie rozmiaru. Małe pojemniki o pojemności 52ml sprawiają, że ​​jest to doskonały gaz pieprzowy dla kobiet do bezpiecznego przechowywania w torebce. Świetnie nadaje się również do przechowywania w schowkach w samochodzie.

Mechanizm spustowy typu flip-top jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które zapobiega przypadkowym wypadkom, a mimo to jest niezwykle łatwy do szybkiego otwarcia w razie potrzeby. Sabre wykorzystuje propelent azotowy, który pozwala na pracę w wielu zakresach temperatur, w preparacie OC znajduje się również barwnik UV, aby szybko zidentyfikować każdego sprawcę, któremu udaje się uciec po spryskaniu.

Ogólnie rzecz biorąc, kolekcja Sabre Red Crossfire to niezawodny spray OC o wysokiej ostrości, który jest produkowany przez jedną z najlepszych obecnie marek gazu pieprzowego. Nie wątpliwie jest to kolejny najlepszy gaz pieprzowy zaraz po Fox Labs

3. Sabre Red Jogger - Najlepszy gaz Pieprzowy dla biegaczy

Sabre Red Gaz Pieprzowy Jogger P22J Oc Dla Biegaczy

Jeśli chodzi o najlepszy gaz pieprzowy dla biegaczy, przyjrzymy się trzem głównym kryteriom. Pierwsza to oczywiście siła ostrości. Chcesz być w stanie obezwładnić napastnika i bezpiecznie uciec, a jedynym sposobem na to jest preparat, który ma duży procent głównych kapsaicynoidów. Wielu ekspertów internetowych będzie zachęcać biegaczy lub spacerowiczów do noszenia sprayu pieprzowego na psy,  ale szczerze mówiąc, te spraye OC nie są idealne w sytuacjach, w których ktoś próbuje Cię napaść. Dzieje się tak, ponieważ ilość żywicy pieprzowej w środku odstraszającym psy jest zwykle o połowę mniejsza niż w standardowym dla ludzi sprayu pieprzowym. Dlatego  nasza sugestia, że ​​lepiej mieć pełną ochronę.

Drugi zestaw kryteriów to połączenie rozmiaru, wagi i możliwości przenoszenia. Szczególnie ważne jest, aby biegacze nie czuli się obciążeni noszeniem produktu do samoobrony podczas codziennych ćwiczeń. Jeśli spray jest zbyt duży lub zbyt ciężki, istnieje duże prawdopodobieństwo że nie będzie nam się chciało z nim biegać. Większość sprayów pieprzowych dla biegaczy zazwyczaj jest dostępna w pojemnikach o pojemności około 20ml, ale co ważniejsze, jest wyposażona w regulowany, elastyczny pasek na rzep, który można łatwo trzymać podczas biegu lub ćwiczeń.

I wreszcie niedocenianym kryterium dla biegaczy jest to, że ich OC powinien być strumieniem rozpylającym.

Ogólnie rzecz biorąc, zdecydowanie zalecamy Sabre Red Gaz Pieprzowy Jogger dla biegaczy, ponieważ spełnia wszystkie nasze krytyczne specyfikacje dotyczące osobistej obrony dla biegaczy. Sabre Red to jedna z najlepszych marek.

 

4. Gaz pieprzowy Sabre brelok Quick Release

Gaz pieprzowy Sabre brelok Quick Release 16 ml Black

Jednym z najpopularniejszych miejsc do przechowywania naszego osobistego gazu pieprzowego są nasze breloczki, ponieważ pozwala nam to nosić go przy sobie. Jest to bardzo dobre miejsce do przechowywania bardzo małego przedmiotu obrony osobistej i zapewnia nam spokój ducha, gdy jesteśmy stale w ruchu.

Najważniejszą rzeczą przy zakupie sprayu pieprzowego do kluczy jest upewnienie się, że urządzenie ma mechanizm odrywający się od breloczka. Ma to kluczowe znaczenie dla ochrony osobistej, ponieważ ataki często zdarzają się w ułamku sekundy, a ofiara grzebie w kluczach, próbując znaleźć i użyć sprayu. Dzięki odłamywanemu elementowi spray może szybko odłączyć się od kluczy, a w ciągu kilku sekund ofiara może złapać cel i rozpylić spray.

Chcemy również podzielić się profesjonalną wskazówką, której nikt inny Ci nie powie – posiadanie kluczy i gazu pieprzowego w osobnych rękach to ogromny atut, ponieważ możesz odwrócić uwagę napastnika, rzucając w niego kluczami, odwracając tym uwagę, natychmiast po tym używamy gaz pieprzowego. Zanim oprawca zorientuje się, co się stało, będzie leżał już na ziemi, a Ty będziesz mógł bezpiecznie uciec.

Ważne jest również, aby OC w pęku kluczy zawierał główny procent kapsaicynoidów większy niż 1,1%,. Nasze doświadczenie pokazuje, że procent MC musi być wysoki, ponieważ pojemniki na breloczki są na ogół małe, a twoja jednostka musi być mała, jeśli planujesz nosić ją na swoim pęku kluczy każdego dnia.

 

5. Najlepszy żel pieprzowy Mace Magnum 3

Gaz pieprzowy Mace Magnum 3 żel

Ogólnie rzecz biorąc, żele pieprzowe są stosunkowo nową formułą w branży. Pojawiły się na scenie na początku 2000 roku i stale zyskują popularność wśród konsumentów ze względu na ich nieodłączne korzyści w porównaniu z tradycyjnym sprayem. To, co najbardziej podoba się naszemu zespołowi w formule żelu, to to, że gdy dostanie się na skórę napastnika, jest prawie niemożliwy do zetarcia. Gęsta, lepka, przypominająca klej substancja żelowa rozmazuje się na oczach i twarzy i przenika przez błony śluzowe, natychmiast obezwładniając napastnika z niezrównanym uczuciem pieczenia. Ponadto strumienie żelu mają większy zasięg i są lepsze w sytuacjach użycia ich na zewnątrz niż tradycyjne strumienie natryskowe ze względu na mniejszą szansę na oddmuch w Twoją stronę lub innych osób znajdujących się w pobliżu. Obecnie wiele z najlepszych marek gazu pieprzowego ma w swojej kolekcji żel.

6. Mace - Najlepszy gaz pieprzowy przeciw psom

Często pojawia się pytanie, jaka jest różnica między sprayem dla psów a sprayem dla ludzi? Cóż, główna różnica polega na tym, że Agencja Ochrony Środowiska (EPA) reguluje maksymalną moc sprayu dla psów i zgodnie z prawem dopuszcza tylko do 1% MC w preparatach odstraszających psy. Powodem jest to, że psy mają znacznie bardziej wrażliwe nosy i błony śluzowe niż my, ludzie, więc spray OC nie musi być tak silny. Przeciętny spray dla ludzi ma około 2 miliony SHU, podczas gdy przeciętny spray dla psa ma mniej niż 1 milion SHU.

Chociaż z pewnością do przyjemnych chwil nie będzie należeć oberwanie takim sprayem, ale jest całkowicie możliwe, że pijak lub ktoś zażywający narkotyki nie odczuje pełnego efektu i będzie kontynuował swoje niezgodne z prawem intencje, nawet jeśli zostanie spryskany gazem pieprzowym przeciw psom. Dlatego zalecamy, aby jeśli musisz mieć przy sobie tylko jeden rodzaj gazu pieprzowego, niech będzie to spray dla ludzi. Nie spowoduje żadnych długotrwałych obrażeń ani szkód u psa, a mimo to będzie Cię chronić w przypadku, gdy spacerujesz i napotkasz próbę ataku przez człowieka. Zyskasz również skuteczniejszy zasięg dzięki tradycyjnemu pojemnikowi ze strumieniem, który pozwoli Ci ustawić większy dystans między Tobą a agresywnym psem.

Z marką Mace lub Sabre będziesz mógł bezpiecznie chronić się przed każdym atakiem psa. Jeśli chcesz użyć sprayu dla ludzi, wróć do naszych najwyżej ocenianych jednostek na początku tego artykułu.

Firmy produkujące najlepszy gaz pieprzowy do samoobrony

Fox Labs International

Firma fox lab produkująca gaz pieprzowy

Lider w branży i producent najlepszego gazu pieprzowego w ciągu ostatnich 20 lat, Fox jest największym dostawcą gazu pieprzowego dla policji, zakładów karnych, funkcjonariuszy straży granicznej, ochroniarzy szpitalnych praktycznie każdego kraju. Produkują najlepszy gaz pieprzowy na świecie, spray obronny FIVE POINT THREE. Dzięki 5,3 mln SHU i 2% formule OC  są po prostu najlepsze.

Sabre

 

sabre firma produkująca gaz pieprzowy

Sabre jest liderem branży od 40 lat, konsekwentnie produkując jedne z najostrzejszych sprayów dzięki własnemu laboratorium wysokowydajnej chromatografii cieczowej. Ten proces ma jeden konkretny cel, którym jest eliminacja złych partii i wykonuje wyjątkową pracę. Ich najsłynniejsza linia produktów Sabre Red 3 w 1 wykorzystuje kombinację OC, gazu łzawiącego CS i barwnika do znakowania UV, które razem tworzą spray o niesamowitej sile.

Mace

Mace to topowa marka branży. Mace istnieje od lat 60. XX wieku dzięki swojemu wczesnemu sprayowi na bazie CN, który udoskonalali przez lata, aby nadal przeganiać swoich konkurentów i wyprzedzać rynek. Są wyjątkowo dobrzy w marketingu produktów, co znalazło oddźwięk, ponieważ termin Mace jest synonimem najlepszego gazu pieprzowego. Ich formuła Triple Action jest jednym z najlepiej sprzedających się dostępnych sprayów do ochrony osobistej, a miliony ludzi na całym świecie ufają marce Mace. Z tą marką każdy jest w stanie ochronić siebie i bliskich

Rodzaje strumieni rozpylania

Istnieje wiele różnych metod rozpylania, które są wykorzystywane do wyrzucania aerozolu z pojemnika. Ponadto istnieją również różne rodzaje rozpuszczalników i roztworów, które tworzą unikalne tekstury i lepkości, takie jak pianki i żele. Oba zostały opracowane, aby zapewnić konsumentom opcje i elastyczność w zależności od otoczenia i ich sytuacji, na przykład do ochrony domu lub codziennego noszenia. Każdy z nich ma swoje wady i zalety oraz w dużej mierze osobiste preferencje, ale ważne jest, aby zrozumieć różnicę, aby móc zidentyfikować najlepszy gaz pieprzowy dla siebie.

Strumień: Zapewnia mocny, ciasny strumień natrysku, który pozwala na większą odległość. Oferuje najdłuższy zasięg natrysku w porównaniu z innymi opcjami. Najlepsze do warunków zewnętrznych, ponieważ zmniejsza się szansa na wsteczny podmuch. Generalnie trzeba mieć lepsze celowanie w stosunku do innych rozrzutów ze względu na mały wąski strumień. Ten typ to bardziej karabin snajperski niż strzelba 🙂

Stożek: Czasami określany jako mgła stożkowa lub zamgławiacze, zapewniają szerszy zakres, co ułatwia namierzenie celu. Mają mniejszy dystans wystrzału kosztem zasięgu. Najlepsze do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz. Ten typ działa bardziej jak strzelba.

Żele: Zapewnia ciasny, ukierunkowany strumień żelu w celu zmniejszenia potencjalnego zanieczyszczenia krzyżowego. Najniższe ryzyko przedmuchu w stosunku do każdego innego tupu natrysku, dzięki czemu doskonale nadają się do użytku wewnątrz lub na zewnątrz. Wiele nowych żeli wykorzystuje żelatory o niskiej masie cząsteczkowej, które pozwalają na wystrzał na dużo większe odległości do konkurencyjnych natrysków strumieniowych, pomimo większej masy żelu. Bardzo trudne do wytarcia, ponieważ gęsta, lepka substancja podobna do kleju bardzo łatwo się rozmazuje.

Pianki: Podobnie jak żel, bardzo trudno go zetrzeć. Cel nie jest tak ważny, ponieważ pianka ma szerszy zasięg działania, co ułatwia trafienie w cel. Najmniej popularny typ rozpylania wśród konsumentów, ponieważ mało marek oferuje ten typ pieniącego się gazu pieprzowego.

Jak działa gaz pieprzowy?

Działanie gazu pieprzowego polega na tym, że capsicum wywołuje silne podrażnienie i uczucie pieczenia błon śluzowych w miejscach kontaktu (oczy, skóra lub nos) i zaczyna działać w ciągu kilku sekund od kontaktu. Nawet pośrednie uderzenie gazu pieprzowego spowoduje łzawienie i pieczenie oczu, powodując tymczasowe nieostre widzenie i ślepotę. Nosy zaczną cieknąć, palić i puchnąć. Klatka piersiowa zacznie odczuwać ucisk, co może powodować nadmierny kaszel i duszność.

Pierwszą reakcją osób spryskanych gazem pieprzowym jest natychmiastowe zamknięcie oczu. Jest to reakcja mimowolna, gdyż capsicum przytłacza błony śluzowe organizmu. Kluczowe jest, aby NIE trzeć oczu, gdyż może to spowodować otarcia rogówki. Jeśli nosisz kontakty, wyjmij je jak najszybciej i unikaj dotykania oczu i twarzy po ich użyciu. Wiele osób odczuwa strach w wyniku dezorientacji spowodowanej brakiem widzenia bezpośrednio po opryskaniu.

Jak długo utrzymuje się efekt gazu pieprzowego?

W zależności od marki i siły działania, ostre skutki działania gazu pieprzowego ustępują w ciągu 30-45 minut. Osoba narażona na działanie gazu pieprzowego powinna zostać natychmiast usunięta z zagrożonego obszaru i przeniesiona do dobrze wentylowanego pomieszczenia, najlepiej na zewnątrz do miejsca z dużą ilością świeżego powietrza. Szybkie mruganie i płukanie oczu zimną wodą pomoże przyspieszyć czas powrotu do zdrowia, ale należy się liczyć z co najmniej 30 minutami intensywnego pieczenia w oczach i dusznościami.

Jeśli problemy z oddychaniem nie ustąpią po 45 minutach, konieczne może być zastosowanie „leków rozszerzających oskrzela”, które są zwykle stosowane w leczeniu astmy, aby zapobiec „skurczom oskrzeli”, czyli nieprawidłowemu zwężeniu i poszerzeniu dróg oddechowych. Personel medyczny powinny mieć je pod ręką, jeżeli ktoś będzie poddawany opryskom w celach szkoleniowych.

Jak usunąć gaz pieprzowy z oczu i skóry?

Ostatecznie nie ma lekarstwa na gaz pieprzowy, ale są rzeczy, które pomagają zminimalizować efekty. Najczęstszą sugestią jest jak najszybsze mruganie, aby zachęcić kanały łzowe do wypłukania podrażnienia z oczu.

Istnieją również jednorazowe chusteczki, których używa wiele akademii policyjnych, aby pomóc usunąć gaz pieprzowy z oczu i skóry. Najpopularniejsze są chusteczki Sudecon od Fox Labs. Te chusteczki mają opatentowaną formułę, która pomaga poprzez usunięcie środków chemicznych ze skóry.

 

Zalecamy nie brać prysznica przez co najmniej 24 godziny, ponieważ może reaktywować kapsaicynę a woda może przenosić olejki do wrażliwych części ciała.

Czy gaz pieprzowy traci ważność?

Tak, gaz pieprzowy traci ważność i nie pozwól nikomu powiedzieć, że jest inaczej. Dobrą wiadomością jest to, że prawie każdy producent umieszcza na pojemniku  datę ważności, a zazwyczaj są to 36-48 miesięcy od daty produkcji, która również powinna znajdować się na pojemniku. Powodem, dla którego gaz pieprzowy traci ważność, jest nie tyle utrata mocy, ile utrata ciśnienia w pojemniku. Aby zapewnić skuteczny zakres oprysku lub wyeliminować potencjalną możliwość całkowitej degradacji propelentu, bardzo ważne jest zachowanie daty ważności i zakup nowego sprayu, gdy nadejdzie czas utraty ważności naszego wcześniejszego gazu.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved