Znajdź najlepsze kijki do nordic walking - dowiedz się jakie kijki do nordic walking wybrać!

Nordic walking jest fantastyczną formą aktywności dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję i zdrowie. W naszym ostatnim artykule opisaliśmy wszystkie korzyści płynące z uprawiania nordic walking, a także wskazówki, jak zacząć.

Nordic walking nie wymaga wiele sprzętu, ale jest jedna rzecz, której potrzebujesz przed zasznurowaniem butów i wyruszeniem w góry – kijki do chodzenia!

Kijki do nordic walking definiują tę aktywność. Pomagają zmniejszyć obciążenie kolan i kostek, sprawiają, że rdzeń, ramiona i barki pracują ciężej, a także zapewniają wsparcie i równowagę podczas tych bardziej odważnych wędrówek.

Aby zapewnić sobie maksymalne korzyści z uprawiania nordic walking, zakup odpowiednich kijów jest bardzo ważny. Kije i kijki do chodzenia często mają różne konstrukcje i cechy, dostosowane do różnych okoliczności i wymagań. W tym artykule przedstawiamy cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę oraz nasze najlepsze propozycje, jeśli chodzi o kijki do nordic walking.

 

1. Leki Kije Nordic Walking Response

Leki Kije Nordic Walking Response

Leki cieszy się dobrą reputacją, a kijki do Nordic Walking Response nie zawodzą.

Te kije są trwałe, wytrzymałe i na pewno Cię nie zawiodą. Jeśli traktujesz nordic walking poważnie, to kije takie jak te są Ci potrzebne. Z łatwością zniosą nacisk wywierany w dół przez ruchy pleców, dzięki czemu możesz skupić się na marszu i nie martwić się, że kije będą się wyginać lub sprawiać problemy.

Uchwyty ręczne zostały ulepszone w stosunku do poprzednich modeli, co pozwala na bardzo wygodny chwyt.

Kije można zdemontować, więc jeśli chcesz zabrać je w podróż, nie będzie z tym problemu.

 

2. Fizan Kije Nordic Walking Runner

Fizan Kije Nordic Walking Runner

Jeśli tym co lubisz najbardziej jest aktywnie spędzony wolny czas na świeżym powietrzu. Oraz jeśli starasz się poprawić swoją kondycje fizyczną w łatwy sposób to Nordic Walking jest czymś dla Ciebie. Kije renomowanej marki Fizan zapewnią Ci funkcjonalność i wysoki komfort użytkowania. Kijki te są lekkie wytrzymałe oraz stabilne. Bardzo dobrze leżą w dłoniach i nie wyślizgują się. Fizan Kije Nordic Walking Runner to gwarancja jakości.

3. Kijki Viking Kettera Pro

Kijki Viking Kettera Pro

Kijki Viking Kettera Pro są to stabilne 5-sekcyjny kijki trekkingowe. Gwarantują one kompaktowy rozmiar. Są przy tym stabilne i wytrzymałe. Wykonane zostały z wysokiej jakości stopu aluminium który zapewnia odporność na wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Rękojeść z pianki zapewnia wygodę przy wielogodzinnym marszu. Kijki Viking Kettera Pro dobrze sprawdzają się w terenach górskich zarówno latem jak i zimą.

 

4. Fjord Nansen Kije Trekkingowe Niva

Fjord Nansen Kije Trekkingowe Niva

Jeśli szukasz najlżejszych kijków do nordic walking to Fjord Nansen Kije Trekkingowe Niva przychodzi z pomocą. Ich konstrukcja pozwala na szybkie składanie i rozkładanie kijków. Po złożeniu zajmują niezwykle mało miejsca. Rękojeści została wykonana z neoprenowej pianki którą bardzo dobrze się trzyma.

 

Co należy wziąć pod uwagę kupując kijki do Nordic Walking?

Kije do nordic walking (lub kijki do nordic walking), są używane do uprawiania nordic walking. Są one podobne do kijów trekkingowych, ale mają kilka wyraźnych różnic.

Różne modele oferują konkretne korzyści i funkcje. Rzeczy, o których należy pamiętać to: regulowane rozmiary, waga, trwałość, komfort, szybkie wypinanie i jakość pasków.

Waga

Kije do nordic walking są zazwyczaj wykonane z włókna węglowego lub aluminium. Włókno węglowe jest droższe i superlekkie (ale nadal niewiarygodnie mocne). Aluminium jest nadal świetnym materiałem, ale nie tak lekkim, ale te kije są lekko tańsze.

Rozmiar

Coraz bardziej pożądane stają się kije regulowane, a nawet składane. Często ułatwia to ich transport i podróżowanie z nimi. Kije do nordic walking są dostępne jako kije o stałej długości, składane lub regulowane.

Odpowiednia długość kijka do Nordic Walking zależy od wzrostu osoby. Aby obliczyć prawidłową długość tyczki, użyj wzoru: Wzrost (cm) x 0,68.

W przypadku kijków o stałej długości zaokrąglij w górę lub w dół z dokładnością do 5 cm. Np. osoba o wzroście 172cm użyłaby kijków 115cm (tj. 172cm x 0,68 = 117cm, zaokrąglij w dół, prawidłowa długość to 115cm).

Alternatywnie, długość kija można określić, trzymając kij za uchwyt, a następnie ustawiając kij w pozycji pionowej przed ciałem z łokciem trzymanym przy ciele. Łokieć powinien tworzyć kąt 90º lub nieco większy.

Twoje osobiste preferencje będą dyktować, który rodzaj kijów jest dla Ciebie najlepszy.

Kijki do nordic walking jak prawidłowo chodzić

Pierwszym krokiem podczas chodzenia z kijami jest zebranie sprzętu. Zanim wyjdziesz na spacer, będziesz chciał dopasować swoje kijki: trzymaj się uchwytu, połóż czubek na ziemi i trzymaj kijek pionowo, a ramię blisko ciała; łokieć powinien być zgięty pod kątem 90 stopni. Następnie zatrzaśnij: nasuń paski na nadgarstki i lekko chwyć kij.

Teraz jesteś gotowy do działania! Nie myśl o tym za dużo: rytm twoich rąk, nóg i ciała jest taki sam jak podczas normalnego, energicznego chodzenia. Ale w przeciwieństwie do chodzenia, Twój krok zależy od zakresu ruchu ramienia – Twój krok będzie podążał za nim. Im dłuższe pchnięcie kija, tym dłuższy krok i mocniejsze kołysanie miednicy i górnej części tułowia.

Zacznij od lekkiego trzymania kijków (nie trzymaj ich zbyt mocno). Idź z kijkami obok siebie, poruszając się w opozycji do twoich nóg. Brzmi to dezorientująco, ale stało się to dla ciebie naturalne: twoja lewa ręka i prawa stopa będą się poruszać jednocześnie. Następnie, aby sprawdzić swoją formę, załóż kijki, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i pozwól im ciągnąć się za tobą pod kątem około 45 stopni podczas chodzenia. Gdy kąt wydaje się odpowiedni, ponownie chwyć kije i posadź je na ziemi zamiast je ciągnąć. Nadal będziesz sadzić pod tym samym kątem 45 stopni do tyłu, z łokciami blisko ciała i prostymi i rozluźnionymi ramionami.

Gdy poczujesz się komfortowo z posadzaniem, dodaj pchanie. Przepychaj kije przez każdy krok, wywierając większy nacisk. Poczujesz siłę na pasku. Kiedy doskonalisz swój krok, skoncentruj się na przetaczaniu się od pięt do palców u stóp na każdym kroku i odpychaniu się z pełniejszym wymachem ramion, aby uzyskać lepsze korzyści z treningu.

 

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved