Ranking kompresorów - Jaki kompresor wybrać?

Szukasz niezawodnej sprężarki do swojego domu bądź małego warsztatu? Nie wiesz jednak na jaki sprzęt się zdecydować i jaki rodzaj urządzenia wybrać? To właśnie dla Ciebie powstał ten ranking. Umożliwi Ci on porównanie kompresorów różnych firm. Ranking powstał na podstawie opinii wielu użytkowników. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się czym kierować się podczas zakupu i na co zwrócić koniecznie uwagę?

1. Kupczyk FL 50

Kupczyk FL 50

Kupczyk FL 50 – jeśli szukasz dobrego kompresora, w dobrej cenie, do użytku domowego, spójrz na ten model. Kupczyk FL 50 ma zasilanie sieciowe, jego maksymalne ciśnienie to 8 bar, ma praktyczne kółka by łatwo było go transportować, moc silnika urządzenia to 1.5W, a jego wydajność to aż 245l/ minutę – zbiornik mieści aż 50 litrów. Ta pneumatyczna sprężarka powstała z trwałych i atestowanych materiałów, zawory wykonane zostały ze stali nierdzewnej, cylinder z żeliwa a tłoki ze stopu najwyższej jakości aluminium. Sprzęt jest również zabezpieczony przed korozją, nie straszne mu deszcze, wiatry czy śnieg – z powodzeniem może pracować na otwartej przestrzeni. Dodatkowym atutem urządzenia jest reduktor ciśnienia, który ma gniazdo szybkozłącza. Nawet mniej doświadczony operator, po krótkim instruktarzu, poradzi sobie z obsługą tego sprzętu.

2. Metabo Basic 250-50 W 601534000

Metabo Basic 250-50 W 601534000

Metabo Basic 250-50 W 601534000 – to kolejna dobra sprężarka, której nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Urządzenie ma moc aż 1500W, zasilane jest elektrycznie, maksymalne ciśnienie wynosi 8 bar. Dodatkowym atutem sprzętu jest jego prostota w użyciu. Sprężarka ta przeznaczona jest do prostszych zastosowań, doskonale więc sprawdzi się w naszym garażu czy przydomowym warsztacie. Świetnie nada się do pompowania opon, czyszczenia mechanizmów, albo do precyzyjnego malowania. Metabo Basic 250-50 W 601534000 to tłokowa sprężarka, smarowana olejem. Kompresor ma układ zabezpieczający przed przegrzaniem i niestabilnością zasilania. Zbiornik jest odporny na korozję. Oczywiście dla ochrony warto jest przechowywać go w zamkniętym pomieszczeniu. Sprężarka ma zamontowane duże gumowe koła, dzięki czemu łatwo jest nam ją transportować.

 

3. Stanley Kompresor 50 (FCDV404STN006)

Stanley Kompresor 50 (FCDV404STN006)

Stanley Kompresor 50 (FCDV404STN006) – kompresor ten to kolejne urządzenie godne polecenia, wybierane przez wielu użytkowników do swojego przydomowego warsztatu. Maksymalne ciśnienie sprzętu wynosi 8 bar, jest zasilany sieciowo, moc urządzenia to 1500W, ma zbiornik o pojemności aż 50 litrów a w komplecie dostajemy sporo akcesoriów (pełen zestaw może więc zawierać: pistolet do przedmuchiwania, węża spiralnego, końcówkę pompującą). Kranik spustowy w sprężarce został unowocześniony, ułatwia nam więc i przyspiesza dane działanie (czyszczenie, malowanie, pompowanie kół). Produkt jest w pełni odporny na korozję, więc bez problemu może działać na otwartej przestrzeni niezależnie od pogody. Nie straszne są mu również uszkodzenia mechaniczne. Produkt jest praktycznie bezawaryjny, a użytkownik ma łatwy dostęp do niemal wszystkich części zamiennych. Kompresor ten ma szersze ożebrowanie, co przekłada się na efektywniejsze chłodzenie podczas pracy, nie musimy się więc martwić o niespodziewane przegrzanie się sprzętu.

4. Hecht 2080 Sprężarka Tłokowa Kompresor Tłokowy Bezolejowy 24L (Hecht2080)

Hecht 2080 Sprężarka Tłokowa Kompresor Tłokowy Bezolejowy 24L (Hecht2080)

Hecht 2080 Sprężarka Tłokowa Kompresor Tłokowy Bezolejowy 24L (Hecht2080) – ten dobry bezolejowy kompresor, bardzo dobrze spełnia swoją rolę w przydomowym warsztacie czy garażu amatora. Niezawodność – tak można określić to urządzenie. Zbiornik kompresora ma 24 litry pojemności, bardzo łatwo się go obsługuje, łatwo jest o dostęp do wszystkich części zamiennych, a wydajność urządzenia to 150l/ minutę. Maksymalne ciśnienie to 8 bar. Jeśli poszukujesz dobrego sprzętu do przedmuchiwania sprzętu elektronicznego, do malowania precyzyjnego, do pompowania kół czy elementów gumowych – ten kompresor świetnie się w tej roli sprawdzi. Sprężarka posiada koła, dzięki czemu łatwo ją przetransportować w dowolne miejsce. Nie trzeba do tego dużej siły. Produkt jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, bo pokryty jest powłoką antykorozyjną. Nawet po latach sprzęt będzie działać niezawodnie i wyglądać naprawdę dobrze.

5. Stanley DN 200/8/6 C6BB34STN039

Stanley DN 200/8/6 C6BB34STN039

Stanley DN 200/8/6 C6BB34STN039 – tej dobrej sprężarki również nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Urządzenie jest tanie i łatwe w użytkowaniu, to dlatego na jego zakup decyduje się wielu użytkowników. Sprzęt ma minimalistyczną budowę, waży zaledwie 9 kilogramów, moc silnika wynosi 1.5W a maksymalne ciśnienie to 8 bar. Produkt jest zasilany sieciowo. Zbiornik ma pojemność zaledwie 6 litrów, więc sprężarka zmieści się nie tylko w garażu ale w każdym mieszkaniu, który ma kącik do przechowywania sprzętów. Sprężarka ta wyprodukowana została przez znanego i renomowanego producenta, nie musimy się więc obawiać o dostępność ewentualnych części zamiennych – znajdziemy je bez problemu. Kompresor doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia, malowania, pompowania elementów gumowych… Model ten pozbawiony jest zbędnych funkcji dodatkowych a wyświetlacz daje nam łatwy dostęp do odczytania ciśnienia. Nie musisz się obawiać, że nie poradzisz sobie z obsługą urządzenia.

6. Magnum JWS 50

Magnum JWS 50

Magnum JWS 50 – jeżeli szukasz sprężarki z wyższej półki – ten model powinien Cię zadowolić. Zaletami tego urządzenia, między innymi są: cicha i bardzo stabilna praca, wydajność na poziomie 280l/min, ciśnienie 8 bar, zbiornik o pojemności 50 litrów i wygoda w transporcie, dzięki zamontowanym do zbiornika kółkom. To sprężarka, która sprawdzi się tam gdzie minimalny hałas jest bardzo istotną kwestią. Sprężarkę tą więc możemy śmiało wykorzystać w gabinecie stomatologicznym czy w punkcie elektronicznej obsługi serwisowej. Cały swój osprzęt wyczyścisz bez problemu, szybko i efektywnie. Tak samo szybko napompujesz koła czy pomalujesz drobne elementy, które wymagają dużej precyzji w trakcie malowania. w komplecie z tą sprężarką otrzymujemy: instrukcję obsługi, szybkozłączkę europejską, kółka, uchwyt i filtr powietrza. Po przeczytaniu instrukcji – nawet laik nie będzie miał problemów z obsługą urządzenia. Producent udziela na sprzęt 2 letniej gwarancji, jednak jest to sprzęt raczej bezawaryjny!

 

7. Black&Decker Bdcinf18N

Black&Decker Bdcinf18N

Black&Decker Bdcinf18N – to kolejny model dobrej sprężarki, którą musieliśmy wymienić w naszym rankingu, jest bowiem polecana przez wielu użytkowników. Sprzęt ma bardzo minimalistyczną konstrukcję, łatwo się go przenosi i przechowuje, jest wyposażony w moduł wielonapięciowy z trzema opcjami zasilania. Ta kompaktowa sprężarka przyda się w każdym przydomowym garażu czy schowku. Przy jej pomocy bez problemu i szybko napompujesz elementy gumowe, wyczyścisz trudno dostępne miejsca, szybko i fachowo naniesiesz farbę – bez jej nadmiernego zużycia. Masz samochód i liczne sprzęty elektroniczne w domu – sprężarka na pewno przyda Ci się nie raz, bez konieczności oddawania sprzętów do czyszczenia do serwisu. Black&Decker Bdcinf18N maa oddzielne tryby, automatycznie dostosowują one parametry do rodzaju działania. Kiedy tylko kompresor zakończy pracę – automatycznie wyłączy się – to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie.

 

8. Stanley D 210/8/24 FCCC404STN005

Stanley D 210/8/24 FCCC404STN005

Stanley D 210/8/24 FCCC404STN005 – ten renomowanej marki kompresor, polecany jest przez wielu użytkowników. To niezawodne urządzenie ma wydajność na poziomie 222l/minutę a także łatwo jest odczytać na nim wszystkie parametry. Zbiornik odporny jest na uszkodzenia mechaniczne czy na korozję, nie straszne mu więc opady deszczu – może pracować na otwartej przestrzeni przy każdej pogodzie. Sprężarka posiada unowocześniony kranik spustowy, który jeszcze bardziej ułatwia nam pracę ze sprężarką. Stanley D 210/8/24 FCCC404STN005 nadaje się zarówno dla profesjonalistów jak i laików. Doskonale przyda się podczas pompowania kół, przy czyszczeniu czy malowaniu różnych elementów… Produkt wyposażony został w wygodne kółka i stabilny uchwyt, łatwo więc go transportować, nawet w trudno dostępne miejsca. Urządzenie cechuje się bardzo niską awaryjnością. Bezpośredni napęd gwarantuje skalę obrotów na poziomie 2850/min. Produkt ten spełni wymagania nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

 

9. Stanley Kompresor Olejowy Fatmax 50L 10 Bar

Stanley Kompresor Olejowy Fatmax 50L 10 Bar

Stanley Kompresor Olejowy Fatmax 50L 10 Bar – ten bardzo dobry kompresor polecany jest przez profesjonalistów. Sprężarka ta ma pionowy zbiornik o pojemności 50 litrów, stabilny uchwyt, wydajność, która wyosi 222l/min; produkt jest również kompatybilny z wieloma typami zewnętrznych narzędzi (gwoździarka, pistolet do malowania czy końcówka czyszcząca). Sprężarka ma wiele zastosowań i przyda się w każdym przydomowym jak i profesjonalnym warsztacie. Można jej bowiem używać do usuwania zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc, do pompowania kół i innych elementów gumowych i wielu robót ogrodowych. Produkt nie wymaga ani uzupełniania ani wymiany oleju. Można powiedzieć, że sprzęt jest praktycznie bezobsługowy, bo większość ustawień programuje się automatycznie. Dużym atutem urządzenia jest również łatwość w dostępie do części zamiennych.

10. Magnum ZVA50

Magnum ZVA50

Magnum ZVA50 – to już ostatnia, bardzo dobra sprężarka, która znalazła się w naszym zestawieniu najlepszych tego typu urządzeń. Produkt cechuje się dużą żywotnością i małą awaryjnością. Ma jednak wiele innych zalet, między innymi: zbiornik o pojemności 50l, maksymalne ciśnienie 8 bar, produkt jest zasilany sieciowo i jest niewielkich rozmiarów. Urządzenie przyda się w domu i każdym przydomowym warsztacie, ma bowiem wiele zastosowań – czyszczenie trudno dostępnych miejsc, malowanie precyzyjne, pompowanie elementów gumowych… Magnum ZVA50 – na wielką uwagę zasługuje wydajność ssania, które osiąga nawet 369l/min. Produkt jest również wyposażony w niezawodne systemy chłodzące (wentylatory i czujniki), co zapobiegnie nadmiernemu przegrzaniu czy awarii.

Poradnik zakupowy

Do czego posłuży mi kompresor?

Głównym zadaniem sprężarki, kompresora jest wygenerowanie wysokiego ciśnienia. Sprzęt ten może się więc przydać do czyszczenia części sprężonym powietrzem, do szybkiego nadmuchania elementów gumowych czy do malowania konkretnych powierzchni taką techniką. Dobry kompresor jest wydajny, działa szybko, sprawnie i bardzo dokładnie (co ważne jest zwłaszcza podczas malowania – by nie marnować farby).
Sprężarka przyda się zarówno profesjonalistom jak i amatorom – do przydomowego garażu. Pamiętajcie jednak, że sprężarka musi być napełniana przy odpowiedniej wilgotności powietrza – inaczej sprzęt może ulec awarii.

Jaki kompresor kupić?

Dobry i tani kompresor może równie dobrze spełniać swoje zadanie, co sprzęty z wyższej półki. Jednak, najlepsze kompresory mają doskonałe parametry techniczne – nadają się jednak do pracy w profesjonalnych warsztatach – do domowych potrzeb, wystarczy nam podstawowa wersja urządzenia. Czym się jednak kierować podczas zakupu?
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na efektywność działania (ilość wtłaczanego powietrza na minutę). Aby uniknąć częstego napełniania butli – jej pojemność też jest dość istotna (najwyżej są to 50l zbiorniki). Zwróć również uwagę na typ sprężarki – olejowa, bezolejowa czy specjalna do aerografu. Rodzaj zasilania również robi różnicę – membranowy bądź tłokowy. Czas nabijania butli a także poziom generowanego hałasu to elementy, na które też warto zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia do swojego przydomowego warsztatu.

Mamy nadzieję, że nasz ranking pozwoli Wam wybrać kompresor, sprężarkę dla siebie – czy to profesjonalną czy taką do użytku domowego.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved