Ranking oczyszczaczy powietrza - Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Nie jedna osoba, zwłaszcza borykająca się z alergią czy kiepską jakością powietrza w swoim regionie zastanawia się nad zakupem dobrego oczyszczacza powietrza. Tego typu urządzenie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb – jedni potrzebują oczyszczacza z nawilżaczem powietrza, inni zaś wolą bez tej funkcji, jednak zależy im na oczyszczaczu z funkcją jonizacji powietrza. Jeśli stoicie przed zakupem dobrego oczyszczacza powietrza, spójrzcie w nasz ranking, który powstał na podstawie opinii zadowolonych użytkowników. Spójrzcie na konkretne parametry i funkcje urządzenia, zanim zdecydujecie się na zakup konkretnego sprzętu, które ma wam długo i bezawaryjnie służyć.

1. OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI AIR PURIFIER PRO

OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI AIR PURIFIER PRO

OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI AIR PURIFIER PRO – to urządzenie w wersji premium, które gwarantuje wysoką przepustowość powietrza. Oczyszczacz ten, potrafi już w 10 minut oczyścić powietrze w pomieszczeniu, co jest naprawdę znakomitym wynikiem. Urządzenie to sprawdzi się nawet w przypadku dużych pomieszczeń (do 60m2). Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, posiada bardzo praktyczny wyświetlacz, więc możemy w każdej chwili kontrolować jego pracę. Wielkim plusem oczyszczacz jest również to, że oczyszczacz pobiera powietrze z różnych kierunków – tak więc miejsce zainstalowania oczyszczacza nie ma znaczenia. Sprzęt poradzi sobie z cząstkami kurzu z klimatyzatorów, pyłkami roślinnymi a nawet sierścią zwierząt. Sprzęt ma kilka trybów pracy. Możemy też ściągnąć na telefon aplikację do sterowania urządzeniem w sposób zdalny. Możemy zaprogramować go w taki sposób, by uruchamiał się o wskazanych porach. Model posiada filtry węglowe – łatwe w wymianie.

2. OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP KC-930EUW

OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP KC-930EUW

OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP KC-930EUW – to kolejny świetny oczyszczacz powietrza, polecany przez wielu użytkowników. Model ten jest tani, ale wydajny i bezawaryjny. Posiada wbudowane filtry węglowe, które cechują się dużą żywotnością, a kiedy przyjdzie do ich wymiany – łatwo będzie je wymienić. Oczyszczacz ten wyłapuje praktycznie wszystkie cząstki o wielkości do 0,3 mikrometra. Użytkownicy cenią sobie również wygodę eksploatacji sprzętu a dodatkowo to, że informuje on o konieczności wymiany filtra. Urządzenie ma wbudowany inteligentny tryb pracy – a to wszystko możliwe jest dzięki czujnikowi, który wykrywa stężenie nieprzyjemnych zapachów czy kurzu. Trzeba też wspomnieć o technologii Plasmacluster, który eliminuje wszystkie patogeny, które znajdują się w powietrzu (roztocza, wirusy, czy zarodki pleśni). Model ten ma również wbudowaną funkcję nawilżania powietrza.

3. OCZYSZCZACZ POWIETRZA PHILIPS AC1217/50

OCZYSZCZACZ POWIETRZA PHILIPS AC1217/50

OCZYSZCZACZ POWIETRZA PHILIPS AC1217/50 – dla wielu użytkowników to najlepsze urządzenie do oczyszczania powietrza. Jest wysoce funkcjonalne i dokładne. Urządzenie jest wyposażone w węglowy filtr HEPA. Producent daje gwarancję, że model usuwa do 99,97% zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu. Oczyszczacz filtruje bardzo drobne cząsteczki, których rozmiar nie przekracza 0,3 mikrometra. Ten naprawdę dobry i w świetnej cenie oczyszczacz renomowanego producenta posłuży niezawodnie przez wiele lat. Wykonany został w pełni z certyfikowanych i trwałych tworzyw. Dla użytkowników, w których domu są małe dzieci, świetną opcją jest funkcja blokady a także tryb nocnego czuwania (nie słyszymy urządzenia a ono wciąż oczyszcza powietrze). Zasięg urządzenia to 29 metrów, więc sprawdzi się nawet na dużych powierzchniach. Oczyszczacz eliminuje lotne związki organiczne, bakterie, pyłki, sierść, kurz, wirusy, roztocza a nawet zarodki pleśni. To urządzenie polecane przede wszystkim alergikom.

4. OCZYSZCZACZ POWIETRZA STADLER FORM VIKTOR

OCZYSZCZACZ POWIETRZA STADLER FORM VIKTOR

OCZYSZCZACZ POWIETRZA STADLER FORM VIKTOR – w naszym rankingu nie mogło zabraknąć tego modelu oczyszczacza. Jest niedrogi a bardzo funkcjonalny. Ma również wbudowany żywotni filtr węglowy, który nie wymaga częstego czyszczenia czy wymiany. Urządzenie łatwo można dostosować do swoich potrzeb. Oczyszczacz ten daje nam gwarancję wielostopniowego oczyszczania, co przekłada się na wysoką skuteczność. Filtr elektromagnetyczny zastosowany w urządzeniu nie przepuszcza nawet najdrobniejszych cząstek. Sporym udogodnieniem jest również wbudowany wskaźnik czystego powietrza, możemy więc sprawdzić w dowolnej chwili stan jakości powietrza. Kontrolki urządzenia ściemniają się w nocy, więc urządzenie nadal może pracować i nie będzie nam przeszkadzać. Urządzenie ma aż 5 trybów pracy. Przy pomocy tego oczyszczacza pozbędziecie się cząstek kurzu, roztoczy, zarodków pleśni czy nawet nieprzyjemnych zapachów.

 

5. OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP FP-F30EUH

OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP FP-F30EUH

OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP FP-F30EUH – jeśli szukasz dobrego i niedrogiego oczyszczacza przyjrzyj się temu modelowi. Urządzenie to na pewno spełni Twoje oczekiwania. Oczyszczacz ma wbudowany filtr węglowy HEPA, którego żywotność wynosi nawet 2 lata (w zależności od zanieczyszczone powietrza). W urządzeniu zastosowano technologię Plasmacluster – to właśnie dzięki tej technologii możemy skutecznie wyeliminować z powietrza wirusy, drobnoustroje, zarodki pleśni, alergeny a nawet sierść zwierząt i wiele innych nieczystości czy nieprzyjemnych zapachów. Urządzenie wyłapie nieczystości nie tylko z dużych powierzchni, ale również z trudno dostępnych miejsc czy mebli. Doskonałą opcją jest również funkcja przygotowania powietrza do snu – przekłada się to na wysoki stopień regeneracji. Model ten jest wyjątkowo tani w utrzymaniu.

6. OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI MI AIR PURIFIER 3H

OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI MI AIR PURIFIER

OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI MI AIR PURIFIER 3H – to kolejny bardzo dobry oczyszczacz powietrza, który ma podwyższony poziom skuteczności. Urządzenie więc jest w stanie wyeliminować z powietrza nawet bardzo drobne cząsteczki zanieczyszczeń. Oczyszczacz ma niezwykle precyzyjne czujniki pomiaru, co zaś przekłada się na bardzo efektywną pracę. Urządzenie dedykowane jest nie tylko do użytku domowego, ale np. do biura czy innych pomieszczeń użyteczności publicznej. Model idealnie będzie nadawał się do pomieszczenia o powierzchni nie przekraczającej 45m2. Warto też wspomnieć o bardzo prostej obsłudze urządzenia, z którą poradzi sobie każdy laik. Zaledwie kilka minut od uruchomienia urządzenia oczyści ono powietrze.

7. OCZYSZCZACZ POWIETRZA FELLOWES AERAMAX DX55

OCZYSZCZACZ POWIETRZA FELLOWES AERAMAX DX55

OCZYSZCZACZ POWIETRZA FELLOWES AERAMAX DX55 – tego modelu również nie mogło zabraknąć w naszym rankingu najlepszych oczyszczaczy. Urządzenie jest zaprojektowane z troską nawet o najdrobniejsze detale. Urządzenie posiada trwały i wydajny filtr węglowy, którego wymiana nie musi odbywać się zbyt często. Wielkim atutem urządzenia jest również funkcja nawilżania powietrza (mikroklimat w pomieszczeniu będzie bardzo korzystny dla domowników). Przy pomocy tego urządzenia oczyścimy powietrze z cząsteczek kurzu, ale również z wirusów, alergenów i patogenów. Urządzenie ma podwyższony stopień dokładności, tak więc daje nam duży komfort w codziennym jego użytkowaniu. Dodatkowo, sprzęt ma wbudowany praktyczny wskaźnik, który poinformuje nas chociażby o stopniu zanieczyszczenia powietrza albo zużycia filtra.

8. OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI MI AIR PURIFIER 2S

OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI MI AIR PURIFIER 2S

OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI MI AIR PURIFIER 2S – jeśli szukasz taniego i niezawodnego oczyszczacza powietrza przyjrzyj się temu modelowi. Powstał na bazie nowoczesnych technologii. Wyłapuje on z powietrza nawet najdrobniejsze cząsteczki co doskonale wpływa na mikroklimat, który panuje w pomieszczeniu – jeśli oczyszczacz stoi w naszej sypialni – przekonacie się sami jak podniesie on jakość waszego snu. W urządzeniu zastosowano filtr węglowy, więc nie musimy się obawiać o jego częstą wymianę. Już w ciągu 10 minut od włączenia urządzenia, powietrze w pomieszczeniu będzie czyste, a cząstki zanieczyszczeń usuwane są nawet z zakamarków. Oczywiście im mniejsze pomieszczenie, tym szybciej powietrze zostanie oczyszczone. Dodatkowo do urządzenia możemy ściągnąć na swój telefon aplikację, dzięki której jeszcze łatwiej będzie nam obsługiwać urządzenie i dostosować je do swoich potrzeb.

9. OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI MI AIR PURIFIER 2H

OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI MI AIR PURIFIER 2H

OCZYSZCZACZ POWIETRZA XIAOMI MI AIR PURIFIER 2H – urządzenie to polecane jest przez użytkowników nie tylko dlatego, że ma doskonałą cenę, ale również dlatego, że posiada on filtr HEPA, który świetnie radzi sobie z zanieczyszczeniami różnego rodzaju i o najmniejszym rozmiarze. Urządzenie jest wyjątkowo ciche, co ceni sobie wielu użytkowników. Oczyszczanie powietrza przy pomocy tego urządzenia ma charakter wieloetapowy – dzięki czemu urządzenie wyłapie nawet najdrobniejsze cząsteczki. Oczyszczacz ma bardzo ekonomiczny silnik, który minimalizuje ilość zużywanej energii. Omawiany model ma również wbudowane specjalne czujniki temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Tak więc tryb pracy samodzielnie dopasowuje się do warunków otoczenia.

10. OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP FU-Y30EUW

OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP FU-Y30EUW

OCZYSZCZACZ POWIETRZA SHARP FU-Y30EUW – to już ostatnie urządzenie, które znalazło się na naszej liście najlepszych oczyszczaczy powietrza. Model ten cechuje się wyjątkowo niską awaryjnością i wysoką wydajnością. W urządzeniu zastosowano filtr węglowy, który wyłapuje cząstki kurzu, sierść zwierząt, patogeny, zarodki pleśni czy grzybów a także roztocza i wiele innych. Przekonasz się, że mikroklimat w pomieszczeniu, w którym uruchamiasz oczyszczacz jest zupełnie inny, przyjemniejszy i przyjazny dla lepszej jakości snu. Model ten jest wyjątkowo cichy, więc możemy używać go całą dobę – nawet w sypialni. Filtr zastosowany w urządzeniu poradzi sobie również z różnego rodzaju nieprzyjemnymi zapachami. Ten wydajny oczyszczacz może być używany nie tylko w domu, ale również w biurze, gabinecie kosmetycznym, poczekalni czy innych pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Mamy nadzieję, że nasz ranking znacznie ułatwi Wam podjęcie decyzji jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla siebie, swojej rodziny, swoich pracowników – swojego zdrowia!

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2022 All Rights Reserved