Ranking trampolin - Jaką trampolinę wybrać?

Masz duży ogród, plac zabaw dla dziecka nie jest już wystarczający i chcesz dostarczyć mu ciekawej rozrywki, by aktywnie spędzał czas? Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup dobrej trampoliny ogrodowej, z której zresztą sami korzystają! Jeśli zastanawiacie się jaką trampolinę wybrać i czym kierować się podczas jej zakupu – spójrz w nasz ranking, a na pewno znajdziesz w nim wiele cennych wskazówek i kilka modeli trampolin, najchętniej wybieranych w ubiegłym roku przez użytkowników.

1. Neosport Trampolina Ogrodowa 252Cm 8Ft 2020

Neosport Trampolina Ogrodowa 252Cm 8Ft 2020

Neosport Trampolina Ogrodowa 252Cm 8Ft 2020 – ta dobra i tania trampolina, polecana jest przez wielu użytkowników. Nadaje się do niewielkiego ogródka. Trampolina jest bezpieczna i trwała, posiada solidną matę do skakania – batut, który jest wodoszczelny, elastyczny i aż ośmiokrotnie zszywany. Sprężyny trampoliny również są bardzo wytrzymałe a co najważniejsze – odporne na uszkodzenia czy korozję, są bowiem ocynkowane, galwanizowane i zabezpieczone kołnierzem (wypełniony pianka). Jednocześnie trampolina udźwignie 100 kilogramów, wiec może z niej korzystać kilkoro dzieci jednocześnie. Podwójne, bardzo stabilne nogi nogi trampoliny w kształcie litery U, dają duże bezpieczeństwo i poczucie stabilizacji. Optymalna wysokość trampoliny sprawia, że dzieci nawet podczas intensywnych skoków mogą czuć się bezpieczne. Dodatkowo trampolina ma mocną siatkę zewnętrzną (zszywaną w górnej części) i metalowe słupki, które zostały pokryte lekką pianką i osłonięte tunelem. Wejście do trampoliny jest zamykane na zamek i klamrę – dla zwiększenia bezpieczeństwa bawiących się na niej dzieci.

2. Neo-Sport Trampolina Ogrodowa Siatka Zewnętrzna 183Cm

Neo-Sport Trampolina Ogrodowa Siatka Zewnętrzna 183Cm

Neo-Sport Trampolina Ogrodowa Siatka Zewnętrzna 183Cm – to kolejna bardzo dobra trampolina ogrodowa w świetnej cenie. Sprzęt jest szybki w montażu, metalowe słupki łatwo łączą się ze sobą a tunele nakładane na słupki zapewniają bardzo szybkie założenie siatki. Siatka ta w górnej części jest zszyta, co zwiększa jej odporność na uszkodzenia, zaś z jej boki znajduje się wejście na trampolinę, zamykane na zamek błyskawiczny i klamrę – co daje duże bezpieczeństwo dzieciom podczas korzystania z niej. Mata trampoliny (batut) jest bardzo solidnie wykonana, materiał ten jest elastyczny i wodoodporny, jest ona również aż ośmiokrotnie zszywana. Sprężyny trampoliny zaś są cynkowane a także zabezpieczone kołnierzem wypełnionym pianką. Oczywiście wszystkie elementy, które składają się na stelaż trampoliny są galwanizowane zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. W zestawie trampoliną otrzymujemy również drabinkę dla ułatwienia wchodzenia na trampolinę. Maksymalne obciążenie trampoliny to jednak tylko 50 kg, co dla wielu użytkowników jest trochę kiepskim wynikiem – ale dla dzieci wystarczy, zwłaszcza w tej cenie. Model trampoliny posiada certyfikat EN71-2 i EN71-3.

3. Neo-Sport Trampolina Ogrodowa 140Cm

Neo-Sport Trampolina Ogrodowa 140Cm

Neo-Sport Trampolina Ogrodowa 140Cm – ta mała i tania trampolina ceniona jest przez wielu użytkowników, zwłaszcza tych, którzy mają małe ogródki i liczy się każdą wolną przestrzeń. Trampolina ma 140 cm średnicy, i odpowiednia jest dla dzieci, które nie ważą więcej niż 25 kilogramów. Trampolina jest stosunkowo tania więc nie musimy się przejmować kiedy w następnym sezonie dziecko już nie będzie mogło z niej korzystać. Siatka zabezpieczająca jest wzmocniona (zszywana od góry), zaś metalowe słupki podtrzymujące pokryte są miękką pianką zabezpieczającą. Wytrzymała mata (batut) ma właściwości wodoodporne i jest wysoce elastyczna. Wejście na trampolinę zamykane jest na zamek i klamrę, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka, podczas zabawy. Matę zakłada się przy pomocy specjalnych haków i bezpiecznych pasów, złoży się ją więc szybko i w łatwy sposób. Trampolina ma bardzo stabilne i bezpieczne nóżki, co ważne, jest niska, więc nie potrzebujemy drabinki żeby do niej wejść – więc nawet najmłodsze dzieci mogą z niej bezpiecznie i samodzielnie korzystać.

4. Neosport Trampolina Ogrodowa 252Cm 8Ft Model 2019

Neosport Trampolina Ogrodowa 252Cm 8Ft Model 2019

Neosport Trampolina Ogrodowa 252Cm 8Ft Model 2019 – To obszerna i naprawdę dobra gatunkowo trampolina, której udźwig to aż 100 kg. To bardzo efektownie prezentująca się trampolina, która posiada okrąg ze stelaża, który zapewnia świetne napięcie siatki bezpieczeństwa, co podczas zabawy na trampolinie jest niezwykle istotne. Słupki są profilowane i pokryte miękką pianką zabezpieczającą. Wejście do trampoliny jest duże i wygodne, zabezpieczone zamkiem błyskawicznym i klamrą. Mata trampoliny – batut – jest bardzo wytrzymała, jest też wysoce elastyczna i wodoodporna – wytrzyma duże obciążenie. Sprężyny podtrzymujące batut są ocynkowane, galwanizowane a także zabezpieczone kołnierzem. Stabilność trampolinie nadają podwójne nogi w kształcie litery U a także optymalna wysokość batuty od podłoża. Model ten spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

5. Insportline Ochronna Siatka Do Trampoliny Sun 366Cm

Insportline Ochronna Siatka Do Trampoliny Sun 366Cm

Insportline Ochronna Siatka Do Trampoliny Sun 366Cm – każdy sprzęt zużywa się z biegiem czasu – trampoliny ogrodowe również, dlatego też warto wcześniej znaleźć akcesorium do trampoliny, którą chcemy zakupić, by mieć pewność, że gdy coś ulegnie zniszczeniu – będziemy mogli wymienić część na nową. Ta siatka do trampoliny Sun 366cm to idealne dopełnienie trampoliny, kiedy poprzednia siatka ulegnie zniszczeniu. Zakup i samodzielny montaż siatki sprawi, że znów dzieci będą mogły bezpiecznie korzystać z trampoliny. Siatka ta spełnia normy EN -71 niemiecki TÜV NORD i testroom ASTM International. Należy tu również wspomnieć, że jest ona odporna na promieniowanie UV i wilgoć. Siatka wykonana jest z polietylenu (100g/m2). Wejście do trampoliny w siatce zabezpieczone jest zamkiem błyskawicznym, zaś jej wysokość to 173cm.

 

6. Neo Sport 8Ft 252Cm Z Siatką Wewnętrzną I Drabinką

Neo Sport 8Ft 252Cm Z Siatką Wewnętrzną I Drabinką

Neo Sport 8Ft 252Cm Z Siatką Wewnętrzną I Drabinką – to kolejna bardzo dobra trampolina, wysoko oceniana przez użytkowników, nie mogło jej więc zabraknąć w naszym zestawieniu. Trampolina ta wyróżnia się wewnętrzną siatką. Doskonale nadaje się do zabaw w przydomowym ogródku czy na działce. Trampolina nie zajmuje dużo miejsca a może sprawić radość nawet kilku dzieciom jednocześnie – ponieważ jej udźwig to aż 110 kilogramów. Użytkownicy zachwalą ten model trampoliny za nakładki na słupki, które bardzo szybko się montuje, a także za siatkę zabezpieczającą i wewnętrzną – zszywaną od góry, by była jeszcze bardziej trwała. Metalowe słupki trampoliny pokryte są miękką pianką zabezpieczającą – trampolina więc lepiej wygląda i jest jeszcze bardziej bezpieczna. Wejście na trampolinę (w siatce) zamykane jest na bezpieczny zamek i klamrę. Wytrzymały batut (mata) jest wodoodporny, jest także elastyczny i ośmiokrotnie zszywany). Sprężyny trampoliny zaś zostały ocynkowane, galwanizowane i zabezpieczone są kołnierzem (wypełnionym pianką).

7. Sapphire Trampolina 10Ft 312 Cm + Drabinkav

Sapphire Trampolina 10Ft 312 Cm + Drabinka

Sapphire Trampolina 10Ft 312 Cm + Drabinka – w naszym rankingu, również tej trampoliny nie mogło zabraknąć. To naprawdę duża i wytrzymała trampolina z obciążeniem maksymalnym w wysokości aż 150 kilogramów – nie jeden dorosły będzie się mógł świetnie na niej bawić! Sprzęt ten przeszedł rygorystyczne testy a także wiele kontroli jakości, więc możemy mieć pewność, że będziemy na niej całkowicie bezpieczni. Trampolina ma najwyższej jakości batut (wyprodukowany w USA), odporny jest na wodę a także promienie UV. Mata jest sześciokrotnie przeszyta co daje duże bezpieczeństwo i trwałość. W zestawie z trampoliną otrzymujemy również wygodną drabinkę. Ta wielosezonowa trampolina zabezpieczona jest wysoką i mocną siatką, słupki sprzętu zabezpieczone są grubą pianką a wejście do trampoliny jest podwójnie zabezpieczone (zamek i klamra). Sprężyny są specjalnie hartowane, odporne na łamanie czy kruszenie, mamy więc gwarancję, że trampolina posłuży nam przez wiele lat. Piankowe okładziny słupków a także batut odporne są na czynniki atmosferyczne a także promieniowanie UV.

8. Vidaxl Siatka Do Okrągłej Trampoliny 3,05 M Pe Czarna

Vidaxl Siatka Do Okrągłej Trampoliny 3,05 M Pe Czarna

Vidaxl Siatka Do Okrągłej Trampoliny 3,05 M Pe Czarna – siatka to zabezpieczenie konieczne do zabawy na trampolinie. Zdarza się jednak, że ulega ona zniszczeniu – na szczęście niemal do każdego modelu trampoliny możemy dokupić nową siatkę i samodzielnie ją wymienić. Ta rekomendowana siatka, wykonana jest z trwałego, ale delikatnego w dotyku, wodoodpornego polietylenu. Wokół górnej części siatka jest wzmocniona, po środku i na dole również – więc jest ona wyjątkowo mocna i odporna na rozerwanie czy inne uszkodzenia. Otwór wejściowy siatki zabezpieczony jest klamrą i zamkiem błyskawicznym, który łatwo jest zamknąć dzięki umiejscowieniu go. Siatka ta przeznaczona jest do trampolin o wielkości 3.05m.

9. Active Body Trampolina 374 cm+Siatka Drabinka

Active Body Trampolina 374 cm+Siatka Drabinka

Active Body Trampolina 374 cm+Siatka Drabinka – w tym przedziale cenowym to jedna z najlepszych trampolin dostępnych na rynku. W zestawie znajduje się mata (batut) wyprodukowana w USA i uważana za najlepszą matę, najwyższej jakości. Została bowiem wykonana z trwałej plecionki z wysokiej klasy materiałów, odpornych na wilgoć a także rozciąganie i promienie UV, zaś maksymalne obciążenie trampoliny to 150kg. Sprężyny są odpowiednio hartowane i galwanizowane, co daje nam pewność o ich dużej żywotności. Zapewniają one również doskonałe odbicie i komfort skakania. Producent zadbał również o wielowarstwową osłonę na sprężyny (gąbka, która chroni je przed warunkami atmosferycznymi). Siatka trampoliny również odporna jest na warunki atmosferyczne, ścieranie i różnego rodzaju odkształcenia. Nogi trampoliny są podwójnie ocynkowane, co przekłada się na ich wytrzymałość a także stabilność. W zestawie z trampoliną dostajemy również drabinkę (także galwanizowaną, więc nie ulegnie ona korozji).

10. Jumpi Trampolina Ogrodowa 312Cm 10Ft Pomarańczowa Maxy Comfort

Jumpi Trampolina Ogrodowa 312Cm 10Ft Pomarańczowa Maxy Comfort

Jumpi Trampolina Ogrodowa 312Cm 10Ft Pomarańczowa Maxy Comfort – to już ostatni model często wybieranej trampoliny przez użytkowników w ubiegłym roku. Nie mogliśmy więc pominąć jej tworząc nasz ranking. To jedna z nielicznych trampolin, której nośność wynosi aż 160 kilogramów – pobawi się na niej kilkoro dzieci a nawet dorośli! Górny ring trampoliny wykonany jest z włókna szklanego, który dodatkowo wzmacnia konstrukcję. Trampolina ma również 4 podwójne nogi i aż 8 słupków, które gwarantują jej stabilność i solidne podparcie. Siatka trampoliny jest dodatkowo wzmacniana, siatka montowana jest od wewnątrz, czyli sprężyny znajdują się poza nią – co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Do trampoliny dołączone są specjalne kotwy, by przymocować trampolinę do podłoża. Trampolina ma certyfikat CE i niemiecki certyfikat GS TUV.

 

Trampolina ogrodowa – świetny prezent dla każdego dziecka?

Dobra jakościowo trampolina może okazać się doskonałym prezentem dla każdego dziecka. Zabawa na trampolinie da frajdę nie tylko najmłodszym, ale także dzieciom w wieku szkolnym, młodzieży a nawet dorosłym.
Najlepsza trampolina to ta, która ma obciążenie do 150-160kg. Pomieszczą one jednocześnie kilka osób. Dobre trampoliny produkowane są z certyfikowanych materiałów, odpornych na czynniki zewnętrzne – mogą więc stać na podwórku cały rok.

Trampolina to świetny pomysł na prezent dla każdego dziecka, którego rozpiera energia – na trampolinie na pewno świetnie ją spożytkuje. Wysiłek związany z zabawą na trampolinie jest naprawdę spory.

Czym kierować się podczas zakupu dobrej trampoliny?

Najlepsze trampoliny spełniają normy europejskie, mają certyfikaty a ich elementy odporne są na czynniki zewnętrzne.

Na jakie parametry jeszcze zwrócić uwagę?

– przede wszystkim na maksymalne obciążenie – przełoży się to na liczbę dzieci, które jednocześnie będą mogły bawić się na trampolinie.
– warto również zwrócić uwagę na siatkę – jak mocowana jest do trampoliny – i w jaki sposób zabezpiecza sprężyny (są siatki zewnętrzne i wewnętrzne).
– zapięcie wejścia do trampoliny – ważne jest by w siatce był otwór na zamek błyskawiczny i dodatkową klamrę – to zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania.
– wysokość siatki również jest bardzo istotna – zwłaszcza kiedy z trampoliny korzystają starsze dzieci.

Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Wam w wyborze odpowiedniej trampoliny dla Waszych pociech!

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved