Ranking alkomatów - Jaki alkomat wybrać?

Jesteś kierowcą i zdarza Ci się czasami zastanawiać czy aby na pewno możesz już wsiąść za kierownicę? Alkomat to doskonały sprzęt, który będzie nad nami czuwał po każdej zakrapianej imprezie, warto jest go mieć w swoim samochodzie. Bardzo ważna jest precyzja pomiaru, warto więc zdecydować się na sprawdzone i rekomendowane urządzenia. Jeśli nie wiecie na jaki alkomat się zdecydować, spójrzcie w nasz ranking. To propozycje najczęściej kupowanych alkomatów przez kierowców w zeszłym roku – kto inny doradzi nam w doborze dobrego urządzenia, jak nie ci, którzy z niego korzystają!

1. Alkomat Xblitz Spirit

Xblitz Spirit

Alkomat Xblitz Spirit – to dobry alkomat w naprawdę korzystnej cenie. Jeśli więc masz ograniczony budżet, ale szukasz dobrego urządzenia, alkomatu – spójrz na ten model. Obudowa sprzętu wykonana jest z solidnych, certyfikowanych tworzyw, więc na pewno długo nam posłuży. Za dokładność pomiaru służy sensor półprzewodnikowy. Od producenta mamy gwarancję bezpłatnej kalibracji (na rok od dnia zakupu) – dzięki temu precyzja pomiaru będzie zawsze na odpowiednim poziomie. Urządzenie będzie gotowe do użytku już w 40 sekund a dioda znacznie ułatwi nam kontrolę działania urządzenia. Wyświetlacz tego alkomatu jest spory, więc odczytamy bez problemu każdy komunikat. W zestawie dostajemy też pięć dodatkowych ustników. Urządzenie jest małe, więc nie zajmuje dużo miejsca, można go śmiało schować w schowku czy w szufladzie drzwi by zawsze mieć go pod ręką.

2. Alkomat AlcoFind AF-35

Alkomat AlcoFind AF-35

Alkomat AlcoFind AF-35 – jeśli szukasz alkomatu o kompaktowych wymiarach i niezawodnym działaniu, spójrz na model tu prezentowany. Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości komponentów, dzięki czemu nie musimy obawiać się o jego trwałość. Odporny jest na uszkodzenia mechaniczne a warunki otoczenia na pewno nie zakłócą jego działania. To sprzęt precyzyjny, który został wyposażony w policyjny sensor. Działa praktycznie niezawodnie. Produkt ten wykorzystywany jest nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez wiele obiektów użyteczności publicznej albo przez zakłady pracy. Wyświetlacz alkomatu jest podświetlany więc zwiększa to wygodę jego obsługi. Świetną opcją jest też ostrzeżenie, kiedy bateria będzie na niskim poziomie.

3. Alkomat AlcoSense Excel

Alkomat AlcoSense Excel

Alkomat AlcoSense Excel – to alkomat z wyżej półki cenowej ale dla wielu użytkowników to sprzęt najlepszy z dostępnych na rynku. Minimalistyczny design i poręczny kształt to kolejne plusy urządzenia, tuż obok doskonałego pomiaru i niezawodności. Sensor urządzenia jest elektromechaniczny, sprawia to, że ryzyko pojawienia się błędów pomiarowych jest praktycznie niemożliwe. Urządzenie jest wyjątkowo proste i bezproblemowe w obsłudze, każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Pamięć wewnętrzna urządzenia jest wyjątkowo pojemna, co umożliwia przechowywanie wyników – co może stanowić materiał dowodowy. Alkomat kiedy tylko będzie gotów do pracy – powiadomi nas o tym – na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat.

4. Alkomat Promiler AL 8000 PLUS

Alkomat Promiler AL 8000 PLUS

Alkomat Promiler AL 8000 PLUS – potrzebujesz poręcznego i dobrego, wręcz niezawodnego alkomatu jednak nie chcesz wydawać zbyt wiele ? Spójrz więc na przedstawiony tu model alkomatu. Sprawdzi się nie tylko dla osoby prywatnej, ale może być używany również w zakładach pracy czy w obiektach użyteczności publicznej. Urządzenie jest bardzo wydajne i wytrzymałe, posłuży nam więc naprawdę długo i nie ulegnie zniszczeniu przedwcześnie. Model wyposażony jest w elektrochemiczny ustnik, a jego wielkim plusem jest jasny, czytelny ekran. Jeden przycisk, a dokonasz pomiaru, a wynik otrzymasz w ekspresowym tempie. Innowacyjne oprogramowanie alkomatu umożliwia zapis szczegółowych informacji związanych z pełną eksploatacją urządzenia (ostatnie otrzymane pomiaru czy czas, który upłynął od ostatniego badania).

5. Alkomat AlcoFind PRO-X-5

Alkomat AlcoFind PRO-X-5

Alkomat AlcoFind PRO-X-5 – potrzebujesz niedrogiego, ale niezawodnego sprzętu do mierzenia trzeźwości? Przyjrzyj się temu modelowi alkomatu. Jakość tego sprzętu, a także jego design, zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Tworzywa, z których został wykonany alkomat to certyfikowane tworzywa wysokiej jakości, możemy więc mieć pewność, że przez długo czas sprzęt pozostanie w nienaruszonym stanie – jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Model ten ma sensor elektrochemiczny, dokładność pomiaru jest więc tu na naprawdę wysokim poziomie. Badanie trzeźwości śmiało możemy przeprowadzić niemal w każdych warunkach – nie wpłyną one na jakość pomiaru. Czytelny wyświetlacz to kolejny plus tego modelu alkomatu. Urządzenie poinformuje nas też, kiedy ostatni raz dokonaliśmy ostatniej kalibracji, dostaniemy też informację kiedy należy dokonać jej ponownie.

6. Alkomat Xblitz AlControl Professional

Alkomat Xblitz AlControl Professional

Alkomat Xblitz AlControl Professional – jeśli kompletnie nie znasz się na urządzeniach do pomiaru alkoholu we krwi spójrz w nasz ranking i przekonaj się, jakie urządzenia dostępne na rynku polecane są przez użytkowników. Ten sprzęt może być używany zarówno przez osoby prywatne jak i przez przedsiębiorców. Mocna obudowa urządzenia to wielki plus i gwarancja że będzie on trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne – dzięki czemu posłuży nam naprawdę długo. Sprzęt sprawdzi się w każdych warunkach. Model alkomatu ma wbudowany sensor elektrochemiczny, jest on dodatkowo prosty i przyjemny w obsłudze. W ciągu jednej chwili poznamy ilość promili znajdujących się w organizmie. Taki alkomat to również świetna opcja na prezent dla każdego kierowcy.

7. Alkomat CA 9000 Professional SG

Alkomat CA 9000 Professional SG

Alkomat CA 9000 Professional SG – to kolejny alkomat, który wyróżnia się doskonałą jakością. Jest wysoce efektywny, może być używany również w zakładach pracy czy przedsiębiorstwach. Alkomat nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. W urządzeniu zastosowano sensor elektrochemiczny, który jest bardzo dokładny, nie musimy się więc obawiać o błędy pomiarowe – takie sensory oznaczają również dużą żywotność urządzenia. Wbudowana funkcja, która przypomina o konieczności kalibracji urządzenia to świetna opcja dla tych, którym zdarza się o czymś zapomnieć!

8. Alkomat AlcoFind AF-35 PREMIUM

Alkomat AlcoFind AF-35 PREMIUM

Alkomat AlcoFind AF-35 PREMIUM – potrzebujesz solidnego, niezawodnego, trwałego i wytrzymałego sprzętu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, a kwota za takie urządzenie to dla Ciebie kwestia drugorzędna? Przyjrzyj się więc temu modelowi alkomatu. To sprzęt bezawaryjny i funkcjonalny, co potwierdzają sami użytkownicy. Alkomat działa na zasadzie nowoczesnych technologii i wykonany został z wysokiej jakości komponentów. Urządzenie ma czujnik elektrochemiczny, nie musimy się więc obawiać, że otrzymany wynik będzie błędny. Plusem jest również to, że alkomat nas poinformuje kiedy powinno przeprowadzić się kolejną kalibrację.

9. Alkomat AlcoFind PRO X5 Plus

Alkomat AlcoFind PRO X5 Plus

Alkomat AlcoFind PRO X5 Plus – w naszym rankingu nie mogło zabraknąć tego modelu alkomatu. Został wytworzony z wysokiej jakości, certyfikowanych tworzyw, więc możemy mieć pewność, że sprzęt posłuży nam naprawdę długo i będzie działać bezawaryjnie. Urządzenie jest proste w obsłudze, więc każdy poradzi sobie z przeprowadzeniem badania. Sprzętu możemy używać w przedsiębiorstwach czy miejscach użyteczności publicznej. Często alkomatem tym posługują się firmy ochroniarskie. Trzeba oczywiście pamiętać, by sprzęt działał niezawodnie trzeba go kalibrować co jakiś czas. Urządzenie ma również możliwość zapamiętania dziesięciu ostatnich pomiarów. Również kiedy poziom baterii będzie niebezpieczni niski, alkomat nas o tym poinformuje, nie musimy się więc obawiać niespodziewanego rozładowania urządzenia.

10. Alkomat FiTAlco Grafit

Alkomat FiTAlco Grafit

Alkomat FiTAlco Grafit – to już ostatnie urządzenie opisywane w naszym rankingu. Ten bezawaryjny alkomat chwalony jest przez wielu użytkowników. Urządzenie jest lekkie i małe więc bez problemu możemy je wszędzie ze sobą zabrać. Jego wielką zaletą jest oczywiście funkcjonalność – pomiar odbywa się niemal w ekspresowym tempie. To bardzo ważne nie tylko dla osób indywidualnych, ale również w zakładach pracy, gdzie sprawdza się czasami trzeźwość pracowników. Alkomat ma czujnik elektrochemiczny, co sprawia, że praktycznie nie ma możliwości błędnego pomiaru. Sprzęt gotów do pracy jest w zaledwie 35 sekund, zaś sam pomiar trwa 5 sekund.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Wam w wyborze najlepszego alkomatu dla siebie, bądź dla swojej firmy i swoich pracowników. Alkomat to również świetny pomysł na prezent dla każdego kierowcy.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2024 All Rights Reserved