Ranking najlepszych ciśnieniomierzy - dowiedz się jaki ciśnieniomierz kupić!

Kontrola swojego stanu zdrowia to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza u osób starszych. W domu każdy powinien mieć podstawowe urządzenia pomiarowe (termometr, ciśnieniomierz, pulsoksymetr). Tanie ciśnieniomierze spełniają swoją rolę równie dobrze co ich drogie odpowiedniki. Jeśli stoicie właśnie przed zakupem ciśnieniomierza, spójrzcie na nasz ranking i przekonajcie się, które urządzenia były w ubiegłym roku najchętniej kupowane i polecane przez użytkowników.

1. Omron M3 Comfort

Omron M3 Comfort

Omron M3 Comfort – jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania i i proste sprzęty, koniecznie sprawdź ten model ciśnieniomierza. Posiada on bowiem standardowy mankiet, który wsuwamy na ramię. Obudowa jest kompaktowa i wytrzymała, wykonana z solidnych tworzyw. Sprzęt waży naprawdę niewiele, co ułatwia przenoszenie sprzętu a nawet zabranie go w podróż. Ten konkretny model ma możliwość stworzenia dwóch profili użytkownika, w każdym z nich zaś możemy zapisać po 60 pomiarów. Obsługa ciśnieniomierza jest niezwykle prosta i intuicyjna, każdy więc poradzi sobie z tym zadaniem. Dodatkowo – duży i czytelny wyświetlacz ułatwi czytanie pomiarów. W urządzeniu zastosowano technologię IntelliSense – który odpowiada za dokładność pomiarów.

2. MICROLIFE BP A2 Basic

MICROLIFE BP A2 Basic

MICROLIFE BP A2 Basic – ciśnieniomierz ten posiada walidację kliniczną i dla wielu użytkowników jest najlepszym urządzeniem pomiarowym, nic więc dziwnego, że znalazł się w naszym rankingu. Sprzęt spełnia bardzo rygorystyczne normy i standardy – co oznacza, że może on być stosowany nawet w ośrodkach zdrowia. Ciśnieniomierz ten został wykonany z troską o najmniejsze szczegóły, z najwyżej jakości tworzyw. Mankiet wsuwany na ramię ułatwia pomiar, zaś system PAD odpowiada za skuteczne wykrywanie nieprawidłowości w pracy serca (na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat. Wbudowany w urządzeniu system Gentle+ odpowiada za duży komfort podczas użytkowania.

3. Omron M6 Comfort

Omron M6 Comfort

Omron M6 Comfort – to automatyczny ciśnieniomierz, który posiada wsuwany na ramię mankiet. Urządzenie wykonane z wysokiej klasy komponentów, które spełniają rygorystyczne standardy. Jeśli chcesz więc zainwestować gotówkę raz a porządnie – zdecyduj się na ten model. Sprzęt ma małe wymiary i jest lekki, śmiało możemy go więc zabrać w podróż. Ekran jest bardzo czytelny, tak więc odczytanie wyniku nie stanowi żadnego problemu, nawet seniorom, którzy często mają problemy ze wzrokiem. W pamięci urządzenia można zapisać aż 90 wyników, możemy też obliczyć średnią z ostatnich trzech wyników.

4. Omron M7 Intelli IT HEM7322TE

Omron M7 Intelli IT HEM7322TE

Omron M7 Intelli IT HEM7322TE – ten ciśnieniomierz posiada doskonałe parametry użytkowe przy czym nie kosztuje wiele. Model ten działa w oparciu o innowacyjne technologie, przekłada się to na wysoką precyzję pomiarów. Dodatkowo system IntelliSense chroni przed nieprawidłowym mocowaniem rękawa. Jeśli zaś mankiet będzie źle założony, urządzenie poinformuje nas o tym. Sprzęt ma również czujnik ruchu, wykrywa on czy dana osoba poruszyła się podczas pomiaru (co może negatywnie wpływać na pomiar). Prawidłowe działanie sprzętu jest potwierdzone klinicznie, często możecie go więc zobaczyć w ośrodkach zdrowia. Ciśnieniomierz ma aż dwa profile użytkownika i w każdym z nich możemy zapisać aż sto pomiarów.

5. Omron Ciśnieniomierz M2 Basic Hem-7120-E

Omron Ciśnieniomierz M2 Basic Hem-7120-E

Omron Ciśnieniomierz M2 Basic Hem-7120-E – jeśli mierzysz ciśnienie krwi nawet kilka razy dziennie i szukasz naprawdę dobrego i w niskiej cenie ciśnieniomierza – spójrz na ten model. Sprzęt jest przystosowany do intensywnej eksploatacji. Wsunięcie mankietu na ramię nie stanowi żadnego problemu, więc na pewno nie zmierzymy źle ciśnienia. dodatkowo ciśnieniomierz ten wykrywa nieprawidłową pracę serca i powiadomi nas o tym (wiadomość na ekranie), dzięki temu zadbamy o nasze zdrowie bez problemu. W urządzeniu możemy zapisać 14 ostatnich pomiarów. Na jednym komplecie baterii możemy wykonać około 1500 pomiarów.

6. Tech Med TMA-3 Basic

Tech Med TMA-3 Basic

Tech Med TMA-3 Basic – ten dobry i tani ciśnieniomierz to kolejne polecane przez wielu użytkowników urządzenie, które musiało znaleźć się na naszej liście. Sprzęt wykonany jest z najwyższej jakości, certyfikowanych komponentów, co zaś przekłada się na bezawaryjność sprzętu. Model wyposażony jest w mankiet wsuwany na ramię. Nie ma konieczności powtarzania pomiarów, bo są one bardzo wiarygodne. Wyświetlacz jest bardzo czytelny, więc sprawdzi się zwłaszcza u osób starszych, które często mają problemy ze wzrokiem. W ciśnieniomierzu zastosowano technologię DPDA, która odpowiada za dużą dokładność pomiarów. W pamięci urządzenia możemy zapisać aż 60 pomiarów. Model wykryje również problemy z sercem (arytmię). Obsługa sprzętu jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna – wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk.

7. Microlife BP B3 Afib

Microlife BP B3 Afib

Microlife BP B3 Afib – tego modelu nie mogło zabraknąć w naszym rankingu najlepszych urządzeń do pomiarów ciśnienia krwi. Urządzenie to polecane jest przez specjalistów. Jest lekki i mały, śmiało możemy go więc zabrać w podróż. Ten automatyczny ciśnieniomierz z mankietem na ramię zapewnia naprawdę wysoki komfort eksploatacji. To doskonała opcja dla tych, którzy oczekują dokładnego i szybkiego pomiaru. Model ten jest bezawaryjny. Zastosowano w nim technologię Gentle+ który gwarantuje optymalne pompowanie powietrza. Duży ekran urządzenia ułatwia odczytywanie pomiarów, w urządzeniu możemy ich zapisać nawet 99.

8. BRAUN EXACTFIT 3 CIŚNIENIOMIERZ NARAMIENNY Z ESH I IHB BUA6150

BRAUN EXACTFIT 3 CIŚNIENIOMIERZ NARAMIENNY Z ESH I IHB BUA6150

BRAUN EXACTFIT 3 CIŚNIENIOMIERZ NARAMIENNY Z ESH I IHB BUA6150 – ten tani i funkcjonalny ciśnieniomierz renomowanej firmy polecany jest przez wielu użytkowników. Jest bardzo prosty w obsłudze; ma wygodny wkładany na ramię mankiet. Powietrze pompowane jest bardzo równomiernie, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnego ucisku ręki. W urządzeniu są dwa profile użytkownika i do każdego możemy przypisać 40 ostatnich wyników. W zestawie znajdują się dwa rodzaje mankietów, umożliwi to przystosowanie ich do swoich potrzeb. Urządzenie ma spory wyświetlacz, odczytanie wyników nie będzie więc wyzwaniem. Dokładność pomiarów potwierdzona jest klinicznie. Jeśli więc oczekujesz pewnego zakupu – sprawdź ten model.

9. Tech-Med TMA-500PRO

Tech-Med TMA-500PRO

Tech-Med TMA-500PRO – urządzenie stworzone przez znanego i renomowanego producenta. Sprzęt jest lekki i kompaktowy, dzięki czemu możemy go zabrać w podróż. Jest trwałym i niemalże bezawaryjnym urządzeniem, dlatego był tak chętnie wybierany przez użytkowników w ubiegłym roku. Pomiar odbywa się w sposób automatyczny, tak więc obsługa urządzenia jest na tyle prosta, że każdy sobie z tym poradzi. Sprzęt wyposażony jest w mankiet naramienny o uniwersalnym rozmiarze. Wykonanie samego pomiaru jest bardzo proste, wystarczy tylko jeden przycisk, więc poradzi sobie z tą czynnością każdy, nawet ten, który nie ma wiedzy o nowoczesnych technologiach. Sprzęt wykrywa również objawy arytmii – powiadomi nas o tym (informacja na wyświetlaczu). Sam wyświetlacz jest duży i bardzo czytelny, dzięki czemu odczyt pomiarów nie będzie problemem. Przy wynikach wyświetla się również godzina i data.

10. Omron Ciśnieniomierz M2 Hem-7121-E

Omron Ciśnieniomierz M2 Hem-7121-E

Omron Ciśnieniomierz M2 Hem-7121-E – to już ostatnie urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi na naszej liście. Urządzenie ma bardzo czytelny wyświetlacz LCD, odczytanie wyników więc nie będzie problemem. Sprzęt ma mankiet na ramię, którego założenie nie jest problemem, na ekranie zaś będzie pojawiać się informacja o odpowiednim jego umiejscowieniu. W urządzeniu zastosowano też technologię, która wykrywa nieprawidłowe tętno. W pamięci ciśnieniomierza można zapisać 30 pomiarów. Komplet baterii alkaicznych zamontowanych w urządzeniu pozwoli na wykonanie około 1000 pomiarów.

Jak wybrać odpowiedni ciśnieniomierz?

Poza tym, że musimy się zdrowo odżywiać, dbać o spokój o wysoką jakość snu… warto również co jakiś czas monitorować ciśnienie krwi. W tym pomoże nam dobry ciśnieniomierz. Nawet jeżeli nie mamy potwierdzonych złych wyników, złego ciśnienia, warto jest mieć w domu dobry ciśnieniomierz, bo nie wiemy kiedy może okazać się on przydatny. Ciśnieniomierz naramienny to najlepsze rozwiązanie dla osób sprawnych fizycznie i tych, które borykają się z miażdżycą. Ciśnieniomierz nadgarstkowy to dobre rozwiązanie dla osób po udarach czy mieszkających samotnie (nie polecany jest dla osób z miażdżycą ponieważ może pokazywać zakłamane wyniki). Spójrz w nasz ranking ciśnieniomierzy i sprawdź, który ciśnieniomierz polecany przez użytkowników spełni Twoje oczekiwania.

Jak działa automatyczny ciśnieniomierz?

Ciśnieniomierz automatyczny to sprzęt, który po naciśnięciu niemal jednego guzika zmierzy nam ciśnienie krwi (po założeniu mankietu na ramię). W gabinetach robią to pielęgniarki przy pomocy pompki i stetoskopu – czego samodzielnie raczej nie zrobimy. Pamiętaj jednak, żeby sprzęt działał popranie i pokazywał dobry wynik – należy zmierzyć ciśnienie w pozycji siedzącej, po 5 minutach od ostatniego wysiłku fizycznego. Jeśli zmierzymy ciśnienie tuż po powrocie ze sklepu – wynik może być zakłamany.

Dlaczego użytkownicy tak chętnie polecają ciśnieniomierze firmy Braun?

Ciśnieniomierze firmy Braun różnią się od pozostałych. Między innymi: na rękawie zamiast rzepa mamy klamrę – co jest bardzo wygodne, ponieważ nie musimy męczyć się z rzepem. Również procedura mierzenia ciśnienia jest inna – od razu po pomiarze, urządzenie poinformuje nas o tym czy ciśnienie jest zbyt niskie albo zbyt wysokie. Dodatkowo – wiele modeli tego producenta pokazuje trzy ostatnie wyniki i porównuje go z tym wykonanym przed chwilą. Również ważną kwestią jest wyjątkowo prost obsługa. To niesamowicie istotne, zwłaszcza ze względu na to, że ciśnieniomierzy używają głównie osoby starsze, dla których skomplikowana procedura pomiaru może być problematyczna. Wiele modeli ma również opcję wykrywania nieprawidłowego tętna (arytmii).

Spójrzcie w nasz ranking i przeczytajcie opinie użytkowników, opisy konkretnych modeli ciśnieniomierzy, które pomogą wam zadbać o zdrowie. Mamy nadzieję, że ranking ułatwi wam podjęcie decyzji o tym, jaki ciśnieniomierz kupić.

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2022 All Rights Reserved