Znajdź najlepszy preparat na grzybicę paznokci - dowiedz się jaki preparat na grzybicę paznokci wybrać!

Może nie jest to najseksowniejszy temat, ale infekcje grzybicze paznokci są bardzo częste i dotykają 48% osób w wieku do 70 lat.

Najlepsze kuracje przeciwgrzybicze przywrócą przebarwione paznokcie do ich zdrowego wyglądu.

Infekcje grzybicze paznokci mogą wystąpić, gdy stopy są często ciepłe i wilgotne, na przykład, jeśli cały czas nosisz tenisówki, a stopy są gorące i spocone. Są one spowodowane przez wzrost zarodników grzybów, które przedostają się między paznokciem a skórą pod łożyskiem paznokcia. Zarodniki żywią się skórą lub keratyną paznokcia.

Rodzaj grzybów odpowiedzialnych za grzybicę stóp, może powodować rozprzestrzenianie się infekcji na paznokcie.

Według NHS(National Health Service) grzybica paznokci często zaczyna się od krawędzi paznokcia, a następnie rozprzestrzenia się na środek. Może również powodować ból i obrzęk skóry wokół paznokcia.

Pamiętaj, aby zawsze porozmawiać z lekarzem rodzinnym, jeśli jesteś zaniepokojony, a także pamiętaj o cierpliwości – od zakończenia leczenia może upłynąć od sześciu miesięcy do roku, zanim paznokcie znów będą wyglądać normalnie.

Poniżej znajdziesz najlepsze preparaty na grzybicę paznokci dostępne na rynku.

 

Ranking – 5 Najlepszych Preparatów Na Grzybicę Paznokci

 

1. Mycosan preparat na grzybicę paznokci - Serum do paznokci 5ml

preparat na grzybicę paznokci

Mycosan preparat na grzybicę paznokci to preparat medyczny stworzony w celu zwalczania grzybicy paznokci. Działanie tego preparatu szybko zatrzymuje rozwój i występowanie grzybów odpowiedzialnych za grzybicę paznokci. Mycosan szybko wnika w strukturę paznokcia dzięki czemu paznokieć regeneruje się i jest chroniony. Dodatkowo bariera ochronna która w trakcie nakładania jest wytworzona sprawia że preparat ten zatrzymuje szerzenie się zakażenia na inne obszary. Przy regularnym stosowaniu powinniśmy widzieć efekty już po około tygodniu używania

2. Scholl preparat na grzybicę paznokci

Scholl preparat na grzybicę paznokci

Scholl preparat na grzybicę paznokci to skuteczny środek który pomoże Ci pozbyć się grzybicy paznokci. Pomaga i przede wszystkim zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji i nawrotom zakażenia. Produkt posiada kliniczne potwierdzone działanie i unikalne rozwiązanie. Produkt ten jest bardzo łatwy do samodzielnego stosowania w domu. W zestawie z preparatem na grzybicę do paznokci otrzymujemy również 5 jednorazowych pilniczków które należy wykorzystać w trakcie kuracji. Pierwsze efekty powinny być widoczne już po 2 tyg używania.

 

3. Farmona Professional Podologic Medical Krem Do Skóry I Paznokci Z Objawami Grzybicy

Farmona Professional Podologic Medical Krem Do Skóry I Paznokci Z Objawami Grzybicy

Ten Krem Do Skóry I Paznokci Z Objawami Grzybicy to preparat który odczuwalnie regeneruje skórę i płytkę paznokcia. Nawilża i statecznie tworzy warstwę ochronna. Preparat jest bardzo prosty w użytkowaniu, wystarczy nanieść preparat na oczyszczone suche problematyczne miejsce 2 razy dziennie po czym zostawić do wchłonięcia.

 

4. Nailner 2 w 1 lakier na grzybicę paznokci 5 ml

Nailner 2 w 1 lakier na grzybicę paznokci 5 ml

Nailner 2 w 1 lakier to opatentowany preparat czynny który skutecznie umożliwia przenikanie składników przez twardą płytkę paznokcia aż do jego łożyska dzięki czemu skutecznie zwalcza infekcje grzybiczne. Preparat ten tworzy warunki niekorzystne dla dalszego rozwoju grzybów. Zabezpieczana on również nowo odrośnięty paznokieć przez zakażeniem.

5. Preparat na grzybicę paznokci - Eveline Nail Therapy

Preparat na grzybicę paznokci - Eveline Nail Therapy

Preparat na grzybicę paznokci  Eveline Nail Therapy posiada formułę która jest specjalnie opracowana i zalecana jest jako terapia oraz prewencja jeśli chodzi o zakażenia grzybiczne paznokci. Składniki aktywne tego preparatu sprawnie wnikają w głąb paznokcia i hamują rozwój mikroorganizmów, dzięki czemu skutecznie chroni przed grzybicą paznokci. Preparat działa również odbudowująca, dzięki czemu przyspiesza on regeneracje płytki paznokcia i jego odbudowę.

Jakie są objawy grzybicy paznokci?

Grzybica paznokci może wpływać na paznokcie u rąk i nóg. Możesz mieć grzybicę paznokci, jeśli masz jeden lub więcej z następujących objawów:

 1. Zgrubiałe paznokcie
 2. Przebarwienia na paznokciach od białawego do żółtobrązowego
 3. Łamliwe, kruszące się lub postrzępione paznokcie
 4. Paznokcie są zniekształcone
 5. Nieprzyjemny zapach

Jak zapobiegać infekcjom grzybiczym paznokci

Poniższe środki ostrożności pomogą zapobiegać infekcjom grzybicy paznokci lub reinfekcjom, w tym grzybicy stóp, które mogą również prowadzić do grzybicy paznokci.

 • Regularnie myj ręce i stopy
 • Przycinaj paznokcie i wygładzaj krawędzie oraz spiłuj zgrubienia
 • Noś skarpetki pochłaniające pot lub zmieniaj skarpetki w ciągu dnia
 • Wybierz buty wykonane z materiałów, które oddychają
 • Wyrzuć stare buty lub potraktuj je środkami dezynfekującymi lub proszkami przeciwgrzybiczymi
 • Noś obuwie na basenie i w przebieralniach
 • Wybierz salon paznokci, który używa sterylizowanych narzędzi do manicure dla każdej klientki

Jakie są rodzaje leczenia grzybicy paznokci?

Leczenie przeciwgrzybicze paznokci: Lekarz lub farmaceuta może przepisać leczenie przeciwgrzybicze – leczenie infekcji może trwać do 12 miesięcy i nie zawsze działa.
Przeciwgrzybiczy krem ​​do paznokci: Używany przez dwa tygodnie w celu zmiękczenia paznokcia, aby można było zeskrobać zainfekowaną część.
Doustne leki przeciwgrzybicze: Zazwyczaj przyjmuje się od sześciu do 12 tygodni. Skuteczne leczenie pozwoli na całkowity odrost paznokcia. Całkowite wyeliminowanie infekcji może zająć więcej niż cztery miesiące.

Przyczyny grzybicy paznokci

Infekcje grzybicze paznokci są zwykle wywoływane przez grzyby zwane dermatofitami, które infekują skórę pod paznokciem; drożdże to kolejny częsty winowajca. Paznokcie stóp są szczególnie podatne na infekcje, gdy bose stopy stykają się z wilgotnymi powierzchniami, takimi jak prysznice, baseny i szatnie. Jeśli masz grzybicę stóp, infekcja może rozprzestrzenić się na paznokcie.

Noszenie zamkniętych butów, takich jak buty sportowe przez dłuższy czas, może również przyczynić się do infekcji, jeśli buty i/lub skarpetki są wilgotne od potu lub ciepła. Co więcej, jeśli buty są nie wystarczająco dopasowane, aby uciskać palce, mogą uszkodzić łożysko paznokcia, czyniąc je bardziej podatnymi na infekcje.

Osoby z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca lub problemy z krążeniem, również mogą być bardziej podatne na infekcje paznokci.

Domowe metody na grzybicę paznokci

Infekcje grzybicze paznokci często wymagają starannego leczenia, aby były skuteczne. Grzybica paznokci we wczesnym stadium może reagować na leczenie domowe, takie jak te wymienione poniżej. Nakładaj kurację na chory paznokieć kilka razy dziennie; może być konieczne leczenie przez sześć miesięcy lub dłużej, aby usunąć infekcję.

 1. Olejek z drzewa herbacianego lub olejek eukaliptusowy: Oba olejki mają właściwości przeciwgrzybicze, a badania wykazały, że działają tak samo jak niektóre dostępne bez recepty i na receptę miejscowe leki przeciwgrzybicze.
 2. Ozonowany olej słonecznikowy: Brazylijskie badanie wykazało, że olej słonecznikowy działał w leczeniu infekcji grzybiczych paznokci wywołanych przez drożdże.
 3. Soda oczyszczona: Naukowcy odkryli, że soda oczyszczona zapobiega wzrostowi grzybów w 79% badanych próbek. Nałóż pastę z sody oczyszczonej i wody bezpośrednio na dotknięty paznokieć i pozostaw na co najmniej 10 minut przed spłukaniem.
Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2022 All Rights Reserved