Ranking glukometrów - Jaki glukometr wybrać?

Jeśli zmagasz się z cukrzycą i szukasz naprawdę dobrego i niezawodnego urządzenia do kontroli poziomu cukru we krwi – przejrzyj nasz ranking, by dowiedzieć się jakie glukometry polecane są przez użytkowników. Chcesz urządzenie, które nie będzie nakłuwać Ci palca podczas każdego mierzenia? Również i takie znajdziesz w naszym rankingu. Przed dokonaniem zakupu warto przejrzeć opinie innych użytkowników, tym bardziej jeśli to zakup tak specjalistycznego i niejednokrotnie ratującego zdrowie i życie sprzętu. Któż nam doradzi lepiej jak nie osoby, które korzystają z tego typu sprzętu?

1. Accu-CHek Performa Glukometr

Accu-CHek Performa Glukometr – jeśli szukasz naprawdę dobrego glukometru w dobrej cenie, możesz przyjrzeć się temu modelowi. Wynik badania otrzymasz już w pięć sekund, wyświetlacz jest bardzo czytelny a samo urządzenie jest wyjątkowo proste w obsłudze – idealnie dla seniorów. Kiedy kupujemy urządzenie, otrzymujemy pełen komplet – sprzęt od razu gotów jest do użytku (otrzymujemy wraz z glukometrem instrukcję obsługi po polsku, dziesięć testów paskowych i nakłuwacz FASTCIX). Możemy też w urządzeniu ustawić opcję przypomnień – glukometr upomni nas kiedy będziemy mieli przeprowadzić badanie. Badanie jest bardzo dokładne zarówno przed jak i po posiłku. Urządzenie jest bardzo wydajne – po zakończonym badaniu dodatkowo samo się wyłącza więc nie musimy martwić się o zbyt wczesne wyczerpanie baterii. Bateria wystarcy więc nawet na 2000 pomiarów.

2. LIFESCAN Glukometr One Touch Select Plus Flex

LIFESCAN Glukometr One Touch Select Plus Flex

LIFESCAN Glukometr One Touch Select Plus Flex – to już ostatnie urządzenie do pomiaru glukozy, które znalazło się w naszym zestawieniu. Urządzenie wyświetla nam wyniki na kolorowo – zielony – w normie, czerwony – podwyższony, niebieski – za niski. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i wykonane jest z wysokiej jakości tworzyw, możemy go mieć więc zawsze w torebce czy plecaku. Urządzenie ma też dźwiękowe powiadomienia, które poinformują chorego o konieczności wykonania testu – nie musimy więc pamiętać o stałych godzinach – urządzenie będzie pamiętało za nas. Wbudowana pamięć glukometru pozwoli nam na zapisanie aż 500 wyników – z dokładną datą przeprowadzonego badania.

3. PMT Glukometr VivaChek Ino

PMT Glukometr VivaChek Ino

PMT Glukometr VivaChek Ino – to kolejne urządzenie do pomiaru cukru we krwi polecane przez wielu użytkowników. Sprzęt posiada elektrochemiczny czujnik biologiczny, nie ma konieczności kodowania, ma również opcję oznaczenia posiłków, konfigurację poszczególnych alarmów przypominających a także automatyczne zasysanie próbki krwi. Urządzenie posiada bardzo pojemną pamięć, ponieważ możemy zapisać aż 900 kolejnych wyników (z dokładnym czasem każdego badania). Możemy więc urządzenie zabrać do diabetologa by ten sprawdził nasze wyniki. Urządzenie to często wykorzystywane jest w placówkach medycznych.

4. BAYER CONTOUR TS

BAYER CONTOUR TS

BAYER CONTOUR TS – ten glukometr jest od razu gotów do pracy – nie musimy go wcześniej kodować co znacznie ułatwia pracę. Istnieje opcja zapisu poprzedniego badania – co pozwala nam na porównanie z poprzednimi wynikami. Urządzenie to wyróżnia się też możliwością podłączenia do komputera i przesłania wyników przez stworzony do tego panel, urządzenie bardzo precyzyjnie informuje nas zarówno tekstem jak i dźwiękiem o rezultacie bądź błędzie w badaniu a także trzeba wspomnieć o wyjątkowo wytrzymałej baterii. Jeśli nie lubisz pobierać krwi z opuszka palca – dzięki temu urządzeniu możesz pobierać ją z innych miejsc (przedramię, dłoń). Wynik uzyskasz w zaledwie osiem sekund. Urządzenie cechuje się również dużą dokładnością, co jest niesamowicie istotne podczas tak ważnego pomiaru jak poziom cukru we krwi.

5. Bayer Contour Plus

Bayer Contour Plus

Bayer Contour Plus – znany producent urządzeń Bayer stworzył dla nas kilka modeli glukometrów – a to jeden z tych, który wybierany był w ubiegłym roku najczęściej przez użytkowników. Pamięć urządzenia jest bardzo pojemna, bo pozwala zapamiętać aż 480 pomiarów, dodatkowo możemy skonfigurować urządzenie „pod siebie” i przedstawić rezultaty z całego miesiąca (np. podczas kontroli u diabetologa czy lekarza rodzinnego). Glukometr ma również kilka ciekawych opcji dodatkowych – technika sip-in sampling (automatyczne pobieranie odpowiedniej ilości krwi) czy pomiar drugiej szansy (dodanie próbki w przypadku chęci potwierdzenia wstępnego wyniku). W zestawie dostajemy nakłuwacz, pięć kolorowych lancelów, etui, kartę gwarancyjną i dzienniczek. Sprzęt jest właściwie bezawaryjny a krew nie musi być pobierana jedynie z palca – można pobrać ją z dłoni bądź przedramienia co dla wielu użytkowników jest bardzo komfortowe.

6. Roche Accu-Chek Performa Nano

Roche Accu-Chek Performa Nano

Roche Accu-Chek Performa Nano – to kolejne urządzenie godne polecenia. Jeśli szukasz sprzętu, który działa szybko i bezawaryjnie, ten glukometr spełni Twoje wymagania. Już po kilku sekundach otrzymasz wynik badania. Sprzęt automatycznie koduje wyniki i wyłącza się po wykonaniu badania, dźwiękowo powiadomi nas o konieczności wykonania testu a dzięki specjalnemu czujnikowi, sprzęt potrzebuje minimalnej ilości krwi do okazania wyniku. Glukometr ma opcję możliwości zapisania aż 500 wyników – dzięki temu możemy zabrać sprzęt do specjalisty, który skontroluje wyniki. Dodatkowo, sprzęt posiada port podczerwieni, wiec możemy przesłać dane z urządzenia do komputera – ułatwia to zarządzanie glukometrem czy kontakt z lekarzem. Doskonałym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniu jest również tryb Accu-Check SmartPix – zapewnia on łączność z urządzeniem zewnętrznym (np. laptopem).

7. Benecheck Plus 3w1 monitor glukozy cholesterolu i kwasu moczowego

Benecheck Plus 3w1 monitor glukozy cholesterolu i kwasu moczowego

Benecheck Plus 3w1 monitor glukozy cholesterolu i kwasu moczowego – niektóre glukometry mają opcję nie tylko badania poziomu cukru we kwi, ale również mierzenia innych parametrów – to urządzenie jest jednym z nich. Zbada poziom glukozy, poziom cholesterolu a także poziom kwasu moczowego. Można go więc wykorzystać nie tylko podczas cukrzycy, ale również podczas innych chorób takich jak problemy z nerkami czy przy kłopotach z układem trawiennym. Urządzenie w parę sekund ukaże nam wynik a 50 kolejnych danych będziemy mogli zapisać w urządzeniu. Glukometr ten jest mały – nie ma więc problemu by zabrać go ze sobą praktycznie wszędzie. Co prawda minusem urządzenia jest dość szeroki zakres błędu (bo może wynosić nawet 20%). W zestawie otrzymujemy chipy, nakłuwacz igły i paski pomiarowe. Dodatkowo sprzęt zapakowany jest w poręczne i wygodne etui. To urządzenie wyjątkowo uniwersalne, choć wynik nie zawsze będzie tak precyzyjny jak byśmy tego chcieli.

8. Diagnosis Lancety OPTILETS 200 sztuk

Diagnosis Lancety OPTILETS 200 sztuk

Diagnosis Lancety OPTILETS 200 sztuk – szukając dobrego glukometru warto również zaopatrzyć się w dobre paski (lancety jednorazowe). Tu w zestawie jest ich aż 200 sztuk, wystarczą na długo. Paski są w pełni sterylne, zapewniają więc bezpieczeństwo. Ich kompatybilność z urządzeniem OPTILEPS gwarantuje idealne dopasowanie. Należy tylko pozbyć się nasadki zabezpieczającej a po wszystkim koniecznie oczyścić miejsce nakłucia (by zmniejszyć ryzyko przypadkowej infekcji). Jeśli będziesz dokonywać pomiaru po raz pierwszy, graficzna instrukcja dołączona do pasków na pewno ułatwi Ci to zadanie. Pamiętaj by przed testem dobrze umyć i osuszyć ręce.

 

9. Diagnosis Diagnostic Gold System Glukometr zestaw do pomiaru glukozy we krwi

Diagnosis Diagnostic Gold System Glukometr zestaw do pomiaru glukozy we krwi

Diagnosis Diagnostic Gold System Glukometr zestaw do pomiaru glukozy we krwi – ten wyjątkowo tani glukometr jest naprawdę dobrym urządzeniem, o czym świadczy chociażby jego obecność w naszym rankingu. Kiedy urządzenie rozpozna hipoglikemię bądź hiperglikemię od razu nas powiadomi o tym donośnym dźwiękiem i wyświetli wynik badania. Możemy ustawić w glukometrze opcję przypomnienia o konieczności badania. Urządzenie ma dożywotnią gwarancję, czytelny wyświetlacz LCD, pamięć dzięki której zapiszemy aż 500 wyników i nie musimy kodować urządzenia. W zestawie otrzymujemy urządzenie, nakłuwacz i lancety (paski) Optilets a także poręczne etui, baterię, kartę gwarancyjną, pasek kontrolny i bardzo dokładną instrukcję obsługi glukometru. Sprzęt ten spełnia normę ISO EN15197:2015, która świadczy o dokładności pomiaru, co świadczy o dokładności pomiaru.

 

10. Life Scan Johnson Johnson Glukometr Onetouch Select Plus

Life Scan Johnson &Amp; Johnson Glukometr Onetouch Select Plus

Life Scan Johnson &Amp; Johnson Glukometr Onetouch Select Plus – jeśli chcesz by glukometr był łatwy w obsłudze, chcesz szybko uzyskać wynik, a także zależy Ci na precyzyjności i możliwości zgrania wyników na komputer – spójrz koniecznie na ten model glukometru. Zielona barwa = prawidłowy poziom glukozy, czerwona zaś = jego przekroczenie, a niebieska barwa = zbyt niski wskaźnik. Glukometr posiada dyskretne i delikatne podświetlenie ekranu przydaje się zwłaszcza wieczorami. W zestawie wraz z urządzeniem otrzymamy instrukcję, paski testowe, nakłuwacz, etui a także jałowe ostrza. Urządzenie to jest kompatybilne z oprogramowaniem Onetouch Zoom Pro.

 

Jaki najlepszy glukometr kupić? czym kierować się podczas zakupu?

Tak specjalistyczny sprzęt jak glukometr, który niejednokrotnie ma za zadanie dbać o nasze zdrowie a nawet życie, powinno charakteryzować się kilkoma konkretnymi funkcjami, między innymi:
– urządzenie powinno mieć czytelny i precyzyjny wyświetlacz (zwłaszcza jeśli ma służyć osobom starszym),
– glukometr powinien posiadać i dodatkowe funkcje, które mogą okazać się bardzo przydatne,
– warto tez zwrócić uwagę na to by sprzęt potrzebował niewielką próbkę krwi do odczytu,
– warto też zwrócić uwagę na to, byśmy mogli przesłać wyniki z urządzenia na komputer,
– łatwość odczytu danych powinno być bardzo proste a wręcz intuicyjne,
– dla wielu użytkowników istotną kwestią jest też możliwość pobierania próbki krwi z innych miejsc – a nie tylko opuszka palca.

Z glukometru mamy korzystać nawet kilka razy dziennie, warto więc by urządzenie to było dla nas jak najbardziej komfortowe w użyciu.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: intuicyjna obsługa urządzenia, dokładność pomiaru, wbudowana pamięć do zapisywania pomiarów, opcja ładowania – warto również zwrócić uwagę na cenę pasków testowych. Czasami bowiem bywa tak, że kiedy urządzenie ma naprawdę niską cenę – to paski do niego są bardzo drogie – warto więc się wcześniej zorientować.

Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże wam w wyborze odpowiedniego urządzenia do pomiaru cukru we krwi, które spełni wszystkie wasze wymagania!

Zobacz również
Opublikowane przez Marcin
avatar

Marcin jest redaktorem serwisu alerzeczy.pl mieszkającym w Polsce. Lubi gotować i słuchać muzyki. Najbardziej lubi pisać w kategoriach Dom i Ogród, Zdrowie oraz Supermarket. Uwielbia rozmawiać o tworzeniu treści, SEO i swoim kocie.

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2022 All Rights Reserved